Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 20:37
Előzmény: #36618  realmadrid
#36620
Ha trédelgeted swingre, akkor minek a napi műsor? Egyre kevésbé értem. A swingtréder technikai szinteket figyel, ad-vesz és nem lamentál naphosszat, mint te.  
rice2 2021. 12. 15. 20:37
Előzmény: #36618  realmadrid
#36619
Nem mondasz igazat,mert régen még ötödölés előtt eladtad és mivel ugrott a papír önkéntes számüzetésbe vonultál és hetekig nem írtál a fórumra,mert valaki azt kérte tőled. eladásod után tuti jóval drágábban szálltál vissza. Ennyi és én befejeztem,mert kamus írásokra többet nem reagálok.
realmadrid 2021. 12. 15. 20:33
Előzmény: #36615  1valaki
#36618
40 ft óta voltam benne. (50k dbal) A 40 ftos papirokat tavasszal adtam el a digi bejelentés után. Olcsóbban vettem vissza az ah bejelentéskor. Közben a pénzem masterban fialt. Azóta egyszer megint eladtam és olcsóbban vettem vissza. Aztán megint eladtam. Most nincs papirom. Nem nullán akarok beszállni , 800 alatt terveztem de bármikor beszállok   akár 900on is ha azt látom hogy forgalommal megindul fel. Amíg 1-2millióval húznak rajta addig nem. Szerintem így jobban jártam mint ha még mindig ülnék a 40ftos papirokon. Ugyhogy szerintem tévedsz velem kapcsolatban.
MACROn
MACROn 2021. 12. 15. 20:25
Előzmény: #36615  1valaki
#36617
Fején találtad a szöget!
Már előbb is írtam, hogy más pályán mozgunk:
Mi befektetünk, kockáztatunk, spekulálunk, ők meg….hát írogatnak, trollkodnak!
Kiváncsi lennék a tőkeszámlájukra, meg, hogy mondjuk az utóbbi 4 évben mennyi adót fizettek!
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 20:25
Előzmény: #36610  realmadrid
#36616
Igen, HA pedig becsapódik egy meteroit a Földbe, akkor mindenkinek kampec. Az ellen védekezni sem tudsz, viszont itt megvan a lehetőséged. Elengeded a 4ig témát és a tőzsdét, többé rá sem nézel, a pénzed pedig berakod PMÁP-ba. Akkor megnyugszol végre talán. 
Itt ugyanis nincs garancia semmire, ha ilyesmire vágysz ez nem az a terep.
P.s. Opus valóban jelentősen alulértékeltnek tűnik elnézve a mai jelentést. 
1valaki
1valaki 2021. 12. 15. 20:12
Előzmény: #36605  realmadrid
#36615
Kedves Madrid!
Lehet itt matekozni, azzal nincs semmi baj, de ezt a bejegyzéseket jól jegyezd meg, mert erősen alátámasztja amit előzőleg írtam neked, ill. rólad, mivel a véleményed ugye téged jellemez, vagyis úgy értem, hogy rizikót nem vállalsz fel, vagyis nem vásárolsz. A te elméleted szerint, milyen árfolyam lenne jelen helyzetben "jó beszálló"? Szerintem magad sem tudod, max hasraütve mondasz egy számot. Persze itt nem arra gondolok, hogy veszel 2 db-ot, hanem arra, hogy bízva magadban ott már egy jelentősebb összeggel beszálj!?
Azzal az óvatossággal ami a mondataidból árad talán a 0-hoz közeli árfolyam adna neked biztonságot!
Én azt gondolom, hogy az ilyen típusú emberek azok akik mindig lekésnek a vonatról és mire fel mernek szállni, addigra megáll vagy visszafordul és ezért pipa lesz és olyan jövendőmondásokba bocsátkozik mint te. Senki nem gondolta volna, hogy ekkorát és olyan gyorsan ugrik majd az árfolyam 1000 fölé. Ez bármikor benne van ebben a papírban továbbra is, bármivel próbálod igazolni az ellenkezőjét! A fő oka pedig az, hogy megállíthatatlanul fejlődik a cég és biztos, hogy hosszú távon nem rossz befektetés!
(Nem vagyok az ellenséged, de kriminális ahogy zömmel negatívan érvelsz, ha nincs papírod és erre másoknak is felhívnám a figyelmét, hogy ez miért van így! Persze értem én, hogy szeretnél alacsonyan beszállni, de mivel magad sem tudod, mi számodra a kellően alacsony, a komplex gondolkodást mellőzve írsz a napi mozgásokhoz igazodó véleményt!)
bube 2021. 12. 15. 20:05
Előzmény: #36610  realmadrid
#36613
Mit befolyásol árba ebbe bármelyik párt? Mi érdeke? 
Boavista 2021. 12. 15. 20:03
Előzmény: #36610  realmadrid
#36612
Megint olyat írsz, ami nem feltétlen állja meg a helyét. Rengeteg példa van a tőzsdéken ilyen esetekre, amikor a funda és az árfolyam különválik, ez nem kirívó dolog! "ideig óráig"  (akár évekig is) simán létező dolog, ellenben idővel többnyire leköveti a piac! Tehát beárazódik az adott papír! Itt lép életbe nálam a feléd már többször is kinyilvánított véleményem, hogy fogalmad nincsen szerintem. Ugyanis ennyi év "tapasztalattal" a hátad mögött ezzel tökéletesen tisztában kéne lenned! És ismét leírom, ezért is lehet a tőzsdén pénzt keresni! Te megint állítod :  "A 4ignél simán lehet hogy jövőre 100milliárd  utána évben 150milliárd ebidta lesz de az árfolyam marad 800 vagy kevesebb  főleg ha a fidesz veszít jövőre." Ha 100-150 milliárd ebidta lesz, kizárt dolognak tartom, hogy ne legyen jóval 800 felett az árfolyam 1-2 éves távlatban! Az meg, hogy jelenleg 834 az árfolyam, annak teljesen irreleváns, aki a jövőbeli célok, tervek, folyamatok miatt fektet be a papírba! Konkrétan, nekem (hosszabb távú befektetőként) teljesen mindegy, hogy most 800-850-900 az árfolyam. Te meg ezt nem érted meg és hagyod figyelmen kívül, majd napi 10-20 beírással erre fel is hívod mindenki figyelmét, hogy esik és te megmondtad....
orbitalis
orbitalis 2021. 12. 15. 20:03
Előzmény: #36610  realmadrid
#36611
hú de unalmasok vagytok srácok.
év végére 900.
realmadrid 2021. 12. 15. 19:41
Előzmény: #36606  rice2
#36610
Nagyjából igazad van de egy valamit nem veszel figyelembe. Vannak papirok amiknél a funda és árfolyam elválik egymástól. Ezek úgy látom (lehet nincs igazam) Ner papirok. 4ig  opus, app pl. Ezek a papirok mélyen alul értékeltek. Ennek oka van. A 4ignél simán lehet hogy jövőre 100milliárd  utána évben 150milliárd ebidta lesz de az árfolyam marad 800 vagy kevesebb  főleg ha a fidesz veszít jövőre.
Törölt felhasználó 2021. 12. 15. 19:26
Előzmény: #36607  J.Belfort
#36609
Szerintem rosszul értelmezed. Ez a vállalatok forrásellátottságát elősegítő intézkedés, célja pedig a vállalati szektor adósságszerkezetének diverzifikálása, vagyis a bankhiteleken túl más forrásból is tőkéhez tud jutni a cég. De pont úgy működik, mint egy banki hitel és pont azt nézik mibe fekteti és annak mekkora a jövedelemtermelő képessége. 
intrabenas
intrabenas 2021. 12. 15. 19:25
Előzmény: #36607  J.Belfort
#36608
Pedig egyszerű: MERT NER !
és amíg NER addig NYER ! ennyike
J.Belfort 2021. 12. 15. 19:12
Előzmény: #36466  Adamo68
#36607
Azt kockázati tőkebefektetésnek hívják. Olyat meg elvileg az MNB nem csinál. itt egy vállalati kötvény programról van szó. Tehát tulajdonképpen hitel kihelyezésről. Ott pedig nem azt nézik mibe fektet a cég, hanem azt, hogy mennyire volt jövedelmező a múltban. Az MNB tehát közvetlen nem az akvizíciót finanszírozza. Nekem továbbra sincs meg, hogyan kaphat egy cég az értékének négyszeresét meghaladó hitelt? De nem kötekedni akarok csak valóban nem értem.
rice2 2021. 12. 15. 19:09
Előzmény: #36593  mab
#36606

Igen ebben nagyon igazad van,de a kisebb papíroknál rendszeres az,hogy sokan csak a pozijuknak megfelelően írnak. Amíg van nekik jó a papír,ha nincs akkor mindjárt esés,meg csőd,meg le kell mennie,stb.
Ez sajnos szomorú,mert szándékosan próbálják megtéveszteni a speki társaikat. Persze ha sikerül megint venni,akkor hirtelen jó lesz a papír kilátása. Madrid 1 nap képes 10-20 beírásra 1 fórumra és ezért támadjuk többen. Van,hogy 2-3 hónapig írja naponta többször ugyanazt :D Mi értelme???
.
Vagyunk páran régiek,akik 40ft óta itt vagyunk és azokat is régieknek lehet mondani akik 200 körül szálltak be. Na mi megértük azt is,hogy az OPUS fórumosok csoportosan jöttek ide lebeszélni,fő mentoruk a bétgyuri külön többször elemezte a 4IG-ét és mindig az jött ki,hogy átbaszás,nincs pénz,osztalék sem lesz,akvizni nem tud a 4IG mert nincs rá pénze,stb. :D   Jövőre szerintem nagyobb kapitalizációja lesz a 4IGnek,mint az OPSnak. Most ők már lassan 1 éve elhallgattak itt. (Opus mai jelentése jó. Holnap szerintem lesz ott 5-6% menet felfelé) Vannak még sokan akik csak lefelé látják a papírt,de,hogy miért azt igazából nem tudják megmagyarázni,mert 2 éve még 200ftra tartották,meg csődöt vizionáltak és lett helyette 1000 és idén 6milliárd feletti nyereség lesz,akkor hogy??? Belátni,hogy teljesen rosszul ítélték meg a papírt,2 éve senki nem látta be és valószínű nem is fogja.  Persze közben kiderül,vagy legalább is azt írja,hogy 2X vett és eladott és nyert vele. Na ezek a vicc kategóriák.
.
Én személy szerint pár ember véleményére adok és arra lennék kíváncsi,hogy amikor jönnek a nagy bevételek jövőre,hogy látják a cég jövőjét,mekkora nyereség jöhet,mert tény,hogy sok a hitel.
fontos 1 befektetőnek felismerni azt,ha a cég rossz irányba megy és akkor ki kell ugrani. Rengetegen kiugrottak a T-Sys meghiúsulása után kb.560-680 közt. Voltak itt a fórumon is kicsik akik több 100e db-ot adtak el. Én akkor úgy gondoltam,hogy 1 nagy cég megvásárlása kockázatos és lehet utólag még jól sül el,hogy "drágán" nem vették meg". Úgy érzem utólag a cég jobban járt.
Digitől is féltem,írtam is itt,hogy drágán ne vegyék meg,mert kockázatos. Jászai szerint nem vették drágán és jött 1-2 cikk is. Nem látok bele a lapokba,hogy a cég mit tud majd kihozni belőle,de bízok a vezérekbe,mert eddig amit itt többen 1-3 éve elképzeltünk,azt nagyon keményen túlhúzták. Minden téren,bevétel,nyereség,osztalék,növekedés és most januárban jön a következő lépcső.
Ha megvalósul az akvi és a tőkeemelés,akkor nagy papír lesz a 4IG. Na ezt sem gondolta még senki 2 éve.
.
Más. Én a Deltát régóta figyelem még ős Econetes voltam. 150ft-nál is úgy gondoltam,talán ha 20-30ft-ot ér.
Nem írok a fórumukra naponta több bejegyzést. Miért tenném???
Talán az elmúlt 2 évben írtam oda 4-5 bejegyzést,itt pedig 3-4 havonta megjegyzem,hogy hozzájuk képest a 4IG hihetetlen olcsó.Perzse ott vannak kicsik akik azt hiszik a 60ft olcsóbb mint a 800 és nem nézik,hogy mennyi részvénye van a cégnek és,hogy a cégnek milyen a teljesítménye.
.
KNZilium Teljesen igazad van. Történelmi kötvényjegyzés történt ma.
realmadrid 2021. 12. 15. 18:38
Előzmény: #36584  1valaki
#36605
Ezek szerint mindenki aki ide ír az milliárdos, nagy szakértő csak aki lefelé várja az árfolyamot az tőkehiányos, hozzánemértő.  Te is jobban tudod mint én hogy mikor mennyi részvényem van. Ami tény hogy 350 milliárdot szeretett volna a 4ig de csak 291 milliárd lett, tehát a terv nem sikerült. Nem volt elég érdeklődő, tehát nem mindenki rohant kötvényt venni. Nagy a bizonytalanság, nem mindenki bízik benne , még a németek beszállása ellenére sem.
eszpe2 2021. 12. 15. 18:27
Előzmény: #36595  KNZilium
#36604
A befektetői megoszlásra azért kíváncsi lennék. :-)) 
Szerintem 90 Mrd az MNB-é lett (70%, max. 100 Mrd-ot vehet egy cégcsoporttól, múltkori tranchből vett már 7,5+3,2 mrd-ot), maradék a Bankholding köréhez került, MKB alapokhoz, meg más alaphoz. Ez az NKP azért nem egy hagyományos, piaci történet volt, amióta elindították.
A nagyságrend szép, a MOL-nak volt régebben hasonló (750 m EUR, 500 m USD).
dd87 2021. 12. 15. 18:21
Előzmény: #36600  intrabenas
#36603
Bocs de ősszel közel 1200 volt. Most meg nem annyi.
intrabenas
intrabenas 2021. 12. 15. 18:19
Előzmény: #36600  intrabenas
#36602
NA mindegy áprilisra lesz ez 150Ft is....
Illetve lehet, ha veszit a Köpcös
HA meg nyer akkor kitömik zsvel és tényleg lehet 1200 is !
stefi82 2021. 12. 15. 18:13
Előzmény: #36597  Törölt felhasználó
#36601
::::))))

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek