Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2018. 04. 06. 20:24
Előzmény: #438  opandup
#440
ha összegyűjtögetném, h ezek a guruk az elmúlt években miket nyilatkoztak, és azokból mi valósult meg...
pitcairn2 2018. 04. 06. 20:13
Előzmény: #438  opandup
#439
jim rogerst sajnos már akár kontraindikátornak is lehet tekinteni
opandup 2018. 04. 06. 19:38
Előzmény: #437  pomperj
#438
Érdekes, hogyan látja Jim Rogers a jelenlegi helyzetet...Kijelenti, hogy minden idők legnagyobb piaci összeomlása lesz a következő, azonban ezt csak kb 2-3 éves távlatban képzeli el..Aranyra pedig 1000$ árat mondd a következő 2 évre..
Ezek szerint nem eléggé súlyos még a helyzet vagy szimplán ekkora fázis késést képzel el. 
pomperj
pomperj 2018. 04. 06. 17:46
Előzmény: #432  pomperj
#437

1)Az SPY charton az #elozmenyben emlitett 16 oras szabalyszeruseg most is mukododtt: pont 16 orat tartott a fel-korrekcio, es megfordult...ahogy az utolso honapban  rendszeresen csinalta. Mindenesetre a shortolasi alkalmakat elkapni egesz jo guideline lehet. 
.
2)Egyre inkabb ugy tunik,  Trump a kinaiakat es az oroszokat egymas karjaba kergeti. Mar evtizedek ota az amerikai nemzetbiztonsag egyik fo strategiai erofeszitese, hogy kettejuket ne hozza szovetsegesi helyzetbe. Erre Trump ugy megy neki mind kettonek, hogy ez logikus legyen; mindketten szovetsegest keresnek Trump ellen.  Nem lennek meglepve ha Xi Moszkvaba latogatna vagy Putin Pekingbe. Ha ketten nekifognak egyeztetve valami ellen-akcionak, arra mindannyian rafazunk.  Canada es Mex kormany se lelkesedik most az USA-ert: az egyiket lenezi es a Nemzeti Gardat a hatarra vezenyelte, a masik nyersanyag-exportjat korlatozza. Az EU es Japan  sem mutat nagy szimpatiat. 
.
A helyzet a sajat katonai-gazdasagi erok tul-ertekelesere utal, akarcsak Johnson   a Vietnami haboru idejen. Akkor 16 evig tarto recesszio es stagnalas lett belole. A tozsden is.
kozi723
kozi723 2018. 04. 06. 17:07
Előzmény: #435  pitcairn2
#436
Azert erre az esesre nagy tetelben nem fogadj. Sajnos vagy sem, de a vasarnap esti korulbeluli vegeredmeny hatasara hajnalban tele lesz mar a konyv piaci megbizasokkal. Hogy piaci vetellel vagy piaci eladassal az vasarnap kiderul. Az eredmenyek tukreben ketto limites nap lesz a hetfo es a kedd. Az irany kerdeses. A magam reszerol vallaltam a rizikot es van opusom, 26% nyeroben pillanatnyilag. Amint kiderult a valasztas eredmenye vagy adom ahol tudom, vagy tartom.
.
Hogy a poll elorejelzesek mit mutatnak azt nem tudom, nem is kovetem, nem is erdekel, tok felesleges nezegetni, megbizhatatlan szar az osszes. Rullett, vagy bejon vagy nem. Termeszetesen teljesen mas nezni a dolgokat 600-700 koruli beker arral, mint 500 aljarol, szoval konnyen nagy az arcom. Meglajuk.
pitcairn2 2018. 04. 06. 13:49
Előzmény: #432  pomperj
#435
nem szoktam rövidtávon "forecastolni", de a "buy the rumor sell the news..." jelige jegyében a lölö papírok (konzum, opus) szerintem esni fognak a jövő héten
ha esetleg az ellenzék nyer (most a többség ezt nem tekinti sanszosnak), akkor nagyon csúnya lehet ez a fordulat
pitcairn2 2018. 04. 06. 09:32
Előzmény: #433  pitcairn2
#434
pitcairn2 2018. 04. 06. 09:30
Előzmény: #432  pomperj
#433
érdekes, hogy ez a BTC zuhanás csak a BTC honalapok egy részén látszik, míg a jelentős részüknél 6800 felett van az árfolyam
hihetetlen, hogy valaki hajlandó pénzt fektetni ebbe az átláthatatlan szemfényvesztésbe...
pomperj
pomperj 2018. 04. 06. 09:16
Előzmény: #402  pomperj
#432

1)Azsia Indexek kozott par napja India es Japan latszott a legerosebbnek, es Kina a gyengebbnek. Meg mindig igy van. Maradtak a kis pozitiv divergenciak, de keptelen volt erdemeben emelkedni. Ma ujra  gyengultek  az Azsia indexek, kisebb-nagyobb  minuszban van. 
.
2)Mire a piacok kicsit megnyugodtak a vamoktol, Trump ujabb 100 Mrd vamot jelentett be zaras utan. A Dow -350 ponttal esett rogton.  EZ mar nyilt, es nagyhatalmak kozti  kereskedelemi haboru. Mi mast tehet Kina, mint ujra visszavag? Nem nagyon ketseges, hogy a vilag tobbi resze mitol tart.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180406v00n5bak6.jpeg
.
Az USA futures most -1% minuszban van. A tegnapi SPY emelkedes gap-up indult, es zarasig  az ALT.1 target 2670  szintig jutott. Ha ma gap-down lesz, akkor a felszurassal ki is merult a felmeno momentum. Raadasul eddig 16 oraja tart a korrekcio. Azert erdekes ez, mert  az utolso honapban minden korrekcios a-c hullam nagyjabol 16 orat tartott .
.
3)Russia RSX Index kilatasaiban januarban meg bull voltam, de febr. ota ovatosabb vagyok. Marc.16 chart ota a helyzet nem valtozott erdemben. Barmikor beszakadhat, de meg mindig tart a support.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180406v00nfoqt6.jpeg
.
4)Brazil EWZ index edes ikertestvere az RSX-nek. Erdekes, hogy Lula volt elnok  korrupcios bortonbuntetese kavar viharokat, de a tozsden nem sok latszik belole.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180406v00n3v6pt.jpeg
.
5)Kis mellekszal, hogy bitcoin 6500 szinre esett. Ujabb support szakadt le. Eddig 65% a zuhanas.
pitcairn2 2018. 04. 06. 09:13
Előzmény: #430  opandup
#431
eddig mindegyik BTC robbanás/összeomlás jelentős részvény és árupiaci mozgásokhoz kapcsolódott
különösen a nemesfémek kapcsán érdekesek ezek az "egybeesések"...
opandup 2018. 04. 06. 09:09
Előzmény: #429  Keffer
#430
Nem tudom, hogy a bitcoin viselkedése mennyire irányadó a részvény piaci mozgásoknál, de a protekcionizmus az biztosan nem segíti elő az emelkedést.
Keffer 2018. 04. 06. 08:55
Előzmény: #428  opandup
#429
Valaki írta itt korábban (talán Pompi bácsi), hogy a BTC az elmúlt hónapokban nagyon jó indikátor volt: az esését pár napos késéssel követték az USA indexek. Meg olyat is olvastam valahol, hogy a BTC-nek 7.500-nál van komolyabb ellenállása. Azt pár napja pont leszakította, majd csinált egy Kiss goodbye-t, és most pont nem emelkedik. Kíváncsi vagyok, vajon ismét működik-e az indikátor.
opandup 2018. 04. 06. 08:27
#428
Mai portfolió cikk:
"Épp azt latolgatták a piacok és a megfigyelők, hogy a napokban bejelentett, 50 milliárdos kínai importra kivetett vámintézkedések talán életbe sem lépnek, amikor Donald Trump emelt egyet a téten: tegnap este az amerikai elnök ugyanis bejelentette, hogy további 100 milliárd dollárnyi kínai behozatal vámmal történő megterhelését rendelte el. A húzásra a határidős amerikai részvényindexek újra lefelé fordultak."
Ismét egy adalék az emelkedéshez :D
hellforceone 2018. 04. 05. 20:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#426
kötekedni persze lehet, de akkor irjatok ti is valami koncepciot legalabb, hogy mit miert lattok ugy, ahogy...
Mas... olvasgattam egy ket oldalon, neztem a CNBC-t is, ahol a DOW-ba egy "W" alakzatot latnak bele, de nekem valahogy ez sehogy nem jön össze :) Egyertemuen egy csokkeno vonal menten halad a chart szepen lefele, ahol en nem latok "W" alakzatot. Annak indult nagyjabol, de aztan le is tort. Talan most lehet latni benne egy dupla alj alakzatot marcius 23 ota, de a tegnapi nagy forditas utan ma egyre inkabb ugy tunik, hogy a vegen talan meg egy nullas nap is osszejohet. Ez nem erore vall... Raadasul pont a csokkeno trendvonalrol pattant le a chart ujra. Bizakodok meg mindig, hogy esetleg lesz egy kitores, de most szerintem minden nagyon 50-50 %-ra all. Egyetlen rossz mozdulat az amcsik vagy a kinaiak reszerol es valoszinu, hogy tenyleg lemegyunk a 22-23 kozotti savba. Nagyon kiszamithatatlan a piac, talan tenyleg jobb tavol maradni es csak megfigyelni.
Pomperj, eddig en mondtam, hogy szerintem meg nem kell annyira elkeseredni. Most te varsz egy kis felfele korrekciot, most meg en latom ugy, hogy tenyleg eleg egy rossz szó es a piac kemenyen lereagalja...  Erdekes :o)
Az olajosok szepen megindultak, jott valami fontos adat? Mert az olaj ara nem igazan mozgott nagyot.
Pomperj, koszi az erdekes jegyzetek megosztasaert!
Tibi0002 2018. 04. 05. 20:02
Előzmény: #423  pitcairn2
#425
Néha mérlegelem, hogy ezüstbe fektessek, de aztán arra jutok, maradok a kaptafámnál. Persze azon nem csodálkoznék, ha ezüsttel jobban járnék. Utólag kiderül majd.
opandup 2018. 04. 05. 19:54
Előzmény: #419  Tibi0002
#424
Szerintem az ezüst eddigi viselkedései alapján nem fog számottevő mozgást produkálni addig, amíg a részvénypiac nem tartózkodik a napos 200 MA mozgó alatt. Általában onnantól van a bear piac kezdete az invesztori közfelfogás szerint és onnantól kell menekíteni a pénzt egyéb eszközökbe.
pitcairn2 2018. 04. 05. 19:44
Előzmény: #419  Tibi0002
#423
az ezüst volatilitása is rendkívül alacsony mostanság
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=jm8a
és persze a technikai kép is érdekes
http://soo.gd/suHa
pitcairn2 2018. 04. 05. 19:39
Előzmény: #419  Tibi0002
#422
az ezüst mindig is "bipoláris" (mániás depressziós) műfaj volt
akinek ez nem tetszik az ne fektessen bele
azt azonban nem igazán lehet mondani, hogy túlértékelt lenne
https://www.goldbroker.com/media/image/cms/media/silver-monetary-base.gif
pitcairn2 2018. 04. 05. 19:36
Előzmény: #413  pomperj
#421
teljes mértékben egyetértek:)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók