Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc 2023. 06. 01. 10:02
Előzmény: #1839  Fsociety
#1840
Nem hiszem, hogy ilyet meglépnek. 
Fsociety
Fsociety 2023. 06. 01. 09:44
#1839
USDHUF, hetes MACD bullish cross megtörtént. 
Amúgy nagyon ravaszak. Le nem járt állampapírok visszavételét gondolom korlátozni fogják, a jónép,akik eddig vakon hittek, beszorulhatnak.Ha megindul a masszív tőkekivonás,akkor ránk zárják az ajtót,és ahogy nézem,még a discót is ránk gyújtják majd.
Matthias_Fo_Rex 2023. 06. 01. 08:39
Előzmény: #1836  Fsociety
#1838
475?!! Aztakutyafája!
Ez reális? Bár lehet nem véletlenül tegnap éjjel jött ki az állampapírba terelő újabb adó.... még a vihar előtt.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 06. 01. 06:54
Előzmény: #1836  Fsociety
#1837
Innen csak 1 kérdésem van. Ez alapján USD erő, de EUR ezt pl hogy reagálja ? Csak a Ft kerül erre a pályára, vagy az USD erősödik mindennel szemben ?
Illetve egyelőre nem látszik ez az elpattanás inkább oldalazás
Fsociety
Fsociety 2023. 06. 01. 00:24
#1836
EURHUF_goes_to_haven 2023. 05. 31. 15:06
Előzmény: #1834  TheSnake2020
#1835
Erről tennél fel csartot, hogy a nem TA-t nevelkedett is lássa, kb hogy várod és milyen időtávon ? Köszönöm előre is!
TheSnake2020 2023. 05. 31. 12:21
#1834
Tegyuk félre egy kicsit a reál gazdaságokat. Elsősorban a TA az, ami nálam a vezérfonal. Ma már gépek kereskednek többségében, nehez megverni őket. (Azokat?) A TA pedig azt mutatja, hogy a közepes indexek mindenhol a medve határon táncolnak a rendszerem szerint. Ez jót nem jelent. Nem tudom, hogy lesz e trigger és mi, de nekem a részvények nem kellenek, a magyar hosszú lakossagi alompapirok 1:2 aranyban fedezve devizával. A többi DKJ és pénzpiaci. Deviza arány közel 50%. 270 és Euró óta most vettem először, de ez sem speka csak a kamatok átváltása. Néhány szamomra meghatározó fund managerrel egyetértve szerintem nagyon csúnya évtized következő 2/3 a jön. Aztán lehet, hogy tévednek ok is és én is. Csak az a baj, hogy ha nem. Meglátjuk. Ha ránézték MDAX, FTSE250, Russell 2000 mind, mind nagyon csúnya üzenetét közvetít. Ha letorik a a hónapos támaszokat és kiderül, hogy a 2. hullám indul mindenhol, akkor azok bizony nagyon melyre mutatnak. Az 20 hónapos mozgó készül metszeni a 50 hónapost. Nalam a fedezekbe vonulas ideje jon. Inkabb lemaradok néhány % -ról,  de szeretném, biztosan látni, hogy tévedek. A mottó is ez " Ritkán tévedek, de akkor nagyot"
chart-trader
chart-trader 2023. 05. 31. 12:07
Előzmény: #1811  chart-trader
#1833
Usdhuf kulcsszinten. Ha kitör, akkor zászlóból 358 körüli ár, nyilván eurhuf-nak is mennie kell akkor. 
Törölt felhasználó 2023. 05. 31. 11:52
Előzmény: #1831  Boby
#1832
A folyó fizetési mérleg egyenlege 2021. Q3-tól kezdve egyre csúnyábbá vált. Ezt jó ideig nem követte a kamat.
Boby
Boby 2023. 05. 31. 11:42
Előzmény: #1830  Törölt felhasználó
#1831
Tavaly év végén sem volt a béka feneke alatt,mégis rengeteg pénz hagyta el az országot bizalomhiány okán, aminek a hatását csak a spekulatív forint vételek tudták egyensúlyozni.
Törölt felhasználó 2023. 05. 31. 11:35
Előzmény: #1829  Boby
#1830
Gyengült, mert a kamat a béka feneke alatt volt.
Boby
Boby 2023. 05. 31. 11:34
Előzmény: #1828  Törölt felhasználó
#1829
Éveken keresztül pozitív volt a fizetési mérleg,nem kicsit,mégis gyengült a forint,mert gyengítették. Aztán meg a bizalomhiány okán gyengült. A végén meg már minden a forint ellen volt.
Törölt felhasználó 2023. 05. 31. 11:28
Előzmény: #1826  EURHUF_goes_to_haven
#1828
Paraméterek.
- Fizetési mérleg egyenlege: ezt hívták régen cserearány változásnak. Úgy tűnik, az utóbbi fél évben a javunkra mozdult. Persze atomtitkos az orosz gáz tényleges ára, de akkor is.
- Kamat: az EKB és a FED még nem állt le, mert nekik is foglalkozni kell a saját inflációjukkal. Ez nem jó. A jó az, hogy a 18%-on már talán láttuk a HUF kamat tetejét, az 1% gyengítés láthatóan most nem okoz gondot.
- Árfolyam: ha a fenti kettő rendben van, akkor az árfolyam most nem fog gyengülni.
- Infláció: na itt még van teendő bőven, hogy mást ne mondjak, teli vagyunk még ársapkával. Ma is vettem a boltban egy plusz kg cukrot, nem most kell majd, de eláll az idők végezetéig.
+1 kilocsolt pénzek: ebben van némi visszafogás az idén, kérdés, meddig bírják visszafogni magukat. Ha nincs mögötte teljesítmény akkor infláció lesz (valahol, nem feltétlen a fogyasztói árakban, lehet, hogy ingatlanoknál).
EURHUF_goes_to_haven 2023. 05. 31. 11:24
Előzmény: #1823  TheSnake2020
#1827
Kína miért állna földbe ? Egyelőre úgy látom elég jól lemanaggelte az ingaltan lufit is, és ő az a party aki minden tűzön sürögeti a pecsenyéjét. Gazdasági és politikai érdekek előtérben 1000 el. Jelenleg inkább attól tartok, hogy úgy lelépik a világot pont emiatt, hogy csak pislogunk. Német autóipart próbálgatják már. (MG EU piaca) .
A többi belsőleg támogatott cég meg megintcsak olyan hátszél ami ellen még a nagyoknak is kell előbb utóbb tenni. 
USA- Kína látjuk a harcos Taiwan (TSMC) fölött , nincs kimondva, de az a cél...
USA amennyire tudom részben pont, hogy kínának van eladósodva így köti magát . EU-meg szépen lassan lemarad, pl németország, hogy árban nem tudnak versenyezni. Deglobalizáció ugye áremelkedésekkel jár.
Ezt mint rizikót látom az USD mögött, lehetőségként mind Kína, EU nak meg megint csak rizikó. 
Ha kínai beszállíók letérdelnek akkor lesz bajban az EU. (németország - autóipar)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 05. 31. 11:20
Előzmény: #1824  Törölt felhasználó
#1826
Arra gondolsz, hogy nem játszanak tiszta lapokkal, és halandó ember a döntések hátterének a felét se tudja ? Lehet.
Én azért biztos vagyok benne, hogy ott fenn éhenhalni nem fognak, max dobbantanak másik országba. Én se vagyok túl pozitív, mert sok külső hatás ami negatív + a belső költség és bevétel oldal sincs rendben. Lesz itt még nagyobb földbe állás szerintem is.
TheSnake2020 2023. 05. 31. 11:02
Előzmény: #1819  chart-trader
#1825
Továbbra is tartom, hogy a Russell 2000 havi rés nem maradhat nyitva. Az  kb. 60% esés. Nyugodtan nevezhetjük összeomlásnak.
Törölt felhasználó 2023. 05. 31. 10:48
Előzmény: #1823  TheSnake2020
#1824
Fizetési mérleg egyenlege, kamat, árfolyam, infláció. Ha valamelyik paraméter önmagától változik, vagy megváltoztatják, a többi igazodni fog, mint a katonatiszt. Mindig van egyensúly.
Önmagában egy paramétert kiragadni, és azzal magyarázni a bizonyítványt, az kevés, az összkép számít. A földbe állás is egy relatív fogalom, gyakorlatilag már a földbe állt itt elég sok minden, ahhoz képest, ami volt 2022. nyaráig. A külső környezet idén részben támogatóbb (olaj, energia árak), részben visszafog (FED/EKB kamatemelések, recessziós félelem).
A felvett hitelekről mindig van infó, de arról senki sem tud, hogy esetleg akkor épp lejárt-e egy korábbi hitel, amit vissza kellett teljesen fizetni. Csak egy példa, május 17-én 300Mrd feletti DKJ járt le.
TheSnake2020 2023. 05. 31. 10:38
Előzmény: #1818  EURHUF_goes_to_haven
#1823
Igen a magyarra. Jövőre a hiány finanszírozására nagyon kíváncsi leszek. Már most is csak a külföldi láb látszik működni még. Gondold el hogy hányszor vettünk fel hitelt az elmúlt 5 hónapban. Nem konszolidáljuk az MNBt még hasonló finomságok. Ha az EU beleáll még keményebben és nem jön pénz akkor maradnak a keleti források. Már most is csak onnan jön szinte. Lásd például Vodafone finanszírozás, ami persze nem állami hitel, csak pont államilag garantált. Továbbra is tartom, hogy nagyon nagy a baj. A külső környezet még támogató , de ha megáll Kina, akkor megáll Németország,  mi még a földbe.
SREd 2023. 05. 31. 10:09
Előzmény: #1820  chart-trader
#1822
A külföldi turistákat eléggé visszatarthatja ez az árszínvonal eur-ban mérve, és lesz ez még rosszabb is, főleg az inflációs pszichózis miatt. Van egy olyan gyanúm, hogy háttérhálózatok így próbálják megrogyasztani a gazdaság egyik húzóágazatát, a turizmust, az mnb meg asszisztál hozzá a forint erősen tartásával és a brutális államadósságnövelő irányadó kamatkiadásokkal a külföldiek felé, a kormánytagokkal teljes egyetértésben, akik meg az egyszámjegyű inflációt hajszolják, mintha ez nem a nagy piaci szereplőktől függne elsősorban, akik ezt az árnövekedést diktálják okkal/ok nélkül. Még szerencse, hogy a háborús baromság árát mi biztosan nem fizetjük meg, ahogy szerette volna a főni.
domdom
domdom 2023. 05. 31. 08:59
Előzmény: #1820  chart-trader
#1821
Én már elkezdtem kisebb lépésekben vásárolni az EUR-t, kíváncsi vagyok mennyi ideig leszünk ezeken a szinteken, hogy még tudjak vásárolni 370 körül.

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók