Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 30. 09:08
Előzmény: #2319  matgab
#2320
Világbéke...
matgab 2008. 10. 30. 09:04
Előzmény: #2318  matgab
#2319
link

Jelszavaink valának:
Világkormány, világbank, világhadsereg...?
matgab 2008. 10. 28. 12:39
Előzmény: #2317  Törölt felhasználó
#2318
a Kormány szerint tartható a stabilititási program

okt 03 gyurcsány blog:
Jelentősen megerősítettük az elmúlt két évben Magyarország gazdasági alapjait.
Minden elemző egybehangzó vélekedése szerint Magyarországra csak áttételesen és viszonylag csekély mértékben hathat a kibontakozó és egyre inkább Európára is átterjedő nemzetközi hitelválság.

okt 08 gyurcsány blog
Bűnnek tartom azt az érzést kelteni, hogy a magyar pénzügyi-gazdasági rendszerben súlyos válság-közeli jelenségek lennének. Bűnnek tartom azt hangoztatni, hogy hasonló beavatkozásokra lenne szükség Magyarországon, mint az Egyesült Állalmokban, vagy akár Nagy-Britanniában.

A magyar pénzügyi rendszer stabil.
okt 10.
Veres János rögzítette: a költségvetésben szereplő módosított makropálya után sem szabad változtatni a 3,2 százalékos eredményszemléletű (ESA 95) GDP-arányos hiánymutatón, "mert Magyarország megítélése illetve folyamatos finanszírozhatósága ezen múlik".

okt 28
Jövőre két százalék alatti gazdasági növekedéssel számol a kormány - mondta Veres János pénzügyminiszter a költségvetési törvényjavaslat újratervezéséről az MSZP soron kívüli ülése után.

okt 27
Veres: távol vagyunk az államcsődtől
Hétfő, 2008. október 27.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 19:18
Előzmény: #2315  Törölt felhasználó
#2317
Mert neked mindig megmondják? Azt hittem van néha önálló gondolatod is...
exley 2008. 10. 22. 18:52
#2316
A fitymát maszopatóknak nagykoalícíóban kellene konszezusra jutni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 18:29
Előzmény: #2311  Törölt felhasználó
#2315
Conqui fizetett bértopikoló. Ezzel csak a pénze több.
"Akkoriban nem éppen parlamentáris demokrácia volt, a képviselőket választották ugyan, de hogy kik lehettek azzá, akkor is a pénz meg a nemesi rang döntötte el. Főleg ez utóbbi. "

Most is a pénz. A pártirodában nem mondták mit írj?
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 18:20
Előzmény: #2312  matgab
#2314
Magyarország a rokonok és a panamák lápvilága.

KI a fax beszélt itt most bérekről meg adókról. Ha más témát akarsz, előtte szóljál. Nem tudlak követni.
matgab 2008. 10. 22. 17:59
Előzmény: #2312  matgab
#2313
kalkulátor:
link
matgab 2008. 10. 22. 17:59
Előzmény: #2311  Törölt felhasználó
#2312
Ja, mert ha gyurcsány és kóka Mikszáth korában élt volna, akkor nem politikusok lettek volna, hanem börtöntöltelékek...

Csányi és főleg Demján?? Ne röhögtess! Egy mondatba nem teszem Széchenyiékkel...

Ma ki lehet parlamenti képviselő apukám? az akit a pártja a listán bejuttat...Nekem nem is hiányozna a klasszikus pártdemokrácia, még ha nem is igazán érthető, hogy mit értesz alatta (talán a mai a klasszikus? És a klasszikus időkben lévő demokrácia anakronisztikus volt, vagy mi?)

Addig is itt van neked egy nettó bérkalkulátor, csak hogy lásd, hogy az utóbbi 4 év szoci adócsökkentései mit eredményeztek...

Én egy átlag fizu 125.000-rel megpróbáltam és csodák csodájára egyre kevesebb nettó és mellé egyre több járulék jött ki...

Hagyd már ezt a hülye maszlagot, mert tényleg csak Tombolo Pizsama az akinek van türelme válaszolgatni az összes hülyeségedre...
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 17:52
Előzmény: #2302  matgab
#2311
matgab

Most látom, hogy tényleg válaszoltál, persze kissé elkenyve a dolgot, rózsaszínre festve egyeseket, feketére másokat. Nem. Én azt mondom, nincs különbség a XXI. sz. politikusai között. Lehet persze Széchenyivel, Deákkal példálózni, de ez pont olyan lenne, mintha itthon Csányit meg Demjánt akarnánk parlamenti képviselőnek.
Egy: ők is valószínűleg csupán hobbiból politizálnának.
Kettő: Akkoriban nem éppen parlamentáris demokrácia volt, a képviselőket választották ugyan, de hogy kik lehettek azzá, akkor is a pénz meg a nemesi rang döntötte el. Főleg ez utóbbi.
Három: Nem is ismerték a klasszikus pártdemokráciát. Amikor pedig az létrejött ... ugye nem kell Mikszáthot idéznem: Magyarország a rokonok és a panamák lápvilága.
Nem Gyurcsányról és Kókáról írta.
matgab 2008. 10. 22. 11:17
Előzmény: #2309  matgab
#2310
Tehát összefoglalva:
Magya rországon egy nagyobb munkanélküliség, alacsonyabb növekedési ütem egy kisebb GDP/fő (amiben úgy ötöde vagyunk az izlandinak), kisebb beruházási hajlandósággal, csökkenő fogyasztás mellett nyomulunk. Gondolom még ha azt is megvizsgálnánk, hogy az kamatfedezettsége a magyaroknak és az izlandiaknak milyen a jövedelmük arányában, illetve a fix költségeik aránya hogyan arányul a havi jövedelemhöz, akkor is toronymagasan jobb mutatói lennének Izlandnak...
Hát jól megcsinálták a fecóék! A halott gazdaságot tényleg nehezebb összeomlasztani, mint az izlandit...
Igazából a nagy tőkének valószínüleg érdeke volt Izland gazdasági kipurcantása, aminek hátán bekényszerítik őket az Unioba, akár akarják akár nem és ennek a válságnak farvizén, még ki tudják nyírni a HUF-ot, ha akarják, mert töröttlábú antilopként pumaként vicsorogva húzgáljuk az oroszlánok bajszát...
matgab 2008. 10. 22. 08:09
Előzmény: #2308  matgab
#2309
Azért különös ez a bankrendszer...

Azt mondják, most , hogy 280 az EUR az ügyfelek érdekében nem adnak devizahitelt...
Logikus gondolhatnénk elsőre, hiszen amilyen volatilis a HUF, ha így folytatódik a trend ...

De a bankok miért nem 230-240 HUF/EUR idején mondták azt az embereknek, hogy nem adunk több devizás hitelt??? Hiszen ha valaki, akkor a bankoknak kellett volna arról tudniuk legjobban, hogy ez a subprime rate válság hogyan terjedhet ki, milyen kockázatokkal járhat egy olyan instabil gazdaságra, mint a magyar , illetve a HUF-ra.

Nem akkor kellett volna egy társadalom iránt felelősséget érző banknak mondania, hogy ácsi, nincs több devizahitel???
És majd 350 HUF/EUR-nál senki nem ad? Mert akkor várhatóan a bankok veszítenének és a hitelfelvevő nyerne az üzleten??

Hogy van ez?
matgab 2008. 10. 22. 08:03
Előzmény: #2307  matgab
#2308
még egy faktor: a kockázatos devizákból hazamenekül a sok dollár...
matgab 2008. 10. 22. 08:01
Előzmény: #2306  Törölt felhasználó
#2307
Engem is totál meglep az USD erősödése az EUR-ral szemben... Ez nem illik teljesen bele az összeesküvéselméletembe. Hiszen aszerint a dollárnak hosszú távon el kellene, hogy értéktelenedjen, ezzel tudnák megszívatni a tartalékait dollárban halmozó ázsiát. Hogy akkor mégis mi szolgálja a dollár erősödését?
Szerintem messze túl volt adva.
Egyrészt az ázsia államok óriási mennyiségű dollártartalékuk egy részét elkezdték átváltani EUR-ba.
.
Másrészt az olajár emelkedése is kihathat a dollárárfolyamra, hiszen az emelkedő olajár elvileg dollárkeresletet hoz létre, hiszen olajat dollárért lehet kapni. Speciel most már csökken az olajár, de az elmúlt hónapokban azért elég erősen magas volt az ár.
.
A dollár vásárlóértéke még mindig megvolt, azaz egy gyorsétterembe 1-1,5 USD-ért jól tudtál lakni, ez 150-300 HUF, ennyiért itthon nem laksz jól. Az USA gazdasága úgy látszik elég erős volt ahhoz, hogy ez a leértékelődés ne okozzon inflációt náluk. Ergo a dollár vásárlóértéke nem romlott nagyon, tehát ez is azt mutatja, hogy túl volt adva...
.
A harmadik lehetőség az az, hogy olyan lesz, mint a HUF: mielőtt igazán elszállna csinál egy erősödő trendet, hogy mindenkit beleültessenek még egyszer a dollárokba, aztán pár nap alatt majd kiöntik a bilit és mehet a 2 USD/EUR-os árfolyam...
Törölt felhasználó 2008. 10. 21. 08:56
Előzmény: #2305  matgab
#2306
Akkor jól van.
matgab 2008. 10. 21. 08:53
Előzmény: #2303  Törölt felhasználó
#2305
igen Károlyi Mihályra gondolok, a szerencsjátékosra, aki az összes földjét elkártyázta (banki jelzálog volt már mindegyiken), amikor megkezdte a földosztást.
Arra a Károlyira, aki az őszi rózsás forradalom idején már előkészítette a terepet a kommunista diktatúrára...

A történelemkönyvek bizony elhazudják ezt az időszakot eléggé, még ma is. Inkább olvass korabeli naplókat, újságokat.
Pont olyan pökhendi, pipogya, kisebbségi komplexusokkal keményen küzdő beteges szánalmas figura volt, mint ha ma összekevernénk gyurcsány, kóka, horváth Ágika, Medgyesi, és Antall rossz tulajdonságait.
Törölt felhasználó 2008. 10. 21. 08:40
Előzmény: #2299  matgab
#2304
"Aki eddig lopott, az ennél már csak többet fog lopni a mohósága miatt"

Ez így van. Az MSZP-sek megszedték magukat a Horn-kormány alatt, ami nem egyáltalán nem tarja vissza őket attól, hogy a jelenleg, még szemérmetlenebb és gátlástalanabb módon lopjanak...
A "szaktanácsadás" pl. az esetek többségében egyszerű lopás. Ezt az "intézményt" törvényben kellene tiltani. A szaktanácsadókat vegyék állományba a cégek, alkalmazzák őket illő fizetésért. Hihetetlenül sok pénzt fognak megspórolni. :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 21. 08:23
Előzmény: #2302  matgab
#2303
Matgab Károlyi Mihályra gondolsz,és ha igen miért?
matgab 2008. 10. 21. 08:16
Előzmény: #2300  Törölt felhasználó
#2302
conqui, sajnos tisztában vagyok azzal, hogy azok a politikusi körök, akik között te mozogsz csak a pénzért mennek politizálni.
Kicsit durván kifejezve mondhatnánk úgy, hogy szociális karrier kurvák/stricik.

Engedd meg nekem, hogy hinni tudjak abban, hogy vannak igaz érzésű politikusok is, nem csak amolyan kommerszek, akiket a tévében látni nap, mint nap.

Igenis vannak még, vagy lesznek még olyan politikusaink, mint egykor volt Széchenyi, Kossuth, Deák, Andrássy, vagy Tisza.
Sajnos ma szinte csak Károlyi-Kun Béla- Rákosi féle vonal modernizált utódait látni -főleg a köztévéken...

Spec én annak is örülök, hogy Vona Gáborék nem cimbiznek mindenféle Toroczkaiakkal, vagy Tomcat-ekkel, akik az én véleményem szerint a) vagy nem komplettek, b) vagy egyszerűen a kormány által szponzorált provokátorok, akik lejáratják a jobb oldalt.
Bohócoknak tartom őket, arra jók, hogy a TV2 bemutathassa őket márc 15-én , hogy ilyen a jobboldal, miközben hajítógépet fabrikál és azt mondja, hogy ellőhetne Demszkyig, ha akarna...

zotya32 2008. 10. 20. 14:33
Előzmény: #2300  Törölt felhasználó
#2301
lehet ezért... :))

link

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek