Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
alt123 2018. 04. 05. 19:19
Törölt hozzászólás
#420
Tibi0002 2018. 04. 05. 19:18
#419
Az ezüstöt nem lehet kirobbantani 16$ környékéről. Ti is hasonlóan észlelitek?
bullorbear 2018. 04. 05. 18:45
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#418
Emiatt regisztráltál csak? Szánalmas...
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 18:40
Előzmény: #413  pomperj
#417
 Nézzük, cenzurázod  e  magadat  is !?   hétfő, 19:41#351
Megvan az SPY -2.85% futures leszakadas a support ala, es hatarozottan megvan. Most 2570 szintnel van. Nem lepett a FED a vart support szintnel, szerintem innen toluk  akar szakadhat rovabb. Ha itt vagy lejjebb  zar, akkor  holnapra a "Black Tuesday "esete erlelodik. Persze egy alulrol visszateszt a support vonalra (a  hirhedt kiss goodbye) meg lehetseges..A NASDAQ is -3.33% eppen, es a NDX 100 cegbol mind a 100 esik...nincs kivetel. Ilyen alacsony ( nullas !) A/D technikai szamot immar 2009 ota nem lattunk. A DOW 1/29 es SP500 13/497 is regen volt.
Seismic
Seismic 2018. 04. 05. 17:18
#416
https://www.portfolio.hu/vallalatok/megmenekult-a-vilag-johet-a-reszvenypiaci-rali.281578.htmlilyenkor szokott minden esni...a charton amúgy nem egy dúpla csúcs van?
rovka11
rovka11 2018. 04. 05. 17:18
#415
Igen köszi hogy megosztod. Ment a +
Seismic
Seismic 2018. 04. 05. 17:12
Előzmény: #413  pomperj
#414
nem ér másolni a másik a topic szabályait ;)
pomperj
pomperj 2018. 04. 05. 17:11
Előzmény: #412  pitcairn2
#413

Ez teljesen rendben van. Pont azert osztunk meg velemenyt, mert masokera vagyunk kivancsiak. Itt nagyon jo tarsasag van.
Mindeki tevedhet, nagyot es sokszor.  Sot, evidens hogy mindannyian tevedunk, ez abszolut resze a "forecast" mufajnak. A lenyeg az, hogy maradjunk a temanal: mi a penzugyi vilag jelenevel es a jovovel foglalkozunk.   Persze hogy  lehet a temaval kapcsolatban szarkasztikus, humoros fricskakkal tuzdelten, erdekesebb kritikat irni egy masik aktualis velemenyrol. A  VELEMENYROL.
.
De  nem a kollegarol.  Amik errol szolnak, azokat kitorlom.
 
pitcairn2 2018. 04. 05. 16:47
Előzmény: #403  pomperj
#412
én is örülök a kommentjeidnek és az ábráidnak, még akkor is ha nem mindenben értek egyet velük
pitcairn2 2018. 04. 05. 16:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#411
neked is van egy prekoncepciód és minden ennek van alárendelve, de ez önmagában még nem is lenne baj a problémák inkább efféle happeningekhez kapcsolódnak...
https://forum.portfolio.hu/prev/24440/5302405
berlini 2018. 04. 05. 16:36
Törölt hozzászólás
#410
eurocent 2018. 04. 05. 16:02
Előzmény: #403  pomperj
#409
Engem érdekel.
Köszönöm, ha időt szánsz rá és megosztod velünk a jegyzeteidben lévő trading technikákat.
opandup 2018. 04. 05. 14:24
Előzmény: #407  pomperj
#408
Így elsőre a Market Wizard-ban lévő Mark Weinstein jut eszembe :) Persze nyilvánvalóan nem ő az..Jöhet a folytatás :)
pomperj
pomperj 2018. 04. 05. 14:14
Előzmény: #405  opandup
#407

DD (Dick Diamond) ELSO RESZ. EMLEKEK.
.
Rengeteg tradert ismertem, sokukkal egy cegnel dolgoztunk. P. Eva volt a legjobb banki trader akivel baratsagban voltam; de magyar bankban csak a nyitott devizapoziciok fedezesevel engedtek foglalkozni  akkoriban. Mint Michelangelo a manufakturaban, csak  szeklabakat hagytak faragni. Elkepesztoen okos es jo trader volt, megkotozve tancolva is par Mrd-ot keresett a banknak. Havonta. Nem birta sokaig,  par evvel kesobb a Schroderhez ment el.
.
Mindig izgalmasnak talaltam a trading room hangulatat. A Center Drive 2. emeleten volt a trading roomok sorozata. A regebbi ismeros trader  haverom egesz nap a telefonon logott, az ismeros bennfenteseit hivta informaciokert, egesz nap dumalt veluk, es idonkent leult es megvett vagy eladott valamit. Mindig long pozicioban volt, megvette az IPO napjan pre-openingben, es 1-3 nappal kesobb eladta haszonnal.
.
Vele szemben ult  DD. Mikozben a tobbiek allandoan fecsegtek es kavezgatva rohogtek,  DD nyugodtan ult, nezegette a monitort, latszolag nem csinalt semmit. Aztan egyszercsak felult, hiper-eber lett, es mar nyomta is a billentyuket.  Egy ideig minden idegszalaval figyelte, aztan fokozatosan relaxaltabb lett. Sokkal fegyelmezettebbnek latszott masoknal. Soha nem akar nagyot kaszalni, nem akart haborut nyerni, mindig vedekezo allasponton volt mintha egy bunkerben ulne,  mikozben masok vadul lovoldoznek.
Nem valtozatta a taktikajat, meghallgatta masok velemenyet de nem aszerint tradelt soha, es csakis akkor huzta meg a ravaszt ha a talalati valoszinusege 80/20 volt. Nem eleg a 70/30, arra ra se hederitett.
Nem igazan erdekelte mit csinal a FED. Vagy mi van a gazdasagi mutatokban. Vagy mik a napi hirek. Mennyi a DOW PE vagy CAPE mutato?  Tudta fejben mindet, de nem aszerint tradelt.
.
Aztan  par evvel kesobb elment Floridaba, vett egy golfpalyan egy hazat es ott tradelt maganak. Neha tartott tanfolyamokat. Evente par alkalommal, 1 hetben, egyszerre 4-6 tradert tanitott a modszerere.  Nagyon elvezte, hogy szabad, azt csinal amit akar, hogy prosperal es  jol el.
Egyszer elmentem a tanfolyamara. Ami a tobbi reszben jon, az a tanfolyami firkalasaimbol osszeszedett jegyzetek osszefoglalasa.
Keffer 2018. 04. 05. 13:39
Előzmény: #405  opandup
#406
Csatlakozom!
opandup 2018. 04. 05. 09:55
Előzmény: #403  pomperj
#405
Engem érdekel! Mindig szívesen olvasok tapasztalt kereskedőktől.
Törölt felhasználó 2018. 04. 05. 09:52
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#404
Silver esetében még ennél is drasztikusabban köszöntött be a valóság... ugyanezen időszak alatt 95%-os úgynevezett inflációkorrigált "érték"-vesztésen ment keresztül...:) (most sem lesz másképp)
 
http://www.macrotrends.net/1470/historical-silver-prices-100-year-chart
 
(az arany chartja valamiért nem nyílik meg nagy méretben tegnap óta)...:))... kimásolom ide a kis chartot: 
 
https://i.imgur.com/eTlljfR.png
pomperj
pomperj 2018. 04. 05. 09:39
Előzmény: #401  Tibi0002
#403

Tibi,
megtalaltam a 30 eves jegyzeteimet, a Diamond-fele trading iskolabol. Atfutva, ket dolog elesen megvilagosodott.
.
Egyreszt, hogy itt (es minden mas forumban) egy szo sem esik a trading temarol. Mindenhol leginkabb a forecast a targya a beszelgeteseknek. A trading modszer es technika szoba sem kerul. Hol olvasol olyan szavakat, mint setup, entry taktika, defensive stop, track, position scale, stb  ? SEHOL. Szoval, bar a jo trading vegrehajtas majdnem olyan fonrtos az eredmenyessegben mint a forecast, de nem is foglalkozunk vele.
.
A masik: onmagaban a template-ek konnyen bemasolhatok. De a szoveg-magyarazatok nelkul keveset ernek.
.
Ha ertelmet latjak tobben itt, hogy megis ossszeirjam  Dick elveit a tradingben , akkor persze megcsinalom. De tobb ido kell hozza. Nekem is ujra  jo ismetles lenne alaposan vegignezni, mit tudott az a trader aki 50 evig csinalta igen nagy sikerrel.
pomperj
pomperj 2018. 04. 05. 09:26
Előzmény: #379  pomperj
#402

A tegnapi Tozsde reflektorkent ravilagitott ujra a regi elvre, hogy meg a legerosebb fundas hirek sem kepesek 1-2 oranal tovabb hatni az arfolyamra, es a  rovidtavu mozgasokat veluk szemben is a hullamstruktura hatarozza meg.
Tegnap vilagossa valt, hogy egy kereskedelmi haboru indult es mar agyuval lonek egymasra, es lam, a tozsdek folytatjak a hullamaikat es emelkedtek 1.0%-1.4% mertekben.
.
1) Ez volt a tegnapelotti chart, amiben  a wave (i of 3) lefele kesznek mutatkozott. Es elkezdodni latszott wave (ii) felmeno korrekcio. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180403v00nv1jlq.jpeg
.
Ez a struktura marad az ALT.1 valtozat tovabbra is. Lehet meg 2 masik, kisse eltero formaciot is szamozni, ALT.2.
Az ALT.3. egy sokkal nagyobb wave (2) =A-B-C alakzat lehet, amiben most (B) let keszen es indul fel a (C). Megjegyzem, a tegnapi napi 700 Dow pont felfele, eppen egy (iii of C) hullamnak erzodott.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180405v00nt8qry.jpeg
.
A DSI kimutatas szerint a Bull-ok reszaranya lezuhant 9% korulre, szoval erzelmileg eppen itt az ideje egy kisse hosszabb-nagyobb felpattanasnak. Ez megerositi az Elliott szamozaok korrekcios varakozasait.
.
Bocs: szerintem megmarad a bear piac kornyezet. De a felpattanas ujabb, talan a z utolso jo alkalom meeg konnyiteni, es casht gyujteni a rosszabb idokre.
.
Es persze nem negalodott, mert a support nem szakadt le hatarozottan, az a korabban is kis valoszinusegu Wave (4) lehetoseg sem, a napos charton . A napos charton is megvan az also support vonalon a masodik megtamaszkodas, es johet egy fel-korrekcio. Ezt mutatja a NASDAQ chartja itt.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180405v00nll6wy.jpeg
.
2)Bond piacon az a kis wave (iv) korekcio fel alighanem kesz, es indul ujra le (a kamat meg fel). Egyelore a 144 szint leszakadasa lenne signal arra, hogy elindult (v of 1 of 3) hullam 139 iranyaba. A kamat meg 3.4% fele.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180405v00nvpah4.jpeg
.
3)Az USD egyre vilagosabb jeleket kuld, hogy erosodni keszul, legalabb +5% mertekben.
Tibi0002 2018. 04. 05. 07:48
Előzmény: #394  berlini
#401
Benéztem a "Mennyit ér az otp" topicba, hogy lássam, írt-e oda valamit pomperj, ami miatt szükségét érzed a személyeskedésnek, de februárig visszanézve nem láttam tőle beírást. Te viszont ott is célozgattál rá. Szükséges ez egy tőzsdei fórumon? Főleg itt, ha tudod, hogy úgyis törli az ilyesmit. Szerinte jó eséllyel crash jön, szerinted nem, szerintem meg mindkét verzió elképzelhető. Leírjuk a magánvéleményünket erről, ezért piszkáljuk egymást?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek