Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
atikasz 2012. 06. 28. 08:54
Előzmény: #57539  pancserlama.
#57540
Jó reggelt!

ma is szarakodunk tovább?:-)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 06. 27. 15:17
Előzmény: #57535  Törölt felhasználó
#57539
link

„best in class” kategóriájú

És az árfolyam ?!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 06. 27. 12:36
Előzmény: #57537  Törölt felhasználó
#57538
link

Ezek jól hangzanak !
Törölt felhasználó 2012. 06. 27. 11:49
Előzmény: #57536  pancserlama.
#57537
A Rába is együttműködik a győri egyetemmel:

link
pancserlama.
pancserlama. 2012. 06. 27. 11:32
Előzmény: #57524  foldvarig
#57536
Elnézést!
Természetesen
Polacsek Csaba dr.
Törölt felhasználó 2012. 06. 27. 11:30
Előzmény: #57528  pancserlama.
#57535
...hmm...!

...hát akkor, lehetett még egy másik eset is, amikor ez szóba kerülhetett, oszt Te CSAK arra emlékszel...!

...mindegy már, jegyzőkönyv nem készült róla...! ...:-)))...!
Törölt felhasználó 2012. 06. 27. 11:16
Előzmény: #57524  foldvarig
#57534
...Kedves "foldvarig"...!

...hááááááát...!

...messze nem teljesen így látom, sőt...!
...értetlenül állok, - az ALAPSZABÁLY -, figyelmen kívül hagyása okán...!

...a PSZÁF ellen folytatott peres eljárásom során fel is vetettem a bíróság számára, az ALAPSZABÁLY 15.3, valamint a 13.(o) és (n) pontjaiban foglaltak link alkalmazásának ELMARADÁSÁT...!

...merthogy, a Tpt. 69.§.(2)bek. n) pontja okán link ezt teljesíteni lett volna szükséges...!

...biztos, hogy a részvényesek "eligazították" volna az IT-t...!
...persze, pro és kontra is...!
...de, ez a mulasztás, a PSZÁF-ot is terheli, ezért is folyik a közigazgatási per, no és az ügyészségi törvényességi felülvizsgálat is...!

...másik két JOGI ágon (Európai Bizottság, Ügyészségi büntetőág), - egyelőre -, "beültek" az eljárások, ám a folytatásuk, - ha eredményteleneké válnának a folyamatban lévők -, bizonyára megindulnának...!

...ám, most sem "ültek be" teljesen, - csak "idő előttiekké" váltak -, merthogy a PSZÁF-nak, - mint "közigazgatónak" -, 1 év áll a rendelkezésére, határozatának kijavítása céljára, stb...!

...persze, a "meglepetés" okozhat "bénultságot", - ami érthető -, de van egy "sanda gyanúm", hogy itt "piszkosabb" esetről lehet szó...!

...ennek ellenére, KÖSZÖNÖM a KOMMENTJÉT, akár még hasznossá is válhat, a jövőt illetően...!
-bubu-
-bubu- 2012. 06. 27. 11:09
Előzmény: #57532  pancserlama.
#57533
megnyugodhatunk azt gondolom : :o))

Matolcsy: fogyasztási fordulat és 300 ezer közmunkás jön jövőre
2012. június 27. szerda 08:49:59

A nemzetgazdasági miniszter szerint 2013 az emelkedés éve lesz, hiszen már nem a válságzónában, hanem azon kívül találjuk majd Magyarországot. Szerinte többek között fogyasztási és beruházási fordulat vár ránk jövőre.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 06. 27. 11:04
Előzmény: #57529  -bubu-
#57532
2. tranche

Ezért ! ))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 06. 27. 11:02
Előzmény: #57524  foldvarig
#57531
Polecsák azt nyilatkozta, hogy semmi nem változik, csak hozzáadnak!
Én ezt úgy értelmeztem, az eddig megszerzett előnyök (futómű….) maradnak, illetve próbálnak erősíteni benne.
De a lemaradókat, lásd jármű…. felkívánják javítani
Szerintem a hadipari megrendelések mellett a másik jelentősebb téma
közösségi közlekedés lesz.
Törölt felhasználó 2012. 06. 27. 10:57
Előzmény: #57524  foldvarig
#57530
Én nem értem a vitátokat a koncepciót illetően. Szerintem szemmel látható, hogy az mnv részéről nincs más koncepció, mint az eddigi stratégia folytatása, és támogatása.
Ilyen értelemben a régi menedzsment akár igazolva is láthatja a saját ténykedését. (Az mnv által érzékelt megbízhatóságon meg kár elmélkedni, ők tudják a szempontokat.) A kérdés csak az, hogy még nincs, már nincs, vagy soha nem is volt más korábban sem. De szerintem ez is inkább csak történészként érdekes. Egyelőre megyünk előre az eltervezett úton, a kiszorítás három hónapja lassan eseménytelenül leketyeg, és fókuszba kerülhet a Pintér által emlegetett motivációs szempont a 2. tranche esetében. Ha valakinek mégis elgurul a gyógyszere odafent, akkor úgyis tudjuk hová kell ütni, ahol fáj, és nem habozunk megtenni..

Viszont Gábor, annyit azért az általam is vitatott "bővebben értelmezett menedzsment kötelezettségek" ellátásának sikeresség ellenére szintén szóvá kell tegyek, hogy maximális tiszteletem amiért vállalod magad és a kollektív döntéseiteket a "kocsmában" is.
-bubu-
-bubu- 2012. 06. 27. 10:50
Előzmény: #57528  pancserlama.
#57529
most már azt is írd le, hogy az álltalad kért információ miért érdekes, mit változtat és egyálltalán mi a relevanciája egy állami vállalatban ,

....hmmm....
pancserlama.
pancserlama. 2012. 06. 27. 10:47
Előzmény: #57520  Törölt felhasználó
#57528
watson "számon kérő" felvetésére.))
Szerintem nem jól emlékszel, igen is léptékben nagyobbat sugallt és hozzátette, hogy tudni kell a 2. csomagban is még ott van a része....
Törölt felhasználó 2012. 06. 27. 10:33
Előzmény: #57524  foldvarig
#57527
Csak sajnos az árfolyam folyamatosan lefelé csorgott.
Törölt felhasználó 2012. 06. 27. 10:32
Előzmény: #57521  pancserlama.
#57526
...hmm...!

...hááááááát...!

...félreértésnek, biztos hogy félre értés, ám ez csak a Te részedről állhat fenn...!
...merthogy, Én, ezt a BÉT "közleményt", még az ominózus "beszélgetés" előtt olvastam...!
...azaz, módomban sem állhatott, félre érteni...!
...másrészt, a "hangneme" sem volt félre értelmezhető, legalább is a vissza emlékezésem szerint...!
...elég szerényen, - majdnem röstelkedve -, "JELEZTE" ezt a tényt, a Te "számon kérő" felvetésedre.
foldvarig 2012. 06. 27. 10:32
#57525
A rába évekkel ezelőtt leválasztotta az energetikai rendszerét eladta és visszabérelte
foldvarig 2012. 06. 27. 10:29
#57524
Kedves Láma
Az It legalábbis én ugyanúgy a sajtóból értesült a felvásárlási ajánlatról mint Ti.Azért javasoltam az elfogadást mert nem volt más értelmes alternatíva.Az állami koncepció még mindig csak homály nekem a hadipari megrendelés a költségvetés helyzetében szerintem irreális olyan mértékben hogy az eredményt befolyásolja. A rába szerintem jó úton volt kis sorozatszámú nagy hozzáadott értük futóművel. javultak az eredmények.ami szerintem a mi teljesítményünk volt ebből hogy, megszűnt a hedge veszteség ingatlan gazdálkodás Engel lezárás új várossal egyeztetett koncepció Audi 1 milliárdos eladás.
Törölt felhasználó 2012. 06. 27. 10:24
Előzmény: #57522  pancserlama.
#57523
Tóth Péter (Phylaxia vezér)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 06. 27. 10:22
Előzmény: #57519  -bubu-
#57522
Ki az a TP ?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 06. 27. 10:11
Előzmény: #57520  Törölt felhasználó
#57521
Ok, de a szövegkörnyezetben ez léptékként hangzott el!

Nem pedig 414 !
Ennyit nem említ meg az ember!
Ez ha így van akkor egy cinikus komolytalan közlés egy elnőkvezérig.től !
Ilyet Civin sem engedett meg magának a gittegyletben!
Szerintem valami félreértés van itt !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek