Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2023. 04. 06. 18:37
Előzmény: #89659  Placi82
#89660
Jav* de ne hagyd itt a fórumot, a "ne" lemaradt, elnézést. :) 
Placi82 2023. 04. 06. 18:36
Előzmény: #89654  Törölt felhasználó
#89659
Szerintem félre értetted. Engem is cucuskazott már le, pedig feleségem és kis gyerekeim vannak:)
Humit nagyon félre értik itt valószínűleg rosszul kommunikál le. Balazska is a másik topikot szét trollkodta, avval hogy Humi zsidozik, és antiszemita mikor a jegybankarokat vagy a nagytoke szidja. De nem a nagyon cuki, aranyos Judit nénit vagy a cuki sebész Tamás férjét szidja, ( ez egy példa) akik csodálatos, értékes emberek, tehát nem zsidozik.  Hanem egy szűk csoportot, mitudom én 10 főt Max. De nem általánosit. Csak vannak akik ezt direkt, vagy véletlenül ezt felreertik ( Balazska:)). De hagyd itt a fórumot. Nem írok neked semmit se, és eskü nem megbántani akartalak, egy általános helyzetet írtam le, amit észlelek globálisan a vilagban kb 3 éve. 
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 06. 18:30
Előzmény: #89653  Törölt felhasználó
#89658
ne etessetek a trollokat, nekik ez az egyetlen taplalekuk. Ahogy olvastam ezek ha a jegybankban lennenek evente lenne valsag, ha mas szenved nekik az lenne jo. Ha valaszolsz nekik, csak jobban nyomjak: meg ha nehez is, figyelmen kivul kell hagyni. Inkabb tozsdezzunk!
Törölt felhasználó 2023. 04. 06. 18:30
Előzmény: #89656  Placi82
#89657
"ugyanis 62% ban a világ tartalékai dollárban vannak jegyezve, pedig az usa GDP je messze nem ennyi a világ GDP - bol! "
Majd gondolkodj el rajta hogy vajon miért, a végén meg majd rájössz magadtól is hogy abban bíznak meg a legjobban még mindig a világon. Ha bárhová ledobnak a bolygóval, dollárral a zsebedben lesz a legnagyobb esélyed hogy tudsz venni bármit is.
A kommunista diktatúra pénze sose lesz világpénz, amíg kommunista diktatúraként működik, bármennyire is mondjátok.
Majd azon is agyalj hogy a világ legnagyobb cégei miért amerikaiak, hogy ez vajon miért így van. Mert elárulnám hogy nem azért mert nekik van a legnagyobb hadseregük...
Placi82 2023. 04. 06. 18:22
Előzmény: #89623  pomperj
#89656
Van bizony még pár értékes dolog az USA ban. Többek között a dollár alapú pénzrendszer, ugyanis 62% ban a világ tartalékai dollárban vannak jegyezve, pedig az usa GDP je messze nem ennyi a világ GDP - bol!  Tovabba a petro dollár mint fontos pillérek az usa gazdasag tartó oszlopai. Na mármost, aki elkezdi a usd tartalékot kiszorni, arany hoz kötni devizajat, etc.. vagy esetleg juanban, és rubelben kereskedni olajban, gázban vagy bármely más  nyersanyag instrumentumban, a saját külkereskedelmeben, az az ország  nem lesz a demokratikus usa barátja, inkább az ellensége. 😉.Én csak egyet nem értek, ha az OPEC két erős fiuja a Szaudiakat, és az oroszok összhangolt lépésként  közeledve egymáshoz, most vágtak a kitermelés bol felhajtva az olaj árat, ami most Bidennek🤣, (na jó nem a  Bidenek, de mást már nem merek írni) nem tetszik, hisz egy 120-150 usd olaj már olyan inflációt okozna az USA ban, amit, ahogy múltkor is mondtam egy Volckerista drasztikus általános kamat emelést vonna maga után, és a Fed kényszer pályára kerülne. Nem hogy 5%, de 6,es 7%is.keves lenne. No, abból aztán szép kis rendszerosszeomlas lenne. Tehát az érdekelne, hogy a 120-150 és olaj ar várakozás egy nagyon disszonans dolog a részedről, hisz tulajdonképpen most a Bideneknek most az alacsony olaj ár, szó szerint lét kérdés. Mert a Szaudiakat most az usa parancsa ellen tettek már másodszorra a kvota vágassal. Természetesen ez változhat, újra tehet gesztust, az usa a Szaudiaknak, sőt az Oroszoknak ennek a feltétele, az ára, egy olaj  kvóta növelés lesz. Bideneknek a magas olaj ár olyan mint az ördögnek a szentelt, félnek tőle. Nekem most például ezért nincs olaj bányászok, utoljára a Rig et adtam el 6.6 usd szinten. Nem látom az irányt az olajban.  (Ha úgy  látom akkor újra pozíciót veszek fel benne, én  10 perc alatt rendezem át a portfóliómat a 3 tőzsdei alkalmazasomban, és veszek 180 fokos fordulatot, ha úgy érzem, hogy igazi olaj bull lesz.) De nekem a signal az lesz, ha látom, hogy ezt az usa elengedte ezt, mert ők egy hatalmas befolyással bíró erőtér. Mert a múlt alapján megtanultam, hogy hiába az olaj nak a  fundamentuma, ha ott az USA korlatlan pénz, külpolitika, stratégiai a olajtartalék, és a "megteszünk mindent is" elv. 
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 04. 06. 18:19
#89655
nem akarok beleszolni, tetszik a forum. Igen sajnos nem irnak azok akiknek kene, pedig vannak jo pick up otletek itt. Sajnos a placi es a humi fele megkeseredett konyokkoptatosok szettrollkodjak a forumot jo lenne ha ezek ketten elmennenek vegre meg ha nincs is ertelme eletuknek: valamifele grabik fele szobaba es ott nyomnak a hulyeseget. Ez tozsdeforum, egy szamit jo beker es jo kiker. Visszaterelem a temat: AI? SOUN, PATH, UPST... kriptobanyasz cegek? BTBT, BITF, CIFR...? Szerintem eros H2 lesz, ha a Q2-Q3-at tuleljuk.
Mi lesz a kovetkezo Hype?
Törölt felhasználó 2023. 04. 06. 18:00
Előzmény: #89652  Placi82
#89654
Akkor kezdheted sorolni mikor sértegettem, vagy bántottam a másként gondolkodókat.Én kezdtem?! Kizárólag a nyugat ellenes fröcsögésre reagàltam mindig. Pont én mondtam ha visszaolvasol hogy kelet és nyugat egymás nélkül nem tud előre haladni. Érdekes hogy belinkelted egy hozzászólásomat, de az előzményt nem, hogy mire reagàltam. Az sem zavar téged hogy a kollega konkrétan le"buzizott" engem. Ez nem baj úgy látom, ettôl nem menekülnek a fórumról. Én végig megadtam a kedves kollégának a tiszteletet erre lecucukázott majd lebuzizott. Gerjezd csak tovább a vitát, védjed a védhetetlent. Részemről végeztem a fórummal. További jó fröcsögést, nyugdotan tiltsatok és várjátok a nyugat halálát (azzal biztos jól járunk majd mimagyarok). Viszlát minden normális fórumozónak.
Törölt felhasználó 2023. 04. 06. 17:56
Előzmény: #89652  Placi82
#89653
Azóta is várlak a másik topikban hogy kifejtsd a tudod mit...
Placi82 2023. 04. 06. 17:48
Előzmény: #89648  Törölt felhasználó
#89652
Pedig megint te kezdted. Ha valaki a liberális mainstreamtol ellentétes véleményt fogalmaz meg, azonnal a nyakának ugrotok. Már miattatok csinálnak a szerencsetlen fórumozók allampapir normálisan, Eur-huf troll mentes meg hasonló forumokat mert azonnal rarepultok azokra akik OTP vennének, vagy molt, vagy longoljak a forintot vagy Pmap ot vennének. De nem konstuktivan, hanem farkasok módjára személyeskedve, sertegetve. Aki baloldalisaga, vagy jobboldalisaga alapján tőzsdézik vagy hoz gazdasági döntéseket, és kizarja a tényeket, és az osszefuggesek, anomáliák, globális geopolitikai  ok okozatok vizsgalatat, az a saját zsebenek ellensége. 
Előzménye iranyodban nem volt ma ahogy visszaneztem. "Graucho ma, 15:09Előzmény: #89636  himihumiElvakult szemellenzős nyugatgyűlölő vagy te nem màs...."  így kezdődött az introd ma. Tessék visszaolvasni a mai termést. 
Amúgy messze nem te vagy a legdurvabb ilyen téren, (csak neked írtam) brutális ami megy minden topikban. Az ukrán topikban volt aki 15-20klonnal minuszolta aki mainstreamtol éltető véleményt fogalmazott meg  Komolyan tiszta hisztériat gerjesztett a mainstream média, nemcsak itthon, hanem az egész világon. Szerintem nagyon rossz az irány. Emberek vagyunk, több elfogadást a más nézőpontnak. A szó  jó filozófiai  értelmében ezt jelenti a liberalizmus, ahogy például Schopenhauer is leirta ezt anno. 
drexler76
drexler76 2023. 04. 06. 17:43
Előzmény: #89650  kozi723
#89651
Hol lehetne jo beszallo GFAI-ba? En visszavartam volna 6-8 korulre, de ma megint meglódult. Hosszuhetvegere nem merek belevenni, foleg a pentek miatt. 
kozi723
kozi723 2023. 04. 06. 17:02
Előzmény: #89647  LilProfit
#89650
Lehet, hogy GFAI-ra kene atnyergelnunk. Ha mar lud, akkor legyen kover. Amit pedig GFAI muvel mutatosabb :))
pomperj
pomperj 2023. 04. 06. 16:46
#89649
Terjunk vissza a topik temajahoz.
Törölt felhasználó 2023. 04. 06. 16:37
Előzmény: #89646  himihumi
#89648
Pocok, jólenne ha befejeznéd a provokálàst, és személyeskedést.
Egy kollegának válaszoltam az inflációval kapcsolatban a véleményem. Erre te behánytad hogy "mibül számoltam ki?". Erre belinkeltem, hogy nem én számoltam ki hanem erre van statisztika amiről neked mint "tőzsdeguru" fogalmad sem volt. Ne magadból indulj ki a hajlamokkal kapcsolatban, lehet neked a saját nemed jön be de engem a hajlamaid nem érdekelnek, a te dolgod. Provokálás helyett egy bocsi jobban esett volna hamár felvilágosítottalak. Valamilyen szinten csak sajnálni tudlak, biztos nehéz gyermekkorod volt hogy ilyen betegesen gyűlölködő és megkeseredett lettél......
LilProfit
LilProfit 2023. 04. 06. 16:22
Előzmény: #89624  LilProfit
#89647
SOUN eddig egesz jo. Meglatjuk tudja-e tartani magat. 
himihumi 2023. 04. 06. 16:20
Előzmény: #89644  Törölt felhasználó
#89646
Cucuka, kevesebbet kéne velem foglalkozni és többet a tőzsdével.
Vannak akik betegre keresik magukat, mialatt te szerelmet vallasz nekem. :)
himihumi 2023. 04. 06. 16:03
Előzmény: #89641  himihumi
#89645
Shortot lezártam, erős felpattanást várok.
Törölt felhasználó 2023. 04. 06. 15:32
Előzmény: #89643  Törölt felhasználó
#89644
Remélem válaszolsz rá és még tovább égeted magad.....  
Törölt felhasználó 2023. 04. 06. 15:31
Előzmény: #89641  himihumi
#89643
Kedves himihumi, ezzel megmutattad, hogy fingod nincs a gazdaságról. Tudod ha nem csak a russian today-t illetve a QAnon hívők baráti facebook csoportját bújnád egész nap, akkor megtudhatnád, hogy képzeld el ezt vezetik statisztikában. Gondolom nem hallottál róla, szakmunkásképzőben valóban nem tananyag. 
https://tradingeconomics.com/hungary/money-supply-m3
Itt átállítod "10y" re a fülön és akkor mutatja az utolsó tíz évet. Jó reggelt himihumi!
pomperj
pomperj 2023. 04. 06. 15:28
#89642
SPY daytrade
Tovabbra is lehet, hogy a keddi csucs egy jelentosebb top csucs.
Eddig SPY es a futures is 3 subhullamos.
Az SPY futures charton a support a 4100, es meg nincs hatarozottan letorve. 
De ha letori, az  5 subhullamossa teszi a szerkezetet, es erositi a lefele fordulatot.  (bar nem szep)
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230406v02xn3kx0.jpeg
himihumi 2023. 04. 06. 15:23
Előzmény: #89640  Törölt felhasználó
#89641

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek