Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2020. 11. 06. 08:16
#85840
Bocsi ketszer ment fel a hozzaszolasom, egyiket toroltem.
Udv
Hathor 2020. 11. 06. 08:14
Törölt hozzászólás
#85839
Hathor
Hathor 2020. 11. 06. 08:10
Előzmény: #85834  Drian875
#85838
Igen mas TF.
Nekem bejott akkor az 1900pont le, 
Spqrnek a fel most.
Ebben igazat adok.
Es nem vartam ilyen gyors menetet fel, es inkabb pesszimista vagyok pozi nelkul is.
Es hasonloan Smith kollegahoz 35250en volt fibo szintem.
Innen mi lesz, piac dont.
Nincs pozim.
Varok a gyorsjelentesek miatt.
Tul sok az elhuzo hir nekem, ehhez tarsul egy -250+100as kamat ingadozas napon belul.
Nagy a kockazat itt nekem.
Elorejelzest tovabbra sem teszek.
Jo kereskdest, udv!
ALANFED
ALANFED 2020. 11. 06. 08:10
Előzmény: #85832  Drian875
#85837
egyik ezt írja a másik azt én csak belinkeltem a korábbit majd a tények eldöntik
Hathor
Hathor 2020. 11. 06. 08:04
#85836
Mondjuk azt is hozzateszem nem gondoltam, hogy korrekcio nelkuli emelkedes lesz. Futiknak teszem be ezt a nagy felt. Nem csak Bux jo teljesitmenyeknek.
Totalis nemzetkozi hangulat masolasra voltak allitva a robotok.
A valasztasok reggelen bevertek a futikat 1-2orara bux nyitaskor. Bux is azonnal konyult le. Majd Biden gyozelem latszott es a reggeli minuszbol szepen jott fel minden delutanra szep pluszba. Bux is igy tett.
De ha aznap Trump nyomja le a piacot, szerintem ugyanugy esett volna Bux is.
Innen a jovo kerdeses.
Smith kollega szamomra most a korrekt elorejelzo.
Fuggetlen mindentol, ugyanazt az elmeleti szintet koveti elliottal mint en, ugyanoda celaraz.
Tudok vele azonosulni.
Gratulalok hozza neki.
Hathor
Hathor 2020. 11. 06. 07:53
#85835
Lent 31.900nal dojikat jelolt ki bux is, dax is, s&p is. Egyuttes dojis, majd marubozus fordulas jott fel.
Ez nem bux specifikus volt. Egyuttallas volt. Globalis piaci felhuzas a dojikra es usa valasztasokra.
31.900nal bejelentkezett korrekten SPQR. Nezett ki a fejebol, hogy 1510volt MOL, es kozelit a likvidalasi szinthez a merhetrtlen nagy pakk.
Ha tort volna tamasz, eleg nagy baj lett volna.. igy is marciusi aljakat kozelitettunk.
Dupla aljjal, globalis piaci forduloval forfultunk miota nem irok ide most.
Azota szepen jon fel.
Gratulalok a longosoknak hozza.
SPQRnek is, hogy bejott neki a varakozasa.
Drian875
Drian875 2020. 11. 06. 07:46
Előzmény: #85833  Hathor
#85834
Grat! Más tf
Hathor
Hathor 2020. 11. 06. 07:44
Előzmény: #85832  Drian875
#85833
Esett is akkor 33700rol 31900ra a piac majd 2000pontot.
En szepet kerestem vele.
32ezren nyilatkoztam itt utoljara, hogy aznap 31.900-32.300 kozott mozig a piac. Tol-ig igy volt. Aznap mondtam innen tobb tippet, elorejelzest nem adok.
Nekem az az idoszak bejott, amikor irtam. Szerintem
Drian875
Drian875 2020. 11. 06. 07:40
Előzmény: #85822  ALANFED
#85832

NIncs alap, republikánus szenátorok trumpi hülyeségéről, persze origo már csalást emlegetett:
Adam Ritzinger illinois-i kongresszusi képviselő Twitter-üzenetben bírálta Trumpot, amiért az elnök teljesen megalapozatlanul, bizonyíték nélkül választási csalással vádolta meg a Demokrata Pártot. Ritzinger azt írta, hogy "kezd a tébollyal vetekedni" (getting insane) Trump állítása. "Ha törvényes aggodalmai vannak bármilyen csalás miatt, akkor azoknak bizonyítékokon kell alapulniuk és bíróság elé kell vinni őket. Elég a lejárató félrevezetésből!" - írta Ritzinger.
Larry Hogan, Maryland kormányzója, aki a 2024-es választásra szóba került már mint republikánus elnökjelölt, szintén kifakadt Trumpra. "Nincs mentsége az elnöknek a mai kijelentéseire, amelyek aláássák demokratikus eljárásrendünket. Amerika szavazatokat számol, és nekünk meg kell várnunk az eredményeket, ahogy mindig is tettük. Sem választás, sem senki személye nem fontosabb demokráciánknál" - twitterezte Hogan.
Marco Rubio - szintén republikánus - szenátor egyebek között azért bírálta Trumpot, mert az csalásnak mondta a szavazatszámlálás elhúzódását. "Az, hogy napokig tart a törvényes voksok számlálása, NEM csalás" - hangsúlyozta.
Az AP amerikai hírügynökség tételesen cáfolta Trumpnak a választást bíráló minden állítását, egyebek között emlékeztetett arra, hogy még sohasem történt meg az összes szavazat megszámlálása a választás napján, ráadásul nincs olyan törvény, sem pedig elvárás, amely szerint ennek így kellene történnie. A magas részvételi arány és a levélszavazatok feldolgozása a szokásoshoz képest lassítja a folyamatot néhány esetben, de nem az összesben - írta az AP.
Drian875
Drian875 2020. 11. 06. 07:29
Előzmény: #85826  ppw
#85831

Trader barátom mondása: A hírek először a  charton jelennek meg. Lehet most is igaz lesz.
Visszanéztem az elemzéseimet, OTP esetében  a 13K elérését már két hete megfogalmaztam, mint  lehetőség, azóta ez az irány csak erősödött, de ez csak Elliott.
Nem kell, hogy a hírek megjelenjenek, azt már Kosztolányi is megjegyezte, hogy a hírre eladni kell. Tombolt a para a hazai parketten, mindenki bear volt, még az örök optimista/longos Hathor is. A félelem volt az úr, a rettegés, a topikok a bearről szóltak, nem is nagyon olvastam pozitív, vételi gondolatot SPQR-en kívül.
De ha funda, ha hír: Itt az amerikai elnökválasztás, ami a világ normalizálódását hozhatja - jelenleg remény, nincs még eredmény - de ha egy kiszámíthatatlan, narcisztikus, őrülttel kevesebb van hatalmi pozícióban és olyan jön helyette, aki szakmai és nem populista alapon áll a feladatok megoldásához - lásd pl covid,  akkor az a normális, ha a piacok ezt akceptálják. 
Másfelől a magyar piac lemaradó volt, fel is tettem itt a kérdést, hogy hova fog a pénz áramlani, hol van még magasabb haszon lehetősége, tér az emelkedésre a külföldi piacokon vagy itt.
Bármilyen oldalról is közelítünk úgy tűnik voltak jelek, de ahogy látom a többséget meglepte. Az elmúlt egy évben megváltozott a piac ritmusa, vége az örök longnak, gyors fordulatok jöhetnek, hirtelen irányváltásokkal. Ha valaki az elmúlt 5 évben alakított ki egy nyerő stratégiát, az csak most fogja tesztelni a módszertanát egy változott piaci környezetben, aminek a nagy haszon mellett, óriási dara is lehet a vége. A laza stop rendszerek, kiülés itt végzetes is lehet, bármelyik irányról is beszélünk. Az is lehet, hogy tévedek, de én továbbra is ezt gondolom, a kezdő tőzsdecápák egy nagy része elvérzik ezekben az időkben.
margin_call
margin_call 2020. 11. 06. 03:06
Előzmény: #85828  Noire
#85830
Te tényleg elhitted tavasszal, hogy "mindjárt jön a vakcina"? Pénzt biztos lesznek, akik most majd hirtelen keresnek valamivel, de gondolj arra, hogy pl. mennyi mai napig gyógyíthatatlan betegség van... Még mindig tuti jön szerinted a vakcina?
spqr69 2020. 11. 06. 02:59
Előzmény: #85828  Noire
#85829
Teljesen igazad van, nem is mondta senki, hogy pikk-pakk mindent megold, és nem is ez a tőkepiaci jelentősége, hanem a léte, ha lesz növeli az üzleti bizalmat. Ha tudod, hogy van ellenszer kibújsz a barlangodból , utazást szervezel, beruházasokat amiket felfüggesztettél, elindítod......( fogyasztasz, és nem megtakarítasz....) A pesszimisták minimum neutralissá válnak...és régi dilim( másfél hónap) , hogy , ha van vakcina akkor azt szállítani kell! Korábban voltak értekézesek, hogy mennyi airbus kell? Mennyi kell? , de talán fontosabb , hogy ha van mit szállítani( mennyiségi kapacitások kérdésesek, de onnantól a gyártása folyamatos) , hogy az airbusok felszállnak végre és elkezdik égetni a kerozint, amiből sok van a raktáron( és minden dízel típusú termékből) akkor ahogy megy ki a beragadt készlet elkezd javulni a finomítói margin.....olajcégek jók lesznek...
Én olvasok Bill Gates-et is néha : lesz itt mindenféle új vírus , lehet , hogy már van is, de azzal akkor kell foglalkozni, ha már jelen van( kire veszélyes, hol terjed.....) 
Most érdemes foglalkozni az aktuális gyj-kel.
Haáát ezek a magyar fiúk pénzgyárak maradtak! Az árfolyamuk eshet ettől, de rendben vannak, nem olyan shortra érdemes most a társaság, de ez már ízlés kérdése, én nyugodtabban alszom vissza!
Nem tudom , lehet koronás vagyok, lehet csak akut torokgyulladás, kiderülni lassan fog( szerda teszt kb talán) a lázam már nem jön vissza, lehet túl is vagyok rajta.
Noire
Noire 2020. 11. 05. 23:20
Előzmény: #85824  spqr69
#85828
Csak nehogy a dán nyércek elvigyék a show-t és előbb jöjjön a covid20, mint a 19 vakcina. Ez a vakcina dolog már egyre kevésbé tűnik olyan "pikk-pakk, mindent megold" dolognak. Drukkolok persze, de a gyógyszeres kezelés lehetőségeit reménytelibbnek érzem. 
Koronás vagy ?
spqr69 2020. 11. 05. 22:52
Előzmény: #85826  ppw
#85827
Teljesen jól látod indokok változatlanok, ahogy megyünk feljebb nyílnak meg majd a terek szerintem felfele, mert van még pár gondolat mellé: október a crash hónap, azon kell túlleni( idén is lett minicrash mégiscsak) , októberi mélypont és onnan májusig historikusan jó szokott lenni, most ez kifejezetten így lehet,mert a recovery ebben a ciklusban az elvárható... és még egy adalék : a magas infláció,gyenge forint, jó eséllyel alacsony privátbanki hozamok( nulla közeli reálhozam), végre meghozhatná a privátbanki pénzek magasabb kockázatú eszközök felé terelését( részvényvételek) , akár intézményesített formában, akár egyéni asztalfelborítás után......én ebben óriási potenciált látok, és talán megérett a helyzet( sok a felháborodott ügyfél) és lassan megkapja az ez évi nullás hozamát, amire jó válasz a részvényvétel: TINA.......will see
ppw
ppw 2020. 11. 05. 21:41
Előzmény: #85821  Drian875
#85826
Most nem keresem vissza a konkrét beírást, de amikor 32k-nál elkezdett longolni és beírta az indokait
(stop 31k, cél 34500, vakcina, stimulus, recovery)  azok azóta sem változtak....szvsz
lea39
lea39 2020. 11. 05. 20:39
Előzmény: #85824  spqr69
#85825
Jaj, hát jobbulást! Csak nem covid? Köszönjük ismét a gondolataidat!
spqr69 2020. 11. 05. 20:29
Előzmény: #85821  Drian875
#85824
Kicsit még mindig lázas vagyok, gyengélkedem, szóval a hétvégén jöhetnek a gondolatok, a miértről.....addig is egy megjegyzés: otp a gyj napján 10 ből 8 szor esik.....11200 ellenállás.
Longot nem itt kell nyitni, de amit 32500 plusz mínusz vett az ember azt érdemes tartani
Célár így , hogy a 34-34400 es ellenállás 5 percig volt ellenállás : 37-38.5 ( mint a lázam:))
Nem elhanyagolható új fejlemény, hogy Biden apó , ha behúzza szenátus rep. kongresszus demokrata( ergo adók alacsonyan maradnak , és jön nagy stimulus) a kockázati étvágy jóval magasabbra megy( lsd hufrally a semmiből?!?) emerging markets részvényei devizái felülteljesítők lesznek . Esésben vétel, aki shortol rövid távon nyerhet, de nagy erők gyűlekeznek a világ tőkepiacain....jaaaa a covid helyzet csak zaj, a vakcina és a stimulusok többet érnek nettoban, és a lezárások ( nem itt) kettő hét múlva már lehetnek hatásosak.
Valahova biztos lekorrigálunk , de meddig????
Ideig -óráig?egy két napig...., ha visszajönne a mélyből a “szépen vesztő” akkor a buli borul...
Drian875
Drian875 2020. 11. 05. 20:14
Előzmény: #85822  ALANFED
#85823
Beindult a hülyeséggyár itthon is, lehet nem kellett volna a vezírnek teljes arccal kiállni a szavazás előtt trumpli mellett. Fakenews-olnak, miközben magunk gyártják a legtöbbet. Egy nárcisztikus embernek elviselhetetlen a vereség, pedig még el sem dőlt, csak érzi a vesztét.
ALANFED
ALANFED 2020. 11. 05. 20:02
Előzmény: #85813  smith83
#85822
Drian875
Drian875 2020. 11. 05. 19:23
Előzmény: #85820  zsomci
#85821

A megoldás: egy harmadik hullám, Elliott alapon.
Ha SPQR visszatér, megírja ő mit látott, mert folyamatosan ebbe az irányba gondolkozott, de ő biztosan nem Elliottot nézett, ezek szerint pedig voltak jelek, amit csak olvasni kellett volna, persze leírni ezt egyszerű, megélni, megérteni, amikor nap mint nap rosszabbnál rosszabb hírekkel volt tele a sajtó (és van még mindig tele), sokkal bonyolúltabb.
Bár én mindig azt mondom, nem kell vele foglalkozni, mert félrevisz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek