Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:06
Előzmény: #1655  Törölt felhasználó
#1660
Akkor nézd meg a lib-mainstream napi szintű kiemeléseit is, melyekből te tájékozódsz.
szieszta 2022. 04. 10. 12:05
Előzmény: #1656  Törölt felhasználó
#1659
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 12:02
Előzmény: #1651  Placi82
#1658
"... Ja és még annyit teszek hozzá, hogy már félek, hogy ez az egész egy világháború felé tart, és ettől ideges vagyok, ..."
.   
Ez teljesen érthető... sokan vagyunk ezzel így. Elnézve a földi világunk úgynevezett csúcs döntéshozóinak jelenlegi általános emberi, etikai, kognitív stb. "színvonal"-át, akkor igazat kell adnunk a XX. századi (posztmodern) filozófia egyik legmeghatározóbb alakjának, Martin Heideggernek 76 éves korában (1966-ban) adott nyilatkozatával: "Már csak egy Isten menthet meg minket." 
.   
Jó irányban tapogatózott ez az egész életében az ateizmus és istenhit között őrlődő filozófus. A legvégén úgy lesz, ahogy kívánni óhajtotta... azzal az eltéréssel, hogy nincs olyan h. "kollektív megmentés". Minden egyes embernek Ádámtól kezdve a saját életével kell "csupán" elszámolnia Isten előtt. Azzal viszont a neki adott tálentomoknak megfelelően... 
szieszta 2022. 04. 10. 11:57
Előzmény: #1641  Fagylaltárus
#1657

Nem fogsz te ennek örülni, hogy mi fogjuk fizetni az ukrán oligarchák gazdagodását! Végén még a menekültek kiszorítanak a munkahelyedről is, mert ők a menekülti státuszuk miatt plusz támogatásban részesülnek.
Készek lemondani a NATO tagságról, de csak addig míg nem azok. Aztán szépen megváltozik a véleményük és ha alá van írva  a csatlakozás, már mehet egész NATO az oroszok ellen.
Az EU csatlakozásnak ezernyi feltétele van, amit békeidőben nagyon is megszenvedtek a csatlakozni vágyók. Most ezek nem érdekesek? Be lehet tiltani az ellenzéket egy tollvonással ebben az óriási demokráciában?
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 11:55
Előzmény: #1623  LappangSouchong
#1656
Akik most Putyint védik, azok régebben Hitlert védték volna, vagy a szovjet kommunizmust. Ezek szélsőséges gondolkozású emberek.
A mainstream média számukra azot jelenti, hogy az, ami ellenkezője az, amit ők mondanak.
Magyarországon és Oroszországban a mainstream média pont a rezsim oldalán áll.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 11:43
Előzmény: #1650  Törölt felhasználó
#1655
Konkrétan mi az értelmes abban,ha valaki úgy ir egy cikket meg ,hogy abban tudatossan kiemeli azokat a sorokat amelyek az orosz félnek kedvező elsősorban.Mind a Bucsai mind ebben a cikkben ha csak a kiemeléseket olvassa valaki akkor az a nézete lehet,hogy inkább az oroszoknak van igaza mint az ukránoknak.Érdekes,hogy tényleg nem veszed észre,hogy ez egy orosz propaganda oldal,pedig már maguk a kiemelések,is mind azt mutatják,hogy az irója profi dezinformátor,pontosan ismeri,hogy hogyan lehet befolyásolni az olvasót.
Placi82 2022. 04. 10. 11:39
Előzmény: #1652  El_Kebir
#1654
Felőlem kezdhetjuk, Julius cézár, consuli posztjaert felvett, hatalmas adóssággal, és ennek következtében, hogy az adósságát kifizesse, ezért meghoditota galliat, és kiírtott félmillió gallt, hogy visszafizesse az uzsora kamatra felvett adósságát.🤣 Már lesz...om. Mindenki azt gondol amit akar, múlton már nem tudunk változtatni, a jövő meg nem rózsás gyerekek. Mindenki azt gondol és csinál amit akar. De gazdaságilag biztos rázós jövő áll előttünk, a szankciók miatt szerintem. Úgyhogy inkább arra fordítom az energiámat, meg a csaladomra, minthogy tok feleslegesen hívőkkel vitatkozzak. ( a budapesti memorandum abban a káoszban, a FÁK szetesese közben, kb olyan volt mint elzasz lotaringia, és a saar vidék franciakhoz csatolás I VH után. Magában hordozta a problémát. Továbbá NATO tagság rol nem volt szó az orosz szomszédságában, legalábbis ígéretek voltak, rá!! mindent nézni kell gyerekek, az egészet! ) 
Placi82 2022. 04. 10. 11:27
Előzmény: #1651  Placi82
#1653
És tényleg le.szarom az egészet. Lesz ami lesz. Itt már nem marad más hátra csak az ima. Hogy valahogy megússza Magyarország és az EU gazdaságilag,és háború ügyileg is. Vasárnap van. Holnap már dolgozni kell, bár gazdaságilag egyre tervezhetetlenebb minden. Nagyon elkeseritő ez az egész. De ez van ezt kell szeretni. 
El_Kebir
El_Kebir 2022. 04. 10. 11:25
Előzmény: #1651  Placi82
#1652
Miért állandóan a Miszki-vel kezded, miért nem a Budapestivel?! Tudom én, mert úgy az egész szöveged értelmét veszti!
Placi82 2022. 04. 10. 11:21
Előzmény: #1639  LappangSouchong
#1651
LVN nek írtam de neked is bemasolom, mert lusta vagyok megegyszer írni. "Utoljára elmondom, mi ami bosszant ezzel az egész előzményeket nem vizsgáló hozzá állással. Kezdjük ma Minszki egyezmény be nem tartasaval, amit a normandiai négyek is alaírtak. NATO tagság levétele a napirendről, és a humanitárius helyzet megoldása (elzartak az ukránok a vizet, gázt, villanyt ott) a szakadaroknal és továbbá autonómia az ott élő orosz kisebbségnek. Elszakitasrol szó se volt. Ennyi. Ezt támogatták a németek és a franciák is. Az egyezmény nem lett végrehajtva 6 evig. Mit csináltam volna, ha én vagyok az elnök? Azt mondom oké az autonómia, de akkor kérek a népemnek,és az ukrán gazdasagnak hamadaron olcsó gázt, és egyéb alapanyagot, továbbá sok milliárd usd-t amit az államadósság visszafizetésére fordítok, és kedvező gazdasági együttműködést. A népem jolete érdekében. Továbbá kárpótolja a szakadar megyeket elhagyo ukránokat vastagon az oroszok. Ez lett volna a feltétele. Janukovicsnal ez még is lett volna, kivéve az utolsót, mert akkor erről nem volt szó. Na meg is buktaták, a majdanon!!!! Mert ugye a sok okos elhitte itt a fórumon, hogy Törökország, aki 22 éve vár EU tagságra, hogy Ukrajnát 30 évnél hamarabb egyáltalán felveszik az EU ba, mikor katasztrofális ott minden, korrupció, jogallamisag, kisebbségek helyzete????? Komolyan fagyison kívül elhiszi itt valaki hogy EU tag lehetett volna 2014 ben, vagy bármikor? Na jolvan🤣. De nem ezt csinálta az ukrán vezetés. Nyomort, szenvedés, háborút hozott a népre. És, bármibe fogadok, ha az oroszok jegybanki lenyult deviza tartaléka (300 Mrd usd) oda adjak, akkor az ottani korrupciós szint miatt 1000 dollárból 1 dollár megy jó helyre! A többit elviszik bizonyos körök. De usa szerint a baráti korrupció, nem korrupció. 🤣Láttunk erre sok példát. De teljesen felesleges ezzel kapcsolatban tovább írni már bármit. Mert itt Viktor iránti gyűlölet miatt, istenititek az ukrán vezetést, mert jól szivatja, és odamondogat. És innentől felesleges több szó. Az EU vezetés meg teljesen analfabéta. 5 - 7ev az LNG bázis kiépitese, és akkor a vezetekhalozattal nem számoltam. De ezek képesek lennének levállni az orosz olajrol, házról, és uranrol,stb.. már most, vagy az éven!!. Az usa nak van minden nyersanyag. De nekünk semmi. Mia f. szt csinálunk az alatt a 5-7ev alatt???? Vissza a kőkorba??  Édes istenem, az emberek többsége nem lát tovább az orrananal és összetett gondolkodásra képtelen. Vagy az EU vezetése is utasítás hajt végre?? Mert más logikus magyarázat nincs ezekre!! Ha ezen vki elgondolkodik, jó, ha nem az is jó. Ez még bennem volt, de les..om innentől. Mert nincs értelme, rátok hagyom. :). "Ja és még annyit teszek hozzá, hogy már félek, hogy ez az egész egy világháború felé tart, és ettől ideges vagyok, a petró dollár, és az usa penzrendszer elleni tamadas miatt. Ezert ez mar eszkalálódott is sajnos! Tényleg félelmetes. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 11:17
Előzmény: #1441  Törölt felhasználó
#1650
"Ki lőtt Kramatorszkra?" - Bucsa után újabb informatív cikk ugyanarról a blogról. Részemről én üdvözölném, ha az úgynevezett "mainstream" részéről minimum feleannyi értelmes információ jutna el a harcok várható alakulásáról a világ közvéleményéhez, mint innen:
.  
https://bit.ly/3rh9sTg
Phylaxa 2022. 04. 10. 11:16
Előzmény: #1646  Törölt felhasználó
#1649
Ha jól tudom, akkor többen is kinn voltak akkor és ő vállalta el a feladatot. :)
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 11:05
Előzmény: #1645  LappangSouchong
#1648
Igen, az orosz kisember szívja meg a leginkább. De nem fogja tűrni a végtelenségig. Ha így marad ez még tartósan, rá fognak unni hogy ez sincs, az sincs, az a nyugati multi is kivonult az is.... Rá fognak unni hogy baszki, még egy mekibe se lehet beülni...
Nem 1940 van, mára már az oroszok is egy elkényelmesedett nép lettek.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 11:01
Előzmény: #1641  Fagylaltárus
#1647
Bár én azon a véleményem vagyok hogy ha abbahagyják ezt az eszetlen értelmetlen háborút, ki lehet velük egyezni és ki is kell.
Viszont kurva sokat romboltak 2 hónap alatt a bizalmon.
Amíg Donbasszban működtek, ki lehetett magyarázni a dolgot. Hogy ott sok orosz van és csak őket védik a befagyott háborús helyzetben. A világ is elfogadta. Bár papíron el volt ítélve minden, de a gyakorlatban ment ugyanúgy az üzletelés és nem kaptak nagyon komoly szanckiókat a nyakukba.
De ezt az egész pályás lerohanást már nem lehet. Mert nincs rá racionális magyarázat.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 11:01
Előzmény: #1643  Phylaxa
#1646
Nem hivott be Kádár senkit,Kádárt invitálták egy kis beszélgetésre az oroszok,és akkor tudta meg,hogy befogja hívni az oroszokat :)
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 10. 11:01
Előzmény: #1641  Fagylaltárus
#1645
Putyka nagyon tönkretette az országát ezzel a húzással. Ellehettek volna az idők végezetéig az ásványi kincseik kitermelésével és exportjával, fejlődő jólétben, helyette jön pár évtized nyomorgás. Az oroszoknak abban nagy rutinjuk van, de azért sajnálom őket, mindig kicsesz velük egy ilyen háborodott főtitkár vagy mi.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 10:59
Előzmény: #1633  szieszta
#1644
Az nem önvédelem,ha valaki az utcán el kezd anyázni téged,te meg késsel leszurod.
Ukrajna nem támadta meg Oroszországot,ellenben Oroszország elcsatolt elrabolt Ukrán területet.Majd miután az akitől ezt elrabolta nem egyezett bele,úgy döntött ,hogy jól megveri és további területeket rabol el tőle.Tipikus bünöző mentalitás,ahol az erő alkalmazásával rabolnak a gyengébtől az erősek.
Phylaxa 2022. 04. 10. 10:59
Előzmény: #1635  Törölt felhasználó
#1643
Kádár hívta be az oroszokat 56-ban. Előtte persze kinn volt Moszkvában, ahol elmagyarázták neki, hogy mit kel tennie...
Phylaxa 2022. 04. 10. 10:57
Előzmény: #1632  Fagylaltárus
#1642
Ezt a lemondást jó pár országnak meg kellene erősíteni és aláírni. Egyelőre még azt sem ejtette ki senki a száján a felett országok közül, hogy "semleges Ukraina", sőt ha jól hallom, akkor még mindig azt hangoztatják, hogy "minden szuverén országnak...." Ebből is gondolom, hogy valami más van a levegőben.
Fagylaltárus 2022. 04. 10. 10:56
Előzmény: #1638  Phylaxa
#1641
De arról már készek lemondani a NATO tagságról. Ez megvan? Aztán érdekli az oroszokat ez? Nem úgy néz ki...
De ahogy áll a háború, az is lehet hogy BUKTA lesz az oroszoknak ez, Ukrajnába meg ömleni fog a pénz utána, az EUba is fel fogják venni.
Az oroszok meg páriák lesznek amíg Putyin van.
Megérte!

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek