Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:29
Előzmény: #80819  Törölt felhasználó
#80820
El az országból... azt mondta
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:23
Előzmény: #80818  Törölt felhasználó
#80819
Akkor nyugodtan folytasd az ő szintjén. Ott is maradsz.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:16
Előzmény: #80817  Törölt felhasználó
#80818
Nekem azt mondta egy fityeszes kollegam mikor kicsit elkezdtem a fityesz faxsagait mondani neki, "el lehet menni ha nem tetszik máshová"..
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:14
Előzmény: #80789  Clint
#80817
"akinek nem tetszik a nyugati orientáció az lovagoljon el szépen keletre, a kipcsakok földjére"
 
Ezen az olcsó érvelésen nem lehet esetleg továbblépni? Nem csak neked írom, hanem szinte mindenkinek. Ne kritizáljunk semmit mert, ha nem tetszik, akkor menjünk el? Később már nem csak javaslat, hanem utasítás lesz? 
Szerintem senki nem akar Kínába vagy Oroszországba kivándorolni, de azért lehessen már elmondani, ha valamit nem jó irányba haladónak gondolunk. Pont olyan szabadon, mint amiről itt a társaság folyamatosan oktat.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:14
Előzmény: #80815  KrisztinaI
#80816
Nem veszek iphone-t, nekunk samsungot ad a vezetoseg 🤣
KrisztinaI 2022. 11. 12. 20:13
Előzmény: #80814  Törölt felhasználó
#80815
1) A kizsákmányolásból adódó  szegénység elég sok mindent előidéz.
2) Nagylelkűséged valószínűleg 2000 USD-ért venné az Iphone-t, ha neki is lenne 1000 USD fizetése.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:09
Előzmény: #80813  KrisztinaI
#80814
Asszem a kínai tarsadalom jelentos resze ugrott a tarsadalmi rangletran. Ha nem gyarthatnanak 1 dollarert semmit, akkor meg itt se tartananak. Amugy a banatert vannak ennyien, akarcsak az indiaiak akarcsak az afrikaiak és Dél Amerika...minel tobben vannak annal rosszabb a tarsadalomnak ...
KrisztinaI 2022. 11. 12. 19:54
Előzmény: #80810  Törölt felhasználó
#80813
A woke kultúra ennek látható része, és ezekben igazad is van, de erre nem gondolsz.
Egy kínai meg ezt írná: elegem van abból, hogy napi 1 USD-ért csinálom a jólétben élő nyugatiaknak az Iphone-t, amit ők 1000 USD-ért vesznek meg, és emellett munkásszállóban lakom, amit nem hagyhatok el szinte soha, hogy a vidéken élő családomnak segíthessek,  hogy a szemetüket ide küldik akár fizikailag, vagy pedig légszennyezés formájában, hogy nekik minél nagyobb profitjuk legyen, hogy nincs Google, és nem tudok semmit a világról, hogy csak az újgazdagoknak van itt piacgazdaság, akik Londonba járnak Louis Vuitton táskát venni (álltam velük sorba a kasszánál, és úgy vették, mint mi a szalámit), de a többi nem szólhat semmit.
kukker 2022. 11. 12. 19:49
Előzmény: #80808  KrisztinaI
#80812
(Jó tanács: ott ne beszélj vissza a rendőrnek.)
Persze, meglehet.
De úgy néz ki, hogy azért nem árt az USA-ban az, hogy kamerázva legyen a rendőr.
Néha.
https://www.youtube.com/c/AuditTheAudit/videos
https://www.youtube.com/channel/UCcth5uVYORmu5Cu15ZjpzuQ/videos
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:47
Előzmény: #80809  Törölt felhasználó
#80811
Hova? A gulágra? :P
amikor orbán küldi értem a fekete Volgát.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:47
Előzmény: #80808  KrisztinaI
#80810
Nem. Nem érekel a woke kultúra, ezt egy álproblémának tartom.
Nekem a nagytőkés kasztrendszerből van elegem, és ennek nyomán a társadalmi igazságtalanságból, a gazdasági elnyomásból, az értelmiség háttérbe szorolásából, a tudás leértékelődéséből, a pénznyomtatásból, földi ökoszisztéma szisztematikus kizsákmányolásából, a fogyasztói társadalom szellemi hanyatlásából, a politikai kontraszelekcióból, a gazdasági uralom miatti politikai közbeszéd degradálódásából, a verseny kiiktatásából, a minden piaci alapra helyezéséből, és a gazdasági manipulációból, és a rövidtávú szemléletből.
Én azt nem tudom, hogy ezek felett mások hogy tudnak szemet hunyni. De biztos én vagyok a különlegesen hülye, hogy látom ezeket a problémákat.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:44
#80809
Humi, mikor indulsz? 
KrisztinaI 2022. 11. 12. 19:40
Előzmény: #80804  Törölt felhasználó
#80808
Én értem, hogy miből van eleged, a woke kultúrából, és ezekből, és igen, bizonyított tény, hogy a diktatúra jobban működik, minden sikeres ország így jött létre, de neked csak addig jó benne lenni, amíg maga az a személy helyesen cselekszik.
Tényleg menj el kicsit Kínába, de ha nem is kell ilyen egzotikus helyre, csak Oroszországba, tölts el egy hetet. Járj a metrón, a városban... mikor hazajössz, meg fogod csókolni leszállás után a reptéren az aszfaltot, és hálát fogsz adni, hogy visszabeszélhetsz. (Jó tanács: ott ne beszélj vissza a rendőrnek.)
kukker 2022. 11. 12. 19:36
Előzmény: #80805  sztanil
#80807

"A kínaiak használhatták volna arra a pénzt,"
Látom megértetted amit írtam.
Jól van.
Clint
Clint 2022. 11. 12. 19:35
Előzmény: #80795  Törölt felhasználó
#80806
Játszunk el a gondolattal: az usa eltűnne, jobb lenne a világnak, ha putyin, a kínaiak stb. töltenék ki a hatalmi űrt?
Pozitív esetben Kb az lenne, mint a római birodalom összeomlása után, egy nagy káosz, hatalmas visszalépés. Rosszabb esetben valamelyik kiskirálynál (putyin, erdogan, észak Koreai fazon, írán) azonnal elgurulna gyógyszer és annyi lenne.
sztanil 2022. 11. 12. 19:34
Előzmény: #80801  kukker
#80805
A kínaiak használhatták volna arra a pénzt, hogy demokráciát építsenek. De ők máshogy gondolták, úgyhogy mehetnek a levesbe a krumplikirályhoz hasonlóan.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:33
Előzmény: #80802  KrisztinaI
#80804
Ha utánaolvasol, ez pontosan így van.
Kína alapvetően gazdasági befolyásszerzéssel dolgozik. Hogy mi lesz 20 év múlva nem tudom, de most ez az irány.
Az meg, hogy Kína hujjujj milyen diktatúra, nos azért erős túlzás. A nyugati média interpretációja. A kínai társadalom teljesen más mint a nyugati, és más a percepciójuk a "nagy kommunista diktatúráról". Csak meg kell hallgatni sinológusokat, akik a nyugati újságíróknál csöppet jobban ismerik Kínát.
ragarda
ragarda 2022. 11. 12. 19:29
#80803
Nekem az olyan sztorik tetszenek mint pl: valamelyik Szerb kormánypárti politikus panaszkodott, hogy szerinte a fia azért nem járhat a Harvard-ra,mert az országa nem támogatja az Oroszország elleni szankciókat! 
Érdekes, gondolom ő is nyugat és amcsi gyűlölő,mégsem a Vlagyivosztoki egyetemre járatná a gyerekét , ne adj Isten nem Norilszk-ban képzeli el a család jövőjét! 
És legyünk őszinték,kis hazánkban minden kormánypárti politikus pontosan így van ezzel! 
A víz ivás és prédikálás tipikus populista megjelenése és ez a világon mindenhol így van!
KrisztinaI 2022. 11. 12. 19:28
Előzmény: #80799  Törölt felhasználó
#80802
A China Daily-ben olvastam egyszer egy cikket, amiben arról volt szó, hogy Kína a Pacific régióban ilyen UN szerű szervezetet üzemeltet, amivel az ottani kis korábban amerikai fennhatóság alatt lévő szigeteket segíti....
Mások is írnak arról, hogy Kína hogyan befolyásolja egész DK-Ázsiát, és az Ausztrálok is nagyon félnek tőlük. Úgy tűnik, hogy Kína is igyekszik építgetni a nagyhatalmi státuszát, de egyelőre inkább a pozitív trading balance felhasználásával, mint hangos katonai missziókkal, lehet, hogy most már az is lesz, hogy komolyan vegyék.
kukker 2022. 11. 12. 19:20
Előzmény: #80793  yooio
#80801

"En meg mindig azt varom, hogy leird hogy hogy kellene megoldani ezt az egeszet, orosz helyzetet hogy kezelned, Kinaval mit kezdenek stb? Mi lenne a megoldas ezekre? "
Szóval volt egy USA, aki kitalálta azt, hogy Kínába viszi a gyártást, mert a jólétéhez kellettek a "rabszolgák".
Akkor sem ez nem volt baj, sem más egyéb morális probléma nem számított, mert kellett az ócó szifon.
Aztán mikor fordul a kocka, mert a "felhizlalt" malacka a fejünkre nő, akkor problémáink vannak...
Nálam van egy ilyen olvasata a dolognak.
Ha akkora erkölcsi fölény lenne arra-fele (is), akkor számított volna ez a dolog. Is.
Azt hiszem....

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek