Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 04. 18. 17:30
Előzmény: #89634  Idea
#89640
Na én is befejezem most már, de még egy miatt lehet igaz amit írtál, kint nem fajtafüggőek. :D
Royalfroccs
Royalfroccs 2021. 04. 18. 17:29
Előzmény: #89638  Royalfroccs
#89639
A vérnyomásom, de lehet ma is.😒😒
Royalfroccs
Royalfroccs 2021. 04. 18. 17:28
#89638
Holnap 200-220?..
Nemtomicsináljak 2021. 04. 18. 17:24
Előzmény: #89631  Atti67
#89637
Nekem is volt TWD részvény majd 200 ezer darab.
Engem sem hívtak rendőrségre tanú kihallgatásra, a kutya sem szólt hozzám.
Évekig fizettem a tartási díjat az értékpapír számlán utána. Egyszercsak mindenféle értesítés, tájékoztatás nélkül eltűnt a számlámról !! Ennyi.
raus 2021. 04. 18. 17:22
#89636
Nem ertem vannak itt sajnálatos tipikus magyarok akik más bukojanal vigadnak!!
Remelem pozitivan jonnek ki azok akiket fikaznak és pl lesz egy új normális szaktudással rendelkező konyvizsgalo azt a befektetők nevetnek majd a vegen a karogok fölött!!
Ez a ceg termel több lábon áll nehogy már egy fisis konyvizsgalo miatt bedoljon!! Hajrá Ottone rvsek!!
kupec 2021. 04. 18. 17:18
Előzmény: #89633  kupec
#89635
Igen, a cikk utolsó bekezdésében írják le, hogy bizony ez egy amszterdami cég. Szóval a példa pont félresikerült - a többi mondandóddal amúgy lényegében egyetértek. :-)
Idea 2021. 04. 18. 17:17
Előzmény: #89630  Törölt felhasználó
#89634
(Vállalkoztál itthon?
.
Vállalkoztál külföldön? Én ha nem is vállalkoztam, de üzleteltem.
.
Ég és föld. Itthon keresik a hibát, hogy jól lehúzhassanak. Kint szól - civilben a hivatalnok bazmeg aki itthon az én ellenségem -, hogy ez így szabálytalan, javítsam ki mert ha sokáig halmozódik a dolog, egy idő után nem tekinthetnek el az anyagi szankciótól. Érted? Szól, nem a hivatalban jelent fel, hogy jöjjenek s piszkáljanak.
.
Dolgoztál kint? Sokat én se, de beleszagoltam.
.
Első külföldi munkám, 17 évesen. A tenyerükön hordoztak mint vmi virágot. Megbeszéltük mikor mi nem jó, türelemmel, esetleg többször bár arra nem nagyon volt szükség. Ha nagyon nagy baromságot csináltam - mert csináltam, helyi újság is megírta némi zamattal :) erre azért büszke vagyok :) - megkaptam a komoly lebaszt. Ott az volt a bajuk, hogy a hibám gyümölcsét kreatív módon mással takaríttattam el, álmukban sem gondolták volna mi módon... De sosem kötözködtek.
.
Ez a büntetésesdi meg első hibára börtön - baromság. Ha szántszándékkal, direkt, átverve az ottani államot, rendszeresen - nem mondom meghúzgálnak. De hibáért, tévedésért nem. Amerikát nem tudom, nem vágyom oda.
.
Patkányok közt - ez van itthon.
.
Na de be is fejeztem, mert értelmetlen. Nektek így jó, legyen nektek így.)
kupec 2021. 04. 18. 17:16
Előzmény: #89632  Törölt felhasználó
#89633
Speciálisan a cikkbeli cég egy magyar alapítású, de Hollandiában bejegyzett cég. Valahol írja is ezt, reggel olvastam el. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 18. 17:13
Előzmény: #89628  Idea
#89632

És ha egyszer befejezik a magyarok a rinyálást mindenki hibáztatását és rájönnek miben tudnának nagyok lenni - szerintem mezőgazdasági termékek, azokhoz kapcsolódó szolgáltatások , és fejlesztések akkor válhatnánk jól fejlett országgá.
PL:
https://index.hu/gazdasag/2021/04/18/startup-kornyezet-technologia/
Atti67 2021. 04. 18. 17:03
Előzmény: #89623  oxylant
#89631
T. oxylant!Te lehet,hogy nem lettél kihallgatva,és nem is TWD Inwesttől jött a papír,hogy megszüntették a nyomozást,hanem a rendőrséktől.Legalább hat oldalon fel voltak tüntetve a nevek,akiket kihallgattak,és megkapták a határozatot.
KREDITJOG/GRENERGIE/TWD ex-részvényesek fontos!!!!!!!!
Még megtalálod a topik listák között.Mindenkit beidéznek, akinek valaha is Kreditjog részvénye volt: https://forum.portfolio.hu/topics/kreditjoggrenergietwd-ex-reszvenyesek-fontos/27717  .
Törölt felhasználó 2021. 04. 18. 16:59
Előzmény: #89628  Idea
#89630

Viszlát akkor :D jó soká gyere vissza :D
Angliában 10 vállalkozásból két év múlva 1 db létezik. Nálunk 2-3 ez az arány. Sok nyugati országban hasonló. Nálunk még könnyebb vállalkozni mint kint sok szempontból. Ott telített a piac, ott tényleg új dolgokat kell kitalálni ha be akarsz futni. Nálunk még jobban van mozgás tér.
A bürokráciával talán - viszont egyet értek, nálunk tényleg bonyolult,  -----  VAGY nem tudjuk hogy kint úgy lecsuknak agyonvágnak ha törvényt sértesz, adót csalsz mint a huzat.
Kint Amerikában is könnyű vállalkozást indítani, alkalmazottat felvenni semmiből se tart, de utána olyan büntetéseket kapsz mind a huzat. A magyarok nagy része akik itthon rinyálnak ott elbőgnék magukat. :D
Majdnem igazat adtam, de mégse.  Mindenhol nehéz. Ha van az embernek egy jó szakmája akkor külföldön többet keres annak jó.
Vállalkozni mindenhol nehéz csak nyugatabbra már előrébb járnak a gondolkodásmódban. NEM RINYÁLNAK :D
Hajrá külföldön.
De sok embert láttam már hazajönni, mert rájöttek hogy itthon jobb hiába asok lové :D
kukacponthu 2021. 04. 18. 16:54
Előzmény: #89624  Idea
#89629
Jol van, ebben az esetben is sikerult egyet zsidozni, bravo!
Idea 2021. 04. 18. 16:44
Előzmény: #89627  Törölt felhasználó
#89628
(Amit írsz az egy reklámszöveg. Mint mikor a tv-ben látod. A valóság ennek szöges ellentéte. Ez nem egy normális ország. Itt nem működik semmi sem úgy mint máshol. Mentálisan, anyagilag, erkölcsileg, katonailag, egészségügyileg, stb össze vagyunk szakadva.
.
Lehet itt eredményeket elérni, csak olyan a küzdőtér, hogy én mint fehér magyar ember mindenhol hátrányban vagyok. Egyrészt a nemzetiségekkel (zsidó, cigány), másrészt a külföldivel, harmadrészt a pártok kedvenceivel (helyi vagy országos) szemben. Ellenem mint vállalkozó ellen van hangolva a lakosság és a közigazgatás. Fosztogatna mindenki. Ha problémám van a közigazgatás/állami alkalmazottak teljes kreativitása előjön és arra koncentrálódik, hogy engem lepattintson, megbüntessen, megalázzon, végül nevetségessé tegyen. (És ez van "nemzeti" kormányzás idején, képzeld el mi van szoclibek alatt.) Én is értem el eredményeket és meg is őriztem őket: a pénzem zöme már az eu-n kívül dekkol, várva mikor ér véget a covid.
.
De nem érdemes tízszer annyi munkával, idegeskedéssel, kockázattal tizedannyi jövedelemért küzdeni. Minek? El innen. Kíváncsi vagyok mire viszitek majd...)
Törölt felhasználó 2021. 04. 18. 16:26
Előzmény: #89624  Idea
#89627
Mindenkinek fejlődnie kell az életben, ez a túlélést jelenti. A múlt tanulságai fontos részét képezik a fejlődésnek, de el kell engedni őket. Tanulnunk nem szégyen vállakozási technikákat más népektől. Admeddig itt ülünk hazafiasnak hitt sirámainkba, meg a múltunkat rágjuk, vallási, faji, nagy Magyarországot álmodva területileg, meg minden kissebséget, népcsoportot hibáztatva mit pl te is teszed, saját bevallásod alapján, addig a fejlődni kész népek úgy elhúznak mellettünk mit a mágnesvasút. Most is vannak itthin komoly cégek már ebben a környezetben, túlélik az általad felvázolt borzasztó magyar világot, de nem rinyálnak ennyit mindig más a hibás. Ők már nem a magyar mentalitást művelik. És láss csodát ebben a zsid@kkal, meg cig@@okkal teli világban, fejlődnek. Ezek az emberek kreatívak, ügyesek, nem rinyálnak. A rinyálos magyar mentalitást kell kinevelni innen, meg a sok ideológiát ami csak árt. Pl amit te is megiszrassz velünk mindig, csak hibásak vannak az írásaidban. A hibás mindenki 😀 Az ősmagyar az a király.
Nemtomicsináljak 2021. 04. 18. 16:21
Előzmény: #89625  Idea
#89626
😃😃👍
Na ezt szépen megfogalmaztad😉
Voltam vállalkozó szerencsére még az átkosban.
Sok mai vállalkozó ismerősöm valóban csak úgy tud talpon maradni ,ha keresi kiskapukat ,hol lehet seftelni ezt -azt.
Ha a jogszabály minden pontját betartva vállalkoznak a gatyájukat le lopná ez a rendszer!!
Jó néhányuk elment cégekhez dolgozni mint alkalmazott. Na azóta nyugodtak aránylag. Hétköznap güri, hétvégén a család idegeskedés nélkül!
De nyilván ez se megy minimálbérért ☹️
Idea 2021. 04. 18. 16:05
Előzmény: #89624  Idea
#89625
(Ha nem magyar a vállalkozó, akkor persze más: számára általában paradicsom ez az ország. Ha olyannal foglalkozik ami vagy az ország, vagy széles tömegek számára hátrányos, annál jobban támogatják, felkarolják. Néha nemzeti kormányzás alatt nem szopják le a külföldit minden nap, csak négyszer egy héten, de nincs rossz dolga...)
Idea 2021. 04. 18. 15:59
Előzmény: #89589  Törölt felhasználó
#89624
("Nem értem ezt a magyar mentalitást, ha valaki vállalkozik mingyárt ki kell venni a lóvét."
.
Nincs biztonságban a megkeresett pénz. Olyanok a jogszabályok, hogy mindig talál fogást a hatóság, hacsak a vállalkozás az energiái/pénze/ideje jelentős hányadát nem fordítja arra, hogy jogkövető legyen. Általánosságban azt lehet mondani, hogy a szabályosságra törekvés egy mérethatár alatt elviszi a megtermelt profitot, hiába megy a cég, a munka jutalma csak rendszeres veszteség. A mérethatár ami alatt a jogkövetés felemészti a megtermelt profitot, egyre nő. Évről-évre, hónapról-hónapra újabb és újabb követelmények lépnek be, szinte új szabálybirodalmak nyílnak ki amikor egy-egy új követelmény hatályba lép. Még az alap dolgokat is variálják, a lehető legrapszodikusabb módon.
.
Ennek én három okát látom:
Ballib/zsidó kormányzás alatt egyszerűen a nemzetiségi ellentétek miatt, azaz pusztítani kell a magyar népet.
Nemzeti kormányzás alatt pedig nincs (lényegesen rosszabb feltételekkel van) külső finanszírozás, a néptől is  el kell venni, nem elég a multitól beszedett pénz.
Végül a közigazgatás Mária Terézia óta úgy lett kialakítva, hogy magyar ember előrejutni ne tudjon, akadályokkal találja szembe magát. Az új közhivatalnoknak vérébe ivódik honfitársainak szivatása mire az öregebb társai nyugdíjba mennek mellőle. Írt erről Móricz, de tán még a magyar jakobinusok közül is vki 1790-ben...
.
Szerintem reménytelen, a közhivatalnok vérebnek képzeli magát, akik vállalkoz(t)unk, mi meg partizánnak. Egy partizán a brjanszki erdőben nem fog veteményezni: leszedi amit talál és azon nyomban megeszi. Az a biztos. Egy lepusztuló-megszűnő ország vagyunk.)
oxylant
oxylant 2021. 04. 18. 15:04
Előzmény: #89619  Atti67
#89623

T. Atti67!
"TWD inv."
Én nem lettem tanukihallgatva..
/nem baj!/
A számlámról viszont minden értesítés nélkül elpárologtatták...😎
Te kaptál olyan papírt, h.az eljárást megszüntették?
/én nem kaptam semmiféle twd-s papírt!
...érdekesnek tartom/
Donqatto
Donqatto 2021. 04. 18. 14:48
Előzmény: #89621  Hamiskártyás_boy
#89622
Attól függ miért lett feljelentve...ki tudja, 40-160ig bárhol nyithat, attól függ mi a baj, ha baj van
Hamiskártyás_boy 2021. 04. 18. 14:41
#89621
Ha visszaállitják a kereskedést meddig verhetik le? Az a baj h kis darabszámmal is bármeddig szvsz

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek