Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
IstiSan
IstiSan ma, 09:01
#96931
Ny. 1926
HunSuccess vasárnap, 12:42
Előzmény: #96928  scalad2
#96930
Még jó hogy vasárnap van. Az Úr is megpihent a 7. Napon:)
timbuktu vasárnap, 11:10
Előzmény: #96927  Lou70
#96929
Ez a kormány nem engedheti meg magának, hogy ne a racionalitás győzzön. A nagy pénzt meg kell szereznie az országnak. Nem lehet megismételnie  az előző időszak (NER) belsőseinek korlátlan, gátlástalan, az államot, köznépet relative elszegényítő fosztogatásait.Még akkor sem tudja ezt megtenni, ha egyeseknél meglenne a szándék.
Lou70
Lou70 vasárnap, 10:55
Előzmény: #96926  timbuktu
#96927
Reméljük, hogy ez jobban fog számítani, mint a bosszúvágy. Hajrá
timbuktu vasárnap, 09:21
Előzmény: #96925  Lou70
#96926
Hol van az a konkurencia, amely képes/tud nagy mennyiségben a honvédség számára szükséges termékeket előállítani? Hajrá 4IG!
Lou70
Lou70 vasárnap, 07:49
#96925
"2028ig folyamatosan vannak megrendeléseik a Magyar Honvédség számára" - ha az új kormány is úgy akarja...
cclarinet vasárnap, 00:09
#96924
A Rheinmetall Hungary Zrt. egyik tulajdonosa a 4ig, 2028ig folyamatosan vannak megrendeléseik a Magyar Honvédség számára, ebből is tud profitálni a 4ig. Az N7 holdingnak a 4ig a többségi tulajdonosa(75% plusz 1 szavazat), ezt a tulajdonrészt a 4ig megvásárolta (ezért is nőtt az adóssága), nem hiszem, hogy csak úgy el lehet ezt a tulajdonrészt venni. Az N7 Holdingban van benne szinte az összes hadiipari vállalat. Szerintem nem tudják a Safe hitellel megkerülni vagy kihagyni a 4ig-et, egyszerűen mindenhol ott van a cég.
https://mfor.hu/cikkek/vallalatok/jol-fial-a-hadiipar-elkepeszto-evet-zart-2025-ben-a-rheinmetall-magyar-cege.html
BigD21 szombat, 21:20
#96923
Miért ÉRDEKE a teljes összeg felhasználása?
  • Hatalmas kamatmegtakarítás: A SAFE-hitel kamata 200 bázisponttal (2 százalékponttal) alacsonyabb a piaci devizahitelekénél. Ha Magyarország a teljes összeget felveszi, és ebből fizeti ki a korábban tervezett védelmi kiadásait (vagy váltja ki a drága piaci devizaadósságait), az a Nemzetgazdasági Minisztérium számításai szerint évente mintegy 125 milliárd forint megtakarítást jelent a költségvetésnek.
  • Költségvetési tehermentesítés: A hitel nem új, extra adósságot generál, hanem a költségvetésben már egyébként is kötelezően előírt (NATO-célkitűzések szerinti, GDP-arányosan 2%-os) védelmi kiadásokat finanszírozza olcsóbb forrásból.

  • Hosszú távú stabilitás: A hitel futamideje rendkívül hosszú, és a lehívásra egészen 2030-ig van lehetőség, ami kiszámítható finanszírozást biztosít.
BigD21 szombat, 21:20
#96922
Miért ÉRDEKE a teljes összeg felhasználása?
  • Hatalmas kamatmegtakarítás: A SAFE-hitel kamata 200 bázisponttal (2 százalékponttal) alacsonyabb a piaci devizahitelekénél. Ha Magyarország a teljes összeget felveszi, és ebből fizeti ki a korábban tervezett védelmi kiadásait (vagy váltja ki a drága piaci devizaadósságait), az a Nemzetgazdasági Minisztérium számításai szerint évente mintegy 125 milliárd forint megtakarítást jelent a költségvetésnek.
  • Költségvetési tehermentesítés: A hitel nem új, extra adósságot generál, hanem a költségvetésben már egyébként is kötelezően előírt (NATO-célkitűzések szerinti, GDP-arányosan 2%-os) védelmi kiadásokat finanszírozza olcsóbb forrásból.

  • Hosszú távú stabilitás: A hitel futamideje rendkívül hosszú, és a lehívásra egészen 2030-ig van lehetőség, ami kiszámítható finanszírozást biztosít.
BigD21 szombat, 21:13
#96921
Amit mond, az szép és jó, DE ez teljesen más!Ez a hitel, nem oktatásra, egészségügyre van!Ne keverjük a dolgokat!
 A SAFE (az Európa biztonságát szolgáló cselekvési eszköz) az Európai Unió által nyújtott, kifejezetten a védelmi ipar fejlesztésére és fegyverkezésre létrehozott hitelkonstrukció. Lényege, hogy a tagállamok számára a piaci kamatoknál nagyságrendileg 200 bázisponttal kedvezőbb finanszírozást biztosít.
Ecpec
Ecpec szombat, 14:47
Előzmény: #96919  Ecpec
#96920
Csakhogy mégse legyen ez olyan egyértelmű. 
Ecpec
Ecpec szombat, 14:47
Előzmény: #96918  HunSuccess
#96919
HunSuccess péntek, 23:38
#96918
https://www.facebook.com/share/p/1AFoaVbhyJ/?mibextid=wwXIfr
“A honvédelmi miniszter kitért a szövetségesek azon vállalására is, mely szerint védelmi költségvetésüket 2035-ig a GDP 5 százalékára emelik. Hangsúlyozta, hogy a védelmi kiadásokra vonatkozó vállalást Magyarország teljesíteni fogja.
A találkozón szó esett arról is, hogy a védelmi ipart az egész térségben fejleszteni kell, hiszen a biztonsági kihívásokra csak erős ipari és katonai háttérrel lehet hatékony választ adni.”
HunSuccess péntek, 21:05
#96917
https://www.facebook.com/share/v/17bFMSRFLp/?mibextid=wwXIfr
“ Magyarországon, magyar mérnökök, magyar vezetéssel, magyar ipari háttérrel, magyar kutatóintézeti segítséggel, nemzetközi partnerekkel egy nemzetközi eljárásban kiválasztva, az Európai Űrügynökségnek fejleszt és gyárt műholdat a Hold köré 2030-ig. Ez a MoonRAD.
Azt gondolom, hogy ez az egy mondat összefoglalja, hogy milyen lehetőség és tudás rejlik itthon. 
A projekt konzorciumvezetője a 4iG Space and Defence portfólióvállalata, a Remred, a magyar kutatóintézeti hátteret az Energiatudományi Kutatóintézet űrkutatási csoportja biztosítja!” 
BigD21 péntek, 20:55
#96916
2026. február: 
Hosszú utat járt be a magyar kormány álláspontja, amíg a lehető legnagyobb összegre nyújtott be pályázatot. Tavaly márciusban Menczer Tamás még adósrabszolgaságot kiáltott, és harcos országgyűlési határozatot is elfogadott a Fidesz (jobbikos, mihazánkos és független képviselőkkel karöltve), amelyben elutasítják a közös hitelfelvételt „az európai adósságunióval szembeni elvi fenntartások”, valamint a covidjárvány utáni helyreállítási alap mögötti hitel tanulságai miatt. (Utóbbiból a jogállamisági feltételek nem teljesülése miatt Magyarország nem kérhet pénzeket.) A határozat felszólította a kormányt, hogy ezt az álláspontot képviselje az EU-s intézményekben. Májusban ennek megfelelően egyedül Ódor Bálint EU-nagykövet nem szavazta meg a SAFE-et, a döntéshozatalkor tartózkodott.Majd valami mégis megtetszhetett a konstrukcióban a kormánynak, mert végül 16,2 milliárdot kért (kb. 6135 milliárd forint). Összehasonlításképp: ez közel 10 százaléka a magyar államadósságnak, illetve közel 17 százaléka a költségvetés 2025-re tervezett bevételének.
https://444.hu/2026/02/16/hullik-a-sok-milliard-euros-fegyverpenzeso-a-kozep-europai-orszagokra-de-magyarorszag-meg-mindig-varja-a-tanklovet
HunSuccess péntek, 19:30
#96915
Három napja zöld és a záróaukció részben történt 21000 darabos vásárlás előremutató:) kíváncsian várom a hétfői napot! Addig is jó pihenést mindenkinek!:)
Nemtommilesz
Nemtommilesz péntek, 17:53
Előzmény: #96912  Rellim
#96913
Szép munka!
Rellim
Rellim péntek, 17:48
Előzmény: #96910  Nemtommilesz
#96912
Igen, vettem.
Miki71 péntek, 17:37
Előzmény: #96909  Atti67
#96911
CECE Index-nek köszönhető 
Nemtommilesz
Nemtommilesz péntek, 17:30
Előzmény: #96892  Rellim
#96910
Rellim! Bevásároltál záróban?
Atti67 péntek, 17:20
Előzmény: #96906  Marina5
#96909
Gyönyörű lett.Ebből már lehet következtetni, hogy a hétfö is szépen fog indulni.
jofej péntek, 17:09
Előzmény: #96904  jofej
#96908
Hát a vége nem lett ilyen szép, de nem is rossz. Záró: 1.957   és  21.348 darab kelt el.
Nemtommilesz
Nemtommilesz péntek, 17:09
Előzmény: #96906  Marina5
#96907
Szerencsére vétel volt, nem öntés :)
Marina5
Marina5 péntek, 17:08
#96906
Z:1957ft- 21348db
Marina5
Marina5 péntek, 17:07
#96905
Piaci információk
Napi min1,913 HUF5 napos vált.-8.64%
Napi max1,964 HUF13 hetes vált.-38.86%
Nyitó ár1,947 HUF26 hetes vált.-55.13%
Utolsó kötés1,957 HUF52 hetes vált.6.31%
Utolsó kötés ideje2026.06.19. 17:06YTD árfolyam vált.-55.13%
Napi változás (HUF)+45.0000052 heti min. záró1,600 HUF
Napi változás (%)+2.35%52 heti min. dátuma2026.05.15.
Előző záró1,912 HUF52 heti max. záró4,965 HUF
Forgalom (db)77,25152 heti max. dátuma2025.11.12.
Forgalom (HUF)149,982,95610 napos átl. forg.103 e db
Piaci kapitalizáció560 Mrd HUF3 havi átl. forg.4,827 M db
PiacBÉTBéta (S&P500-hoz mérten)0.62
DevizanemHUF
jofej péntek, 17:02
#96904
Indi: 1978  s a vételi oldalt alaposan feltöltötték.
jofej péntek, 16:43
Előzmény: #96899  boomax
#96903
Hát azért tervnek mondhatjuk például az őszi nemzetközi kötvénykibocsátást, a Q2-re várható a Q1-nél is jobb eredményt, hogy jó kapcsolatra törekednek az új kormánnyal. Ezekről Fekete Péter beszélt a negyedéves jelentés után. Amíg nincs konkrétum addig nem nagyon nyilatkozhatnak, hogy elkerüljék a piacbefolyásolás vádját.  
Csaba75 péntek, 16:38
#96902
Nem érzitek ? 4ig vihar előtti csend és s nyár a nagy viharok időszaka.....vagy az uborka (szezont) is elveri a jègeső.....😆
Luiline péntek, 16:38
Előzmény: #96900  Luiline
#96901
20

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek