Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2013. 11. 15. 10:31
Előzmény: #68558  tigus7313
#68560
ha a másik oldalon megtermelődik akkor tulajdonképpen azt mondod hogy le van fedezve ;)

persze igazad lesz abban hogy ilyen gazdaságpolitika mellett kár ezzel bíbelődni mert a forint gyengélkedése tartós lehet...

nomeg ilyen ütemben (-3,6mrd hitel) 3 év alatt akár a teljes hitel leépíthető lenne ;)

amire utalsz mínusz az a megnem termelődött fedezetén való bukta volt...

real 1315

1314/_100 - 1319/_929
1313/8000 - 1320/4125
1312/_100 - 1325/_490
1311/_100 - 1330/2360
1303/_100 - 1333/_100
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 10:17
Előzmény: #68556  tigus7313
#68559
...hmm...!

"...Én alappal számított értéket nem láttam..."

...miért írsz ilyesmiket...???

...nem itt érveltem, a "városréti" OTP-s Dália "kulipintyók" 300 (valahány) eFt/m2-es eladási értékeivel...?...!!!
...ez az érték, NEM AZ ÉPÜLET ALAPTERÜLETÉRE VONATKOZIK...!!!
...hanem egyetlen lakás m2-rére...!!!
...oszt', - ha megszámolod -, egymás fölött, vagy alatt, van olyan épületrész, ahol 12 szint van...!!!
...akkor mennyi is 1 m2 ÉPÜLET alapterületből származó bevétel...???

"...az nem alap, hogy 20-30 emeletes épületeket, űrbázist, felhőkarcolót (mert egyiket sem lehet) építenének rá, akkor fajlagosan lehetne ennyi a telekérték..."

...miből gondolod hogy "egyiket sem lehet"...???
...persze, valóban nem lehet, ha oly silányak az ötletek, hogy nyilvánvalóan "NEMET" szükséges rá mondani...!
...de, KI NE ZÁRD MÁR, a kifejezetten rációs projekteket...!!!

...különben is, mi az hogy "űrbázist, felhőkarcolót"...?
...honnan vetted...?
...amiről írtam: az az "üveghegy"-ről szólt, és nem az én "kút fejemből" pattant ki, - hanem mellékeltem a linkjét -, amit egy japán sztár építész be vállalt volna, ha megbízzák vele...!
...és ráadásul, az elnevezés, messze nem a szintszámoktól függ, hanem az "építész művészetétől"...!!!
...mert az "építészet" az bizony "művészet", nem pedig "favágás"...!

...de még azt sem írtam, hogy 30 emeletes épületszint lenne az irányadó...!
...de még ez sem volna lehetetlen, ámbátor az "illeszkedésére" a környezetébe, már én is kíváncsi lennék...!
...különben volt ilyen projekt, a Csepel sziget csücskébe álmodták (számomra elfogadható volt), de több ellenzője is akadt...!

...egy biztos:
...a Te kommentedben leírt:

"...6-8 mrd a realitás. csak vinnék már..."

...ABSZOLÚT ALAPTALAN KÍVÁNSÁG, - akkor is -, ha van róla "szakértői irat"...!!!
...ez a valóságban, a Rába "kirablását" új keletű megnevezésén, a "lenyúlását" jelentené...!

...persze, - meglehet tenni -, de ez már nem a kommentek műfaja...!!!

...stb. stb. stb...!
tigus7313 2013. 11. 15. 08:58
Előzmény: #68557  watson
#68558
ugye emlékszel, hogy az ilyen ügyletnek van másik iránya is (-5 mrd)

A veszteség (aminek nagy része nem realizált) a másik oldalon megtermelődik az üzemi eredményben (több forintot ér az euros bevétel).

ráadásul ott van a természetes fedezet: euro bevételből fizetik vissza az euros hitelt (ebből a szempontból mindegy mekkora az árfolyam, ezért emiatt nem is kell és nem is szabad fedezni)
watson
watson 2013. 11. 15. 08:49
Előzmény: #68545  tigus7313
#68557
"termelő cég,
nem spekuláns."

... ezért kéne valahogy annak az éves fél mrd-os árfolyamkülönbségnek a zéróhoz tartani és lefedezni hamár nem pozitív.
tigus7313 2013. 11. 15. 08:13
Előzmény: #68555  Törölt felhasználó
#68556
Én alappal számított értéket nem láttam.

az nem alap, hogy 20-30 emeletes épületeket, űrbázist, felhőkarcolót (mert egyiket sem lehet) építenének rá, akkor fajlagosan lehetne ennyi a telekérték.

maradjunk a földön.

6-8 mrd a realitás. csak vinnék már.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 23:01
Előzmény: #68554  Törölt felhasználó
#68555
...hááááát, messze nem gondolom, hogy "háborúznék" a céggel...! ...:-)))...!

...sőt...!

...de, túl ezen, a "városrét" - általam, alappal számított értékét -, már több kommentemben vezettem le, ahol 130 mrdFt értéket adott, 300 eFt/m2 fajlagos érték mellett...!

...nem nehéz ebből kiszámolni az egy részvényre eső saját tőke érték növekedését, amit nyugodtan hozzá lehet számítani a mindenkori részvényárfolyam értékéhez...!
...merthogy, a mérlegben, jelenleg csak 350 mFt értékben szerepel...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 21:47
Előzmény: #68553  Törölt felhasználó
#68554
Anti te milyen árfolyamnál tudnál békejobbot nyújtani a cégnek?:-)
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 21:45
Előzmény: #68547  herlas
#68553
...háááááááát, igen...!

...a portfolioban így szerepelt, de hát, egy futómű is sok alkatrészből áll, aminek a helyszíni gyártása, - szerintem -, követelmény, a rentábilis gyártás elérésére...!

...meglátásom szerint nagyon "képben lehet" a Belorusz lehetőség, ha "klafolnak" az érdekek, no és a különböző biztonsági faktorok, mint például a politikai, jogi, stabilitási faktorok, stb...!
...ugyanis, a FÁK térségében a Belorusz intentitás vámmentes lehetőséget biztosít, ami nagy árelőnyt tesz lehetővé, a hazai gyártáshoz képest...!
...sőt, a Belorusz nehéz traktorgyártásba is "betehetné a lábát" a Rába, stb...!
...a Török intentitás például a midi busz gyártásban, stb. lehetne előnyös a Rába számára...!
...nagy kérdés, hogy az akvizíciót miből gondolják "összehozni"...!
...mert ha "részvénycsere" az elgondolás alapja, akkor a Rába ingatlanok horribilis alulértékeltsége okán, óriási "bukfenc" néz ki az ügyletből...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 21:42
Előzmény: #68551  tigus7313
#68552
és ahogy elnézem ma több éves csúcson zárt a részvény.
jó lenne karácsonyra egy szép folytatás.
tigus7313 2013. 11. 14. 20:46
Előzmény: #68548  Törölt felhasználó
#68551
2007-2008-ban még Oroszország volt a célkeresztben.
tigus7313 2013. 11. 14. 20:45
Előzmény: #68546  Törölt felhasználó
#68550
él még.
tigus7313 2013. 11. 14. 20:43
Előzmény: #68522  tigus7313
#68549
link

még egy sajtócikk a tájékoztatóról.
van benne nagyon-nagyon-nagyon megnyugtató elem a buszgyártással kapcsolatosan:)
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 20:43
Előzmény: #68547  herlas
#68548
Talán Törökország? Sajnos találgatásnál egyelőre többet nem lehet tudni...
Viszont érdemes lenne megbecsülni, hogy a buszgyártással és az alkatrész üzletág felfutásával milyen üzemi és netto marzsal lehet számolni a jövőben...A P/E árzásnál alap feltétel a marzsokat főleg a netto marzsot "naggyából" meghatározni....
herlas 2013. 11. 14. 20:30
Előzmény: #68544  Törölt felhasználó
#68547
Ez a külföldi gyártás nem csak a futóműre vonatkozna? Legalábbis a portfólió cikkben így szerepelt.
"A vállalat keresi annak a lehetőségét, hogy külföldön gyártson futóműveket"

Amúgy mi értelme, célja lenne ennek? Milyen országok vagy piacokra gondolhatnak?
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 20:21
Előzmény: #68545  tigus7313
#68546
Üdv Mindenkinek!

Lehetséges, hogy Én voltam - vagyok - telhetetlen, de mint írtam, a netto marzsok "elcsúszása" egy kicsit meglepett. Főleg a futómű üzletágtól vártam többett...
De minek is emelkedtünk a mai napon ilyen jelentőset. Nem másnak köszönhető, hogy az intézményi elemzők és "sok" magánbefektető nem hitt abban, hogy a Q3 eredmény pozitív eredményű lehet. Szerintem sokan olyan eredményt vártak, ami az első féléves eredményt érdemben ronthatja....
Mint mondani szokták: nem ez az eredmény jött be...
Vizsont a vezetőségi tájékoztatásban hiányoltam a Törökországi szálat...Arról azért eshetett vola szó, ha egyáltalán él még a lehetőség...
tigus7313 2013. 11. 14. 20:04
Előzmény: #68543  watson
#68545
minek?

termelő cég,
nem spekuláns.

él még a 2009 a tudatokban.
Törölt felhasználó 2013. 11. 14. 20:00
Előzmény: #68523  pancserlama.
#68544
...hmm...!

"...Buszról kicsit többet várok !..."

...én összetenném a két kezem, - HA -, önmagában nem lenne veszteséges...!
...oszt', a nyereséget, - helyette -, hozná a "levásárlás"...!
...de ott sem lehet nagy a várakozás, legfeljebb tisztességes...!
...ahol várható nagyobb "marzs", az a jövőbeli (2-3 év!) külföldi gyártáson várható hogy bekövetkezik...!
...no meg, amiről nem volt szó a tájékoztatáson, a sikeres fejlesztésektől...!
watson
watson 2013. 11. 14. 19:24
Előzmény: #68541  tigus7313
#68543
januári 291-re is lehetett volna +7 +8Ft-al éves lejáratra nyitni kifuttatni, vagy rosszul gondolom?
Láma
Láma 2013. 11. 14. 19:05
Előzmény: #68540  watson
#68542
Foglalkozhatnál már a kistestvérrel is
a mai összforgalom 3 db
tigus7313 2013. 11. 14. 19:03
Előzmény: #68540  watson
#68541
hogy örülnénk, ha 290-en nyitottak volna...(8 Ft bukta lenne rajta)

nincs szükség most fedezésre, ez az árfolyam már segíti a termelést (280-ig biztosan), és inkább Ft gyengülés várható a jövőben.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek