Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zolaaa 2011. 12. 08. 15:31
Előzmény: #51878  pancserlama.
#51880
alapok: úgysem az övék benne a pénz

más f....val verni a csalánt könnyű
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 15:27
Előzmény: #51877  csendben
#51879
Segítenél ?
Nemtalálom.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 15:24
Előzmény: #51871  Törölt felhasználó
#51878
"a kockázatmentes hozamokat meghaladó nyereséget jelenthet a 815 forintos ajánlati árat figyelembe véve"

Mi is van?
Ezt hogy értsem?
775+5% az jelentős hozam félévre ?
Ennyit az alapokról !
csendben 2011. 12. 08. 15:20
Előzmény: #51875  tigus7313
#51877
Szia Tigus!

tedd meg légyszí,hogy vetsz egy pillantást a "elfogadónyilatkozat"-ra (UnitCredit honlapon).

Azt hittem nem jól látok: 905Ft !
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 15:17
Előzmény: #51871  Törölt felhasználó
#51876
az elmúlt időszak vásárlásait kizárólag arbitrázsügyletnek tekintik.

Tehát kb 200 e db és a tőbbi nem?
jól értem?
tigus7313 2011. 12. 08. 15:16
Előzmény: #51874  pancserlama.
#51875
sokkal több lesz, mint ami jót tesz a céggel.....
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 15:12
Előzmény: #51873  tigus7313
#51874
Te mennyi % tippelsz?
tigus7313 2011. 12. 08. 15:10
Előzmény: #51871  Törölt felhasználó
#51873
ez nem túl jó hír....

ezt értettem az igazgatóság mérlegnyelvén.
egyhangúan javasolták az elfogadást.
ezek után menedzsment felajánlja
alapok közül ki tartja meg ezek után?

az elmondható, hogy ilyen könnyű dolga még nem volt ellenséges felvásárlónak!

pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 15:07
Előzmény: #51869  -bubu-
#51872
Hát igen.
Ez volt a reklám helye!
Miért kellene hálát éreznem a 815 től?!
Én megkérdeztem volna tőle, akkor miért nem a piacon vették szórják az adófizetők pénzét !?
Most akkor államtitkár, vagy ő a télapó?
Hogy számol el a következő kormánynak ezzel a rosszgazda hozzáállással?!
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 15:05
Előzmény: #51869  -bubu-
#51871
Legrosszabb esetben akár 6 hónapot is csúszhat a kifizetés.

"A Generali Alapkezelő kedden jelentette be, hogy 5 százalék fölé növelte három alapján keresztül részesedését a győri társaságban. Pallag Róbert, az alapkezelő portfóliómenedzsere elmondása szerint a megvásárolt részvényeket fel kívánják ajánlani a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnek, az elmúlt időszak vásárlásait kizárólag arbitrázsügyletnek tekintik. Ha a legpesszimistább verzióval számolunk is, akkor is legkésőbb hat hónapon belül várható a versenyhatósági eljárások lezárása, s tekintve, hogy 775 forint körüli árfolyamokon sikerült vásárolnunk részvényeket, ez még mindig jelentősen a kockázatmentes hozamokat meghaladó nyereséget jelenthet a 815 forintos ajánlati árat figyelembe véve − mondta a szakember."
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 15:02
Előzmény: #51868  pancserlama.
#51870
tigus
Bocs az előbbi neked ment volna.
A lényeg az, hogy jó és megalapozott volt az elképzelésed.
A dolgok változnak, egy új helyzet állt elő, meglátjuk párnap múlva, hogy mihez kell igazodnunk, miként lehet a hasznunkra fordítani!
Ha a Rába speki papír lesz semmi gond vele!
Lehet, hogy hamarabb fogja tükrözni a fundamentumokat?))

-bubu-
-bubu- 2011. 12. 08. 15:00
Előzmény: #51868  pancserlama.
#51869
a lényeg:

Az államtitkár felhívta a figyelmet: a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. nyilvános ajánlattétele – a 815 forintos részvényenkénti árral – jövő hétfőn, december 12-én lejár. Ezután, a kisrészvényesek már nem élhetnek majd azzal a még nyitva álló lehetőséggel, hogy a korábbi piaci árat jelentősen meghaladó áron értékesíthessék Rába-papírjaikat.

pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 14:54
Előzmény: #51867  pancserlama.
#51868
link

És csak a tényeket olvasd a véleményt ne!

Reklám de kinek esetleg fizetett ? : "Másfél évig nem várható újabb Rába sztori"

A lényeg az hogy istentelenül nagy fejlődés előtt áll a Rába!
Aki ebben tulajdonos lesz, az csak jól járhat.
Az más kérdés hogy tudsz e tulajdonos maradni!

pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 14:40
Előzmény: #51866  tigus7313
#51867
Nekem van egy olyan érzésem Pintér nem csak belecsöppent a témába, hanem aktív részese is volt.
Évekkel ezelőtt volt egy könyvvizsgálói konfliktus, amikor, ha jól emlékszem, Pintér a telek kérdésben a mérleg helyett a mellékletet szorgalmazta!
(Ha tévedek elnézést)
Ennek ellenére egy 50% feletti állami tulajdonlást nem tartok nagyon vészesnek.
Akár ez jól is elsülhet !
60-70 % közt még marad kereskedni való a Rábában!
Feltéve, ha nem vezeti ki…
Ha igen akkor pedig a kiszorításban emelni kell, a márt beszélt okok miatt.
(Q4, telek’….)
tigus7313 2011. 12. 08. 14:17
Előzmény: #51849  Pezo1
#51866
Pezo1,

mivel meglettem szólítva, válaszolnék.
nem egészen értem az álomvilág kategóriába sorolásom.

az ajánlat előtt tényleg rózsaszínű volt a jövőképem.
jobbnál jobb megrendelések, szorosra füzött kapcsolatok (Ural, Scania, Volvo BPW, John Deere)
minimális hazai kitettség, mert a Suzuki is inkább exportál.
egyedül a honvédségi megrendelések jelentett kockázatot (de azt gondoltam, hogy 7 évig nem volt vele baj, miért pont ezzel a kis költségvetési tétellel. de azért ezt is el bírták b...ltázni).

ezenkívül igen kedvező a devizaárfolyam alakulás, ami elnézve a kormány ténykedését elhúzodó lehet, komoly extranyereséget okozva a Rábának.
és a hedge állomány sem jelent nyomasztó kockázstot, vagyis a kedvező devizaárfolyam igen kedvezően hat a nyereségességre, a versenyképességre, és ezen keresztül a további piaci pozició erősítése tekintetében.

a hitelkockázat is minimálisra csökkent, jelentős rész több évre meghosszabbítva (CIB kilőve) vagyis a banki kapcsolat is megnyugtatóan rendezetté vált.

fentiek hatása először a Q4-ben majd az azt követő Q1-ben jelentek volna meg.
szóval hosszabb távon kimondottan attraktív és válságálló sztorinak nézett ki.
ez előbb-utóbb az árfolyamban is megjelent volna.
ráadásul ha valaki jól megnézte a beszámolót (a 6mrd-os ingatlant is) meggyőződhetett, hogy ezt 1200 alatt nem tudja elvinni egy mezei felvásárló sem.

na ha ez rózsaszín szemüveg volt, ebbe ketten jókorát belepancsoltak.
az egyik maga az állam a Pszáffal karöltve (nincs aki szembe menjen velük, míg bárki más ajánlata esélytelen lett volna ilyen szinten).
a másik a fájóbb, az ehhez asszisztáló igazgatóság. akik így szembementek korábbi önmagukkal és a tulajdonosokkal. meggyőződésem, hogy az ő döntésük volt a mérleg nyelve, (az 50% felett elérése) sajnos ebben Pintér is benn volt vastagon (egyhangú döntés született)

az állam belépését mindig is negatívan értékeltem (erre vonatkozott az álomvilágos értetlenkedésem),
mert ezt a biztató hosszab távú jövőképet darabokra zúzta.

marad a bizonytalanság és a félelem.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 14:02
Előzmény: #51828  Törölt felhasználó
#51865
link

1702 )
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 13:51
Előzmény: #51863  Pezo1
#51864
Amit Te írsz az is befolyásolhatja!
Szóval ezen nem kéne rágódnod, nem kell, hogy lelkiismeret furdalásod legyen!
Szerintem negyed áron van és ezért vennem kell!
Ha valaki ellenkezőjét mondja azt nem tudom kezelni.
180 nap forgalommal súlyozott átlaga 720
Főleg ha van egy fix minimum pont a 815 !
Ez számtan és a félelmeim nem kerekedhetnek a számtan a kapzsiságom fölé!
A közel 15 % garantált hozam a vételt erősíti!
Pezo1 2011. 12. 08. 13:41
Előzmény: #51852  pancserlama.
#51863
Igen. Mindenki maga hozza meg a befektetési döntéseit. Egy körültekintő befektető igyekszik minél jobban tájékozódni, egyebek mellett olvashatja ezt a fórumot is, mert esetleg olyan infóhoz jut, ami befolyásolhatja a döntését.
Most nem arról van szó, hogy mennyit ér a Rába. (Egyébként 1150-nél is sokkal többet!)Mindig is bíztam hosszútávon a cégben, nagyon sok papírom volt, felajánlottam, mert nem látok esélyt a valós érték érvényesítésére. Inkább most fél áron, mint később negyeden.
Réges-régen volt „Skála-T” részvényem. Egy csomó áruházzal rendelkeztek és eredményesen működtek. Kivezetéskor a Vörösmarty téren lévő Luxus áruház értékének töredékét adták az egész cégért. Hiába hőbörögtünk. Tanulságos volt….
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 13:01
Előzmény: #51860  -bubu-
#51862
Ugyan!
A Rábát is kifizeti O.V !
Csak nem gondolod, hogy elszalad a pénzel ?!
Eddigi felállás szerint minimum 815 ad érte !
Vélhetően többet ér, hisz különben nem venné!
Vagy arra gondolsz megint bénáznak és dupla áron vesznek !?
Lásd MOL ?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 12:57
Előzmény: #51859  Törölt felhasználó
#51861
Csak azt felejted el, hogy ezzel Te is ua. manipulálsz.

Vélhetően pozíció nélkül.

Nekünk legalább van "mentségünk" motiváltságunk,cselekedetünk.... Rába tulajok vagyunk!
Lehet hogy Ők pedig, Rába tulajok szeretnének lenni?
És ez így helyes?!
Ütközik az eladó és vevő véleménye,érdeke....?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek