Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 16:20
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#260
Kedves Laurion!
hát persze, hogy tőled. Az idősorendből lehetett látni, hogy melyik után jött az írásod "Egyetértek" illetve melyik előtt...
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 16:20
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#259
Kedves Darwin! Lehoka és a többiek nevében reagálnék a piaci kofára. Hadd ajánljam figyelmedbe azt a 84Ft/2200 db eladó Konzum részvényt, nagyon jó vétel, napi max alatt, és 1000 darabonként jár mellé egy Konzum szaloncukor is ajándékba. (Édesszájúak, nem bevenni!)
Ha jól mérem fel a társaságot, még én reagálok a legszelídebben a hasonló sértésekre.
Na pá
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 16:03
#258
Lehotka; hol olvashato az a cikk a richterrol, sehol nem lelem.
Amugy jo ez a forum nalatok; Olyanok vagytok ahogy elfigyellek benneteket, mint a piaci kofak.Na udv ;
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 15:51
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#257
Javaslom, írjunk tárgyakat az írásokhoz, mert én már nem tudom követni, hogy ki kinek mit...:)) (ill azt hogy ki, azt igen) Az előbb is próbáltam pontosítani, de mire megírtam, már jött egy újabb hozzászólás.
Szia Körte, örülök, hogy itt vagy. Kitől kérdezted?
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 15:47
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#256
na látom velem együtt a nyugdíjasok is visszatérnek ..
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 15:44
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#255
Félsz valamitől?! :)
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 15:40
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#254
az előző Lehokáéra válasz
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 15:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#253
aki tegnap a csúcson vette, az fel is minősíti, az a baj, hogy nálunk kicsit többet képzelnek a kedves brókercégek, kellene jóval több bírság, mindjárt olyan kis nyuszik lennének, amilyennek igazából lenni kellene egy magyar tőzsdei cégnek (szegény EU)... bár ki tudja, mi a jobb, ma már!
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 15:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#252
Egyetértek. Úgy tűnik, a célárfolyamokat mindig pont fordítva kell érteni :( ha magasabb az akt árf-nál, akkor félnek a csökkenéstől, ha alacsonyabb, még nem akarják, hogy emelkedjen.
Célárfolyamnak ne dőljön be senki!!
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 15:37
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#251
Gyáva nyulak!:))) De lesz még ennek böjtje, ahogy papókám szokta mondani:)
lehoka 2003. 04. 08. 15:33
Törölt hozzászólás
#250
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 15:03
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#249
Dehogyis! Úgyis tudom, hogy Te vagy Warren Buffett :)))
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 14:39
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#248
Én.
Miért kétséges?
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 14:28
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#247
Jól teszed, ragaszkodni kell az eredeti elképzeléshez, a 2065 kicsit túlzás vót, de az 1500-1800 sem megvetendő cél árf. márpedig az 1200-s szint felett bármi lehet!
További vásárlások: Legyünk Rába tulajdonosok jeligére (nem kell fényképes válasz :)
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 14:26
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
Láma, ez Te voltál???
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 14:16
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#245
Legyünk nyíltak és őszinték.
A megjelent cikk egyértelműen egy negatív képet sugalló cikk volt, gyenge lábakon álló érvekkel.
Meg jegyzem eléggé átlátszó és olvasót lebecsülő tartalommal.
Ha valakit át akarok vágni, akkor vegyem a fáradságot, hogy beleadok apait, anyait.
Átgondolva a mögöttes szándékot, úgy döntöttem, hogy rövidesen növelem a tulajdonosi részemet az érintet cégben.))))
p.lama
( nyugdíjas befektető)
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 12:13
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#244
tényleg éhes vagyok.. ebédelni mentem. fenébe, hogy hideg van! le kell mondanom a fagyiról!
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 12:12
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
Nem lehet tudni, hogy mi van a háttérben, ezért valamennyit mindenképpen tartsatok meg, (egy olyan összeget, aminek a 10% bukója sem vágna földhöz)
Egyébként a mai árfolyam lehet az általános korrekció része is, látszik a mini forgalmon.
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 12:02
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
T. Koistvan,
Időt biztos nyersz vele, ahogy telik az idő egyre több fejfájást is nyerhetsz vele, illetve a brókercéged is nyer vele ha halfizben csücsülsz...
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 11:57
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
de nyerni igen

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek