Topiknyitó: chart-trader 2022. 10. 08. 20:25

EURHUF és minden más  

A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkv14 2023. 06. 05. 14:53
Előzmény: #1899  EURHUF_goes_to_haven
#1900
Ezt a kivonulást régen mondogatjuk. Aztán semmi.
 A profit mindent legyőz!
A helyzet az, hogy ismert okok miatt a külföldi" versenyzők" kezdetektől helyzetelőnyben vannak. Max egymással küzdenek , arany dolguk van. Mutatják az eredményeik.
Mutatja a multi élelmiszer láncoknál megjelent iszonyatos áremelések sorozata , az inflációra hivatkozva.
 Lidl , most meg 40-50% árcsökkenéseket mond. Veszteséggel árul? 
Mitől emelkedtek az árak ebbe a magaságba? Csak a Zorbán miatt?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 06. 05. 14:39
Előzmény: #1898  kkv14
#1899
Azért ezt két részre venném. 
1 oldal a te áltlad is említett "befektető" aki állampapírban szépen csipegeti ezt az arbitrázs helyzetet, ezt kifizetési oldalon is ki kell fizetni majd.
2 a multik, külfőldi befektetők pl eon aki a hálózatfejlesztésben ilyen környezetben kérdéses. pedig akkor lehet hogy nem kellett volna a szaldót és a napelempályázatokat beszántani. vagy pl az élelmiszer láncok, akik előbb utóbb ilyen környezetből valamilyen módon veszeteséget fognak csökkenteni, legyen ez akár úgy, hogy többi termék árát emelik, vagy úgy hogy teljessen kivonulnak. 
Én úgy gondolom hogy ez ismét csak erősen érinti a magyar embereket, még akkor is ha a külföldi tőkét sikerült megtartani, mindent nem fognak tudni.
kkv14 2023. 06. 05. 14:33
Előzmény: #1897  EURHUF_goes_to_haven
#1898
Kénytelenek megtakarítani , megszorítani, de ettől a külföldi tőke nem menekül , sőt szereti, minősítők is. Ha elengednék , akkor lenne nagy baj, de erről nincs szó.  Ezért mondom túl sötéten látod. A befektetőknek csak a profit számít.
 Ha meg van nem ugrálnak...
EURHUF_goes_to_haven 2023. 06. 05. 14:09
Előzmény: #1896  kkv14
#1897
Te is látod a költségvetés állapotát, a hiányokat mint kormány, mind MNB oldalon. MItől várnád azt hogy ezek rendbe kerülnek ? Mint a gyógyszeripart, mind a kiskereskedelem lázadni fog, látjuk pl a spar eredményén miért.
Ebből kiidulva valaholva nyúlniuk kell. Ha külső forrást nem kaptnak, vagy kapnak de durva kamatra akkor valahonnan azt elő kell teremteni. Innen már egyenes az út, hogy újabb adók, megszorítások, vagy valamilyen módos a megtakarításokat kezdik el csámcsogni. Ez lesz az a pillanat, hogy a tőke elkezd menekülni innen. 
Szerinted mégis hogy kezeli ezt a kormány ? Jól , rosszul , és te mit tennél ebben a helyzetben ?
kkv14 2023. 06. 05. 13:37
Előzmény: #1891  Fsociety
#1896
Állampapír = "időzített bomba", " hazardírozás"    a  magyar piac= "aknamező", "vágóhíd"
Kicsit szélsőséges látásmód.
TheSnake2020 2023. 06. 05. 12:55
Előzmény: #1894  Törölt felhasználó
#1895
Hát a 20 napos metszette az 50 naposat dodóéknál. Nézd meg, hogy hol a legjobb a spread. Az a kérdés, hogy Euróval szemben el tudsz e képzelni egy átfogó fehér gyertyát hónaposon. A májusinak nagyon kicsi a teste, azaz nagy mozgás nem kéne. De ki tudja. A dollár ugye fehér gyertya lett májusban. Ha indul a menekülés bármi okból, az gyors lesz ez biztos. 
Törölt felhasználó 2023. 06. 05. 12:50
Előzmény: #1892  TheSnake2020
#1894
Nálam nincs most kamat, 2 dkj maradt, abból tervezek idő előtt kiszállni. 
Ha csilingelne rendszeresen kamat, az egyértelmű lenne. 
Törölt felhasználó 2023. 06. 05. 12:49
Előzmény: #1891  Fsociety
#1893
Ezaz, beragadni nem akarok.
Viszont ha meg korán ugrok ki dkjből és nyáron eloldalaz itt 370 körül, azzal bukok. 
Nehéz előre jósolni:))
TheSnake2020 2023. 06. 05. 12:31
Előzmény: #1890  Törölt felhasználó
#1892
Én már ezt csinálom hónapok óta. 375os Euro körül kezdtem el venni a kamatokból a devizát. Fele -fele USD és EUR.  Néha kicsit előre szaladok, azaz a megkeresettnél több devizát veszek, nem kapkodok. Elsősorban lejáró DKJ, és pénzpiaci alap, illetve lekötött betét. A PMAP nálam kb.25% őt jelentett eddig. Majdnem 1-2 ben fedezve devizával, úgy hogy az utóbbi években  nem vettem devizát. Most se spekulációs céllal veszek. A meglevővel néha spekazok, de nem toke áttétellel soha és csak nagyon kis részével. Eddig könnyű volt, az only longgal most még nem csinálok semmit. Csak a kamatokból. Akinek nincs annak ezeken a szinteken vérmérséklettől és élet céloktól függően kötelező diverzifikálni. Minden ismerősömnek ezt javasolom,  akik megkérdeznek. Gyakran jarok külföldre és persze ott sincs kolbászból a kerítés, de a filozófia egyszerű,  2% Euró kamat és kb. 14% átlagos forint kamat adózás után, stabil forint mellett az 8% os Euró hozam, ha nagyon egyszerűen számolunk. Ez nagyon magas. Nekem elég nem vagyok mohó. Jelenleg még kicsit több fórint, de csak azért mert lehet, hogy a következő 2 negyed év is forint stagnálással telik. Kíváncsi vagyok a havi és a negyed éves gyertyákra. Úgy hogy egyszerű a befektetési politikám jelenleg nagyon. 
Fsociety
Fsociety 2023. 06. 05. 12:28
Előzmény: #1890  Törölt felhasználó
#1891
Az állampapír időzített bomba. Utólag már mindenki vakarni fogja a fejét. Családban nem buzdítok senkit váltásra, de sztem a forint,meg úgy összességében az egész magyar piac egy aknamező. És kétségem nincs, hogy a vágohídra terelt állományok elveszítik valahogy megakarítás jellegüket,ha nagy lesz a baj. Vagy kegyetlen megszorítás jön,lásd gyógyszeripar. Így vagy úgy,de én már tolom ki a forintot,igaz,elsősorban biztonsági okokból. Hazardírozóknak persze még egyelőre kasza,csak beragadni nem szabad.
Törölt felhasználó 2023. 06. 05. 12:07
Előzmény: #1889  TheSnake2020
#1890
Mi a véleményed arról a tervemről, hogy dkj-ből deviza?
Túl nagy a kitettségem mák felé, valamibe mindenképp mozdulnom kell.
Nehéz belőni, mikor lenne jó...
Amikor késő lesz, az látszani fog gyorsan, de csak utólag szerintem. 
TheSnake2020 2023. 06. 05. 10:30
Előzmény: #1887  Boomer
#1889
Egyértelmű, hogy a dollárt kell figyelni.  Írtam, ha a zászló elszáll...Most mintha épülne. Jelenleg nihil. Lássuk a nap végét. 
Boomer 2023. 06. 05. 08:56
Előzmény: #1887  Boomer
#1888

Illetve volt még egy érdekes dolog.
Megszavazaták az usa adósságplafon emelését, és elvileg most úgy lesz pénzük hogy kibocsájtanak.
Több vlogger azt mondja hogy ez azonnali likviditás hiányt fog okozni a piacon.
Boomer 2023. 06. 05. 08:40
#1887

Mintha lenne egy csatorna amit USD/HUF most át akarna vinni fölfelé
Irány észak ?
Mit láttok ?
Móricka rajz: https://invst.ly/109wvf
írtam hogy ha Bitcoin letörik lefelé -> akkor szerintem S&P500 is esik -> akkor USD erő -> akkor FT esik
jól gondolom ?
Más is vár Bitcoin elmozdulást:
https://www.youtube.com/watch?v=xqFxeyogC84
Fsociety
Fsociety 2023. 06. 02. 16:52
Előzmény: #1884  Törölt felhasználó
#1886
Hír gyertya, adatok, a spreadek kitagulnak a volatilitas miatt. Nincs semmi latnivalo. Dolgoznak a robotok. 
chart-trader
chart-trader 2023. 06. 02. 16:34
Előzmény: #1884  Törölt felhasználó
#1885
Most tényleg 50 pip mozgásra mondod, hogy dollárerő vagy nem dollárerő?? 
Törölt felhasználó 2023. 06. 02. 16:27
Előzmény: #1879  Törölt felhasználó
#1884
Jött a munkerőpiaci adat, megint fordulás, usd erő.
Ez hol nem funda?
És hol ta?
Fsociety
Fsociety 2023. 06. 02. 09:56
Előzmény: #1880  EURHUF_goes_to_haven
#1883
Na,ez kiváló példa, nekem pl az a film felfoghatatlan,amikor papíron vezették a trade-eket,meg hideg hívásokkal kötöttek üzeleteket. :)
Fsociety
Fsociety 2023. 06. 02. 09:55
Előzmény: #1881  Törölt felhasználó
#1882
A psziché a tradingnek kb a 70%-a,a tudás csak 30. Amig valaki nincs poziban, könnyen hoz döntéseket,de amikor már zsebre megy.. láttam olyan sztorikat, amikor emberek (közeli ismerős) teljesen elveszítve az ítélőképességüket,egy vesztes pozi miatt, 2 nap alatt ledarálták a nehezen felépített számlájukat,mert "visszanyerem a bukót" mentalitás lépett életbe.
Törölt felhasználó 2023. 06. 02. 09:51
Előzmény: #1878  Fsociety
#1881
Mindenki egy picit másképp tökéletlen, emiatt megmarad némi kiszámíthatatlanság. Én pl türelmetlen vagyok, túl hamar lépek be, és túl hamar zárok. Bár próbálok fejlődni.

Topik gazda

chart-trader
chart-trader
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek