Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 09:22
#902240
Itt sok minden elhangzott pro és kontra, én másképp látom a dolgokat. Vannak kockázati tényezők, amivel a hitelfelvevőnek számolnia kellett. Ez így igaz. Azonban vannak dolgok, amire senki nem gondolt. Pl. hogy a svájci bank figyelmeztető levelét Járai lenyeli. Hogy a kormányváltással 260-ról mindjárt 290-300 ft-ra ugrik a forint árfolyama. Egyébként azt gondolom, hogy ha lenne kiszámítható gazdaságpolitika, nem harcolna orbán az egész világgal, ha nem szűnnének meg tömegesen a munkahelyek, mert mindenki menjen haza, akkor nem kellene vergődni se, és nem veszítenék el az emberek az otthonukat. Minden arra ment ki, hogy az előző kormány megbukjon. Ezért bármire képesek voltak. Nem térek most ki a vizitdíjra, meg a tandíjra, viszont arra igen, hogy már 2006-ban kiadták az ukázt, hogy a zömmel fideszes polgármesterek orrba-szájba vegyék fel a hiteleket. Nagy szerepe van a fidesznek abban, hogy ez a helyzet kialakult. Vagy gondolta volna valaki pl. 2010 előtt, hogy 47 ezerből meg lehet élni? De ez csak az én véleményem.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 09:16
Előzmény: #902238  Törölt felhasználó
#902239
De foglalkozott vele a Média, sajnos hülyítették az embereket a reklámok tömegével!

Kritikusan akkor tárgyalta a média deviza hitelek kérdését, amikor már tömegesen bajban voltak az ügyfelek!

Leírtam közérthetően, hogy itt nem józan paraszti kérdésről van szó, olvassál vissza elmagyaráztam egy laikusnak is közérthetően az összefüggéseket!
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 09:05
Előzmény: #902235  Törölt felhasználó
#902238
Érdekes, én mégis a drágább forint hitelt vettem fel. Akkor szerinted valószínűleg hülye voltam és te hoztál racionális döntést. Továbbá azt állítod, hogy a media nem foglalkozott ezzel a kérdéssel naponta. Ha igen akkor azt kell állítanom, hogy te hazudsz.Másrészt egy egyszerű embernek is lehetne annyi esze, hogy nem hiszi el a hentesnek, hogy az ő húsa a legfrissebb a piacon! "Egy átlagos ügyfél joggal bízhatott abban, hogy nyugodt szívvel igénybe veheti a szolgáltatást." Ezt az tehette meg, aki fülét szemét becsukta és a becsukott szeme előtt csak a devizahitel alacsonyabb törlesztő részlete lebegett.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 08:56
Előzmény: #902233  Törölt felhasználó
#902237
Ami a forinthiteled törlesztőrészletét illeti, ha csak nem fix törlesztő részletbe állapodtatok meg, csökkennie kéne. A kamatszint folyamatosan csökken, amik a jogszabályok alapján a hitelek esetén is kötelesek a bankok leképezni. Adjál be panaszt, forduljál a pénzügyi biztoshoz tanácsért, ha igaz amit leírsz...
Janku 2013. 07. 20. 08:56
#902236
Jo reggelt!

Felpörgött a fórum , sok hozzászólás ,elég atolvasni -:)

Vannak meg spekulánsok /tozsdesek/befektetők stb.. Jo látni ezt !
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 08:52
Előzmény: #902233  Törölt felhasználó
#902235
Az a nettó hazugság amit te állítasz, én is vettem fel devizahitelt igaz, még válság előtt végtörlesztettem. Több hiteltanácsadó véleményét kikértem, egyrészt azt állították, hogy a Járai féle Monetáris Tanács minden jegybanki eszközzel védi a forint értékállóságát, lehetnek kilengések, de hosszútávon visszatér a keresztárfolyam az egyensúlyi árfolyamához. Bemutatták, hogy az elmúlt pár évben mennyire stabil volt a forint árfolyama, ami akkoriban egy intervenciós sávban mozgott. A banknál erre szintén ráerősítettek. Egy átlagos ügyfél joggal bízhatott abban, hogy nyugodt szívvel igénybe veheti a szolgáltatást.

Én ennek ellenére úgy vettem igénybe, hogy volt devizában megtakaritásom, tehát fedezve is volt a pozíció, de én nem az ügyfelek 95%-hoz, hanem a maradék 5%-hoz tartoztam!
stock33
stock33 2013. 07. 20. 08:47
Előzmény: #902230  Törölt felhasználó
#902234
"egy fogyasztási tömegtermék nem spekulációs termék"

ez most a lakásbiztosításra vonatkozik? vagy a casco-ra?

áááááá, te aztán tényleg nem fogod fel, hogy gazdasági fórumon jársz.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 08:45
#902233
Azt állítani, hogy a bankok nem beszéltek a devizahitel veszélyeiről netto hazugság. 2004-ben vettem fel hitelt, legalább 8-10 pénzintézetet, hitelközvetítőt kerestem meg. Mindegyik elmondta, hogy nőhet a törlesztő összeg, igaz hozzátették, hogy valószínűleg akkor sem lesz drágább, mint a forint hitel. Ugyanakkor a gazdasági hírekben ezerszer elmondták szakemberek, hogy óriási rizikója van elsősorban a yen hitelnek, de általában a devizahitelnek is. Ugyanakkor hasonló gyakorisággal beszéltek arról, hogy túl erős a forint és ez rendkívül előnytelen az exportáló cégeknek. Én ezért forint hitelt vettem fel, kb havi 15-20000Ft-al drágább havi törlesztő részlettel. A hitel törlesztő részlete a futamidő alatt folyamatosan csökkent volna, a végére kb.a felére. Mára a futamidőm több mint fele eltelt és egy forinttal sem csökkent a törlesztésem és a bank jelzése szerint nem si fog. Kérdésem, hogy az én többlet befizetésem mikor fogja a kormány csökkenteni, vagy eltörölni?
stock33
stock33 2013. 07. 20. 08:45
Előzmény: #902231  Törölt felhasználó
#902232
mondom, rossz oldalon próbálod ezt a hülyeséget eladni. a nők lapja topic-jai a te szinted. nem is értem miből gondoltad, hogy egy gazdasági fórumon ekkora hülyeséget el tudsz adni. ide olyanok járnak - rajtad kívül - akik felfogják, hogy a tetteiknek következményei vannak.
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 08:42
Előzmény: #902229  stock33
#902231
Te nyilván nem érted a "kockázat" fogalmád, a szezont összemosod a fazonnal. Offolod a butaságokat. Magam részéről egy szint alatt nem is reagálok a bejegyzésekre...
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 08:40
Előzmény: #902226  Becenick
#902230
Arról beszéltem százszor ismételve magamat, hogy egy fogyasztási tömegtermék nem spekulációs termék, tehát lehetnek különböző hitelek, de az átlagember felé azonos kockázati konstrukciókat kell ajánlaniuk a szolgáltatóknak.

Nem mindegy milyen termékbe fektet, mert ha elkezd forexezni a tőzsdén, nyilvánvalóan fogyasztóvédelmi szempontból más elbírálás alá esik, mintha bárki számára egy formalizált tömegterméket ajánlanának! Pl.: Ha egy banánköztárság befektetési jegyébe invesztálsz, az a saját kockázatod. A banki lakáscélú jelzálog hitel esetén a fogyasztó maximálisan védendő, hiszen bérből és fizetésből élnek a banki ügyfelek 95%-a, akik azért vesznek fel hitelt, mert nincsenek jelentős megtakarításaik, jövedelmük meg nem exponenciálisan változik évről évre, mint a banki törlesztőrészletek!

Gizi néninek azt a kockázatot kell maximum vállalnia, hogy egy hosszútávon kiszámítható pénzügyi terméket képes-e visszafizetni. Manci nénitől nem elvárható, hogy értsen a devizához, mi akik naponta kockáztatjuk a pénzünket ez elvárható. A szolgáltató felméri az ügyfél kockázatát, besorolja és ha kell megtagadja tőle a szolgáltatást. A bank még ezt sem tette, pedig nem egy spekulatív termékről beszélünk!

Ha Manci néni egyik pillanatról a másikra háromszoros törlesztőrészletet fizet, a fizetése nyilván nem fogja ezt fedezni, ami jó esetben pár százalékkal növekedik évről-évre.
stock33
stock33 2013. 07. 20. 08:33
Előzmény: #902227  Törölt felhasználó
#902229
ideje felfognod, hogy rossz oldalon próbálod a hülyeségedet eladni. ide olyanok járnak, akiknél nagyon hülyén jönne ki, ha azt állítanák, nem értik a kockázat szó jelentését. tőzsdei fórumra tévedtél. a nők lapja topic-jában elmehet az érvelésed, ott talán találsz valakit, aki bólogat, ha meglátja a soraidat, de itt csak kiröhögnek téged.
stock33
stock33 2013. 07. 20. 08:30
Előzmény: #902227  Törölt felhasználó
#902228
látom telibe talált, és elfogytak az érvek :)
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 08:26
Előzmény: #902224  stock33
#902227
Ha nem értesz valamihez agybeteg barátom akkor otthon szórakoztasd a hülyeségeiddel akik hajlandók végighallgatni!

Becenick 2013. 07. 20. 08:20
Előzmény: #902224  stock33
#902226
Azért az is egy érdekes dolog, hogyha az ember fia/lánya lakásvásárlás előtt áll. Nem áll be a sorba és vesz fel kockázatos vagy horror kamatozású hiteleket, hanem helyette megtakarít, majd a megtakarításait megpróbálja befektetni egy olyan termékbe, ami kedvező kilátásokkal bír, majd tőle kívül álló okok miatt (devizahiteles mentőcsomagok) árfolyamveszteséget szenved el. Kérdem én, az illető kérheti visszamenőlegesen az árfolyamveszteség kompenzálását és a meglévő szerződésének / bekerülési árának módosítását ?! Mindkettő számára ugyanaz a cél, az egyiknek ráadásul már van is lakása, csak épp f@x wót felmérni a kockázatokat. A másiknak meg így nincs lakása, de ha ennyit kell menteni, akkor nem is lesz. Bár tudom, Orbán szemében ez utóbbi a mocskos spekuláns... . .
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 08:06
Törölt hozzászólás
#902225
stock33
stock33 2013. 07. 20. 07:01
Előzmény: #902206  Törölt felhasználó
#902224
milyen garanciáról papolsz, te szerencsétlen?
ez olyan, mintha elmennél üdülni 1 hétre, majd az 5. napon elkezded a szállásadót baszogatni, hogy adja vissza a pénzed felét, mert túl hideg az idő.
vagy mintha balesetet okoznál az autóddal, és beperelnéd az államot, amiért jogosítványt adtak neked, és ők térítsék meg a kárt, amit okoztál...
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 01:13
#902223
példálózhattok itt napestig,de attól ez egy hibás termék! Az egy dolog hogy Jani bácsit bepalizták mert dilettáns a pénzügyekhez, de hogy az önkormányzatok is mind abba vették fel arra mit mondtok? Ahol azért ül 1-2 közgazdász? Az a 700 milliárd senkit nem zavar amit csak úgy átvállaltak az önkormányzatoktól egybe? Szóval ha az önkormányzatokért megtette akkor szerintetek ősszel választások előtt nem fogja beáldozni a bankok 2014-es nyereségét az újbóli 2/3 -ért (naivak vagytok ha azt hiszitek hogy nem) szerintetek a bankrendszernek az a 3-4 milliárd euró jelent valamit ha bukja ? hahahahahahahahahaa meg hogy majd ettől csődbe mennek hahahahahahahahahaahhaa max olcsó lesz a részvény 1 egy kis ideig :)
Ez csak azért nem volt eddig eljátszva mert ez kell az újbóli 2/3-hoz és így születik meg a kis Putyin elvtársak! és milyen ügyesen csinálta :) már az elején el volt ez döntve eddig csak ment az etetés a humbuk mentőcsomagokkal, hogy majd a nagy elkeseredésben a végén választás előtt "megment mindenkit az Ország hős szülötte " és KONEC UI: Az meg hogy Csányi így tárazott ki? A kisfiam is ilyen ha durcás és nem az van amit ő akar, puffog, romba dönt mindent, ilyenkor mosolygok a kis komiszon egyet majd beküldöm a szobájába :D
Stoll 2013. 07. 19. 23:46
#902222
Kedves Joker,
Ne beszéljünk addig színvonalról, amíg a feltett kérdésekre nem válaszolunk.
Amúgy miért nem felelt meg anno a HUF alapú hitel???

macibear
macibear 2013. 07. 19. 23:22
Előzmény: #902214  Stoll
#902221
Nem deviza hitelt kaptam, hanem deviza alapút. A kettő nem ugyan az.

Ha osztrák sógoréknál vettem volna fel euró hitelt és aaz itthon átváltottam volna forintra, amit aztán odaadtam volna az ingatlan eladójának, meg se mukkannék. Az osztrákoknak havonta valutában kellene fizetnem.

Mikor megjegyeztem, hogy én szeretnék chf-ben törleszteni kiaakadtak mint a kakukkos óra. "Azt nem lehet!" Vajh miért ...?

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek