Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Madeinhungary 2023. 01. 23. 08:40
Előzmény: #22178  Bandi_ujonc
#22180
Vix longokkal 😆
Bandi_ujonc 2023. 01. 23. 07:37
Előzmény: #22172  Placi82
#22179
Eközben:
Németország nem szól bele, ha Lengyelország német gyártmányú harckocsikat küld Ukrajnába
Annalena Baerbock német külügyminiszter az LCI francia hírcsatornának nyilatkozva kijelentette, hogy Németország nem szól bele abba, ha Lengyelország úgy döntene, hogy Leopard 2 harckocsikat küld Ukrajnába – írja a Sky News.
Egyelőre még nem tették fel a kérdést, de ha megkérdeznék, nem állnánk az útjába– jelentette ki.
Bandi_ujonc 2023. 01. 23. 07:32
Előzmény: #22173  Placi82
#22178
Ezt a félelmetes jövőbelátást a tőzsdén tudtad hasznosítani?
KrisztinaI 2023. 01. 23. 07:32
Előzmény: #22175  yooio
#22177
Feb15-ig sell all? :-)
„…The European Union’s temporary gas price cap could result in a reduction of market liquidity, yet significant effects on trading activity couldn’t be identified so far, according to conclusions from the bloc’s financial market regulator seen by Bloomberg.
The European Securities and Markets Authority will say on Monday that while effects of the cap — due to start from Feb. 15 — can’t be enumerated, that doesn’t mean that there won’t be any. It’s likely trading could move off-market when the cap is put in place, they added.
“It is entirely possible that some of the potential effects in the trading and clearing environment might only unfold” once activation of the price control mechanism is imminent, the authority will conclude:
“It could trigger significant and abrupt changes of the broader market environment, which could impact the orderly functioning of markets, and ultimately financial stability.”
The EU agreed in December to put in place a temporary price cap on gas prices to avoid the kinds of extreme swings seen last year, but there are concerns it could jeopardize the bloc’s supplies or disrupt market functioning…“
https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-01-22/what-are-the-possible-market-impacts-of-the-new-eu-gas-price-cap#xj4y7vzkg
KrisztinaI 2023. 01. 23. 06:17
Előzmény: #22175  yooio
#22176
Igen, én is örültem neki, hátha lehet még rá venni egy kicsit majd. ;-)
yooio 2023. 01. 23. 00:13
Előzmény: #22174  KrisztinaI
#22175
Gaz repult nalam. :) mondjuk lehet elszall, de inkabb nem. :)
KrisztinaI 2023. 01. 22. 23:08
Előzmény: #22172  Placi82
#22174
Nem vagyok abban biztos, hogy bármilyen tárgyalásból jól jönnénk ki.
A tábornok azt mondta, hogy Putyin indította a háborút, ő is vethet véget neki.
Ő pedig akkor fogja befejezni, amikor megvan, ami neki kell, neki mi is kellünk...neki az sem, tetszett, hogy mi Nato tagállamok vagyunk.
Az én olvasatomban US lemondott ezekről az emberekről, és közvetve rólunk is.
Placi82 2023. 01. 22. 22:19
#22173
https://hold.hu/holdblog/amerika-egyesult-allamok-oroszorszag-kina-szankcio/
Egyre tobb es tobb ilyan cikket olvasok, a hazai,es a gazdasagi nyugati  mainstream  mediaban, az utobbi egy honapban. Amit en pontosan marcius eleje ota mondtam, mert eszletem az anomaliakat. Csak akkor az FF forumban, es később itt is.megkaptam erte,  a valogatott szemelyeskedeseket ,gylazasokat.Egyre tobbet olvasok a petro dollar elleni tamadasrol kina részéről  is, Szaudtol is.( Nem, nem tapsikolok neki amugy, de az anomaliak ezt prognosztizaltak)) Huha ez mar kesz osszeskuves elmelet, meg alusisakos hülyeség. Ahogy nekem mondtak tavaly marcius ota az okosok, mikor ennek bekovetkeztet  josoltam. Jéééé, par hete meg ténykent hozza a gazdasagi mainstream!!  Legalabb 10-15  helyen olvastam. Ismetlem a nyugati gazdasagi  mainstreamban. Akkor most hogy is van ez, es volt  ez kérem szepen?? Na?
Placi82 2023. 01. 22. 21:51
Előzmény: #22171  Törölt felhasználó
#22172
A tuszunet az nem jo! Beke kellene!!. Ketto kozott nagy a kulonbseg  szerkezeti stabiltas ügyileg. De per- pillanat a szint lepestol nem vagyunk messze pajtas, sajnos. Meg tobb meg durvabb fegyverek onteset latni. Ezert huzodozik Nemetorszag is most, ha latod, mert lassan leesik neki, es oket nem valasztja el egy ocean es 8000-10000 km a tuzfeszektol.
Törölt felhasználó 2023. 01. 22. 21:42
Előzmény: #22167  KrisztinaI
#22171
Lehet, hogy ezt jelezték már mostanában a piacok? Ha már szóba került, akkor nem vagyunk messze a tűzszünettől. 
Placi82 2023. 01. 22. 21:37
Előzmény: #22169  Madeinhungary
#22170
Nem, nekem nem adnak. De neked gratulalok hozza. Csaladi.potlekon kivul es meg semmit se kaptam senkitol.Tudod, vannak emberek, gazdaszok, mernokok, orvosok, akik meg élnek munkából.  Es ha te hatso vedesnek gondolod, a gazdasagi okfejtest, amivel a hosszutavu kereskedesi strategiara, ( mert az biztosabb mint a rovid.) valo utalasaimat nem tudod ertelmezni. Az a te bajod. Egy offshort fiu mondjuk tudja. Egyetlen birodalom, gazdasagi hatalom se gyengult, vagy omlott össze  a tortenelem folyaman, ami nem.okozott volna nagy  karokat , felfordulast a körülötte levo vilagban, a szovjetuniot kivéve.  Usa most tul tolta a biciklit Kinaban, es  oroszországban is. Felesleges lepes volt a reszukrol. Egypolusu hatalmuk  volt a  geopolitikai vilagban ,es  egypolusu hegemoniaja volt a gazdasagban is.  Egyel tobb gyozelemet akart aratni, mint amennyi kellett es szukseges lett volna. Ez most visszafele sult el. Az egypolusu hegemonia nem zavar, gyozon a jobb. De az zavar, hogy latom a hatalmi repedezesek keletkezeset, es nem hiszem , hogy  feltett kezzel, hagyja a gazdasagi,es geo, es.penzpiaci erdekszférait elveszni, mint anno a szovjetunio( Gorbacsov, Jelcin idejen). Na az a mi kis hangya eletunkre, es szeretteink eletere is kihatassal lehet, ( marmint az egypolusu gazdasagi birodalom megreccsenese). No engem EZ zavar. Es kepzeld ,nem is.orulok neki a majdani  következményei miatt!  F.szert nem tudtak ulni a baberjaikon, jo nagy sz.rt hoztak most ossze. No, szerintem ne kommunikaljunk innentol egymassal, te is es balazska is jo sok szemelyeskedessel molesztaltatok minket. Offoljuk a témát.  Es ignoraljuk egymast.
Madeinhungary 2023. 01. 22. 20:35
Előzmény: #22164  Placi82
#22169
Te ingyen véded a ruszkik hátsóját? Ejj, hát neked nem adnak lóvét az orosz propagandisták?? 😵‍💫
Bpali
Bpali 2023. 01. 22. 20:20
#22168
A mór megtette a kötelességét...
KrisztinaI 2023. 01. 22. 20:15
#22167
US már feszegeti a háború végét, legyen  negotiation, mert az oroszokat nehéz lenne kitenni Ukrajna területéről.
https://www.youtube.com/watch?v=-MuQAY632-0
Törölt felhasználó 2023. 01. 22. 19:04
Előzmény: #22163  Placi82
#22166
Természetesen a felső 1% tagjainak egyik gyermeke sincs a fronton.
Egyébként már Aresztovics is fordul: "Én már nem vagyok hivatalos személy, azt mondok, amit akarok. Ha mindenki azt hiszi, hogy garantáltan megnyerjük a háborút, 14-e óta ez már nem így van – mondta.A politikus szerint a Zelenszkij-kormánynak figyelembe kellene vennie Andrzej Duda lengyel elnök figyelmeztetéseit, miszerint Ukrajna hamarosan eltűnhet.Aresztovics azt is mondta, hogy országában hatalmi harc kezdődött, amely a lehető legrövidebb időn belül vereséghez fog vezetni."
Placi82 2023. 01. 22. 16:22
Előzmény: #22157  stolz
#22165
En tortenelmileg felek attol, hogy ha Trump nyer usaban,es befejezi a tamogatast, akkor elore torhet a szelso  jobb a szomszedban, hisz nagy csalodottaagot okozna. Sot nyugaton is  az EU ban is, nem  kell sok hozza, csak egy jo nagy  globalis hitelvalsag, recesszio, eletszinvonal csokkenes.  Az inga ha szelsosegesen kilendul balra, akkor tortenelmileg szelsosegesen  jobbra is kilendulhet. Na az nagy baj lenne. Nagyon.:( Az inganak kozepen, nyugalmi allapotban van a legjobb helye. Megint a szelsosegek idejet eljuk, sajnos.
Placi82 2023. 01. 22. 16:05
Előzmény: #22160  Baggio
#22164
Nem huzhat el.:) A fizetett trollok ilyet nem tehetnek. En meg  egy gazdasagi gondolatot se olvastam tole. Erdekes!
Placi82 2023. 01. 22. 16:03
Előzmény: #22158  Madeinhungary
#22163
Van annak egy diszkret bája, hogy te kommunistazol,  engem. Olyan vagy mint ismerősöm  , aki.meg tavaly tavasszal, kommunistazott,  a 120m2 es sasadi panoramas lakasban, amit apuka kapott meg a 70 es evekben belugyes kaderkent ajandekba a kommunista rendszertol. Most azok a legnagyobb neoliberalisok, akik nagyon jol fekudtek a Rakosi, Gerő,  Kádár korszakban. ( Bar Kadar ,nagyon nem szivlelte a fajtajukat, de elturte, mert mindent is  leuraltak.)Ők a rendszernyertesek. A mostani neoliberialisok  voltak azok, akik a kommunizmusban magas poziciokat, es avval jaro kedvezmenyeket,.lakast, kulfoldi utazast! ,kedvezmenyeket, auto, etc.. kaptak, hisz egy tanitoi, atlagos mernoki  szint felett mindenki part káder, es jelentgeto volt a kommunizmusban. Az en nagyszuleim, szuleim nem.voltak kommunista partkaderek, meg partagok se , egyszeru emberek voltak, ok nem.kaptak egyetemi lehetoseget, mert kulakok voltak, mindent elvettek tőluk azok a kommunistak, akik most a legnagyobb  neoliberalisok. Te tipusod vagy a hangos, szemelyeskedo,arrogans kissebseg.Es ugyan ezt latom most a  szomszedban, hogy egy 1% kisebbseg ,szinte tuszul.ejtette ukrajnat, amit a dollar millardokkal tamogat az usa, hogy fenn is maradjon ez.A szivem szakad meg mikor latom, hogy kenyszer soroznak be  lassan mindenkit, es kuldenek a haboru poklaba, amikrol itt ott mar lehet olvasni,azoktol akik.megszoktek. kivancsi lennek az 1% elit  fiaibol mennyien vannak a fronton? En bekekotest szeretnek,.mert kepes vagyok felfogni hova terebelyesedhet ez a konfliktus globalisan . Te uton vagy mar önkéteskedni? 
Madeinhungary 2023. 01. 22. 10:40
Előzmény: #22160  Baggio
#22162
Hm. Vajon te kinek a klónja lehetsz? Gyanús a pár hete regelés. Te vagy az, humm? 
feketemelos
feketemelos 2023. 01. 22. 10:36
Előzmény: #22155  emerald
#22161
Boldogat tegnapra....:)
https://i.imgur.com/HlYOWdH.png

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek