Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 20. 14:27
Előzmény: #2299  matgab
#2300
Én egy szóval sem mondtam, hogy szavazz az MSZP-re.

Kérdeznék valamit tőled, de őszinte választ kérek: szerinted miért lesz valaki politikus?
matgab 2008. 10. 20. 11:59
Előzmény: #2298  Törölt felhasználó
#2299
conqui, hagyd már ezt az 1998-as mszp agitprop szöveget, mert már akkor sem jött be!

(1998 csendes marketing szlogen: szavazzunk azért az mszp-re , mert az mszp-sek már úgyis szétlopták magukat, ők már többet nem fognak lopni, míg ha mások kerülnek a hatalomba, akkor azok el fognak lopni mindent...")

Szánalmas...Aki eddig lopott, az ennél már csak többet fog lopni a mohósága miatt, aki meg eddig sem lopott, az meg nem biztos , hogy asszimilálódik közétek...
Törölt felhasználó 2008. 10. 20. 11:51
Előzmény: #2291  pampa
#2298
"... akkor kire szavazzak?"

pampa

"MIÉP, Jobbik"

matgab

Naja. Mert ők még nem loptak. Révén, hogy nem kerültek a húsosfazék mellé. Kivéve persze Csurkát. Ő már azért érti a "játék" lényegét.
Mellesleg ha egyszer ilyen pártokat valóban kormányközelbe engedne a nép, én biztos költöznék. Aki maradna, az meg úgy járna mint a lengyelek a Kaczinsky fívérekkel. Vagyis isten megmutatná, milyen amikor sehogy sincs.
matgab 2008. 10. 20. 11:13
Előzmény: #2296  exley
#2297
Minél inkább benne vagyunk a válságban, annál inkább egyet tudok érteni valakivel, aki ezt valahogy így írta le:

A demokratikusnak nevezett országok szánalmasan gyengék a válságokban , mert amikor baj van az országban, akkor ezek a "professzionális" politikusok, mint magatehetetlen pojácák rohangálnak egyik gyűlésről a másikra, miközben, mivel felelősséget egyik sem mer vállalni -más kérdés, hogy nincsenek is felelősségrevonások, de még elméleti síkon sem, illetve szánalmas kis politikai karrierjüket féltik- komoly, stratégiai döntéseket sem tudnak hozni már csak azért sem, mert képtelenek felülemelkedni szánalmas kis saját érdekeiken...

Mindegyiknek sokkal nagyobb érdeke az, hogy a politikusok tömegében meghúzódva, a háttérben sipákoljon, hogy gond van az országban, amit mindenféle külső tényező és nem saját bénaságuk okozott, részben sem...

Így ők még mindig a rendszer nyertesei tudnak maradni, hiszen megkapják a magas állami juttatásokat -mert olyan még nem volt, hogy a parlamenti fizetést,költségtérítést ne kapják meg, a néppel meg lenyeletik a nyomor gyümölcseit...

Közben mindenféle kirakatgyűléseken fennhangon polemizálnak, a médiában szerepelgetnek, ezzel is legalább belemélyednek az emberek tudatába, hogy legközelebb, mikor választani kell, már ismerős legyen a pofája, vagy a neve legalább...

exley 2008. 10. 17. 11:48
#2296
Az események ugyan úgy pörögnek, mint '56 októberében, most nem a tankokkal lövik szét Budapestet, egy "Patriot" úgy tűnik célba ért.
exley 2008. 10. 17. 11:39
#2295
..........és lesz is rá pénz, most utal az IMF.
Törölt felhasználó 2008. 10. 17. 11:38
Előzmény: #2288  Törölt felhasználó
#2294
conqui,
"Komolyan mondom tényleg egyetértek pampával: azonnali előrehozott választásokra van szükség"
Tölgyesi szerint ha a pártod komolyan gondolta volna, hogy kilép a koalából, akkor már túl lennénk az előrehozott választásokon
pampa 2008. 10. 17. 10:55
Előzmény: #2292  matgab
#2293
Abban az esetben szóba jöhetnek,ha 5 % körül lesz a támogatottságuk.
Nem akarom a szavazatomat megint rossz helyre adni.
Egyszer elég volt,megfizettem a tanuló pénzt.
matgab 2008. 10. 17. 10:46
Előzmény: #2291  pampa
#2292
MIÉP- Jobbik....
pampa 2008. 10. 17. 10:41
Előzmény: #2288  Törölt felhasználó
#2291
conqui

Én nem vagyok hülye,ezt ki kérem magamnak!

Írtam már többször,nem azért szavazok a Fideszre hanem azért amit Gyurcsány produkált nekem 2006-ban a vitán.
Az a párt aki ezt meg meri csinálni az a én szemeben lenullázta magát....
Az SZDSZ kiesik ugyanezen okból, MDF szóba sem jöhet akkor kire szavazzak?
matgab 2008. 10. 17. 10:40
Előzmény: #2289  matgab
#2290
Egyre gazdagabbak a legtehetősebb magyarok
2008. október 17., péntek 9:52 Lapszemle

Magyarország legtehetősebb emberei tavaly óta még gazdagabbak - derül ki a Népszabadság idei, Top 150 című kiadványából. A lista élén a főleg ingatlanokban utazó vállalkozó, Demján Sándor áll, aki 40 milliárd forinttal növelte az elmúlt évben tavalyi 260 milliárdját.
tőkekoncentráció apukám, lokálisan , globálisan...
matgab 2008. 10. 17. 10:38
Előzmény: #2288  Törölt felhasználó
#2289
Conqui,
"Aztán majd néznek ki a rakás szarból, amit maguk alá csináltak és végre világosan és egyértelműen kiderülne, mennyire kétszínű, alattomos politizálás az, amit a Nagyvezír el akar adni az ilyen hülyéknek, mint pampa."

De most a helyzet az, hogy ülünk a rakás szarban, amit a 6 éve kormányzó zsenipártod idevarázsolt...És ki is derült, hogy mi a valós teljesítményük.
A fidesz meg mit csinálna ha kormányozna , vagy mit csinált volna, azt soha nem tudjuk meg.
Illetve ezt csak az mszp-sek tudják. Ők tudják, hogy minden még rosszabb lenne...

Mi van szorul a húrok, azért vagy ilyen feszült?
Törölt felhasználó 2008. 10. 17. 10:25
Előzmény: #2287  Pyriel
#2288
Tegnap a Simor az Este-ben pont ugyanazt mondta, mint amit én írtam a napokban: van amikor valóban egy adócsökkentés lehetőséget teremt a gazdasági növekedésre, de a mostani helyzetben ez nagyobb arányú kiadáscsökkentés nélkül csak fokozná a válságot.
A Fidesz ezzel szemben továbbra is ezt szajkózza, mint valami általános csodagyógyszert, miközben arra is egyértelműen utal, hogy a válság hatásait "nem az emberekkel kell megfizettetni", magyarul a kiadáscsökkentés nem érintheti azokat a területeket, amelyek révén az emberek anyagi helyzete rosszabbra fordul.
Komolyan mondom tényleg egyetértek pampával: azonnali előrehozott választásokra van szükség. Ez az undorító demagógia, amit ez a faszompárt folytat véget kellene, hogy érjen azzal, hogy megnyerik a választást. Aztán majd néznek ki a rakás szarból, amit maguk alá csináltak és végre világosan és egyértelműen kiderülne, mennyire kétszínű, alattomos politizálás az, amit a Nagyvezír el akar adni az ilyen hülyéknek, mint pampa.
Pyriel 2008. 10. 17. 09:48
Előzmény: #2283  sanka
#2287
Elég sok frusztráció van egyesekben.
matgab 2008. 10. 17. 08:07
Előzmény: #2285  matgab
#2286
a benzin adótartalma meg nem 150 HUF, hiszen ott van még a 20% ÁFA is...Azaz minél drágább a benya, annál több lóvéja marad az államnak.
Tehát az a szerv (a kormány), aminek szabályoznia kellene a monopolpiacot (kőolajvezetéken behozott olaj ára volt szovjet területekről- amit annak idején állami vagyonból építettek ki) annak az érdekei ugyanazon az oldalon állnak, a fogyasztókkal szemben, mint akit szabályoznia kellene...

Ergo, ha ilyen szempontból vizsgálod a problémát, akkor mindjárt rájöhetsz, hogy miért annyi a benya, amennyi.
Ja és ne gyere nekem azzal, hogy máshol is ennyi, mert mindenhol így van, csak ott nem monopolpiac van, hanem egy olajipari oligopólium.
matgab 2008. 10. 17. 08:03
Előzmény: #2284  Törölt felhasználó
#2285
ja, azt meg már majdnem elfelejtettem, hogy mikor a dollárhoz képest gyengült a forint, akkor amiatt, amikor meg az olajár nőtt akkor mindig amiatt emelkedett a benzin ára...
De csökkenni soha nem csökken hasonló mértékben.
Tehát az emelkedésnél mindig azt a tényezőt nézzem, amelyik legjobban emelkedik, a csökkenésnél meg keressem meg azt a tényezőt, amelyik legkevésbé csökken...
Jól értelek kanyisz?
Törölt felhasználó 2008. 10. 16. 18:49
Előzmény: #2279  matgab
#2284
matgab

Te is tudod, hogy a benzin adótartam kb. 150 Ft, számold újra nettóban. És ne az olajárhoz, hanem a tőzsdei termékárhoz viszonyíts, nem 100% az együttmozgás.
sanka 2008. 10. 16. 18:20
#2283
és nyerne a fityesz, aztán manna folyna patakokban az égből, így gondoltad pampa?
pampa 2008. 10. 16. 18:04
Előzmény: #2281  Törölt felhasználó
#2282
Jelenleg az MSZP kormányoz,tehát ő hozhat döntéseket a probléma megoldására.
Van egy másik lehetőség,előre hozott választásokat kell tartani.
És aki nyer, annak kell a problémát kezelni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 16. 17:59
Előzmény: #2280  Törölt felhasználó
#2281
A próblémát nem méllyiteni kell,hanem megoldani.

Tisztelt Fidesz politikusok!

Lehet ,jobblenne a pénzügyi tisztulás,mert ha,csak adnak segélyt azzal nem oldodok meg semmi!

Tanulólecke ,most jön.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek