Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 01. 07. 14:10
Előzmény: #57772  algore
#57780
Elég xar film, mondjuk találó lett mint szatíra :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 01. 07. 14:08
Előzmény: #57709  algore
#57779
Mindenkinek BÚÉK! Ezt ugye nem hiszed el, csak beírtad, mert jól hangzik? Ezt:
"Ha nem jott volna be, a kutya nem venne Berenson konyvet, mindenki Fauci meg Merkely konyvet venne. Valamiert forditva alakult. Oka van annak, hogy ok lettek a bestsellerek. 
Az emberek nem hulyek. 
A szakertok igen, az emberek nem. 
Kisasoljak idovel, kit erdemes hallgatni. 
Es szeretnenek informaciohoz jutni. 
Nem hazugsagokhoz. "
XD XD XD
algore 2022. 01. 07. 14:08
Előzmény: #57773  vigkrisz
#57778
Nem jol latod.
Spoiler, akit erdekel a film, ne olvassa tovabb
A film egy fenyegetesrol beszel, amit a politikaval osszefonodott Big Tech, a biztonsag helyett a profitot hajtva, egy sosem kiprobalt, vadonatuj csucstechnologiaval probal megoldas es megelozes helyett kiaknazni, es minden mas megoldasi lehetoseget es ellenvelemenyt aktivan ellehetetlenit. 
A vege az, hogy a csucstechnika becsodol, es az emberiseg megszopta. 
A gazdag elit elmenekul, de persze eletkeptelen hulyek es ok is kipusztulnak. 
Mondani persze barmit lehet, de a film az pont nem az oltastagadok hulyesegerol szol. 
Teljesen orwelli vilagban vagyunk, minden mainstream velemenynek pont az ellenkezoje az igaz. 
Csilla76 2022. 01. 07. 13:54
Előzmény: #57744  sulykaponka
#57777
Karantén után kell mostanában csináltatni negatív tesztet, hogy a védettségit megszerezd? Hogy megy ez az igazolvány kiváltósdi mostanában? Van vkinek tapasztalata?
csendben 2022. 01. 07. 13:54
Előzmény: #57769  Shareholder
#57776
Nem tudom,mit vettél be,de ma már ne vegyél be többet.....
csendben 2022. 01. 07. 13:52
Előzmény: #57769  Shareholder
#57775
" az aljas, mocskolódó, szemét stílusotokról egy véleményem": szállj  magadba! Vagy udézz tőlem egy ilyen hszt! Ha nem találsz ilyent,egy "bocsi!" a minimum ekkora személyeskedés után!.....
csendben 2022. 01. 07. 13:50
Előzmény: #57768  Shareholder
#57774
Csak,azaz egy db hsz-emet idézz,amiben bárkinrk,bármikor parancsoltam! Ha nem találsz ilyent,az nem a véletlen műve! (nem vagyunk egyformák...szerencsére!)
vigkrisz 2022. 01. 07. 13:38
Előzmény: #57772  algore
#57773
jól látod, a film rendezője is erről beszél:
A film valóban klíma-példabeszédnek készült, illusztrációnak arra, hogy a társadalmak miként nem vesznek tudomást egy küszöbönálló fenyegetésről. De miközben alakult a forgatókönyv és beindult a produkció, az alkotók megdöbbenéssel nézték végig, ahogy egy másik katasztrófa bontakozik ki előttük: a koronavírus-járvány, a maga tagadóival, haszonlesőivel. McKay az Atlanticnek azt mondta: „Egy adott pillanatban azt éreztem, hogy nem mi csináljuk a filmet. Megtörtént! Elkéstünk!” Így aztán, amikor visszatért a forgatókönyvhöz, legalább 20 százalékkal őrültebbet kellett írnia, mert a valóság is őrültebb lett, mint a film sztorija.
algore 2022. 01. 07. 13:34
Előzmény: #57771  algore
#57772
Don't look up 
cimu lehangolo filmet lehet nezni, tokeletes korrajz
ugyanez a helyzet a jarvany es vakcina temaban is. 
algore 2022. 01. 07. 13:28
Előzmény: #57761  sulykaponka
#57771
Az uj generaciot is kidobhatod majd. Ha 3x-4x beoltottal mindenkit vuhani ellen, akkor cseszheted az uj generaciot, nem fog csinalni semmit, csak megerositi a vuhani elleni valaszt.
HA tenyleg jon egy vakcinaelkerulo varians, ami sulyos betegseget okoz, akkor az szopas lesz a tripla, quattro, funf, gyeszity oltottaknak. 
Termeszetesen sincs kizarva hogy felbukkan, de laborban nagyon konnyu eloallitani. 
Molnupiravir is eloallitja. 
A fake news-ozas es a valodi hozzaertok cenzurazasa helyett inkabb teccettek volna gondolkodni... 
Visszafordithatatlan es all-in ez a strategia, ha nem jon be, akkor nem lehet majd mondani, hogy ja akkor probalkozzunk massal. 
Fake newst lehet majd mondani persze akkor is... 
vigkrisz 2022. 01. 07. 13:16
Előzmény: #57769  Shareholder
#57770
"az aljas, mocskolódó, szemét stílusotokról"
tudnál mutatni egy olyan hozzászólást, amiben ez tetten érhető?
"megszabjátok ki mit mondhat, csinálhat, ki az oltatlan"
esetleg erre is tudnál egy példát mutatni?
eléggé elszaladt már veled a ló, az utolsó felfüggesztésed óta csak ezt mocskolódó és alaptalan rágalmazást tudod itt előadni, amikor éppen nem azon siránkozol, hogy nekünk az admin mindent megenged, szánalom cirkusz az egész, de, ha ebben nyersz vigasztalást, hogy a stílusod miatt felfüggesztetek, hát hajrá, csináld csak, elfér itt :-)
Shareholder 2022. 01. 07. 13:01
Előzmény: #57760  vigkrisz
#57769
Neked is azt tudom mondani, mint csendben haverodnak. Nem szabtam meg nektek milyen cikkeket oszthattok meg, mit kommentelhettek, van az aljas, mocskolódó, szemét stílusotokról egy véleményem és igen, ezeket moderálni kellene, de addig nem mentem el, hogy megszabjam, mit csináljátok, nincs hozzá jogom. De ti vindikáljátok magatokat a jogot, hogy megszabjátok ki mit mondhat, csinálhat, ki az oltatlan, ki a klón stb.
Shareholder 2022. 01. 07. 12:58
Előzmény: #57759  csendben
#57768
Gondoltam, hogy elő fogjátok ezt hozni csak az a helyzet, hogy én nem veszem a bátorságot, hogy megmondjam másoknak, mit írhatnak le, mit gondolhatnak, milyen tartalmat oszthatnak meg a fórumon. Az, hogy van véleményem az aljas, mocskolódásokról és szerintem ezt szakcionálni kellene, az más dolog, mint parancsolgatni másoknak, mit kommenteljen. Ez ennyi :)))
Törölt felhasználó 2022. 01. 07. 12:56
Előzmény: #57766  sulykaponka
#57767
Kollégám sem viszi a gyerekét, pedig akár a nyolcadikat is beadatná magának.
Azért az oltásperverzek sem viszik szívesen a gyerekek bőrét a vásárra. 
sulykaponka
sulykaponka 2022. 01. 07. 12:50
Előzmény: #57764  Törölt felhasználó
#57766
ők viszik is, csak a valóságban kevés van belőlük. az index, portfolio, 444, stb írásait olvasva alakulhat ki egy olyan kép, hogy itt mindenki 2 maszkban akar járni meg infúziós állványt tolva akarja magába szippantani az oltásokat.
Törölt felhasználó 2022. 01. 07. 12:48
Előzmény: #57761  sulykaponka
#57765
a pfájcert (meg a többit) a történetnek ez a része má' nem érdekli... a cucc ára időben és hiánytalanul ki lett fizetve nekik.
 
.
Törölt felhasználó 2022. 01. 07. 12:45
Előzmény: #57763  sulykaponka
#57764
Nem értem... Már lehet oltani a gyerekeket. 
A vakcina fetisiszták miért nem viszik az unokákat, gyerekeket? 
Tessék szépen oltakozni a többség érdekében. 
sulykaponka
sulykaponka 2022. 01. 07. 12:42
Előzmény: #57761  sulykaponka
#57763
hmmm... stagnáló oltakozási kedv vs vakcinahegyek ... vajon hogyan fogja feloldani a kormány ezt az ellentmondást?
sulykaponka
sulykaponka 2022. 01. 07. 12:38
#57761
"...a szakember elmondta, hogy arra számít: 2022 márciusa és májusa között megjelenik egy teljesen ellenálló koronavírus-változat. ... Abban az esetben, ha ez megtörténik, a Pfizernek, a Modernának és más gyártóknak elő kell készíteniük az oltóanyag második generációját, amely valószínűleg körülbelül száz napot vesz igénybe a gyártás megkezdéséhez." - és akkor mi lesz azzal a 9,5m pfizer vakcinával, amit az addigra kiszoruló omikron ellen rendeltünk? elajándékozzuk? (kb. 12 millió még a mostaniakból is van...)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek