Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jerry11 2020. 02. 07. 07:30
Előzmény: #74876  X9Z5
#74880
Már ne haragudj  de ezt hogy érted  hogy 20% felett jár      .......már  5% elérésekor jelentenie kellett  volna
X9Z5 2020. 02. 07. 07:11
Előzmény: #74878  kupec
#74879
OTT1-nak már régen saját részvényeket kéne vennie, de ezt már hetekkel ezelőtt leírtam h miért, idővel úgyis jönnek intézményi befektetők és megveszik, a kérdés h mikor.
kupec 2020. 02. 06. 23:44
Előzmény: #74867  Heisenberg
#74878
Én úgy gondolom, a decemberi tájékoztatón való személyes részvételem fényében, hogy a 4IG lett volna a nagybefektető, de valami beütött náluk (szerentem likviditási problémák) a tájékoztató előtt röviddel és a Tsys akvizíció elmaradása meg az egyéb problémáik igencsak megkavarták az OTT1-nél is a dolgokat. OTT1-nél most gondolkodás, jobb esetben újratervezés van. A hírek hiánya tulajdonképpen nem tekinthető negatívnak, hiszen általánosságban is keveset kommunikál a cég. Én egyetlen kommünikére várok/várnék, amelyben leírják, hogy a decemberi tájékoztató előtt - ami nyilvánvalóan a beharangozott nagybefektető bejelentése céljából került megszervezésre - mi is történt valójában. Azt már nem várom, hogy kész terveket mutassanak be a befektető helyettesítésére, hiszen annak felkutatásához több idő kell, és az érdemi munka ezirányban valószínűleg csak februárban tudott megkezdődni. Azt az egy bejelentés viszont nagyon várom, hogy helyére kerüljenek a dolgok és a befektetői bizalom megerősítésre kerüljön, hiszen ez a cég - a korábbi történések fényében - tényleg innovatív (és még érteéket is hajlandó teremteni). Arra még csak véletlenül sem szeretnék gondolni, hogy az iSRV Zrt-vel lennének nézeteltéréseik....
dnserror 2020. 02. 06. 23:27
Előzmény: #74874  Alta21
#74877
Syni mostanában sokszor eszembe jut. Milyen szépen indult a futár-sztori és milyen vége lett... (1 mihály nekem is elégett benne)
X9Z5 2020. 02. 06. 23:27
#74876
Szerintetek itt a vezetés korrekt, SPQR nagyon hisz a cégben és 20% felett jár.
KKR13
KKR13 2020. 02. 06. 23:25
Előzmény: #74873  Alta21
#74875
Tűzkő már nem szerepel a BÉT honlapján, mint 5 % feletti.
Alta21 2020. 02. 06. 22:47
Előzmény: #74868  KKR13
#74874
Igazad van, tényleg az lenne a helyes, ha hosszútávon fektetnénk be egy vállalatba, és az idővel stabil céggé fejlődne és osztalékot is fizetne a tulajdonosainak. Sajnos a magyar valóság olykor komoly pofonokat ad a kitartó részvényeseknek. Sajnos buktam már eleget azért, mert pár cég mellett kitartottam. Pl a Graboplast. Kezdőként úgy gondoltam, hogy ha kilép a tőzsdéről, az nem baj, mert részvényesként majd osztalékot fog fizetni, elvégre nyereségesen gazdálkodott, ezért nem kértem a felajánlott kifizetést, és vártam az osztalékot, ami sosem érkezett meg. Kb a kilépést követő 6.-ik évben már több időm volt ezzel foglalkozni és felhívtam őket, hiszen nyereségesek voltak. Mint kiderült, a régi részvényeket bevonták, és újakat bocsátottak ki, de erről nem volt értesítési kötelezettségük, csak 2 országos napilapban kellett meghirdetniük, és 5 évig tárolni a régi részvények fedezetét, hogy az esetlegesen jelentkező tulajdonosoknak kifizessék a részvény árát. Én utána jelentkeztem ezért ez már nem járt nekem. Buktam több mint egy misit, az akkor még komoly pénz volt. Ráadásul még igazolást sem adtak ki róla, hogy megszűntek a részvények, mert a jogászuk szerintük erre nem kötelezhetőek. Azóta is ott van az értékpapír számlámon és vonják érte a díjat. Tudom, ez az én hibám, de akkor volt más fontosabb dolog is az életemben és efölött elsiklottam. De nem kevés összeggel   kitartottam a Synergon mellett is, elvégre egy informatikai cég, és azoké a jövő, meg ott is új befektetőt rebesgettek, és ez szintén bukó lett. Részese voltam a TVK áron aluli kivezetésnek, ragadtam be a Humetba, és a Fotex is eléggé holt tőke Luxemburgban, de a tandíjat meg kell fizetni. (Szerencsére Norbiba már nem mertem belevágni, de az is sokaknak komoly lecke volt, és a mészáros papírok is elég kockázatosak)  Persze voltak kellemes élmények is, de azok nem vésődnek be ennyire, mint a veszteségek. Szóval, egy új cégnél ébernek kell lenni, mert nem tudjuk, hogy melyek a tulajdonosok céljai, illetve kik és hogyan akarják bekebelezni őket, így, egy előre nem látható esemény miatt, könnyen bukhatjuk a befektetésünket. Ezért írtam azt, hogy bánom amiért nem léptem ki nyereséggel a cégből. Nyugodtam megkövezhetsz a kijelentésemért!
Alta21 2020. 02. 06. 22:15
Előzmény: #74867  Heisenberg
#74873
Ahhoz, hogy 250 Ft-ért részvényt vásároljanak az esetleges befektetők, nem ilyen részvényárak kellenének. Érdemes lenne megnézni a "könyvet", hogy a nagyobb tulajdonosok részvényszáma változott-e azóta, amióta beígérték a részvénykibocsátást.  Amennyiben nem, akkor nincs nagy baj, csak nem jött össze valami, amit elterveztek és ez akár egy pozitív jövőképet is jelenthetne. A jelenlegi hallgatásnak hatalmas romboló hatása van, ennél még egy esetleges negatív hír is jobb lenne, mert az, miután beárazta a piac,  egy támpontot adhatna a részvényesek számára. Most meg mindenki csak azt találgatja, hogy vajon hol áll meg majd a csorgás. 
Az 5 % feletti  publikus struktúra a következő volt:
 
NévTulajdoni hányad (%)Részvény darabszám
iSRV Szolgáltató Zrt.10,013 590 000
dr. Tűzkő Nándor5,171 855 000
Közkézhányad: 84,82%*
A nagy közkézhányad elgondolkoztató, hiszen ez alapján úgy tűnik, hogy az igazgatótanács-, illetve a felügyelőbizottsági tagoknak nincs 5 % feletti tulajdonuk, így a részvényárfolyam fenntartása nem égetően fontos a számukra, csak abban az esetben, ha tőkeemelést szeretnének végrehajtani, de a történtek ismeretében vélelmezhető, hogy ehhez már nem lesznek olyan feltételek, amelyek korábban be lettek harangozva.
KKR13
KKR13 2020. 02. 06. 22:10
Előzmény: #74869  Zsimo
#74872

Minél több ember szédítetek bele, annál kevésbé fog működni, és sokszor úgy juttok lehetőséghez, hogy csalódott tisztességes emberek bukóján lovagoltok és valós munka nélkül szereztek rövid távon jövedelmet.
Nekem jó lesz a hosszú távú elköteleződés, az adott cégben, projektben szeretnék hinni, egy hosszú távú szimbiózisban. Persze ez még nem garancia arra, hogy jól döntöttem.
Zsimo
Zsimo 2020. 02. 06. 22:01
Előzmény: #74870  Atti67
#74871
:) szívesen amúgy vannak ott jó ötletek 
Atti67 2020. 02. 06. 22:01
Előzmény: #74869  Zsimo
#74870
Na most tuti kereskedési tippet adtál:-)
Zsimo
Zsimo 2020. 02. 06. 21:46
Előzmény: #74868  KKR13
#74869
Milyen hosszútávon tartani? Napizással 1,3 milliót megkeresel, nem ragadsz be és mindenképp nyerőt szedsz össze csak lofoznod kell. Recept a leves topikban. 
KKR13
KKR13 2020. 02. 06. 21:43
Előzmény: #74865  Alta21
#74868

Tényleg beteg ez az ország, mert lassan mindenki a spekulációban látja a tőzsde értelmét.
Miért kellene kiszállni 10-20-30 %-os árfolyam hozam után, mitől lennél kapzsi, amikor a valós infláció min. 5 % körüli évente, de ha nézed az ingatlan árak elmúlt évtizedét, amik az átlag ember kiadásainak jelentős részét teszik ki, ugye még durvább a "képlet"?
Én szeretnék hosszú távon egy eredményes, növekvő, innovatív cégben tulajdonos lenni, idővel osztalékot kapni és hosszú távon természetesen az inflációt meghaladó árfolyam emelkedésnek a részese lenni.
Persze, hogy nem örül az ember egy csökkenő árfolyamnak, egy érdekes módon - más cégekkel párhuzamosan - szinte elnémuló cégnek, de ettől még hibáztatni a hosszabb távon gondolkodó befektetőket felesleges. Utólag mindenki lehet okos, de ennél a cégnél senki sem mondta vagy mondja meg, hogy pár év múlva milyen dimenziókba evickélhet.
Tavaly elég komoly számok jelentek meg a kommunikált szerződésekről, üzletekről, amik az árbevételt egész biztos komolyan "meglökték" és remélhetőleg a cég jövedelmét is.
Nálam egy igazán fekete folt van a történetben, az pedig a tulajdonosi struktúra, és nem lennék meglepve, ha ennek a most tapasztalható "műsor szünetnek" ez lehet az oka, az abban történő esetleges átrendeződés. Szívesen látnék a cégben egy komolyabb tulajdonost, mert, hogy egyetlen nevesített cég van, az is 10 %-kal, elég furának tűnik. Persze az is lehet, hogy egy érdekkörnek sok (sokasodó) kis százaléka van, amely egyszer majd "összeáll". Az ISRV Zrt. szerepe sem tiszta nekem ebben az egészben, mert olyan mintha a saját konkurenciáját erősítené vagy fordítva. Érdemes megnézni a két cég honlapját, párhuzamos univerzumban élnek a cégek. Esetleg, ha valaki ebben képben van, akkor ha jónak látja, ossza meg a gondolatait.
Heisenberg
Heisenberg 2020. 02. 06. 20:27
Előzmény: #74865  Alta21
#74867
Korrekt. Valami változhatott a korábbi tervekkel ellentétben. Viszont mégis úgy látom, hogy egy pozitív hír lökhet az árfolyamon. Az igencsak - nem állítom h ez büntetőjogi kategória - komoly átb@szás lenne, ha nem lenne tőkeemelés, ahogy igérték...
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 20:23
Előzmény: #74865  Alta21
#74866
elkúrták, méghozzá úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva. 
Ha nem jelentették volna be, hogy ősszel lezárul ez az elfuserált tőkeemelést, vajon hol lennénk? és lenne-e felháborodás? 
Úgy szétbaszták, ahogy most a fidesz teszi az egész országgal.
Alta21 2020. 02. 06. 20:11
Előzmény: #74864  Heisenberg
#74865
A cég kommunikációja rossz, így nem vagyok biztos benne, hogy itt hamarosan gyökeres fordulat lesz. Azt hiszem, hogy a  250-es rv kibocsátást  elfelejthetjük. Arról nem is beszélve, hogy erre a hírre kezdett el ismét emelkedni a részvény ára. A hallgatásnál még az is jobb lenne, ha nyilatkoztak volna erről, hogy mi miatt nem történt meg. A kis befektetők körében ez a hallgatás azt eredményezte, hogy számukra a cég kezd hiteltelenné válni, és ez egyenes út lefelé. Nem hiszem, hogy a közeljövőben csoda történik, és irányt vált, max ha lenne egy szuper IV.-ik negyedéves jelentés. Szerintem továbbra is csorogni fog lefelé, írom ezt úgy, hogy én is érintett vagyok a papírban és már bánom a "kapzsiságom", hogy miért nem szálltam ki anno 10-20 %-os nyerőben.
Heisenberg
Heisenberg 2020. 02. 06. 19:28
Előzmény: #74862  Törölt felhasználó
#74864
Az első hírre majd fordul....
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:28
Előzmény: #74859  VUK1980
#74863
Miért neki kéne az ellenkezőjét bizonyítani? Aki állít valamit, azé a bizonyítási teher. Ne kavard itt feleslegesen a szószt.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:26
Előzmény: #74855  richman
#74862
Őrületes conteo gyártás megy. 
Atti67 2020. 02. 06. 19:26
Előzmény: #74859  VUK1980
#74861
Sétáljatok már el innen a két napja regisztrált haveroddal együtt,főleg,hogy papírotok sincsen!

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek