Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 10. 14. 15:09
Előzmény: #1917  JeGeMeLOV
#1920
és gondulod hugy semmit nem köllött köteni a házra
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 15:07
Törölt hozzászólás
#1919
Toniba 2020. 10. 14. 15:04
Előzmény: #1908  PusztaPutyin
#1918
Lehet is vakarni.
Miota bevezettek a MAP-ot azota jobb befektetes, mint a lakas.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 14. 15:03
Előzmény: #1916  impudent
#1917
18 évig benne lakott, mai áron 18x12x500 ezret nyert rajta. Ennyit nem fizetett ki bérleti díjra. Ez 108 millió Ft.
Azonban 90m átlag 7% kamaton 18 év alatt ma 304 millió lenne... 
impudent 2020. 10. 14. 14:55
Előzmény: #1915  macisajt
#1916

aki árverésen 7 millionért vett egy panelt annak jó béfektetés.
de annak nem akinek volt egy csillaghegyi közepes állapotú 350 m2 körüli háza 2002 ben ami akko 90 milliont kóstált és ma se lehetne többért éladni annak nem ollan jó mert 18 év alatt semmit nem nőtt az ára
macisajt 2020. 10. 14. 14:42
#1915

Nem is értem akik itt hangoztatják, hogy az ingatlan a legjobb befektetés és van is rá pénzük azok mért nem vesznek? Mindez annak a tudatában, hogy áremelkedés lesz, kilő a rakéta!
Akkor hajrá holnap már szaladjatok is lefoglalni 1-2  kecót, mert annyira kapósak, na meg a legjobb befektetés!
impudent 2020. 10. 14. 14:38
Előzmény: #1911  impudent
#1914

azt se tudom élképzelni hugy egy kőbányai újhegyi panel a mai 24 -26 millionrúl élmozduljon egy jó darabig.
tipikus 1 ft os lakások
gazdagnak nem köll még ingyér sem ( lágfeljebb kiadásra ha van kinek és a szabályozoktúl függő )
közepes se oda vágyik pláne ennyi pinze annak sincs
a szegénynek álvileg jó lenne ha ingyen lenne és bírná füzetni a ma még 50 ezer ft os rezsiket
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 14. 14:37
Előzmény: #1911  impudent
#1913
Ha majd rágyün a fitesz huty nám köll mánn az ingatag piacut tovóbb támugatni, mör mánn a fiteszes se vösz sámmit sö, akkú maj lösz námuloss! 
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 14. 14:35
Előzmény: #1898  impudent
#1912
fogpaszta, berlini - leszek impu-magyar fordító, bár szerintem enélkül is meg tudja érteni, aki akarja
-
kezdjünk befektetési alapokkal: első szabály, hogy a hozam és a kockázat kéz a kézben jár. magas hozam -> magas kockázat, alacsony hozam -> alacsony kockázat.
-
nézzük meg a 2000 és 2015 közötti ingatlanpiacot: voltak kisebb fel és le mozgások, de ezek szinkronban mozogtak a gazdasággal. konjuktúra és recesszió váltotta egymást, amely alacsonyabb és magasabb ingatlan árakat hozott magával. azért beszélek erről az időszakról, mert szerintem ti, ncseed, tihamer, Hathor ebben az időszakban vásároltatok be befektetési célú ingatlanokból. és egyébként, amikor Béla azt mondja a másik topikban, hogy ncseed jókor volt jó helyen, akkor részben igaza van. szerintem nem véletlen, hogy ti öten mind 42-47 körüliek vagytok. no de térjünk vissza a befektetésekhez: felnőtt felelős gondolkodó emberként tudtatok ebben a 15 évben jó áron vásárolni és kiadni ingatlant. feltételezem néha jobban meg, néha rosszabbul, a gazdaságtól függően. a hozam és a kockázat elve működött.
-
utazzunk pár évet az időben 2020-ba. az elmúlt pár évben a vagyonotok sokszorozódott. feltételezem, hogy ti se tudjátok, hogy miért, vagy csak utólag állt nektek is össze a kép. zárójeles kérdés: mennyire tudatos az a befektetés, amiről csak utólag érted meg, hogy miért nőtt a vagyonod 1 évvel ezelőtthöz képest 20-30%-ot? de térjünk vissza a hozam-kockázat elvéhez. nézzük a hozamot: szerintem a ti befektetésetek továbbra is nagyon szépen fial, sőt még jobban, mint valaha (köszönhetően az állami pénzeknek). kockázat (1): a sok állami támogatás miatt a veszteség mértéke alulról korlátos lett. úgy tűnik egyelőre, hogy az állam nem hagyja esni az ingatlan árakat, tehát most nem kell félni egyátalán egy 30-50%-os bukótól, mint amire azért volt példa 2000 és 2015 között, amikor kezdtétek a businesst. kockázat (2): nő az állami pénzből az ingatlanaitok értéke, de a kockázatot nem ti vállaljátok, hanem a csok és bv felmarkolók. ők azok, akik kockáztatnak és bevállalnak gyerek gyártást és hitel visszafizetést, de a hozam oldalon a ti zsebeteket tömik (akiknek semmi kockázatot nem kell ezért vállalnia).
-
szóval szerintem a mai piacon a magas hozam mellé alacsony kockázat jár. gyakorlatilag létrejött egy állami támogatású befektetési módszer. kérdezem én: ez így piacgazdaság, vagy valami hibrid, egy kiváltságos rétegnek (bizonyos korosztály számára) kedvező piac? érvényesülnek a "régi jó dolgok", hogy egy gazdasági sokk után van mit veszteni? remélem nagyjából átjött, amit akarok. impu egészíts ki nyugodtan, de én úgy értelmezem, hogy neked ez böki a csőröd.
impudent 2020. 10. 14. 14:34
Előzmény: #1909  Toniba
#1911
szerintem a stagnálás ( ha csak az lösz ) éltarthat 5-10 évig is
impudent 2020. 10. 14. 14:28
Előzmény: #1907  berlini
#1910

akko nyugodtan vegyetek ingatlanukat.
füzessétek az ingatlan költségeit, a kamatveszteséget ha illen egyszerű
járkáljatuk gondozzátuk tataruzzátok közös meglepiket füzessétek , jó munkát az ingatlanho !
megéri mert csak pinzt hoz !
Toniba 2020. 10. 14. 14:25
Előzmény: #1907  berlini
#1909
Nem artana gondolkodni egy kicsit.
Egyelore csorognak lefele az ingatlan arak. Ez eltarthat meg nehany evig.
Nosza rajta fektesd a penzed ingatlanba. Ugyis azert sirankoztal nem tudod hova fektetni.
Amit nem is ertek, ha ennyire biztos vagy az ingatlanban.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 14. 14:12
Előzmény: #1907  berlini
#1908
A máp résznél én is megvakartam a fejemet, micsoda kijelentés. A máp a garantált veszteség eszköze.
berlini
berlini 2020. 10. 14. 14:10
Előzmény: #1905  Toniba
#1907
Azért ezt nemártana ki is számolni.
MÁP nem véd az infláció ellen, merthogy annál kevesebbet kamatozik.
Az ingatalnok bérleti hozama még ma is eléri a 3-4%-ot. Ez sem éri el az inflációt, de már nem rosszabb a MÁP+ -nál.
A hosszú évek átlagában tapasztalható nominális árnövekedés eddig minimum infláció követő volt. 
Azaz az ingatlanoknál majd kétszeres inflációkövetésre lehet hosszútávon számitani, a MÁP+-nál pedig jó esetben egyszereset.
berlini
berlini 2020. 10. 14. 14:03
Előzmény: #1901  siemens
#1906
Előre az úton az 50%-os belvárosi lakáscsökkenés irányában.
ha nem jön be akkor erre is kérünk egy plusz csomagot a fityesztől.
Csak még ki kell találni, hogy hogyan lehet ezt egy hangzatos és magasztos nemzeti cél mögé bujtatni.
Célul kell kitűzni, hogy 2 év múlva, el kell érni  az impu féle félárat.
De a lényege az lesz, hogy hogyan lehet átjátszani a belváros egészét a NER lovagokhoz.
Ezsköz ehhez: különadó!!!! (Ebben a NER világbajnok.) 
Felmentést persze lehet kapni, de ehhez az igazolást a vezér adhatja ki csak saját kezüleg.
Toniba 2020. 10. 14. 14:02
Előzmény: #1900  PusztaPutyin
#1905
Mostani veteli arakkal az ingatlan kevesebbet hoz, mintha csak atvaltanank eurora vagy betennenk MAP-ba.
Most semmivel nem ved jobban az inflaciotol az ingatlan. 
A kormanyzati donteseken fog mulni, hogy a jovoben ez hogy fog alakulni.
Az, hogy te nem latsz jobb befektetest, az nem jelenti azt, hogy nincs.
Aki most kiszall vagy nem szall be az ingatlanba annak megvan a jo oka ra.
Persze senkit nem akarok lebeszelni. Ha nem lat jobb befektetest vegyen ingatlant.
impudent 2020. 10. 14. 13:47
Előzmény: #1903  fogpaszta
#1904

azt írtad hugy nem hiszek a piacban.
Pont Én vagyuk az aki azt hiányolom és Ti élvezkedtek ebben a fityeszes állam "piac" ban.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 10. 14. 13:43
Előzmény: #1898  impudent
#1903
"Nem vagy egy gerinces embör amikoolyat amit épp Te csinálsz és úgy adud álő mintha Én tenném."
-
Mit olyat csinálok én amit rád értek? :)
-
És mi a reakciód arra a tegnap esti témára hogy igazából senki nem hisz neked sem a korod sem a vagyonod illetően?
-
Olyan hirtelen eltűntél az este... :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 14. 13:26
Előzmény: #1901  siemens
#1902
Az igazi kínálat akkor fog megjelenni, amikor a legújabb 5 %-os csokos minden lófaszos lakótelepek is felépülnek a következő években.
siemens 2020. 10. 14. 13:23
Előzmény: #1899  Toniba
#1901
Mit gondol a cikk szerzője azokról, akik rövid távú kiadásra - hitelből - vették a lakást, felújították? Mi lesz a moratórium után? Piacra kerül! Lesz itt kínálat belvárosi lakásokból.........

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek