Topiknyitó: buythedip 2024. 01. 22. 22:09

Eurós részvények vitasarok  

Nem tudtam valamiért a 'Külföldi tőzsde' kategóriát kiválasztani, de talán segít egy moderátor ha ez a topic lesz a fórum sztárja.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
5000 2026. 06. 10. 10:58
Előzmény: #14179  todi
#14180
Nem értem
todi 2026. 06. 10. 10:39
#14179
2025.12.31. DAX40 eladósodottság (EK=saját tőke, FK=adósság):
RangUnternehmenEK in mrdFK in mrdVerschuldungsgrad





1Deutsche Börse11,3285,62527%
2Deutsche Bank66,914002093%
3Commerzbank33,8568,21681%
4Allianz58,1962,61657%
5Münchener Rück33,2246,5742%
6Siemens Energy10,350,4489%
7E.ON19,389,8465%
8Hannover Rueck12,957,4445%
9Airbus26,1105,1403%
10Continental3,914,3367%
11Deutsche Telekom62,2218,6351%
12Bayer25,984,5326%
13Volkswagen174477274%
14Zalando2,86,9246%
15Adidas5,814,1243%
16Daimler Truck21,650,5234%
17Deutsche Post22,251,6232%
18Rheinmetall511,5230%
19Vonovia27,561,1222%
20MTU Aero Engines4,38,8205%
21RWE34,465,9192%
22BMW95,7180,4189%
23Mercedes Benz Group93,3161,2173%
24Siemens62,297,8157%
25Brenntag4,36,5151%
26Siemens Healthineers1826,3146%
27GEA Group2,53,6144%
28BASF33,243,7132%
29Fresenius13,316,7126%
30Symrise3,74,4119%
31Fresenius Medical Care19,121,6113%
32Heidelberg Materials18,217,998%
33Infineon16,414,689%
34Merck28,623,482%
35Quiagen3,82,566%
36Henkel AG Vz20,512,862%
37SAP44,627,662%
38Beiersdorf8,64,249%
39Scout241,50,62942%
40Porsche37,87,319%
todi 2026. 06. 10. 08:32
#14178
Tradereknek érdekes keget ma a Schäffler: Citigroup célárat emelt 9-ről 13€-ra.
todi 2026. 06. 10. 07:43
#14177
Forrás: Handelsblatt
Az államok a lakások kisajátításának korlátozását sürgetik. Az Építési Miniszterek Konferenciája számára készült határozattervezet azt javasolja, hogy a szövetségi kormány kötelezze el magát a tulajdonjogok garantálása és a lakásberuházások védelme mellett. Ezt a berlini fejlemények indokolták. Heike Anger, Silke Kersting, 2026. június 9. - 14:11
5000 2026. 06. 10. 05:03
Előzmény: #14166  Zoltanovitsch
#14176
Meglátjuk.
Csak az AI
5000 2026. 06. 10. 04:59
Előzmény: #14164  todi
#14175
Köszi!
Spiller 2026. 06. 09. 23:46
Előzmény: #14170  Spiller
#14171
Par dolog van SZERINTEM. Az AI cegek elvittek a likviditast mas cegektol..de akar a btctol is. Most vannak reszvenyek amiknek az ara 2022es aron forog. Ilyen pl  vono, sap... Ha kulfoldi reszvenyt veszel futod az arfolyamkockazatot is. Nem mindegy 400as eurnal ultel be valamibe vagy most 365 korul ez elbol -7-9%. Ez van.  Ilyen a rockandroll szakma. Sok bank javasolja vedd ki a nyerodet mert fura adatok vannak amik még furcsabbb jovokepet adnak. A tozsde kockázatos, nektek. Lejatszott neccsre fogadtok.a blackrock es vanguard felek rajzoljak a chartokat a birkaknak akiknek idonkent lenyurjak a gyapjat. Ha minden megy fel a kisbefi mar elhiszi ő mar nagy kiraly aztan jon az önkéntes veradas. En szarazon tartom a puskaport. Valsagban a kp a kiraly.
Spiller 2026. 06. 09. 23:24
Előzmény: #14144  oldrider
#14170
A mostani aron talan jo vetel vono. Mindenki vakon van.es vak vezet vilagtalant. Mert te dragan vettel az a te dolgod. Nem kell erzelmeket belevinni. A kezdok hibaja ki akarjak ulni. Meg kell tanulni kezelni egy portfoliot. Ha gyenge vagy hasznalj stopot  pl
-5% ra esetleg  lefelezed,a veszel helyette mast aztan visszaszallsz.. Ha hosszura veszed akkor nem kell naponta nezegetni birzolni az idegeidet. Egy nagy osszeomlas szélén vagyunk, lehet még rosszabb is. 
buythedip 2026. 06. 09. 22:13
Előzmény: #12647  buythedip
#14169
CBRL +50% azóta, ott volt az alja, de nem vettem.
todi 2026. 06. 09. 21:48
Előzmény: #14166  Zoltanovitsch
#14168
Azért erre a tech zuhanásra ne vegyen mérget senki. Egyik lehetséges oka az "erős" munkapiaci adatok miatti lehetséges kamatemelkedés.
Csakhogy: 172.000 új munkahely lett 85.000 helyett. Ez első blikkre erősnek tűnik de ebből 70.000 munkahely szabadidős-vendéglátós állás. Egyesek szerint ez a foci vb-vel van kapcsolatban és ahogy lett úgy el is tűnik. További 52.000 munkahely a települések városok mint foglalkoztatók által jött létre (rendőr, tűzoltó???) tehát nem a gazdaság hozta létre. 
Ha ezeket kivonjuk a képletből akkor már nem is olyan csodás a kép.
todi 2026. 06. 09. 21:37
Előzmény: #14166  Zoltanovitsch
#14167
A CITIGROUP hír már reggel nyitás előtt megjelent. Nem figyelem de ha később volt a beesés akkor nem ez okozta.
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch 2026. 06. 09. 21:27
Előzmény: #14162  5000
#14166
Igen amit Todi írt a visszahívások bizti...de ha megnézed Merci BMW is hasonló leszakadó véggel... így én arra IS merek gondolni h elinult az USA kereskedés az EU-s végén USA zuhanás (Tech szektor)  tán az ránthatta le EU-s rv eket. (Tévedés jogával természtesen ... nem néztem meg az összes EUs rv.-t) :) 
todi 2026. 06. 09. 21:20
Előzmény: #14154  oldrider
#14165
todi 2026. 06. 09. 21:13
Előzmény: #14162  5000
#14164
A Citigroup ma 7,50 euróról 7,20 euróra csökkentette a milánói tőzsdén jegyzett Stellantis (STLAM) részvények célárát, fenntartva a "semleges" (Neutral) ajánlást. A módosítás hátterében a vállalatot érintő működési kihívások, valamint egy friss, több mint 1 millió járművet érintő amerikai visszahívási akció áll. [1]
5000 2026. 06. 09. 20:58
Előzmény: #14135  todi
#14163
Kisajátíthatna 40 EUR-on😁😆🤣
5000 2026. 06. 09. 20:23
#14162
Stellantissal mi történt?
buythedip 2026. 06. 09. 18:44
Előzmény: #14159  TheSnake2020
#14161
Persze hogy lehet. Viszont ha piaci hangulatot nézzük, Európa el van felejtve, így a felfelé irányba is nyitottnak kell lenni. Nincs DAX pozícióm.

Topik gazda

buythedip
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek