Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2008. 07. 07. 21:41
Előzmény: #2097  Törölt felhasználó
#2100
"Ne felejts el elmosogatni :) "

A ház ura (szoknyát hord) kicsit durvábban utasított, ugyhogy kénytelen voltam már bepakolni a gépbe...

A sör jöhet!
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 21:34
Előzmény: #2098  Törölt felhasználó
#2099
:D

Pedig, de, és ha tudnád milyen jól!
...persze ha a sörözésből kihagynak...
:P
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 21:29
Előzmény: #2095  Törölt felhasználó
#2098
Tudtam, hogy nem főzöl :)))
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 21:28
Előzmény: #2094  tokos.
#2097
Nem is rólad van leginkább szó tokos. Rosszkor voltál rossz topikban :)

"Nem tartom normális viselkedésnek a homoszexualitást, és még nem sikerült meggyőznötök, hogy az lenne. "

Ok. Nincs is ezzel gond.

Orbán irritált, csapból is folyt, és nem éreztem hogy rám van erőltetve. Ha zavart, nem néztem. Szerintem más az, ha valami irritál, mintha rám lenne erőltetve. A távfűtés van rám erőltetve, mert tilos (vagy drága) leválni.

Ne felejts el elmosogatni :)
Cserébe meghívlak egy sörre.

Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 21:28
Előzmény: #2088  tokos.
#2096
tokos
Én nem akartam semmit megmagyarázni azzal, hogy az állatvilágban is ismert a homoszexualitás, csupán tényként kezeltem ezt a körülményt arra válaszképpen, hogy matgab szerint "divattá" vált és ez a társadalom agóniájának előszele.

Divat ugye az lehet, amit az ember lát maga körül és kedvet kap, hogy ő is azt tegye. Nos megmondom őszintén én már láttam néhány homokost - középiskolás koromban kísérletezni is akart velem egy kettő - mégsem váltam azá és kedvet sem kaptam ahhoz, hogy olyan legyek, mint ők. Vajon tényleg igaz lehet, hogy valaki csak azért homokos, mert az ma "divat"? Baromság! És ezt matgab is tudja. Egyszerűen a társadalmi elfogadottság változik. Sok mindent tolerálunk, amit évtizedekkel ezelőtt börtönnel, évszázadokkal ezelőtt pedig halállal büntettek. Azok voltak vajon a követendő társadalmi normák? Nem hiszem. A buzikat nem lehet likvidálni Elbújni elbújhatnak, attól még buzik maradnak. Csakúgy, mint az antiszemitizmus. Bizonyos társadalmi közegben csupán látens módon jelentkezik, máskor azonban akár politikai eszme is válhat belőle.
Nem igaz, matgab?
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 21:21
Előzmény: #2094  tokos.
#2095
:)

Asszem elnéztél vmit azzal a többes számmal, de nem gond.

Tv-m nincs, se politikai hovatartozásom, mert nem is vagyok itt elég ideje, hogy átlássam a magyar helyzetet, spec. ebben a kérdésben is csak azért nyilatkoztam, mert VAN összehasonlitási alapom, és szégyenletesnek találom ezt az itthoni helyzetet...

Minden jót.
tokos. 2008. 07. 07. 21:13
Előzmény: #2093  Törölt felhasználó
#2094
Fiúk, ti betegek vagytok. Kit, mikor üldöztem el azért, mert homokos?

Kit mikor bántottam azért, mert homokos?

Nem tartom normális viselkedésnek a homoszexualitást, és még nem sikerült meggyőznötök, hogy az lenne.

Az meg, hogy ne lenne ránk erőltetve, ez jó. A csapból is ez folyik. Persze el lehet kapcsolni, én is ezt teszem, de a kérdés, akkor is ezt mondtátok-e, mikor a csapból is Orbán folyt. Mármint, hogy nincs ránkerőltetve?

Egy frászt.

Tudjátok veletek ellentétben én azt is el tudom fogadni, hogy a másikat ez a dolog irritálja. De persze liberálisok ti vagytok. Legalábbis addig, amíg csak a ti véleményetek létezik, aztán ha jön valami más is, akkor azok fasiszták, nacionalisták, stb. Tiszta Szadesz.

Amúgy a Szent Jobbi Körmenetnek sem örülnék, ha a házam előtt masírozna el, ez a dolog nem a buziknak szólt.

Na mindegy, csak főzzetek, én meg rendet rakok főzés után.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:47
Előzmény: #2092  Törölt felhasználó
#2093
Igazad van... mint általában :))
Megyek és főzök vmit.

Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:44
Előzmény: #2090  Törölt felhasználó
#2092
Róka koma, ezt megbeszéltük, csináljunk valami hasznosabbat...

matgab topikja még soha nem volt ilyen forró :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:42
Előzmény: #2089  tokos.
#2091
Nincs ráerőltetve senkire. Nem kell nézni. Senki sem kényszerít senkit, hogy kilátogasson, vagy a tv-ben nézze. Rááadásul mindezt "folyamatosan", egy évben egyszer teszik.

Szerintem nagyon durva aránytévesztés ezt rákényszerítésnek érezni.

Azt mondtad, nem is érdekel, mit csinálnak ezek Pesten. Akkor mit kényszerítenek rád? Ne érdekeljen, és kész.

Én nem nézem sem Gyurcsányt, sem Orbánt, sem a melegeket az utcán.
A tv-ben sem nagyon. Pedig mindegyik lehet irritáló.
Boldog lelki nyugalomban telnek napjaim.

Ami nem tetszik, azt nem kell nézni.

Ha évente egyszer gyaloglás közben látsz magad előtt egy kupac lótrágyát, arébb mész, és nem szagolgatod. Milyen pervezió az, hogy undorítónak találom, megtehetném hogy arrébb lépek és elmegyek, de nem, megállok szagolgatni, kiabálok, hogy fúj, de büdös, és még le is köpdösöm...
Másnapra már lesz ott, nem kell aggódni.

Ezt teszi az, aki fel van háborodva.

Ne nézd.
Ilyen egyszerű.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:38
Előzmény: #2089  tokos.
#2090
Nem fognak videken felvonulni a házad előtt, mert már mind feljöttek Pestre, lévén a saját környezetükben nem tudnak megmaradni (esetlegesen életben sem).
Remélem erre büszke vagy és mindenki más is, akik miatt ez lehetséges.

Amúgy szted az lenne társadalmilag egészségesebb és helyes, ha mind tagadnák, családjuk lenne, és amellett nyomnák???
Mert, ha valóban csak a partnere tudhatna akire közvetlen tartozik), akkor ez igy lenne megoldható kb.
Szeretnél ilyen családba születni?
Mert akkor, csak tessék, lehet őket perverznek vagy bárminek minősiteni meg dobálni is akár, és egyre több lesz aki NEM MERI 'ráerőltetni' a másságát az 'átlagra'.
Jó terv.
Gratula.
tokos. 2008. 07. 07. 20:29
Előzmény: #2086  Törölt felhasználó
#2089
A homokos sincs hátrányosan megkülönböztetve azért, amit az ágyban művel, legalábbis addig, amíg ezt megtartja azoknak, akikre tartozik. Ha én egy perverz állat lennék, és folyamatosan a saját perverzitásom elfogadását akarnám ráeröltetni az átlagra, rövid időn belül megmézhetném magamat.
tokos. 2008. 07. 07. 20:25
Előzmény: #2087  Törölt felhasználó
#2088
Engem nem különösebben érdekel, ha visszakeresed, akkor kapcsolódtam be, mikor Conqui azzal jött, hogy ez előfordul az állatvilágban is, amire én megjegyeztem, hogy az állatvilágban sokminden más is előfordul, remélem azokat a dolgokat nem akarják törvényesíteni.

Mivel vidéki gyerek vagyok, nagyívben sz@rom le, hogy mit csinálnak ezek a szerencsétlenek Budapesten. Mondjuk nem örülnék, ha a házam előtt masíroznának, de ez tök mindegy, mert nem fognak itt masírozni mostanában.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 19:53
Előzmény: #2086  Törölt felhasználó
#2087
Sztem tiltsuk be a Rioi karnevált, a cirkuszt és a férfi táncosokat is!!!

De legalábbis az utcára ki ne menjenek együtt!!!

Ne röhögtess már.
Miért érdekel ez az egész annyira???

Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 19:50
Előzmény: #2085  tokos.
#2086
Nem is vagy hátrányosan megkülönböztetett, bármilyen mocskos dolgokat csinálsz is az ágyadban...

Tehát, masirozásra sincs szükséged... de lehet mégis, és csak irigykedsz?
:P
tokos. 2008. 07. 07. 19:48
Előzmény: #2082  Törölt felhasználó
#2085
"Képzeld a legtöbb homo szemében a TE szexuális szokásaid épp ennyire undoritóak...

Mégse itélnek el érte, és pláne nem dobálnak stb...
:) "

De nem is masírozok az utcán pávatollal a seggemben.

Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 19:17
Előzmény: #2077  Törölt felhasználó
#2084
"ugyanis én és még rengeteg sok ember végig tudna vonulni azon az útvonalon, úgy hogy a másik 3 tüntetés résztvevői is végigvonulna ott és nem történne semmilyen dobálás. értesz, ugye?"

Nem.

Zsidóüldözés napján az semmit nem jelent, hogy nem zsidóként végig merek menni az utcán. Legfeljebb az empátia hiányát.
Értesz, ugye?

"az meg hogy miről szól a buzik felvonulása, azt a felvonulók viselkedése határozza meg"
Vasárnap a felvonulók viselkedése volt szerinted meghatározó, vagy a csuklyásoké?
A vonuló, tüntető vagy rendőr felekből láttál többet a híradókban?

A hsz-ednek egyik része sem releváns érv.

Nem te vonultál, hanem a buzik. Nem vagy buzi, tehát semmi köze a dologhoz, hogy te hol vonulhatsz békében, vagy hol nem.
Mi köze van ehhez a futóversenyhez?
A polgárpukkasztásnak mi köze van ahhoz, hogy összeverik őket? A polgárpukkasztót szabad verni?

Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 19:15
Előzmény: #2080  Törölt felhasználó
#2083
A körmenethez szólva: felhivom a figyelmet, semmi bajom a vallással, vagy a papokkal, egyszerűen nem tetszik hogy kivonulnak az utcára maskarában, hogy egyébként mit csinálnak nem zavar, csak ne lássam őket!
(..Szabadon utánatok...)

:D
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 19:13
Előzmény: #2081  tokos.
#2082
Képzeld a legtöbb homo szemében a TE szexuális szokásaid épp ennyire undoritóak...

Mégse itélnek el érte, és pláne nem dobálnak stb...
:)

A kecskés példa vicces, csak ott ugye nem lennének jogi kérdések...lévén nem 2 emberi lényről van szó...
tokos. 2008. 07. 07. 19:09
Előzmény: #2074  Törölt felhasználó
#2081
Hát ez így nem teljesen igaz, én pl. rettenetesen rühellem a szilikonnal felfújt libucikat, jó, ha mennének az utcán nem dobálnám meg őket, de az is igaz, hogy a homokosokat sem dobáltam, pedig éppen a környéken voltam.

Amúgy némi gyúrás után az agyra (és fretek gondolatával megihletve) arra jutottam, hogy valamilyen módon érthetők a homokosok is.

Ha történetesen otthon csücsülnének, és magukba zárkóznának, valószínűleg a kutya sem adna nekik semmilyen jogokat. Így meg azzal, hogy felhívják magukra a figyelmet, eljutottak valahova, talán egy kicsit túl messzire is, de ez szemlélet kérdése.

Ugyanakkor észre kellene venni, hogy a legtöbb hetero szemében a homoszexualitás undorító, nekem pl. kb. egy szinten van azzal, mintha kecskével, vagy kutyával kellene, szexelnem, így minél erőszakosabban próbálják magukat elfogadtatni, annál nagyobb ellenszenvben fognak részesülni.

És semmi gondom nincs azokkal, akik a kutyájukkal, vagy a kecskéjükkel találják meg a békéjüket, de ha történetesen az utcára vonulnának ők is, nem hiszem, hogy osztatlan lelkesedéssel fogadnám.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek