Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 15:00
Előzmény: #75430  Zsolt90
#75440
Én egy teljesen üres lakás 50-60 nm-es berendezésére értettem, hogy nem jön ki 2 millióból. 1 milla csak a gépek + konyhabútor + étkező asztal 6 székkel, + nappali bútor (ülő + szekrénysor), + háló bútor (franciaágy + szekrénysor) + konyhabútor + előszoba. Ja, és nem IKEA-s bútorokra gondolok.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 06. 11. 15:00
Előzmény: #75438  Törölt felhasználó
#75439
Azt tanácsolnám neki, hogy ne csessze el az utolsó szép éveit. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 14:57
Előzmény: #75418  Alexander_Greybeard
#75438
Rendben, rossz a helyzet. Mit csináljon? Örök albérlet? Nem így szocializálódott a magyar. Múltkor írt ide valaki, hogy lakás eladó 86 éves bérlővel, és mindenki szörnyülködött. B verzió, hogy nekivág a nagyvilágnak. Jól hangzik, de máshol még ennyi SSC sincs, marad neki visszalépés a munkában, mert a nyugati fiatalság is ugyanolyan válságban van, mint idehaza, csak egy picit másképp ugyanaz a válság. Bemégy egy SSC-be Budapesten, és ott dolgozik az olasz fiatal, és örül, hogy van munkája, mert Nápolyban, ahonnan jött, gyakorlatilag nincs ilyen meló lehetőség. Mit javasolsz a fiatalnak? Lehet belekötni az én javaslatomba, de te egyelőre azt javaslod, hogy éljen bele a világba, aztán majd lesz valahogy. Ha lenne egy gyereked, aki tanácsot kérne 25 évesen, mit mondanál neki?
Mollly 2020. 06. 11. 14:48
Előzmény: #75428  Alexander_Greybeard
#75437
Ez a pénzügyi kultúra miatt is van, nem csak azért, de azért is. Nekem is úgy sikerült pénzt félretennem, hogy valamikor az amwayosoktól (ennyi hasznom volt belőlük) megkaptam _"A pénzügyileg sikeres emberek hét fő szokása" c. könyvet. Addig soha nem volt spórolt pénzem.
Mollly 2020. 06. 11. 14:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#75436
Negyvenes éveim elején sehol nem keresek a harmincas évei elején járó unokaöcsémhez képest. Remek koponya, megtalálta a lehetőségeit.
Mollly 2020. 06. 11. 14:44
Előzmény: #75426  Knorr
#75435
Már értem, miért dobálják be nekünk itt a Bartókon folyton az "eladó lakás keresek ebben a házban" feliratú cetliket. 
nárciszscum 2020. 06. 11. 14:43
Törölt hozzászólás
#75434
Mollly 2020. 06. 11. 14:43
Előzmény: #75417  Zsolt90
#75433
Ez így van, sőt, magamon is érzem, hogy rohadtul el vagyunk puhulva, pont ezért, a mi védett és békés gyerekkorunk miatt. Mit kibírt az én két háborút megélt nagyanyám, vagy mivel beéri akár az anyósom, aki a II. vh alatt volt gyerek, vagy a férjem, aki az ötvenes években született! Igen, rohadtul el vagyunk puhulva, és sokkal nagyobbak a kényelmi igényeink, mint nekik. Ezért spórolni is nehezebb, és igen, ahogy a "harmincasnyugdíjas" is hirdeti, az igényekből lejjebb adva lehet spórolni. Egyébként meg azt látom, hogy összehasonlíthatatlanul nagyobbak a lehetőségeim, mint a szüleimnek voltak. Itt az internet, a világ másik végéből is lehet munkát vállalni, ez nekik hol volt meg? Az "ingyen" állami lakás meg elrablott, államosított lakás volt, cserébe lehetett sorba állni a húsért, kenyérért, meg befogni a pofád, vagy elvittek. Na, ezt a rablott jószágot lehetett aztán megvenni a rendszerváltáskor, mert nem volt ingyen! 
nárciszscum 2020. 06. 11. 14:40
Törölt hozzászólás
#75432
Zsolt90 2020. 06. 11. 14:29
Előzmény: #75425  Törölt felhasználó
#75431
most olvasom 2 drab TV egy 50m2 lakásban? nincs több kérdésem..
Zsolt90 2020. 06. 11. 14:28
Előzmény: #75425  Törölt felhasználó
#75430

Akkor lássuk:
mosógép 130 K
szárítógép??? egy 40 m2-es lukba?? helykihasználás level 1000.. elég sok évet éltem szárító nélkül, még élek
tűzhely 150
hűtő 150-német nagy márka
ágy 150-rendes FA most vettem
kanapé-most vettem, jó drága volt 400k, olcsóbb is lett volna azért..
mosogatógép-120K
szekrény IKEA legyen két darab, nekem kb 200K volt
könyvespolc IKEA 100K volt
TV-t egy százasért már utánad dobják
IKEA konyha 400K-nem a legalapabb fehér (kis lakásról beszélünk még mindig)
Na ez kb két milla és akkor ne beszéljünk arról, hogy a kanapé is lehet olcsóbb...meg a gyerek régi szobájából is biztos van bútor vagy asztal vagy TV, ami átvihető és a szülői házban csak porosodna.megarról se beszéljünk, hogy second hand bútor IKEA pl annyi van, mint a tenger. A fenti árak újak.
Aki kb 2 millióból nem tud berendezni egy 40-50m2 lakást, az nem túl ügyes.
nárciszscum 2020. 06. 11. 14:27
Törölt hozzászólás
#75429
Alexander_Greybeard 2020. 06. 11. 14:24
Előzmény: #75424  Zsolt90
#75428
Dícséretes a példa, de gondolom te is látod, hogy nem ez az átlag. Nekik sikerült, ehhez gratuálok így ismeretlenül is. Sokan viszont pont így élnek ma is és nincs félretett pénzük.  
Gaguse
Gaguse 2020. 06. 11. 14:22
Előzmény: #75426  Knorr
#75427
Ami nyugaton már évek óta divat :D
Knorr 2020. 06. 11. 14:21
Előzmény: #75396  Törölt felhasználó
#75426
 Rentingo tulaj megosztotta a vízióit. szerinte 5-10 éven belül durva drágulás és  jönnek a társbérletek. azaz befektetők számára  a  nagy alapterületű, különbejáratú szobás, és több fürdőszobás lakások, kötöttpályás közlekedés mellett.
https://soundcloud.com/kaucio/14-a-rovidtavu-lakasok-kenyszeru-atallasa-fejleszti-a-hosszutavu-berbeadasi-piacot-danoczy-balazs
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 14:20
Előzmény: #75386  Zsolt90
#75425
Csak a mosógép, szárítógép, hűtő, sütő, főzőlap, mikró, elszívó, 2 db tv több mint 1 millió. Az az 50-60 nm-es kis lyuk sehogy sem jön ki 2 millióból.  :)) Ja és még a többi berendezés....
Zsolt90 2020. 06. 11. 14:17
Előzmény: #75422  Alexander_Greybeard
#75424
Ez jogos, én is így látom. Ismerősi körömben vannak akik lakást kaptak és nem jól menő vállalkozók a szülei. Deazt látni kell, hog ezek a szülők embertelen módon spóroltak egész életükben a gyerek lakására.. Öt évente egy nyaralás Horvátországban, autó hűtő addig használ, míg el nem rohad, be nem fuccsol. Ruhákat tíz évente talán vettek maguknak.. szóval a saját igényeiket minimumra csavarták a gyerekeik felemelkedése érdekében. külföldi munka nem volt opció, nyelvtudás hiányában. Tisztelendő azért ez.
Én nem mutogatnék se az idősebbekre (hogy mindent elrontottak), se a fiatalabbakra (hogy mekkorák az igényeik)
sakal83 2020. 06. 11. 14:13
Előzmény: #75420  sakal83
#75423
Engem 28 eveskent szult edesanyam utolso gyerekkent es mar kesoi baba voltam. Most jott be az hogy 30 eves embereket fiataloznak. 30 eves kor mar egy nagyon produktiv eletkori szakasz. 40 felett mar az elmelkedes van csak a tobbsegnek meg az egyre tobb nyavalya es az osz hajszal:)
21-22 eves korban mar diplomas emberrol beszelunk aki ivarerett... bocs csak ez a fiatalozas altalaban kiborit. A kor nem erdem hanem allapot... egy 22-23 eves eleve ertsen jobban egy barmilyen termekhez mint egy 40pluszos. Nem kell ovni oket megvan a magukhoz valo eszuk. Ha meg nincs igy jartak. 40 utan okosabbak nem lesznek az biztos:)
Alexander_Greybeard 2020. 06. 11. 14:10
Előzmény: #75417  Zsolt90
#75422
Igen, minden generációnak nehéz volt, persze. Én csak annyit mondok, hogy megérte nekik, mert végül jobban éltek, mint ahogy indultak és többet hagytak a gyerekeikre, mint amit ők valaha kaptak.
Manapság az van, hogy a fiatal akkor is lemarad, ha egyébként mindent megtesz és szorgalmas. Kivéve persze, ha a család meg tudja tolni legalább egy egészéges nagyságú önerővel.
Törölt felhasználó 2020. 06. 11. 14:08
Előzmény: #75381  Murdoch
#75421
Pont azért támogattak, mert látták, hogy mindent megteszek én is, hogy minél előbb lakásom legyen, de soha nem volt könnyű egy kezdő fiatalnak. Azt is látták, hogy többet dolgozni (napi 15-16 óra) és jobban spórolni sem tudok már. A támogatásuk nélkül még nehezebb lett volna és biztosan nem 23 éves koromban lett volna meg az első lakásom.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek