Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 17:06
Előzmény: #719  Törölt felhasználó
#720
Ezt hol láttad ? /Lentebb a baromságod/
Nem zavar hogy hazudsz? Engem egyre jobban.
Te ilyenkor a vidékieket akarod palira venni?
Szerintem fejezd be.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 17:04
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#719
"De miért nem beszélünk szeptember 18-ról, ahol a tömeg akarta meglincselni a rendőröket, akik az MTV székházba beszorulva tehetetlenül védekeztek"
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 17:02
Előzmény: #717  Törölt felhasználó
#718
tokos

"De az amit a szocik műveltek, az ennél sokkal több, ez tudatos rombolás volt, és minél tovább romboltak, annál nagyobb vágás kellett a végén."

Egész pontosan az első Gyurcsány kormány mely intézkedései jelentették szerinted ezt a bizonyos tudatos rombolást????
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 17:00
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#717
yester

Az egyoldalú szemléletet nem szeretem.
Egyfolytában arról szeretnél meggyőzni, hogy október 23-án rendőri túlkapások voltak, sőt a hatalom direkt utasítására cselekedtek a rend őrei, akik számos ártatlan utaltak kórházba.
Azt mondom: így van!

De miért nem beszélünk szeptember 18-ról, ahol a tömeg akarta meglincselni a rendőröket, akik az MTV székházba beszorulva tehetetlenül védekeztek. Hogy e mögött szándékos kormányzati összeesküvés, provokáció lett volna, az egyszerűen nevetséges. Ezt csak azok az ultrák találták ki, aki szeretnék a tévészékházat feldúló mocskokat - és itt az érdekesség - részben provokátoroknak beállítani, részben a haza hőseinek, akik kiszabadításáért tüntetések voltak a Markó előtt.

Miért nem lehet belátni, hogy szeptember 18. az első pofon volt egy utcai verekedésben, aminek után a rendőrök október 23-i -án csupán visszaütöttek.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 12:23
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#716
AKS

Ez a 01:02-es hsz-ed nagyon gyenge.
Bocs.
tokos. 2007. 03. 06. 11:13
Előzmény: #714  watson
#715
Kedves Watson,

Eza tehettek volna többet is ez azért jó, mert ha a kisujjukat sem mozdítják, akkor előrébb vagyunk. Ezt nevezhetjük károkozásnak is.

Az autópálya építés jó, tulajdonképpen az egyetlen jó, amit műveltek, ha becsukjuk a szemünket és az árát nem nézzük.

A másiknál is drága volt, de ez nem menti fel a szocikat. És fordítva sem.
watson
watson 2007. 03. 06. 11:02
Előzmény: #713  tokos.
#714
tokos, nem ennyire egyszerűek a dolgok, de valóban tehttek volna többet is az elmúlt 5 évben a szocik.

A nézetkülönbséget az okoztza közöttünk, hogy szerintem egyrészről a kormányzat nem mindenható, másrészről van egy halom időszakokon átnyúló mechanizmus.

Elsőre jó példa, hogy mennyire vagy felelős, ha nem őrzöd kellően mondjuk a birkanyájad és ellopják a birkáidat? (Elzártan és nem őrizetlenül, de mégis ellopják) Nyilván van felelősséged, de mégiscsak a tolvajokat kéne példásan megbüntetni, nem?
Csakhogy példákat mondjak, van számos ember a Kulcsár ügyben, vannak emberek autópálya terén, OEP terén, kárpótlásijegy hasznosítók terén, amit kormányzattól függetlenül kellene megtenni. Erre van ugyanis az ügyészség. Hogy magától vagy polgári bejelentésre megvádolja a bűnösöket...

Az időszakokon átnyúló mechanizmusokat meg nem lehet kiragadott részletekből megítélni. Ilyen pl az autópálya építés. Félre ne érts nem mondom azt hogy jó, sem azt hogy rossz, csupán annyit, hogy attól hogy az első években költeni kell rá az nem jelenti azt hogy nem térül meg és azt sem hogy az ország ilyen fajta eladósodottsága feltétlenül rossz lenne. Tehet ebben az értelemben semmilyen taszajtásról meg fertőől nem beszélhetünk. A fertő az a drága építés és a korrupció lehet maximum. Ott viszont nagy összhangban lopják a 'birkákat' ellenzék és kormányközeli erők. Lásd Vegyépszer, meg mittom én még milyen társaságok...

Szóval ne vedd bántásnak ha a túlzott kormányzati szidalmak mellett felhívom a figyelmet, hogy itt azért összetettebb a felelősség és a folyamatok sem olyan egyszerűen megítélendők.
tokos. 2007. 03. 06. 10:37
Előzmény: #712  watson
#713
Bocsi, de az az idézet inkább neked szól.

Tényleg minek kellett Orbánt előszedni, azon kívül, hogy az Orbán is...

A partvonalon kívül nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy az elmúlt öt évben nem voltak döntéshozó helyzetben, az ország eladósítása, az államkassza lenullázása nem az ő bűnük, akárhogy is nézzük.

Ezt a trágyadombot a szocik hordták össze, ezt Ferkó is elismerte, bár nem nyílvánosan, de utóbb kiderült.

Persze nyugodtan Orbánozzál, az ország szekere ettől nem fog jobban menni, de legalább boldoggá tesz.
watson
watson 2007. 03. 06. 10:23
Előzmény: #711  tokos.
#712
Természetesen nem jobb egyikőjük sem.
yesterday írta:
"Egy apró javaslat: próbálj meg ne polarizáltan gondolkodni (fidesz-mszp, fehér-fekete, édes-keserű), hidd el, a világ sokkal bonyolultabb ennél, s ezért érdekesebb és színesebb is. "
tokos. 2007. 03. 06. 10:13
Előzmény: #710  watson
#711
"tokos, szerinted OV nem verné a nyálát ha csak a szocik lennének benne érintettek? :-)) "

De biztosan, mondjuk a Fidesz elég hosszú ideig verte is, ha egy kicsit megerőlteted az emlékeidet.

Egyébként téged boldoggá tesz, ha a Fidesz is érintett? Ettől jobbak a szocik?
watson
watson 2007. 03. 06. 10:07
Előzmény: #708  tokos.
#710
tokos, szerinted OV nem verné a nyálát ha csak a szocik lennének benne érintettek? :-))
Egyébként szerintem itt a topikban mindenki szeretné ha jobban és tisztábban mennének a dolgok, csak néha elragadtatják valamely politikai tényező irányában magukat...
... úgyhogy kár az a sok indulat egymással szemben.

yesterday, a rendőrséggel kapcsolatban nem lehet annyira egyszerűen ítéletet mondani.
Először is milyen rendőrök védjenek minket? Olyanok akik erőt képviselnek, vagy szellemelieg, jogilag... képzettek. Nem mondom hogy nem lehet összeegyeztetni, meg hogy ne erre kéne törekedni, de úgy néz ki hogy elég nehéz mindkét irányban megfelelniük. Szóval az erő valószínűleg prioritást kell élvezzen a mi érdekünkben.
Másodszor legyen-e tekintélye egy rendőrnek vagy csak egy szolgáltató akit elküldhetek az anyjába ha nem tetszik a szolgáltatása?
Szerintem nagyon gáz ha valaki kiteregeti a "szennyest", lásd Mónika, Balázs... showk :-))
Bizonyos mértékig persze kell, mondjuk a jelvénynélküli utasítást tevőt felelősségre vonni, de az egyes rendőröket nem lehet meghurcolni a médiában.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 09:51
#709
Az emberek egyszeruek mint a faék.
a kopasz az borfeju a tolvaj zsakkal a hatan éjszaka lopakodik, OV. vagy gyurcsany minden képpen csak egymas elleneben.
AZ mszp baloldali?
a fidesz jobboldali?
Egyszeru: ami jo az jo ami rossz az rossz
vannak akiknek terkep e taj, dus legelo tele birkaval ha lekaszaltuk megyunk egy hazzal arrebb.
Azt erdemes figyelni ki mit mond es mi az amit csinal a tobbi az duma.
Kokatol hallottuk az operabal kapcsan kialakult az uj arisztokracia,az uj elit. (szegenykem)
Es mi van az osztalyharccal tavarisik?
tokos. 2007. 03. 06. 09:45
Előzmény: #706  watson
#708
Egy dolog persze biztos, a hallgatás nem Orbán miatt van.
tokos. 2007. 03. 06. 09:44
Előzmény: #706  watson
#707
OK lehet, bár 20 Mrd túl kicsi pénz ahhoz, hogy osztozkodjanak rajta.

watson
watson 2007. 03. 06. 09:38
Előzmény: #704  tokos.
#706
Mit háborogsz tokos? Fáj OV érintettsége?
Nem mondtam semmi konkrétat, de azért utal arra a dolog hogy megegyezés van fű alatt nem?
Nyilván nem fröcsög a TV-ből, mert nemcsak OVéket, hanem a szocikat is lejáratná :-)))

"szerintem nincs demokrácia"
ahogyan definíció szerinti szopcializmus sem volt...
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 09:35
Előzmény: #698  tokos.
#705
Hát igen, ilyenkor én is mindig a track recordot javaslom: hogy ki mit "pofázik", az tulképp mindegy, sokkal fontosabb, hogy döntési helyzetben hogyan teljesít.
Nálam amúgy bőven belefér még az is, hogy hazudik egy politikus (végülis ez a dolga, meg az emberek is erre gerjednek :-)), egy a lényeg: ne tegye kockára a hosszútávú, viszonylag egésszéges konvergenciapályát - bár ezzel lekéstünk már néhány évet.
tokos. 2007. 03. 06. 09:35
Előzmény: #701  watson
#704
Hát persze. A Orbán nyúlta le ezt is.

A logikád egyébként nem semmi. Szocik vannak hatalmon már öt éve, Polt már évek óta sűllyesztőben. De természetesen Orbán van a dologban.

Elárulok egy dolgot, éleselméjűkém, ha Orbánnak bármi köze lett volna hozzá, már kb. két éve ez fröcsögne a TV-ből.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 09:25
Előzmény: #691  Törölt felhasználó
#703
conqui, természetesen azt írsz, amit akarsz, csupán annyit mondtam, hogy ez nagyon gyenge szöveg. Különösen részedről. Ha csak erre vagy képes, akkor menj el egy póttanfolyamra.

Különben szerintem nincs demokrácia, de ez most más lapra tartozik.

Nem vádaskodtam bizonyítékok nélkül, hanem leírtam a véleményemet, mely részben tapasztalaton, részben ismereteken alapul.

A rendőri túlkapások kivizsgálását azért erősen nehezíti, hogy a rend őrei símaszkban, s a feletteseik utasítására levett azonosító jelvény nélkül jártal el. Jelenleg a dolog úgy áll, hogy nem egyszerűen elkenik ezeket az ügyeket, hanem inkább a rendőri vezetőket kitüntetik e "hősies" tettekért.

Természetesen nem fogok disszidálni. Nem teszem meg ezt a szívességet. Nekem ugyanis ez a hazám. Inkább megvárom, míg elmennek vagy kihalnak az olyanok, mint te.

Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 09:24
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#702
AKS, csak ilyen hőzöngésre vagy képes, ez bizony nagyon kevés. Ha érdemi észrevételed lesz, szívesen reflektálok rá. Egy apró javaslat: próbálj meg ne polarizáltan gondolkodni (fidesz-mszp, fehér-fekete, édes-keserű), hidd el, a világ sokkal bonyolultabb ennél, s ezért érdekesebb és színesebb is.
watson
watson 2007. 03. 06. 09:12
Előzmény: #698  tokos.
#701
"partvonalon túlról"
tokos, szerinted a Kulcsár ügyben miért ez a nagy hallgatás??? Pedig ott van Polt Peti is.
Ez még azokról a pénzekről szólt amit 2002 ben a vesztes két forduló között nagyon etikusan írt alá OV.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek