Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kockaveto1
kockaveto1 2018. 04. 13. 08:14
Előzmény: #9698  lizabell
#9700
Ez gyakorlatilag az előfizetési díja a netes felületnek? Csak nem fix, hanem százalékos arányban? Vagy azon felül számlázzák?
kockaveto1
kockaveto1 2018. 04. 13. 08:12
Előzmény: #9696  Idea
#9699
Szia! Tanácsot nem adhatok, de a saját tapasztalatomat leírom. Hozzáteszem, nincs egy éves tapasztalatom se. De azt hiszem, tul.képpen hasonló tapasztalattal bírunk körülményeket tekintve.
Én sokáig nem mertem teljes szabad tőkével tőzsdézni. Vannak hosszútávú egyéb megtakarításaim, de nem jelentős. Ugye benne van az emberben, ahogy írod is, hogy elbukja a meglévőt is. Aztán beléptem ML világába, és rájöttem egy giga bukó után, hogy nem a tőkét kell félteni, hanem szépen kiülni, ha nem jól döntöttem a beszállóval. Elégedett vagyok az eredményemmel. Úgyhogy gyakorlatilag ami nem kell a konyhára, azt betoltam.  DE! jött novemberben ez a lejtmenet. És bármennyire is nem féltettem a pozimat, láttam, mennyit lehetne azon keresni, ha lenne szabad pénzem is, hogy az akciós vételeket megejthessem. Egy-két hónap után kis bukóval szabadítottam fel pénzt, és lestem a leöntéseket.
Plussz1 : Ha van szabadon felhasználható kb 10% pénzem, amit egyáltalán nem teszek be (max 1-1 napra,de azonnal kiszállok) , sokkal könnyebb tartani a nagyon bukó pozit is, akár a felezést is,hisz a pénzre nincs szükségem. Nekem nem vált be vesztes pozit másikért ott hagyni. Nincs garancia rá, hogy valóban nyertes a másik, előfordulhat dupla vesztés is e módon.
Plussz2: nagyon fontos, hogy csak olyan papírhoz nyúlok már, amiben valóban hiszek, hogy teljesíteni tud. Másként képtelen vagyok benne a lejtmenetet kezelni.
Röviden. nem bírtam nézni, hogy szabadon lévő pénzem nem szaporodik, aztán rájöttem, hogy ha szabad pénzem van, lehet akciókat kihasználni. Még később rájöttem, milyen nyugis világ ez, ha amúgy van félretett szabad pénz a mindennapos zűrökre.
ui: medvepiac közeleg, halvány gőzöm nincs, mit fogok csinálni...valszeg kiülöm.
lizabell
lizabell 2018. 04. 13. 07:53
Előzmény: #9697  qpec
#9698
Allomanyi dij pont az Erste agymenese,  alapjat a befektetesi szamladon levô ertekpapirok kepezik. Bár nekem akkor is vontak le, amikor csak kp t tartottam 2 honapig. Randomnal ilyen tetelek nincsenek. 
qpec 2018. 04. 13. 07:09
Előzmény: #9693  Miluna
#9697
A téma felvetése jó,de a téma felvetése miatt soha nem kerülsz a kisbüfik topikból nagyobb kategóriába.A broki cégek tárgyalóképesek,de ők is a piacról élnek. Nyilvánvaló,hogy a jutalék az ami eltartja őket és az infrastruktúrát.Tehát ha a havi forgalmad magas,mondjuk 30misi feletti,a jutalék már sok mindenre elegendő,akár az ingyenes 5-10-20-s könyvekre.Nem értem mi az állományi díj,ilyen tétellel még nem találkoztam,pedig üldözöm a szerencsét néhány éve és néhány brókercégen keresztül.Dinamikus kereskedés esetén ,ha sikeres a trédelés,nem téma a költség.Leírtam néhányszor a gyakorlatom és az alapelvem: 1Ft jutalékra min 2Ft nettó eredmény oszt lehet miből adózni.Forgalom arányosan az idei évben 6% nyereségem van.A költségeket sűrűn számolom,de a forgalom gyors,a piac pörög,ha benne vagyunk termelünk.Ez a pálya ilyen,nem kell szerencsejátéknak vagy kaszinónak nézni,de nem szabad @arrágónak sem lenni. Forgalom alapján kész minden cég a költségek tárgyalására,de személyesen a tőkémet privát banki kezelésre csak 1Yard felett adnám át.
Idea 2018. 04. 13. 01:52
#9696
Üdv.
A véleményeteket/tanácsot/tapasztalatot kérnék tőletek, nyilván magam döntök, de ez most olyan, hogy minél több vélemény/történet érdekel.
1994-ben kezdtem el tőzsdézni. Akkor részvényjegyzések voltak, duplázni, triplázni lehetett. Velem az történt, hogy pénzem nem volt, hitelképes sem voltam, magánkölcsönből szálltam be (a legkevesebb amit fizettem az évi 50% volt, de volt havi 10%, sőt a ruszki válság alján bűnözőknek napi 2% is, hogy ne likvidáljanak ki a poziból). A kölcsönvett pénzt megtöbbszöröztem, utána buktam egy kiadósat 20-30-40% - ez volt a stop-loss. A kölcsönt visszaadtam s vettem egy lakást. Utána 1-2-5 évig semmi rv. Ezt megcsináltam néhányszor, utoljára 2007-ben. De még 2009-ben is volt egy kisebb köröm. Korábban volt mindig ami lefoglalt: tanulás, munka, vállalkozás. Tehát ez az egész csak egy mellékes, kb napi 10-20 perces elfoglaltság volt, ill az elején a jegyzések megszervezése.
Most úgy alakult a sorsom, hogy nem kell feltétlenül gályáznom egész nap, sőt - el ne kiabáljam - így október elején kevesebb mint 600.000 ft-tal kipróbáltam magam. Ennyit tudtam/mertem hirtelen beletenni. Az első tapasztalat az volt, hogy addig azt hittem értek hozzá. Hát valójában nem, a jegyzéseket és az időnkénti borzalmasan nagy akciókat használtam ki, de ezeket is csak úgy felében-harmadában, de annyira jók voltak a körülmények, hogy még az én csetlés-botlásommal is lakásokat tudtam kiszedni, egyet-egyet egy körben, utána rá se néztem a tőzsdére. Az elmúlt hat hónapban többet tanultam, mint az elmúlt 23 évben, miután felfogtam, hogy hülye vagyok hozzá, nagyon sok mindent pótolni kell, megváltoztatni, újragondolni, stb. Rengeteget hibáztam, hülyeségek, türelmetlenség, stb. Szűk 50%-t sikerült hozni a félévben, de ezt úgy, hogy engem pl a februári esések különösebben nem ráztak meg, a mélypont után egy nappal ugyanannyim volt mint a tetőn és közben nem shortoltam semmit. Tehát nagyobb veszteségben nem voltam - ami persze nem zárja ki, hogy legyek.... Ez a 6 hónap és egy hét alatti 50% nyilván messze alulmúlja az itteni többség teljesítményét, de azért mégis jobb mint egy banki kamat. Meg azt remélem lesz ez jobb is.
Most felkerekíthetném ezt a pénzt 10m ft-ra (kifizetik két kisebb ingatlanom, egyéb munkákat is - úgy tűnik). De eddig csak a %-t hajszoltam, különösebben nem féltem attól, hogy akármelyik pozíciómon olyan nagyot buknék. 30-40db Konzum vagy 10db Otp ha megfeleződik, akkor is csak néhány tízezer ft bukta, főleg, hogy igyekszem használni a stop-losst is, néha nem sikerül, de egyre jobban megy. Ráadásul 9 éve felfelé megyünk, még az én hiperóvatos hozzáállásommal is lehet olyan, hogy benne maradok valamiben ami másnap -20%-ban nyit. Akár többször is. (A setben pl egyszer már így jártam.) Ez egy 100-150-300e ft-s tételnél nem egetrengető, de mi van ha különösen jónak ítélek vmit és benne vagyok 5m-val, másnapra már eggyel kevesebb. Na az bántana. Most alszom mint a tej, akkor is, ha kint 1.200 pontot esik a dow és épp 60%-ban vagyok részvényben, majd másnap kitalálom mi legyen vagy legyen -e egyáltalán vmi.
Ti mit tennétek? Próbálnátok hízlalni a számlát, csak úgy mint eddig, vagy beletennétek 10x annyit? Ugye most dolgozik bennem a kapzsiság, ha 10m-l kezdek, már 15m lenne - vagy már elbuktam volna belőle vagy ötöt mert bejátszott volna a félelem. Legjobb ha tapasztalata van valakinek aki esetleg már csinált ilyen váltást. Én rettenetesen félek meglépni a dolgot, jobb lenne így a semmiből felhízni. Ugyanakkor érdemi pénzt lehetne (lehetett volna) keresni. Tiszta tőzsdepszihó. Minden véleményt szívesen veszek.
Miluna
Miluna 2018. 04. 12. 22:11
Előzmény: #9694  Seismic
#9695
Igaz. Néztem is, hogy beraktam vételi megbízást, de nem valtozott a könyv. Azt hittem egyből látom a sajátom.
Bár nem szoktam állandóan nézegetni, de valamelyik nap feltűnt.
Seismic
Seismic 2018. 04. 12. 21:44
Előzmény: #9691  Seismic
#9694
jah és mindig használhatatlan, ha éppen nagy a forgalom /magyarul pont amikor kellene/
Miluna
Miluna 2018. 04. 12. 21:34
Előzmény: #9691  Seismic
#9693

Viszont jó, hogy felvetettem a tèmát, majd összeírom, hogy mit lenne jó felvetni, ha mar úgyis mondjatok, hogy van néha amit megadnak (?)
1. Alacsonyabb % díj
2. Alacsonyabb állomanyi díj
3. Ingyenes reál előfizetèsek
4. Mobilapplikació
lizabell
lizabell 2018. 04. 12. 13:54
Előzmény: #9690  kapasvan
#9692
Értem...igen, megérdemled. Én tavaly ősszel vettem a nagy részét, és utána amikor éppen volt szabad pénz. Én is megérdemlem:-) 
Seismic
Seismic 2018. 04. 12. 13:41
Előzmény: #9664  kapasvan
#9691
az otp-nél 30 million a privát határ és kapsz hozzá egy privátbankárt/ bár nálunk akkor vizsgázott és kérték, hogy menjek vissza ha sikerül :)..persze/..na így nem veszttem külföldi rv-ket az otp-nél és pénzem felét átvittem az RC-hez
kapasvan
kapasvan 2018. 04. 12. 13:32
Előzmény: #9688  lizabell
#9690
A plafonom az 185ös 2012-ből .... az alja 9ft-os közben mindenféle még legutóbb 7főn:)Már bukot realizáltam 2016ig, ezért megérdemlek már nyerőt egy kicsit:) Te mikor vetted?
evazeller
evazeller 2018. 04. 12. 13:18
Előzmény: #9682  lizabell
#9689
látom:))
lizabell
lizabell 2018. 04. 12. 12:10
Előzmény: #9685  kapasvan
#9688
Te mikor vetted?
lizabell
lizabell 2018. 04. 12. 12:09
Előzmény: #9686  lukskypoker
#9687
Egy szép tavaszi éjszakán:-)
lukskypoker
lukskypoker 2018. 04. 12. 11:54
Előzmény: #9684  lizabell
#9686
ESTve jön a parancsolat? Viola szín pecsét alatt!!:-)
*
*
üdv: Bobby Axelrod s.k.
kapasvan
kapasvan 2018. 04. 12. 11:51
Előzmény: #9684  lizabell
#9685
nem nem csak nem voltam gépnél:) az lesz  érdekes ha a virtuáis nyerő eléri az 1 Millát de elvileg ülni kell a kezemen:))Végül is 250-et álmodtam többször IS, az már jel nem?:)))
lizabell
lizabell 2018. 04. 12. 11:48
Előzmény: #9683  kapasvan
#9684
Már azt hittem egyedül izgulok itt:-) Hétfőn közgyűlés. 
kapasvan
kapasvan 2018. 04. 12. 11:44
Előzmény: #9682  lizabell
#9683
most nézem mi volt 11 kor IS:)
lizabell
lizabell 2018. 04. 12. 11:22
#9682
Éva! Indulunk!
Montecarlo 2018. 04. 12. 11:17
Előzmény: #9680  kapasvan
#9681
Nagyon szépen köszönöm Neked is! Ha így haladok, előbb utóbb nagybüfi  leszek. :))) Na jó, az azért még messze van!

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók