A Tőzsde vezérigazgatójának 413/2015. számú határozata a WABERER'S INTERNATIONAL Zártkörűen Működő Részvénytársaság törzsrészvényeinek 2015. október 6. napjával történő tőzsdei bevezetéséről
Meglátjuk holnap mekkora forgalom és emelkedés lesz, de az elmúlt hetek érdektelenségéhez képest a 25-30.000 db addicionális kereslet önmagàban is meg kellene tolja kicsit az árfolyamot ilyen közkéz és átlag forgalom mellett. Pénteken jó lenne az 5.600 - 5.800as sávban zárni.
Kiváló és nagyon éles szemű kérdés! Matematikailag teljesen igazad van: az 1-9 havi (Q1-Q3) és a negyedik negyedéves (Q4) EPS (egy részvényre jutó eredmény) összegének hajszálpontosan ki kell adnia a 12 havi (teljes éves) EPS-t. A látszólagos ellentmondás (hogy 1,9 euróhoz hogyan adódik úgy hozzá a Q4, hogy csak 2,2 euró legyen a vége) egy számviteli sajátosságból, egészen pontosan a "kisebbségi tulajdonosokra jutó eredmény" (minority interest) kezeléséből fakad. Nézzük meg a most közzétett hivatalos jelentés számait, amik azonnal tisztázzák a helyzetet: 1. A hivatalos matek a Q4-es jelentés alapján A friss jelentés eredménykimutatás táblázata (12. oldal) feketén-fehéren a következőket írja az EPS soron: * 12 havi (teljes éves) EPS: 2,2 euró. * Q4 (negyedik negyedéves) EPS: 0,6 euró. Ebből tisztán következik, hogy a hivatalos 1-9 havi EPS valójában 1,6 euró volt (hiszen 1,6 + 0,6 = 2,2 euró). 2. De akkor honnan jött az 1,9 eurós szám? Az 1,9 eurós érték – amivel a piacon sokan (akár elemzők is) számolhattak az első három negyedév után – abból a gyakori hibából ered, hogy a teljes adózott eredményt osztották el a részvényszámmal, és nem vonták le belőle azt a profitot, ami nem a Waberer's anyavállalat részvényeseit illeti. Levezetve a konkrét számokkal: * A teljes cégcsoport 12 havi nettó eredménye: 43,6 millió euró. * Ebből azonban a kisebbségi tulajdonosokra jutó eredmény (vagyis az a profitrész, ami a leányvállalatok – pl. a Posta Biztosítók – külsős tulajdonosait illeti): 6,0 millió euró. * A Waberer's részvényeseire jutó tisztított profit (amiből az EPS-t számolják): 37,6 millió euró (43,6 - 6,0). Ha ezt elosztjuk a nagyjából 17,1 millió darab részvénnyel, pontosan megkapjuk a 2,2 eurós éves EPS-t. Nézzük meg ugyanezt az első 9 hónapra (Q1-Q3): * A Q4-ben a teljes nettó eredmény 11,6 millió euró volt. Ez azt jelenti, hogy az első 9 hónapban a teljes cégcsoport 32,0 millió euró nettó profitot termelt (43,6 - 11,6). * Ha ezt a bruttó 32,0 millió eurót osztod el a 17,1 millió részvénnyel, akkor megkapod a ~1,87 eurót (amit 1,9 euróra kerekítenek). * Azonban a szabályos EPS számításhoz az 1-9 havi kisebbségi részesedést (kb. 5,1 millió eurót) is le kellett volna vonni. Így jön ki a valós, részvényesekre jutó kb. 26,9 millió eurós Q1-Q3 profit, ami elosztva a részvényszámmal kiadja a pontos 1,6 eurós EPS-t. Összegzés Nincs semmiféle fundamentális romlás vagy trükk. Egyszerűen az újonnan akvirált vállalatok (főleg a biztosítási szektorban) miatti kisebbségi tulajdonosi részesedések torzították a nyers, bruttó számokat év közben. A Waberer's a negyedik negyedévben is bivalyerős, 0,6 eurós EPS-t termelt egyetlen negyedév alatt.
Nem adott meg a management a jelenlegi olajválsággal terhelt környezetre tekintettel egyelöre 2026-os évre eredményvárakozàst, de az 58 milliós EBIT 16%al van a 2025-re jelzett EBIT cél felett és a Concorde elemzésében várt 54 millió EUR-t is 7.4%al túlteljesítették, így az eddig is inkább konzervatív értékelésekben azért még lenne tér felfelé - feltételezem vàlasztasokig màr nem fogják kihozni a felülvizsgàlatokat, de én számitanék célár emelésre ez a jelentés és a bejelentett további bövülésekre tekintettel.
Én azt nem értem, hogy ha a 9 havi EPS 1.9 euró volt, a mostani Q4 pedig 0.6 euró, akkor abból hogy jött ki 12 havira a 2.2 euró? Lenne rá pár tippem (pl. hogy a 9 havi nem volt auditálva), de örültem volna, ha a jelentésben megemlítenék ennek okait... Ti mivel indokolnátok?
Igen, csak a szokásos felhatalmazás, lehetőség (ez nem srv visszavásárlási program). És a LINK-en keresztül most is van kb. 1,2% srv, tehát ténylegesen kb. 3,8%-nyit vehetnének még.
srv vásárlás és opció téma még érdekes szerintem. (35. oldal) 1,5 évre szólna a felhatalmazás, és visszterhes szerzés esetén max. 7000 Ft lehet az ellenérték. Ez számomra azt jelenti, hogy ők nem várják még 7k fölé a köv. 1,5 évben. Hmm... (mondjuk innen az is 40%)
".../2026. (IV. 9.) számú közgyűlési határozat A közgyűlés a Társaságnak a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény alapján az előző üzleti évi adózott
eredménnyel kiegészített szabad eredménytartalék terhére 2.370.960.356,- Ft összeg osztalékként
történő kifizetéséről dönt, ami törzsrészvényenként (0,35 EUR névértékű részvényenként) bruttó 140,-
Ft (azaz egyszáznegyven forint) osztalék kifizetését jelenti.
Valamennyi részvényes az Alapszabály rendelkezéseinek megfelelően részvényei névértékével
arányos osztalékra jogosult, azzal, hogy a Társaság saját részvényeire eső osztalékot az osztalékra
jogosult részvényeseket megillető részesedésként kell - részvényeik névértékének arányában -
számításba venni.
Az osztalékfizetésre vonatkozó tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja: 2026. június 26.
Az osztalék kifizetésének kezdő napja: 2026. július 3. . 1_WABERERS_kozgyules_eloterj_HU_20260409.pdf
Waberers
2015. okt. 05. 18:00 BÉT határozat - értékpapír bevezetése
A Tőzsde vezérigazgatójának 413/2015. számú határozata a WABERER'S INTERNATIONAL Zártkörűen Működő Részvénytársaság törzsrészvényeinek 2015. október 6. napjával történő tőzsdei bevezetéséről
link