Topiknyitó: Lorne_Malvo 2020. 05. 25. 21:13

Wizz Air részvényesek topikja  

Üdv!
Azért nyitottam ezt a témát, hogy a Wizz Air részvényesekkel meg tudjuk beszélni az aktualitásokat a vállalattal kapcsolatban.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OSZLOPOS csütörtök, 14:23
Előzmény: #5030  AviTrader
#5031
micsoda luxus, a flotta közel 10%-a. De volt rosszabb, így is lehet nézni.
AviTrader csütörtök, 13:37
Előzmény: #5025  Garajc
#5030
9 XLR gépük van. 3 db a WIZZ UK és 6 a WIZZ Malta üzemeltetésében. 1 UK gép Prágában áll Szeptebmber óta mert odaverték leszállásnál. 3 Máltai gép meg parkol mert a hajtóműveiket lerabolták "normál" A321-esekre. 24 gép van földön a hajtómű probléma miatt + a 3 máltai XLR. Szóval 27 gép.  Nem reális a havi 2 gép szerintem. De attól is függ milyen gyorsan szállítja a P&W a tartalék hajtóműveket amiket pluszban vásárol a WIZZ. 
Garajc csütörtök, 11:11
Előzmény: #5028  Garajc
#5029
Ide is jöhetne valaki egy 20 fontos felvásárlási ajánlattal és miután az árfolyam felment 20 fontra, majd jól elutasítjuk...
Garajc csütörtök, 11:09
#5028
Az EasyJet elutasította a Castlelake újabb felvásárlási ajánlatát
.
A brit fapados légitársaság, az easyJet PLC csütörtökön bejelentette, hogy igazgatótanácsa elutasította a Castlelake, LP negyedik felvásárlási ajánlatát.
.
A légitársaság közölte, hogy az amerikai befektetési társaság részvényenként 6,50 fontot ajánlott készpénzben az easyJet törzsrészvényeiért, javítva ezzel a korábbi részvényenkénti 6,25 fontos ajánlatát. „Az easyJet igazgatótanácsa, miután tanácsadóival alaposan megvizsgálta azt, továbbra is úgy véli, hogy a negyedik javaslat jelentősen alulértékeli a vállalatot és annak kilátásait, és továbbra is jelentős kérdéseket vet fel a megvalósíthatóságával kapcsolatban” – közölte a légitársaság.
.
Az easyJet azonban közölte, hogy korlátozott kereskedelmi információkhoz hozzáférést biztosít a Castlelake-nek, hogy magasabb ajánlatot kapjon.
OSZLOPOS csütörtök, 10:53
Előzmény: #5025  Garajc
#5027
...kiszerelték belőle a hajtóműveket....nem is akarom tudni...az úgy helyes, hogy havi kb. 2 gép tér vissza a hajtóműproblémából? Illetve érkeznek új gépek valamikor? ez az 1200-as napi járat ez nagyon komoly, július-augusztus lesz ebből több?
Flyer csütörtök, 10:21
Előzmény: #5024  Flyer
#5026
Ahogy látom 9H-XLD és XLE Milánóból, 9H-XLF Rómából röpköd.
Garajc csütörtök, 10:19
Előzmény: #5023  OSZLOPOS
#5025
A 7 darab XLR gépből 4 áll a földön, mert kiszerelték belőle a hajtóműveket és 1 pedig Prágában rostokol.
A 2 darab üzemben lévő gép Londonban van. Ezek a G-XLRB és G-XLRD azonosítóval rendelkeznek.
Flyer csütörtök, 10:18
Előzmény: #5023  OSZLOPOS
#5024
9H-XLA, XLB stb. a máltai regesek.
OSZLOPOS csütörtök, 09:39
Előzmény: #5020  IF
#5023
A Flightradaron London -Tirana és London-Valencia, London-Katowice látszik g-xlr azonosítóval. Ez 4 gép. Ha van több, annak mi a jelzése és merre száll, azt nem látszik.
OSZLOPOS csütörtök, 09:24
#5022
Gyi-gyí!  Nagyon jó észrevétel volt: aki eladott a "béke" hír óta, az nem tudta olcsóbban visszavenni. Szép zsínorozás megy, a shortosoknak (ha vannak igazi shortosok) ez maga a lassú halál. Nem volt gap ugrás, nincs kiemelkedő forgalom, ami érdekes, lehet, hogy lesz majd. Miközben a legnagyobb ütést kapta kerozin kitettség miatt többek között, a visszamenetelben nem jeleskedik ennyire, sokszor leírtuk az okát, egyszer majd átfordul. de ez még nem az, csak megy a többiekkel....többé-kevésbé
Valiz
Valiz szerda, 12:26
#5021
Kiolvadtam :-) Remélem sokan mások is. Most akkor gyerünk előre. 
IF szerda, 10:56
#5020
A foci VB-re az engedélyt megkapták, de repülnek is? Az most jó pótlás lenne a kimaradt közel keleti járatokra.... valaki tud erről valamit?
Pluto13
Pluto13 szerda, 09:59
Előzmény: #5018  OSZLOPOS
#5019
Először a 12.8-at kellene megugrani. :)
OSZLOPOS szerda, 09:38
Előzmény: #5017  Pluto13
#5018
Kint nincs forgalom. easyjet már 2026-os csúcsot ostromolja, Lufthansa sincs messze attól a ponttól. Mi még 20%-ra onnan, 14,5 lenne az.
Pluto13
Pluto13 szerda, 09:31
Előzmény: #5016  OSZLOPOS
#5017
A Béten 40M a forgalom 30 perc alatt.Azért az nem rossz.
OSZLOPOS szerda, 09:18
#5016
elindult a 12,8-hoz, minden adott hozzá. Forgalom, na az nincs az emelkedés mögött, lehet, még korán van.
Josti szerda, 07:45
#5015
Mindig meglepődök mikor ekkora számokat írtok:D 5000GBp az ATH kb. Legalább írjátok már oda a mértékegységet ilyenkor, hogy krumpli vagy HUF:D
Csaba75 kedd, 20:23
#5014
Írtam is règebben ha kiárazódik a hormuzi szoros könnyen 5000
Pluto13
Pluto13 kedd, 17:58
Előzmény: #5012  OSZLOPOS
#5013
Szerintem a 13 font (5300) környéke meglehet rövid időn belül. Lassan, de biztosan :)
OSZLOPOS kedd, 17:34
Előzmény: #5011  Pluto13
#5012
egy nem túl határozott kitörési kísérlet. a mennyiség is minimálisan pörgött meg. de az irány biztató. Segít a gyengébb forint is. hajrá!
Pluto13
Pluto13 kedd, 17:21
Előzmény: #5010  Pluto13
#5011
Holnap elhagyjuk az 5k-!?
Záró: 4988 bét
Pluto13
Pluto13 kedd, 16:56
#5010
4980 Bét
Pluto13
Pluto13 kedd, 14:53
#5009
Investing.com -- President Donald Trump announced a nuclear agreement with Iran that includes long-term inspections of Iran’s nuclear program and ends the U.S. naval blockade of the Strait of Hormuz.Under the agreement, Iran agreed to oversight of its nuclear facilities. Trump said Iran has "fully and completely agreed to highest level Nuclear inspections long into the future (Infinity!!!)."
OSZLOPOS kedd, 10:16
Előzmény: #5006  5000
#5008
tegnapi forgalom az átlag harmada volt. vagy a nyár köszöntött be nagyon, vagy senki nem akar megégni, hogy itt vesz, aztán megint lezárják a szorost és pár nap alatt bukhat 15-20%-ot. Hozzá teszem, hogy ilyen olaj ár mellett már egész kényelmes árakon lehet fedezetet kötni őszre, télre. Lehet ebből a nyárból akár egy nagyon jó adat, csakhát naponta változhatnak a dolgok. Továbbra is várom a 12,8-13-at. Ami nem segít: erős forint, a vezetés nem adott előrejelzést, és a jelenlegi ár környékén lévő célárak. Sok a gép a földön továbbra is. szívóznak a szerbek is...de ezek apróságok.
OSZLOPOS kedd, 10:03
Előzmény: #5003  FeherTibi
#5007
én értem. Nincs arról hír, hogy kerozin átjött volna a szoroson. Azaz a ellátás biztonság nem javult, az ár alapanyag értékével csökkent. Tehát olcsóbb, de nagyon ki van feszítve a logisztika még mindig. Amíg csak nyersolaj jön át, az rajtunk nem sokat segít közvetlen csak áttételesen. Persze fedezni már sokkal jobb most.
5000 hétfő, 22:03
#5006
Ami nekem pozitív eddig, hogy nem volt korrekció, aki eladta, az nem igazán tudta visszavenni nyereséggel.
FeherTibi hétfő, 16:39
#5003
nem értem, miért nem emelkedik az árfolyam, amikor a WTI kb - 4.5 %-ban van ?
OSZLOPOS hétfő, 13:31
#5002
múlt héten 951$/t volt az átlag jet fuel price. ha jól tudom, mi 850 körül vagyunk fedezve. Ha jól gondolom, az nekünk nem jó az árversenyben, ha ettől jóval alacsonyabb a kerozin ára. Az sem jó, ha ettől jóval magasabb, mert 20-30% még sincs fedezve. tehát 800-900 között vagyunk jók. gondolom...
OSZLOPOS hétfő, 12:48
Előzmény: #5000  5000
#5001
azt gondolom, aki el akart már adni , az eladta. többiek várják a csodát. én is vékonyítottam, ha majd esik, visszaveszem.

Topik gazda

Lorne_Malvo
Lorne_Malvo
4 1 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek