Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2011. 12. 08. 12:54
Előzmény: #51859  Törölt felhasználó
#51860
"Az öreg Kostolany is pl. orosz állampapírokat vett bagóért, aztán addig ment, amíg ki nem fizették... és kifizették."

Na itt pont bennfenteskedett az öreg mert valami spnyol nagykövet haverján keresztűl megtudta hogy az oroszok márpedig kifizetik a köt vényeket :o))

ezt le is írja a könyvében ha emlékezetem nem csal
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 12:52
Előzmény: #51849  Pezo1
#51859
Csak azt felejted el, hogy ezzel Te is ua. manipulálsz.
Nem tudhatjuk, kinek higgyünk, de itt nem is a hit mozgat semmit.

Ha nem sürgette volna őket semmi, akkor az 50%-ra se törekedtek volna.

Én úgy látom, hogy az ipari terveik miatt 50% fölé akarnak kerülni, de persze nem mindenáron kiszorítani, stb.

Viszont ha megrendelések lesznek, akkor 815Ft-nál is többet érhet.
Az öreg Kostolany is pl. orosz állampapírokat vett bagóért, aztán addig ment, amíg ki nem fizették... és kifizették.

Ha javul a helyzet, lehet ez szép sztori...

...de midenki maga dönt.
Mindenesetre figyelek, döntök... eredeti rv. mennyiség mellett is bukta volt, most nem lehet buktább.

Speki jelszó... nyugalom, csigavér, kivárás, lépés... nyereség.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 12:51
Előzmény: #51853  pngz
#51858
rendben:))
Lehet hogy kontraindikátor vagyok.
De mától veszem, térjünk vissza témára max 1 hónap (kivéve ha időközben +10%!)

Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 12:46
Előzmény: #51846  copa
#51857
600 felett kizárt, hogy bármilyen gombot (akár buy, akár sell) nyomjak...

79x-en elnyomott zsé már megforgatva MTEL, OTP-ben, úgyhogy bef. hitelből óvatosan csak.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 12:43
Előzmény: #51855  pancserlama.
#51856
szvsz
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 12:42
Előzmény: #51853  pngz
#51855
szrv nincs gond benne

Persze a tévedés lehetősége az igen.
De középtávon működött a dolog.
copa 2011. 12. 08. 12:36
Előzmény: #51839  Bagi
#51854
Az érthető, hogy a felvásárló nem áll be a könyvbe taktikából, de azért néha kikaphatná a bent lévőket, ha annyira kell neki a %.
pngz 2011. 12. 08. 12:36
Előzmény: #51852  pancserlama.
#51853
Lama, nyisd meg egy ablakban a Raba utobbi 1-2 eves arfolyamat, es mellette egy masik ablakban a Raba topikot. Olvasd a hozzaszolasokat, a varakozasaidat, es kozben nezd, hogy ehhez kepest hogyan alakult a valosag. Onmagaert fog beszelni, amit latsz.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 12:27
Előzmény: #51849  Pezo1
#51852
Álomvilágban éltek és – nyilván nem szándékosan – másoknak is súlyos veszteséget okoztok.

Ez durva))
Mindenki saját maga hozza meg a döntést.
Ez egy fórum ahol beszélgetünk.
(szerinted Te nem okozol kárt, hogy féláron eladatod a részvényt véleményt hangoztatod?)
Mire alapozod az állom világot, mitől vagy benne biztos hogy nem a Te gondolatod az állom világ?
A Rába beszámoló szerint is 1150 !
815 áron aluli.

pngz 2011. 12. 08. 12:26
Előzmény: #51848  -bubu-
#51851
Altalanossagban elmondhato, hogy a forumra laikusok irkalnak. Ezen belul is a Raba topik hangadoi sajnos olyan emberek, akik rozsaszin szemuvegen at nezik a Rabat. Minden hirbol kimagozzak azt a 0.1%-nyi reszt, ami esetleg pozitiv lehet, es a realitasokat figyelmen kivul hagyva irogatjak ide az optimistabbnal optimistabb forgatokonyveiket, es hogy szerintuk mennyit er a papir.

Persze hozza kell tenni, hogy aki forumbejegyzesekre alapozva hoz tozsdei donteseket, az meg is erdemli, ha bukik.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 12:23
Előzmény: #51848  -bubu-
#51850
szvsz
Tehát akkor 2800 ról 1600 ?

Más történet ez.
De a Te logikáddal is ez a papír ha feleződik 1600 !

Pezo1 2011. 12. 08. 12:20
#51849
„Békeidőben” sok figyelemre méltó írást olvastam Tőletek (Láma, Tigus), érthetetlen, hogy miben reménykedtek. Álomvilágban éltek és – nyilván nem szándékosan – másoknak is súlyos veszteséget okoztok.
Bőven 50% fölé kerülnek, és semmi nem sürgeti őket. Folyamatosan csökkenő árfolyamon összegyűjtik a reményt vesztett kisbefektetők papírjait. Nem lesz kiszorítás sem. A Mol sem szorít ki. (TVK) Minek? A fundamentumok nem számítanak, nagybefektető nincs, aki felfelé mozdíthatná az árfolyamot, osztalék nem lesz, az eredményeket pedig úgy manipulálják, ahogy akarják.
-bubu-
-bubu- 2011. 12. 08. 12:10
Előzmény: #51842  pancserlama.
#51848
rendben ha egy vélemény akkor szvsz vagy szerintem odafért volna...

ezt gondolm
nem kell kategórikusan leírni dolgokat mert kurva sokan olvashatják és esetleg megtévesztő lehet........

Csak erre akartam utalni.
Mindenki arra spekulál amire akar

Mindenesetre az állami nyomda is kurva jó fundamentumokkal rendelkező cég volt a megelőző két három évben is és talán ost is de ezt az árfolyamon nem látod
1300 ról (13000) jelenleg 600 környékén a papír és teljes érdektelenség jellemzi..
ezen is érdemes elgondolkodni.
további szép napot
zolaaa 2011. 12. 08. 12:09
Előzmény: #51842  pancserlama.
#51847
miért nem adták be már a versenyhatósági kérelmet ?? amit 1702 is kérdezett?

ha nem lesz meg az 50% akkor visszalépnek?

nem biztos h meglesz a 70%

állam 27-29-30% mittomén (saját rv. menedzsment stb.)
20 -22% "profi" alap, stb..
és vagy
45% névtelen kicsi arc - ha ezek csak 5%-ot ajánlottak fel nov. 30-ig akkor hogy lesz meg ?? még ha minden profi felajánlja?
de legyen hogy a forgalomba benyomtak 10%-ot akkor is max. 60-65 %

ha minden alap odaadja?
copa 2011. 12. 08. 12:09
Előzmény: #51845  Törölt felhasználó
#51846
Csak egy gombot kell megnyomni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 12:08
Előzmény: #51841  copa
#51845
12-éig ki van zárva!
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 12:07
Előzmény: #51839  Bagi
#51844
így, így...

kockázat nélkül nincs nyereség...
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 12:06
Előzmény: #51837  pancserlama.
#51843
a kedves mamát kéne megkérdezin, hogy értette, nem engem :o)

... de én sem vagyok hülye... ha eladják a rv. buli után a telket jóárasítva, akkor azonnal perelhetővé válnak, ill. növeli a cégértéket, ha NYrt. marad.
Ha meg nem, akkor további rv. kell nekik, azt meg 815 Ft alatt nem vihetik el, csak a tőzsdén vehetnek.
Én még felajánlhatom ettől függetlenül, ha kiszorítás lesz, ill. el kell fogadni a a rv.-eimet 815 Ft-on.
Tehát ha lenyomják, majd lehalásszák, akkor nem 5-8%-os hasznuk lesz az alapoknak, hanem 15-20%.
De én résen leszek, veszek, ha kell...
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 12:05
Előzmény: #51838  -bubu-
#51842
Nem tudom!
Ez egy vélemény volt, ami azon alapul, hogy kedden kiszivárog, hogy mennyi % jött össze, ennek megfelelően gondolom keddtől az ár valszeg vissza a 800 környéki.
Ha kevés jött össze, akkor, azért ha sok, akkor pedig azért.
Persze lehetnek meglepetések, de ez a legvalószínűbb.
Hogy miért kell nekem ez a papír ?
Nézd itt csak spekulálunk de olvasd a pl a cikket.
A Rába jó, adja a görcs. link
A jót miért is adjam ? Mondj egy nyomos érvet !
Eddig hozta, amit kelet hoznia
Hogy benne lesz az állam?
Kit érdekel?
Még nagyon sokan hisznek (vakon) a kormányban azok majd pozitívként értékelik ezt...

stb…stb
copa 2011. 12. 08. 12:04
Előzmény: #51835  pancserlama.
#51841
Jó lenne, ha ma kivennék a könyvet 815-ig.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek