Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
...így jártak a fellebbező részvényesek is, a VÉTELI AJÁNLAT mértékének, az alaptalansága okán, amit a három bírónő "lerendezett" (az ítélet, a topikban visszakereshető), - sok más apróság mellett -, ezért is, 1.200 Ft az árfolyam, - mert ezt a "hitelvesztést" -, árazza a piac...!!!
...meglátásom szerint, olcsóbb volna kifizetni a különbözetet (2-3 mrd), amely után bizony normális rv.-é válhatna a Rába rv. - azaz, "kenguruvá"...!
"...Hasznosítás futamideje függvényében 6-10 Mrd közti a telek
A cég 50 % a !..."
...a bajom csak az, hogy folyamatosan a "szagértők" írásbeli anyagát "nyomod"...!
...pedig a VALÓSÁG, horribilisen MÁS (sokkal nagyobb, a félreértések elkerülése céljából jelzem)...!
...annyit tennék hozzá az alant leírtakhoz, - ha valaki a leírtakból sem értené -, hogy azért szükséges a frekventáció megteremtése, - ELSŐ LÉPÉSNEK -, mert ezt követően akad mód a telekosztásra (kívánság és lehetőség szerint), - azon az értékeken -, amelyet lentebb jeleztem (átlag 300 eFt/m2)...!
...de, az is csak hosszútávú bérlettel lenne igénybe vehető...!
...tehát, nem ELADÁS hozná azt a fajlagos m2 értéket, hanem a bérleti díj...!
...ha van kellő frekventáció, akkor az a fajlagos "hozam" (amit leírtam!), még akár "törpévé" is válhat...!
...azonban, a frekventáció megteremtését, - a Rábának szükséges a kezében tartania -, mert ha azt "ki éneklik", a Rábának a jövője forogna kockán...! Ezért is sürgős, - az ingatlan PARKOSÍTÁSA -, hogy a "kiéneklésre", ne is legyen mód..."
...ezért is csak a "bérlet" jöhet szóba, az ingatlan hasznosítása során...!
"...erre volt és van is javaslatom (ebben a topikban már részben le is írtam korábban), amiből a Rába nagyobb, folyamatos, profithoz is juthat, mint a jelenlegi tevékenységéből...! "
Egyetértek de a Rábának ez profilidegen !
Megkérdezném ?
Miért is volna a profilidegen?
Sajnos igazad van nagyobb és kiszámíthatóbb profithoz jutnának a tulajdonosok !
Hasznosítás futamideje függvényében 6-10 Mrd közti a telek
A cég 50 % a !
1997 óta a Rába vagyona legjobb indulattal is stagnál mondhatni sorvad a vagy esetleg döglödik
Ami nem volna baj hisz vannak nonprofit szervezetek más iparágban is
Viszont ha egy nyugdíj megtakarítás vagyonosodik sőt a menedzsment szintén akkor felmerul a társasági forma helytelen meghatározása
Javaslom az Rt helyet a
nonprofit szanatórium esetleg öregekotthona megnevezést használni
...bár a "könyvelő tudományokban" messze nem vagyok járatos, annyit kiolvastam belőlük, hogy a Rába nyugdíjpénztár, messze nem jeleskedett 2015 évben...!
...csakhogy, "pancsernek" (:-))), bocsi!), nem a 2015 évi eredményekre volna szüksége, - ha jól gondolom -, hanem az idei, 2016 évire...!
...merthogy, - a tudomása szerint -, a menedzsment, a kgy. utáni váratlan opció lehívásából származó, cca. 200 edb rv, egyetlen napon, - egyetlen kötésben -, 1.200 Ft/rv. árfolyamon cserélt gazdát...!
...méghozzá, az információim szerint, a Generáli és a nála kezelt nyugdíjalap valamiféle egyvelegén keresztül, kerülhetett valahová...!
...miután azóta sem tud az árfolyam ebből a sávból ki, vagy letörni, igen jelentős a gyanú, a tiltott, bennfentes kereskedelemre vonatkozóan...!
...ám ennek ellenőrzésére, a 2015-ös év adatai elégtelenek...!
...ennek az érték MÉRTÉKNEK, semmi alapja sem létezik, még akkor sem, ha "egy menet századnyi, szagértő" (lásd vörösiszap per!), le is írja...!
...éppen EZÉRT, - szuper -, a link, amelyben TÖBB ADAT IS VALÓS (Demján, Duna Park), ellentétben a "lólábbal"...!
...és ezek egyike sem "kitakarítva" (csak "dózerolva") annyi...!
...ám, a Rába telket azért szükséges, - soron kívül -, rekultiválni, de főleg PARKOSÍTANI, hogy mint a befőtt, - ELÁLLJON -, hosszú évekig, amíg megjelenhetnek rá, a fizetőképes befektetők...!
...de, én mint hozzáértő részvényese a Rábának, soha nem értékesítenék ebből a "hagyatékból" egyetlen m2-t sem, csak hosszú (pl. 50 - 99 év), határozott idejű bérleti szerződésekkel, - "fognám termőre" -, ezt a részvagyont...! Akárcsak a többi vagyon elemet is...!
...éppen a 120 éves hagyományokra is figyelemmel...!
...másrészt, leges legelőször, a terület frekventációjának a biztosítását tűzném ki célul, mert EZ BIZTOSÍTJA a megosztott ingatlanok forgalom képességét...!
...erre volt és van is javaslatom (ebben a topikban már részben le is írtam korábban), amiből a Rába nagyobb, folyamatos, profithoz is juthat, mint a jelenlegi tevékenységéből...! De EZ, csak addig létezik, amíg a terület egyben van, és rendelkezésre áll...! Ha már "beleharaptak", akkor ez a lehetőség elszállhat...!
Rába és a láma
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama