Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
qqtyin 2016. 11. 29. 14:47
Előzmény: #80479  Törölt felhasználó
#80480
Nicsak lassan majd egyszer mindenki szabadulgat ettől.... A cég ennél sokkal többet ér.
Törölt felhasználó 2016. 11. 28. 19:59
Előzmény: #80475  pancserlama.
#80479
...hmm...!

"...A piac nem hülye de becsapható ?
Szóval a piac nem tévedhetetlen ?..."

...a piac nem csapható be...!
...hanem, az "elhallgatások" csapják be a piacot, ami ugye, - tőzsdei cégek esetén -, nem megengedett...!

...legalább is JOGILAG...!

...csakhogy:......link

...így jártak a fellebbező részvényesek is, a VÉTELI AJÁNLAT mértékének, az alaptalansága okán, amit a három bírónő "lerendezett" (az ítélet, a topikban visszakereshető), - sok más apróság mellett -, ezért is, 1.200 Ft az árfolyam, - mert ezt a "hitelvesztést" -, árazza a piac...!!!

...meglátásom szerint, olcsóbb volna kifizetni a különbözetet (2-3 mrd), amely után bizony normális rv.-é válhatna a Rába rv. - azaz, "kenguruvá"...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 11. 28. 16:09
Előzmény: #80477  atikasz
#80478
...hmm...!

...Veled értek egyet...!
...úgy igaz, ahogyan írtad...!

...:-(((...!
atikasz 2016. 11. 28. 09:46
Előzmény: #80476  csa-csi
#80477
1200 nem sok, hanem sokk:-)((
csa-csi
csa-csi 2016. 11. 28. 09:18
Előzmény: #80475  pancserlama.
#80476
A kérdés költői. Az 1200 sok. Ideje lenne megvizsgálni, hogy mi (ki) az oka a folyamatos értékvesztésnek?
pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 27. 22:17
Előzmény: #80474  Törölt felhasználó
#80475
Mama nem ismerte a Qvestort .

De érdekes dolgot vetettél fel

A piac nem hülye de becsapható ?
Szóval a piac nem tévedhetetlen ?

De ha már ez igy müködik akkor még is csak így normális .

Rábánál ki a hunyó ?
1200 sok vagy kevés ?
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 21:22
Előzmény: #80473  pancserlama.
#80474
...messze EGYETÉRTEK...!

...és a piac, tényleg nem hülye, de a bűnözők becsaphatják (lásd Qvestor, stb.)...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 27. 16:19
Előzmény: #80472  Törölt felhasználó
#80473
Mi tagadás a piac ezeket a neveket nem díjazza!
Valami nem kóser a történetben.
Vagy a piac a hü&&&e már megint?

Mama mondta
Ha gond van a „piaccal” mindig vesztesz.
Vagy fordítva?
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 09:48
Előzmény: #80471  Törölt felhasználó
#80472
...de azért illetlenség tőlem, hogy kihagytam, - a hozzáértők közül -, PINTÉR ISTVÁN és WÁBERER GYÖRGY urakat, ezért pótoltam...!

...ám mások sem analfabéták, ezen a területen...!!!
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 09:27
Előzmény: #80470  pancserlama.
#80471
...hmm...!

"...Telek a profilidegen..."

...nahát...!!! ...még ilyet...!!!

...:-(((...!!!

...még "Pista bácsinak" és "Mari néninek" sem profilidegen az ilyesmi...!!!

...persze csak akkor, - ha akad a családban olyan -, aki, - NEM CSALÁRD MÓDON -, "meg súgja"...!!!

...a Rába "családban" meg akad, - igazán profi "súgó" -, Dr. Szivek Norbert úr személyében...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 27. 07:19
Előzmény: #80469  Törölt felhasználó
#80470
Telek a profilidegen
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 23:13
Előzmény: #80467  pancserlama.
#80469
...aztán...!

"...Egyetértek de a Rábának ez profilidegen !..."

...miért volna "profilidegen", a "cella optimalizálás" a Rábának...???...!!!
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 20:05
Előzmény: #80467  pancserlama.
#80468
...hmm...!

"...Hasznosítás futamideje függvényében 6-10 Mrd közti a telek
A cég 50 % a !..."

...a bajom csak az, hogy folyamatosan a "szagértők" írásbeli anyagát "nyomod"...!

...pedig a VALÓSÁG, horribilisen MÁS (sokkal nagyobb, a félreértések elkerülése céljából jelzem)...!

...annyit tennék hozzá az alant leírtakhoz, - ha valaki a leírtakból sem értené -, hogy azért szükséges a frekventáció megteremtése, - ELSŐ LÉPÉSNEK -, mert ezt követően akad mód a telekosztásra (kívánság és lehetőség szerint), - azon az értékeken -, amelyet lentebb jeleztem (átlag 300 eFt/m2)...!

...de, az is csak hosszútávú bérlettel lenne igénybe vehető...!
...tehát, nem ELADÁS hozná azt a fajlagos m2 értéket, hanem a bérleti díj...!

...ha van kellő frekventáció, akkor az a fajlagos "hozam" (amit leírtam!), még akár "törpévé" is válhat...!

...azonban, a frekventáció megteremtését, - a Rábának szükséges a kezében tartania -, mert ha azt "ki éneklik", a Rábának a jövője forogna kockán...! Ezért is sürgős, - az ingatlan PARKOSÍTÁSA -, hogy a "kiéneklésre", ne is legyen mód..."

...ezért is csak a "bérlet" jöhet szóba, az ingatlan hasznosítása során...!

...stb. stb. stb...!

pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 26. 14:48
Előzmény: #80462  Törölt felhasználó
#80467
"...erre volt és van is javaslatom (ebben a topikban már részben le is írtam korábban), amiből a Rába nagyobb, folyamatos, profithoz is juthat, mint a jelenlegi tevékenységéből...! "

Egyetértek de a Rábának ez profilidegen !

Megkérdezném ?
Miért is volna a profilidegen?
Sajnos igazad van nagyobb és kiszámíthatóbb profithoz jutnának a tulajdonosok !

Hasznosítás futamideje függvényében 6-10 Mrd közti a telek
A cég 50 % a !
pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 26. 11:49
Előzmény: #80465  pancserlama.
#80466
Ami viszont szintén aggasztó
Hogy a nagytulajdonost sem érdekli az osztalékpolitika !
pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 26. 11:35
Előzmény: #80464  Törölt felhasználó
#80465
Nem nem !
Pancsernek a gondja sokkal egyszerűbb

1997 óta a Rába vagyona legjobb indulattal is stagnál mondhatni sorvad a vagy esetleg döglödik

Ami nem volna baj hisz vannak nonprofit szervezetek más iparágban is
Viszont ha egy nyugdíj megtakarítás vagyonosodik sőt a menedzsment szintén akkor felmerul a társasági forma helytelen meghatározása

Javaslom az Rt helyet a
nonprofit szanatórium esetleg öregekotthona megnevezést használni
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 11:05
Előzmény: #80463  diki
#80464
...hmm...!

...köszi a linkeket...!

...bár a "könyvelő tudományokban" messze nem vagyok járatos, annyit kiolvastam belőlük, hogy a Rába nyugdíjpénztár, messze nem jeleskedett 2015 évben...!

...csakhogy, "pancsernek" (:-))), bocsi!), nem a 2015 évi eredményekre volna szüksége, - ha jól gondolom -, hanem az idei, 2016 évire...!

...merthogy, - a tudomása szerint -, a menedzsment, a kgy. utáni váratlan opció lehívásából származó, cca. 200 edb rv, egyetlen napon, - egyetlen kötésben -, 1.200 Ft/rv. árfolyamon cserélt gazdát...!

...méghozzá, az információim szerint, a Generáli és a nála kezelt nyugdíjalap valamiféle egyvelegén keresztül, kerülhetett valahová...!

...miután azóta sem tud az árfolyam ebből a sávból ki, vagy letörni, igen jelentős a gyanú, a tiltott, bennfentes kereskedelemre vonatkozóan...!

...ám ennek ellenőrzésére, a 2015-ös év adatai elégtelenek...!

...stb. stb. stb...!
diki
diki 2016. 11. 26. 09:57
Előzmény: #80461  pancserlama.
#80463
Hajnali gondolatok?
Alszik a világ
sötét leple alatt
szunnyad a holnap
milliónyi lélek fáradtan piheg
nem tudja a mát a jövő mivel lepi meg.
link
link
Törölt felhasználó 2016. 11. 26. 09:11
Előzmény: #80460  pancserlama.
#80462
...hmm...!

"...~20 e/m2 kitakarítva..."

...ennek az érték MÉRTÉKNEK, semmi alapja sem létezik, még akkor sem, ha "egy menet századnyi, szagértő" (lásd vörösiszap per!), le is írja...!

...éppen EZÉRT, - szuper -, a link, amelyben TÖBB ADAT IS VALÓS (Demján, Duna Park), ellentétben a "lólábbal"...!

...és ezek egyike sem "kitakarítva" (csak "dózerolva") annyi...!

...ám, a Rába telket azért szükséges, - soron kívül -, rekultiválni, de főleg PARKOSÍTANI, hogy mint a befőtt, - ELÁLLJON -, hosszú évekig, amíg megjelenhetnek rá, a fizetőképes befektetők...!

...de, én mint hozzáértő részvényese a Rábának, soha nem értékesítenék ebből a "hagyatékból" egyetlen m2-t sem, csak hosszú (pl. 50 - 99 év), határozott idejű bérleti szerződésekkel, - "fognám termőre" -, ezt a részvagyont...! Akárcsak a többi vagyon elemet is...!
...éppen a 120 éves hagyományokra is figyelemmel...!

...másrészt, leges legelőször, a terület frekventációjának a biztosítását tűzném ki célul, mert EZ BIZTOSÍTJA a megosztott ingatlanok forgalom képességét...!

...erre volt és van is javaslatom (ebben a topikban már részben le is írtam korábban), amiből a Rába nagyobb, folyamatos, profithoz is juthat, mint a jelenlegi tevékenységéből...! De EZ, csak addig létezik, amíg a terület egyben van, és rendelkezésre áll...! Ha már "beleharaptak", akkor ez a lehetőség elszállhat...!

...stb. stb. stb...!

pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 26. 04:44
Előzmény: #80460  pancserlama.
#80461
Mondhatni a menedzsmentnek az IT nek egy 0 át sikerült hozzátennie
Pintérnek
Szíveknek,
Waberernek

Van valakinek pontos információja hogy eközben a Rábanyugdijpénztár mennyit hozott (hízott) ?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek