Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2022. 08. 18. 11:10
Előzmény: #20478  signal2
#20480
Nyilván. És garantálja valami, hogy elindul akkorra?
signal2
signal2 2022. 08. 18. 11:06
Előzmény: #20475  tokos.
#20478
Fontosabb lenne nekik, hogy télen érkezzen a gáz a vezetéken, mert a tárolt mennyiség nem fedezi a fogyasztásukat.
Törölt felhasználó 2022. 08. 18. 11:04
Előzmény: #20467  Placi82
#20477

"megeszem  a.kalapom, ha jovo majus vege elott kesz lesz ez a terminal."
.
Veszélyben a kalapod:)))
Az építést már áprilisban elkezdték.
Wilhelmshaven-i terminálnak a tervek szerint ebben az évben (pontosabban nem tudom mikor) üzembe kell állni.
tokos. 2022. 08. 18. 11:01
Előzmény: #20472  Törölt felhasználó
#20475

Ez inkább a szerbek gáza lehet. Az 500 millio m3 is itt van még a föld alatt valahol.
A németek most nagy küzdelemben vannak, így, hogy gyakorlatilag leállt az északi áramlat azért próbálnak mindent, hogy ne legyennagy bajuk. Még a gonosz atomerőműveket is életben tartják. Szóval ez is mutatja, hogy van bajság náluk is, épülő LNG terminál ide, vagy oda.
euler 2022. 08. 18. 11:01
Előzmény: #20468  Placi82
#20474
Foglaljuk össze:
A Déli Áramlat gázvezetéknek kisebb az áramlási sebessége, mint a Barátság kőolajvezetéknek.
Gratulálok! :)
Phylaxa 2022. 08. 18. 10:51
Előzmény: #20466  tokos.
#20473
Ez klassz oldal, köszi. Eddig csak az elektromos áram táplálásokat láttam. :)
Törölt felhasználó 2022. 08. 18. 10:50
Előzmény: #20465  tokos.
#20472

Ha jól tudom a németek az atomerőmű leállítással is várnak, nem a tervek szerint csinálják.
Nem tudom tudom hogy most is úgy van-e mint korábban, de korábban a horvátoknak eladott gázt is mi tároltuk.
Ha ez most így van, a betarolt tartalékból még azt is le kell vonni.
Sokan nem veszik figyelembe, hogy a tartalék csak puffer jellegű, és másként kell értelmezni a mennyiséget ha van gáz szállítás, és másként, ha teljesen leáll.
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 18. 10:50
#20471
minden terv szerint...
Ukraine news live: 'Panicked' Russians evacuating families from occupied area - as six killed in Kharkiv shelling | World News | Sky News
12h ago21:57
Separatist leader calls for 'cooperation' from North KoreaThe head of the so-called Donetsk People's Republic, a breakaway region controlled by pro-Russian separatists, has called for cooperation from North Korea. Separatist leader Denis Pushilin said he hoped the province and North Korea could achieve "equally beneficial bilateral cooperation agreeing with the interests" of their people, according to the North's official Korean Central News Agency.North Korea is one of only three countries - along with Russia and Syria - that have recognised the independence of Donetsk and Luhansk, which make up Ukraine's eastern Donbas region.It was previously floated that North Korean workers could be sent to help rebuild Russian-occupied areas, although the US has warned this would run against UN Security Council sanctions.
tokos. 2022. 08. 18. 10:49
Előzmény: #20468  Placi82
#20470
Nevezzük kapacitásnak, de igen. Azt nem tudom, hogy a terminál, vagy a vezeték kapacitás a kisebb.
Placi82 2022. 08. 18. 10:48
Előzmény: #20465  tokos.
#20469
Ja, mar uniper laza 12 mrdos eur gyorsegely. Lesz az 2024 ig vagy 40 mrd is.Es pont mikor leirtam, jott egy portfolios cikk masnapra, ami reszletezte azt amit en is leirtam elozo nap. Lehet olvasnak minket ezek a fiuk:)
Placi82 2022. 08. 18. 10:43
Előzmény: #20466  tokos.
#20468
Es az aramlasi sebbesege, is kisebb, mint baratsagnak.
Placi82 2022. 08. 18. 10:36
Előzmény: #20462  Törölt felhasználó
#20467
No akkor szamolj! Nezd meg egy nemet teli honap fogyasztasat is kérlek.  Rosszabul allnak. Sokkkal de sokkal.Nezz utana az en adataimnak, fejbol irtam, tenyleg. Nem kaptalan az en fejem se, mert tobb hete olvastam ezeket
 De nagyjabol+-5% stimmel. Mernok vagyok. Az, hogy megszereztek az LNG tarozora az engedelyt a nemetek, es a Zold szervezetek, kussban vannak, es nem tiltakoznak a mitudomen milyen beka, vagy tengeri siraly elohelyenek a megzavarasa miatt mikor lefektetik azt a 30-40km vezeteket, es a tengeri terminalhoz fogjak betonozni a colopoket. Mint anno a NS2 vezeteknel mert akkor, igen-igen aktivak voltak.( Jut eszembe az autista kislany, aki fel szokott szolalni, az most miert nem tiltakozik a lignit, es a szeneromuvek beinditasa ellen?). Ebbol is latni, hogy a zold szervezetek a zold neoliberalisok hathatos iranyitasa ,es anyagi tamogatasa alatt allnak!! Na mindegy.  szoval , a betontechnologiai, es egyebb mernoki dolgok miatt, ha most kezdik is ,megeszem  a.kalapom, ha jovo majus vege elott kesz lesz ez a terminal. Barki barmit ir! Es az segit ezen  a telen?Nem!. Errol ennyit. Továbbá szuk keresztmetszet az LNG hajok is, szoval ha kesz lesz akkor is baszhatjak. Vagy belemehetnek egy arversenybe az unio osszes orszagaval, es a legazdagabb orszag , aki.legtobbet iger viheti el az LNG hajokat. Juj de demokratikus lesz. Mert akkor mar a politikusok a tulelesre fogank jatszani. Hogy valasztoik ne csapjak agyon. Szoval hagyjuk ezt az LNG storydat. Arrol nem.is beszelve, hogy nemetorszag felhasznalasa 100-110mrd m3, ez meg eves szinten tud 7 mrd m3. En jatszom NatG kereskedessel, es hozza kapcsolodo cegeket is megjatszom neha, es nagyon figyelemmel kiserem a TTF gas arat is😉.  No, de hat biztso ostoba vagyok ehhez is. No errol ennyit.
tokos. 2022. 08. 18. 10:36
Előzmény: #20464  Phylaxa
#20466

A horvátoknál van egy működő terminálunk, jelenleg is jön onnan gáz Drávaszerdahelynél, ha jól gondolom. A probléma az, hogy bár vezetéken össze vagyunk kötve szinte minden környező országgal, szinte minden csövön csak orosz gáz jön a drávaszerdahelyi kivételével.
https://fgsz.hu/.
tokos. 2022. 08. 18. 10:33
Előzmény: #20462  Törölt felhasználó
#20465

Az MFGT honlapján megnézhető a helyzet, jelenleg 26 TWh körül vannak, 54 % a töltöttség. Ebben nincs benne a stratégiai tároló. A téli földgázellátás nem kizárólag a tárolókon alapul, van hazai termelés (kevés sajnos) és egy jelentős hányad az import. Ez, ha leáll, akkor baj van, a szakértők azt mondják, hogy a lakosságot a tárolókból ki tudják szolgálni, de ha jól értelmezem, az iparnak már szűkös lehet import nélkül.
A németek esetében nyilván némileg kedvezőbb a helyzet a tengerpart miatt, bár ez sem biztos, hogy mindenre gyógyír, pl. hiába az LNG terminál, ha nincs logisztikai háttér. Mindenesetre az, hogy a holland tőzsdei ár az egekben van, nem azt mutatja, hogy LNG piacon hatalmas túlkínálat van, és még nincs tél...
Szerintem az a kérdés, hogy kinek fognak nagyobb bránert letolni a torkán, de mindenki szív, már most is rettenetesen, ezt mutatja a csőd szélén álló német gázkereskedő helyzete is.
Phylaxa 2022. 08. 18. 10:33
Előzmény: #20463  Törölt felhasználó
#20464
A szerbek felől érkezik gáz és ha jól tudom a horvátoknál épül az LNG. Hogy milyen stádiumban van, azt nem tudom.
Törölt felhasználó 2022. 08. 18. 10:30
Előzmény: #20460  Törölt felhasználó
#20463

Szerintem nem a tároló kapacitással van a gond.
A Tartalék arra szolgál, hogy kiegészítse, szükség esetén, az aktuális szállítást.
Az Unión belül, Magyarországot kivéve, mindenki alternatív szállítási módot épít ki arra az esetre ha nem jönne orosz gáz.
Nem értem Magyarország miért marad ki? 
Törölt felhasználó 2022. 08. 18. 09:55
Előzmény: #20459  Placi82
#20462
Számoljunk:
Tárolókapacitás 67,2 TWh
tartalék legyen 40% : 26,88 TWh
2021 decemberi gázfogyasztás : 16,5 TWh
A többit rád bízom 
Törölt felhasználó 2022. 08. 18. 09:44
Előzmény: #20459  Placi82
#20461

Nem csak matematika.
Minden ország igyekszik más forrásból gázt szerezni.
Ahol nincs kikötő azok összefogtak, Magyarországot kivéve, és a Lengyel kikötői terminálokat bővítik.
A németek duplázzák a tengeren szállítható mennyiséget.
Ezek az országok akkor hozzá fognak jutni gázhoz, ha az oroszok teljesen elzárjál.
Magyarország a tartalékait eladta a horvátoknak.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek