Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tanrek 2022. 06. 01. 11:34
Előzmény: #14094  Törölt felhasználó
#14100
Neked már sokadszor vannak komoly szövegértelmezési gondjaid. Tanulmányt lehetne írni a válaszaidból "hogyan jutunk olyan rossz következtetésre, ami nincs is odaírva" munkacímmel...
Nem gondoltam, hogy nincsenek. Nem is az a kérdés, hogy vannak vagy sem. Az arányok, az a gond. Nálunk csak egy van, és az vállalhatatlanul ostoba. Ott sokan vannak, sokfélék. Más a szelekció, más a végeredmény...
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:24
Előzmény: #14093  Törölt felhasználó
#14099

A magyar cégek eredménye.
Ha pl a BMW beindul, akkor a GDP arányos szépen csökken, miközben a BMW a nyereségét haza viszi.
A bevételének csak nagyon kis része használható adósságtörlesztésre.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:22
Előzmény: #14089  Törölt felhasználó
#14098
Tehát igencsak felértékelődik a MOL 2003-2008/2009 közötti bölcs döntése az INA-ban irányítói jogok gyakorlását lehetővé tevő részarány felvásárlásáról. Mondom ezt úgy, hogy (még) nem a fidesz-érához kötődik az akkori deal.
tanrek 2022. 06. 01. 11:22
Előzmény: #14085  Törölt felhasználó
#14097
Basszus, ti hogy a búbánatban tudtok úgy beszélni az EU-ról, mint egy tőlünk független külső entitásról?
Hahóóó! Az EU mi (is) vagyunk!
Mit a fenét jelent az, hogy "perkálhat az EU"? Ennyire ne legyetek már ostobák...
Nagyon beteg, ahogy mutogatni tudtok egy olyan közösségre, aminek tagjai vagyunk.
Persze nem áll ez távol azoktól, akikkel azt is meg lehet "értetni", hogy itthon pénzt lehet szórni minden lázálomra, mert az csak úgy van. Hahóóó! Azt mi mindannyian fizetjük ki!
Ha ilyen alapvető tényeket is figyelmen kívül hagyunk, nem tudom mi értelme bármiről beszélni...
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:20
Előzmény: #14088  blackmirror
#14096

"Ez a multik kivonulása szöveg nem más, mint túltolt liberális vágyvezérelt gondolkodás."
.
A Tesco pl. már kivonult Lengyelországból.
A Cosmos City már kivonult.
Az Orsay most vonul ki Magyarországról
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:18
Előzmény: #14089  Törölt felhasználó
#14095
Ursula szegény sokat utazik és nem az eszéről híres,ő az EU gázszerelője :)))
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:13
Előzmény: #14090  tanrek
#14094
Gondolod,hogy tőlünk nyugatabbra nincsenek "ostoba gázszerelők" ? Ha így gondolod akkor te egy mese világban élsz és semmit sem tudsz a valóságról.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:13
Előzmény: #14086  Törölt felhasználó
#14093
"Nem szoktam GDP arányos adósságról írni, mivel értelmetlennek tartom,..."
.  
   
Hmm... ez érdekes megközelítés. Megkérdezhetem, hogy akkor te milyen (viszonyítási) mérőszámot rendelsz egy adott állam adóssága mellé? Azaz milyen más(fajta) makrojövedelem áll nálad szemben az adott államadósság finanszírozási bázisaként? Köszi.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:11
Előzmény: #14089  Törölt felhasználó
#14092
"A tagállami vezetők zárónyilatkozatukban azt írták: megállapodtak abban, hogy a hatodik uniós szankciócsomag kiterjed az Oroszországból az EU-ba szállított kőolajtermékekre, átmeneti kivétellel a csővezetéken szállított nyersolajra."
https://www.hetek.hu/cikkek/online/megallapodtak-az-orosz-olaj-betiltasarol-magyarorszag-idot-kapott
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:10
Előzmény: #14086  Törölt felhasználó
#14091
Ami a GDP arányos adósságot illeti és ami szerinted értelmetlen az pld Magyarország szempontjából a legértelmezhetőbb mert ha azt vesszük alapul,hogy forintba mennyit nőt az adósság 10-20 év alatt,akkor azt is figyelembe kellene venni,hogy az a forint pld 10-20 évvel ezelőtt mennyit is ért,ellenkező esetben teljesen értelmezhetetlen.
tanrek 2022. 06. 01. 11:06
Előzmény: #14080  Törölt felhasználó
#14090
A nevét számra nem véve egy mai globalizált világban vannak folyamatok, amikre neki nincs hatása, és vannak olyan helyi jellegzetességek, amikre lehetne. Nos itt az történik, hogy azok a (rövid távon legalábbis) pozitív folyamatok, amelyek tőle függetlenül játszódnak le, mind neki vannak tulajdonítva (te vagy erre az egyik legjobb példa), de az, ami csaknem kizárólag rajta múlik, azért szar, mert elcseszte Brüsszel, Washington, Kuala Lumpur, Antananarivo.....
Ha esetleg túl rébusz voltam: amikor jól ment, akkor MINDENKINEK jól ment a környéken. Persze ez a véletlen egybeesés nem hagyta nagyon összezavarni a híveket. Aztán amikor meg borul a bili, akkor derül ki, hogy a dőzsöléskor ki mibe fektetett. Aki a fenntarthatóságba, valódi értékekbe, annak is fájni fog, csak kevésbé. Nálunk olyan embereket gazdagítottak, akik ha tudnák, hogy a Föld forog, kapaszkodnának. Így aztán én nem nagyon számítok arra, hogy számolatlanul halmozott milliárdok egy (ostoba) gázszerelőnél majd átsegítenek minket a nehezebb napokon....
Az a legironikusabb az egészben, hogy majd ha ég a ház, azok fognak kihúzni a szarból, akik sosem értettek egyet azzal, ami itt folyt. Mert náluk lesz (van) a know how...
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 11:05
Előzmény: #14085  Törölt felhasználó
#14089

"Ursula von der Leyen úgy vélte, hogy a Barátság kőolajvezetéken Magyarországra érkező orosz olaj pótolható a Horvátországból tengeri úton érkező Adria olajvezeték kapacitásának növelésével. A kapacitásnöveléshez szerinte mintegy 45-60 napra lehet szükség, valamint „némi beruházásra”, köztük a magyar olajfinomítók átalakítására a más minőségű olaj feldolgozására. Elmondása szerint Magyarországnak elegendő ideje lesz arra, hogy a más forrásból származó olaj felhasználására álljon át."
.
blackmirror
blackmirror 2022. 06. 01. 11:04
Előzmény: #14082  Törölt felhasználó
#14088
Ez a multik kivonulása szöveg nem más, mint túltolt liberális vágyvezérelt gondolkodás. A multi cégek célja a terjeszkedés, határokon átívelő piacok meghóditása és a szükségletek helyi szintű kielégítése. Ha csak oda mennének, ahol a legnagyobb profitot tudják elérni, akkor a fejlett országokban egyetlen multi sem működne, csak keleten és Afrikában lennének jelen mert a munkaerő drága és az adók is magasabbak a nyugati országokban. A Brexit idején is mindenki azt mondta, hogy a multik tömegével vonulnak ki majd az Egyesült Királyságból és az angolok lehúzhatják a redőnyt, valahogy én ezt nem látom. Oroszországból a McDonalds is úgy vonult ki, hogy új néven fognak működni, a francia vállalatoknak sem nagyon akarózik elhagyni az orosz földet.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 10:59
Előzmény: #14086  Törölt felhasználó
#14087

A grafikon amire hivatkoztál GDP arányos is volt és a covid válság hatása is látszott rajta azt sejtettem,hogy nem te készítetted mivel fel volt tüntetve,hogy az Államadósság Kezelő Központ az adatkezelő.
.
https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/a/d/o/adossag2-487956.png
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 10:50
Előzmény: #14084  Törölt felhasználó
#14086

A grafikont nem én készítettem, és nem GDP arányos adósság volt.
Nem szoktam GDP arányos adósságról írni, mivel értelmetlennek tartom, amikor a GDP (szerintem) kb 50%-at nem magyar vállalkozások állítják elő.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 10:48
Előzmény: #14082  Törölt felhasználó
#14085
Nem 2 év haladékot kaptunk hanem nincsen embargó a vezetékes olaj szállításra ami valószínűleg így is marad véglegesen.Vagy perkálhat az EU egy nagy összeget az átalakításra amit persze nem fog megtenni,szóval jól taktikázott Orbán.Ha maradnak év végéig a szankciók akkor már elég komoly gondjai lesznek az EU-nak.Maguk alatt vágják a fát.
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 10:43
Előzmény: #14083  Törölt felhasználó
#14084
Te írtad,hogy az általad megadott 2020 as adatban nem szerepel a covid hatás
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 10:24
Előzmény: #14078  Törölt felhasználó
#14083

"Orbán a GDP arányos adósságot az állításoddal ellentétben a covidig csökkentette"
.
Megmutatnád hol írtam ilyet?
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 10:18
Előzmény: #14080  Törölt felhasználó
#14082

"Miért mennének el a multik ha jobban megadóztatják őket"
.
Mer a multi mindig oda megy, ahol nagyobb profitot tud szerezni.
"Orbán nem tudta,hogy nem fogja azt úgy sem megkapni viszont pont ezért marad a felmentés a vezetékes olaj alól,vagyis szerintem megint játszott és nyert az EU ellen."
.
 A pénz nem kapja meg és az Unió eleve azzal indult, hogy 2 évet ad az átállásra.
A mostani csak ideiglenes, nem végleges felmentés.
Akkor mit is nyert?
Törölt felhasználó 2022. 06. 01. 10:15
#14081

https://mfor.hu/cikkek/vallalatok/megtizszerezte-profitjat-tiborcz-istvan-cege.html
.
Tessék mondani hol kezdődik az extra profit?
Ez ugye ez sem marad Magyarországon, mert már elköltöztek ebből az irigylésre méltó országból.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek