Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2022. 01. 13. 08:50
Előzmény: #57538  Zedisdead
#57540
És szerinted ettől az intézkedéstől melyik készétel lesz olcsóbb mennyivel?
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 01. 13. 08:47
Előzmény: #57537  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#57539
Van par elgepeles, de a lenyeg szerintem atmegy.
Amit meg felhaboritonak tartok: mostantol a magyarok fizetik az ide jaro szomszedos orszagok lakoinak cukor es olaj felhalmozasat? Siman el tudom kepzelni, hogy jonnek es veszik a max mennyiseget, amit az adott bolt fejenkent megenged. A kovetkezmeny: HIANY. 
Nincs uj a nap alatt, a hatosagi ar rovid tavon hianyt szul, a koltsegvetesben hianyt es beindul a feketezes, pult alol a "jo minoseg", a boltokban pedig a silany termekek, amennyiben ez a torzito intezkedes fennmarad.
Hovatovabb, miert kell tamogatni a jomodu vasarlokat? Miert jar mindenkinek olcso cukor? Nagyon nincs ez rendben moralisan. A szegenyeket celzottan kene tamogatni: ott a SZEP kartya, megoldhato lenne, hogy arra kapjanak X tamogatast es azon csak alapveto elelmiszert tudjanak venni. 
Zedisdead 2022. 01. 13. 08:47
Előzmény: #57537  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#57538
Ennél sokkal többet eszel ezekből készétel formájában, csak azt nem közvetlenül te veszed, de beleépül a készételek árába.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 01. 13. 08:23
Előzmény: #57533  Mek-Elek
#57537
Jo reggelt mindenkinek!
 Gondolja at mindenki, mennyit fogyaszt ezekbol alabol.
Zarojelben a sajat, semmit se reprezentalo fogyasztasunkat (2 felnott) irom be.
  • kristálycukor (negyedevente 1 kg)
  • búzafinomliszt (havi 1-2 kg)
  • napraforgó-étolaj (havi 1-2 liter)
  • sertéscomb (evi 2-3 kg)
  • csirkemell (havi 2 kg)
  • 2,8%-os tehéntej. (heti 2 liter).
    Vagyis a havi bevasarlasban kerekitve 1 cukor, 1 liszt, 1 olaj, 1kg comb, 8 kg csirkemell, 8 liter tej. 
    Ezek jelenleg kb 300 + 200 + 750 + 1500 + 12000 + 2000 = 16750 Ft. Fejenkent 8375 Ft havonta.
    A lenyeg, hogy szerintem nem ezek a termekek, amik a legnagyobb problemat okozzak a szegenyebb retegek napi szintu taplalasaban, hanem a minosegi elelmiszerek, amiket valoszinuleg alapbol sem tudnak mar egy ideje megvenni: zoldseg, gyumolcs, minosegi pekaru. 

 
Na mar most ha ezen a Lidl Aldi bukik havonta 20%-ot, az vasarlonkent legyen nagyon max 2000 Ft.
Ennek erdekeben semmi ertelme atallitani a gyartasi lancot szarabb minosegre, hiszen varhatoan 3 honapig tart az agyhalal, valasztas utan vissza lehet vonni mindent, nyerjen barmelyik csodalatos oldal. 
Vagyis majd emelnek 1-2%-ot MINDEN MAS termeken eszrevetlenul es ugyanugy megfizeti mindenki a valos arakat, csak nem fogja eszrevenni. 
vvince
vvince 2022. 01. 13. 08:14
Előzmény: #57533  Mek-Elek
#57536
A retailer, erdekes lesz...nonszensz. Nehanyaknak (sokaknak?) fajni fog.
szieszta 2022. 01. 13. 07:31
Előzmény: #57530  Törölt felhasználó
#57535

A fogyasztás csökkenésével van egy gond. A kapitalizmus alapját a fogyasztás adja. Ha nem fogyasztunk, nem kell termelni és nem lesz munka. Ez viszont sok gondot hozna.
Mivel senkit nem hagyunk az út szélén, aki keres, az fogja eltartani azt , aki nem. Így magasabb adót és járulékokat kellene fizetni.
Csendben valljuk be, hogy azért méltatlankodunk itt, mivel az árak felfele mennek és nem tudunk olcsón bevásárolni. Pedig van pénzünk, csak jobb lenne olcsón, mert akkor többet be lehet szerezni. Nincs itt szó arról, hogy vissza akarjuk fogni magunkat, csak többet szeretnénk. Ugyanannyiért többet. Aztán viszont száguldjon az ár.
Nem így van??? :-) őszintén!
Én nem fogyasztok sokat és a családomat is úgy neveltem. De a garázsom tele van szerszámokkal, mert ha jól le van szállítva, van, hogy kettőt veszek. Jó lesz az, ha az egyik elromlik. Mentségemre legyen mondva, használni tudom őket és szoktam is, csak nagyon ritka esetben kell szakembert hívnom. A vezérlést is kicseréltem a gázkazánomban, az olajcseréért sem fizetek. A festés, mázolást is többször kipróbáltam, de akár mennyire is egyszerűnek tűnik, ha már színes, az foltos is. Rájöttem, a keverésnél és hígításnál hibázok, de azt hagyom az ismerős csapatra. Ráadásul ők 25%-kal olcsóbban hozzák a festéket. Tudom honnan veszik, én is megpróbáltam alkudni, de az volt a válasz, ha olyan forgalmat csinálok majd, én is megkapom azt az engedményt.
nyuszibroker 2022. 01. 13. 05:56
Előzmény: #57533  Mek-Elek
#57534
Úgy lesznek majd olcsóbbak, hogy a már eddig sem túl magas minőséget még tovább csökkentik. 
Mek-Elek 2022. 01. 13. 03:08
#57533
ÉlelmiszerárSTOP https://www.agrarszektor.hu/elemiszer/varatlan-bejelentest-tett-orban-viktor-6-elelmiszernek-nem-nohet-az-ara-februartol.35150.html
Nem kommentálom. Mindenkinek a saját belátására bízom. De azért megkérdezem mégis, hogy a fenébe lesznek ezek olcsóbbak ilyen műtrágya, takarmány és energia árak mellett? Ki fizeti majd a révészt? 
gaben500 2022. 01. 12. 23:17
Előzmény: #57530  Törölt felhasználó
#57532
Nem csak az emberek megszokták,és te is tudod nehezen akar és nem szeret az emberek többsége változtatni,és ez komoly feszültségek forrása lesz!Nagyon de nagyon nagy ára lesz a zöld átállásnak,ha egyáltalán véghez tudják vinni,és lehet nem lesz békés...
Placi82 2022. 01. 12. 23:08
Előzmény: #57520  ThePersistentTrader
#57531
https://concordeblog.hu/2020/05/19/penznyomtatas-penzfelesleg-negativ-kamat-es-tarsaik/
Ezt a cikket, masfel eve irta Attila. Kerlek olvasd el! Kicsit furan irja le a gondolat meneteit mert a cikkeinek az elso harmadaban állít valamit,es a feluletes olvasóban csak az marad meg ,es abból von konzekvenciat. Pedig Attila cikkeit , 2 szer kell elovasni es a végéig!!!. Es akkor teljesen mas kontextusba kerul az elején kijelentett kijelentések!  Ugyan ez vonatkozik az altalad be linkelt  kettő cikkekre. Azert kerdeztem, hogy te hogy velekedsz? Hogy ertelmezted. Ar dragulas eseti problemak miatt, ami elmulik, vagy fölös.penz okozta inflacio?? Kérlek válaszolj majd.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 22:57
Előzmény: #57529  gaben500
#57530
Én mellesleg rendszerkritikus vagyok, vagyis nem vagyok ellene a fogyasztáscsökkenésnek.
Szvsz. a mai fogyasztás jelentős része teljesen értelmetlen, hasztalan, sokszor marketing által generált alapvető hazugságon alapuló önbecsapás. Kell egy embernek 30 pár cipő? 25 kabát, 200 póló? Télleg boldogabb lesz ettől valaki?
gaben500 2022. 01. 12. 22:52
Előzmény: #57528  Törölt felhasználó
#57529
A zöld energiával kivitelezhetetlen a mostani életszínvonal fenntartása,és ezt tudják jól,és ennek a szegények meg a középosztály issza meg a levét...
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 22:48
Előzmény: #57520  ThePersistentTrader
#57528
Már a greenfláció levezetése is sántít. Hogy az mennyire okoz jobb életszínvonalat, az megjósolhatatlan. Sokszor a "zöld" és drágább dolog végső soron környezetszennyezőbb...
Értelmetlen az inflációt szétszedni keresleti és kínálatira (a szerző erre tesz kísérletet), mert végső soron mindegyik abból fakad, hogy a kereslet meghaladja a kínálatot. Ebből fakadóan az érvelés ohm. téves.
Annak meg olvasson utána szerző, hogy mi történt a 70-es években, mert egyszerűen téves az értelmezése, illetve amilyen kezelést javasol.
A zöldítés plusz erőforrást igényel, és emiatt megbomlik a kereslet-kínálat, infláció keletkezik. Ezt vagy elviseli a társadalom, és számol annak önerősítő jellegével, vagy monetáris politikával visszafogják a keresletet. Nincs más megoldás.
JockeyEwing 2022. 01. 12. 22:45
Előzmény: #57520  ThePersistentTrader
#57527

Erteni azt, hiszem ertem, de egy kicsit olyan erzesem van, mint amikor valaki erolkodik, hogy valami nagyon okosat mondjon, de csak egy nyakatekert erthetetlen hulyeseg sul ki belole.
Igaza van, ha a dragulast (realgazdasagbol fakado arnovekedest) megkulonboztetjuk a penzromlastol (mint monetaris jelenseg) akkor a nagy zoldites egy dragulasi folyamatot idez elo, a megnovekedett energiaarak okan. Viszont nem viszi tovabb a gondolatot.. Mi tortenik, ha megdragul az energia? Szinte minden egyeb termek megdragul (amig nem tudunk zold energiat hasonlo alacsony koltseggel termelni), azaz az emberek vasarloereje csokkeni fog, ergo kevesebbet tudnak majd fogyasztani (talan valaki irta is mar ezt itt korabban, a zoldites egyszeruen nem megy fogyasztas csokkentes nelkul). A mai agyon porgetett fogyasztasra es hitelre epulo gazdasagban a kevesebb fogyasztas az hamar pusztito recessziot idez elo, ami raadasul öngerjesztö. Ha a zold atallas eroszakkal at lesz verve a mostani technologiai lehetosegekkel, akkor szerintem elkerulhetetlen egy nagyon komoly tarsadalmi osszeomlas, pont az elkepeszto dragulas okan es ezt sima fizetesemelesekkel nem lehet majd megoldani, mert az is tovabbi "dragulashoz" vezet..
Nem hivatalos forrasokbol hallottam, hogy Europaban itt-ott mar bedurrantottak az olajos eromuveket is, annyira nagy a gond (eddig gazzal oldottak meg a megujulok hektikussagat, de az mar draga es nagyon keves is van mar raktarozva, most eleg sok fugg az idei tel kemenysegetol). Nemetorszag a jelenlegi energiapolitikajaval a pokol fele vezeti Europat (raadasul totalisan alszent modon), mondom ezt ugy hogy nagyon fontosnak tartom a kornyezetvedelmet..
Placi82 2022. 01. 12. 22:34
Előzmény: #57525  ThePersistentTrader
#57526
Concord blog alap. Vele kezdem a napot. Ezeket a cikkeket is olvastam. Olvastam most amit beirtak itt a forumon a fiuk. De nem értem , milyen felhanggal linkelted most ezeket.. Hadd kerdezzek vissza. Szerinted most inflacio van a nagymerteku fölös penznyomtatas miatt amit a jegybankok muveltek.? Vagy árdrágulás,a karacsony ,szilveszter a tavaszi fagy,,és a szallitasi lancok akadozasa miatt?? 
ThePersistentTrader 2022. 01. 12. 22:15
Előzmény: #57524  yooio
#57525
Ez így van, más képességek kellenek a befektetéshez/spekuláláshoz, mint az elméleti háttér átlátásához.
Ettől függetlenül tartom, hogy az a két írás a legjobbak közül való gazdasági témában, amit az utóbbi években olvastam.
yooio 2022. 01. 12. 22:11
Előzmény: #57522  ThePersistentTrader
#57524
Azert ez nem erdem.. ha megnezned a magyar alapok teljesitmenyet elszornyolkodnel.. 
Nem csak eves, de 3/5 eves tavon is siman veri barki, aki 3 orat foglalkozik vele es beteszi egy etf portfolioba a penzet. 
Ezek meg Rmax meg Cmax benchmarkkal opcionak, shortolnak meg mindent csinalnak az aktiv alapokban, es ha veletlen verik az RMAXt(!!!) felette 20 % sikerdij a busas alapdijak mellett.. szep szakma. kopasztasrol szol… 🙃🤣
ThePersistentTrader 2022. 01. 12. 22:08
Előzmény: #57522  ThePersistentTrader
#57523
Egyébként szvsz az utóbbi évek legjobb írásai közül való az a 2, amit belinkeltem
ThePersistentTrader 2022. 01. 12. 22:06
Előzmény: #57521  drexler76
#57522
:DD
Nem épp, ő portfólió manager, én meg csak egy trader tanonc
drexler76
drexler76 2022. 01. 12. 21:53
Előzmény: #57520  ThePersistentTrader
#57521
Mondja ezt maga a szerzô? 😜

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek