Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
qwrtzq 2019. 03. 02. 13:23
Előzmény: #36997  pitcairn2
#37000
mert a mintában nem az összes munkáltatót vették alapul, hanem egy szűk kört, amit reprezentatívnak tekintetnek
ezért nem lehet belőle mediánt számolni
qwrtzq 2019. 03. 02. 13:23
Előzmény: #36997  pitcairn2
#36999
mert a mintában nem az összes munkáltatót vették alapul, hanem egy szűk kört, amit reprezentatívnak tekintetnek
ezért nem lehet belőle mediánt számolni
pitcairn2 2019. 03. 02. 13:09
Előzmény: #36971  Passionata
#36998
a valódi döntés a BIS-nél van:)
nem véletlenül gyűnnek ott össze havonta zárt ajtók mögött, informálisan tanácskozni a jegybank elnökök...
https://www.mnb.hu/a-jegybank/informaciok-a-jegybankrol/nemzetkozi-kapcsolatok/a-nemzetkozi-fizetesek-bankja-bis
még egy belső kör is van a nagyoknak... 
"A BIS Igazgatótanácsa kéthavonta tartja ülését, melynek kapcsán minden alkalommal sor kerül a G-10 országok jegybankjai kormányzóinak, illetve azok bizottságainak az ülésére is. Szintén ezen alkalmakkor kerül sor az ún. jegybanki kormányzók közötti tanácskozásra, melyen már valamennyi BIS tag jegybank elnöke is részt vesz."
pitcairn2 2019. 03. 02. 13:06
Előzmény: #36969  qwrtzq
#36997
medián értéket miért nem mér a KSH?
pitcairn2 2019. 03. 02. 13:05
Előzmény: #36969  qwrtzq
#36996
medián értéket miért mér a KSH?
az a valóban releváns érték...
különösen az egykulcsos SZJA bevezetését is tekintetbe véve...
pitcairn2 2019. 03. 02. 13:03
Előzmény: #36963  qwrtzq
#36995
ok, de ebben az átlagban az elnök vezérigazgató fizuja is benne van... néha évi 1 milliárd fölötti összeggel...
1,9 milliárdos a legnagyobb magyar fizetés
https://24.hu/fn/penzugy/2016/10/18/19-milliardos-a-legnagyobb-magyar-fizetes/
pitcairn2 2019. 03. 02. 13:00
Előzmény: #36961  qwrtzq
#36994
én úgy tudom, hogy a "morgannél" túlnyomórészt huszadrangú kulimunka van...
kb. kidobták ide azt amivel a központ már nem akar foglalkozni
pitcairn2 2019. 03. 02. 12:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#36993
pl. ha vmi ilyet kiírnak 
https://www.allianz.hu/hu/karrier/nemzetkozi-biztositasi-szakerto.html/
akkor a potenciális jelöltek többségének lövése sincsen arról, hogy mi ez és ezért nem is tolonganak...
PS.: ez szerintem már nem aktuális...valószínűleg a múlt hónapban már betöltötték ezt az állást...
pitcairn2 2019. 03. 02. 12:50
Előzmény: #36960  qwrtzq
#36992
a "napszámost" és a "bedolgozó alvállalkozót"  inkább ne keverjük ide...
consonance 2019. 03. 02. 12:49
Törölt hozzászólás
#36991
pitcairn2 2019. 03. 02. 12:49
Előzmény: #36954  Criscito
#36990
inkább nettó 233 ezer táján
pitcairn2 2019. 03. 02. 12:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#36989
az igazán tuti az olyan adóparadicsom ahol a rezidenssé válás feltétele az ingatlantulajdon
pl. Monaco ezért ilyen extrém drága...
ha ott akarsz - jóformán semmit sem fizető - adóalannyá válni akkor ingatlantulajdont kell szerezned...
egy garzonlakás is megteszi...
pitcairn2 2019. 03. 02. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#36988
képezd magadat ebbe az irányba!
egyébként olyan szinten nincsen a legtöbb ember azzal kapcsolatban képben, hogy miről szólnak ezek az állások, hogy sok esetben megfelelő jelentkező is alig van ezekre...
ezért végül kb. azokkal töltik be akik "feltűnnek"... akár pályakezdőkkel is... 
persze mondjuk egy reinsurance underwriter munkatárs esetében alapelvárás a magabiztos angol nyelvtudás
pitcairn2 2019. 03. 02. 12:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#36987

a nagyobb budapesti biztosítókban a kiemelt kockázatokkal foglalkozó - beosztott - munkatársak (underwriter, reinsurance undewriter) minden további nélkül keresnek bruttó 500-600 ezer HUF-ot havonta (+ egyéb juttatások), extrém esetben akár bruttó 700 ezer közelébe is elmehet a javadalmazásuk 
persze ők nem tömegtermékekkel foglalkoznak, hanem ipari üzemekkel, erőművekkel és nagyobb infrastrukturális elemekkel (pl. repülőterek)
pitcairn2 2019. 03. 02. 12:34
Előzmény: #36950  qwrtzq
#36986
a numbeo szerint csak néhány ezer forinttal magasabb az átlag
https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Budapest
és ez teljesen hihető
Zazie90 2019. 03. 02. 12:14
Előzmény: #36978  Batiszkáf
#36985
Az hogy elkezdenek ott is valamit. Mert nagy a potenciál. Be kell rúgni a motort :)
Zazie90 2019. 03. 02. 12:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#36984
Lajos elosszor azért olvasd végig a cikket mert azért sok mindnek  t jól ír és nem akarom ugyanazt ismetelni. London Párizs etc... Retek hely... Németország mindig ugyanazt csinálja csak kis megcsúszassal és sokkal komolyabban mint más nyugati országok. Ezért a retek meg ez az kontroll nélküli multikulti eléggé gyorsan viszi le a színvonalat...Mivel nemzetközi a család és az ismeretségi kör meg kell valljam pont én nem vagyok jó megkérdezni a külföldiek Magyarországra telepedese mivel hotel tulajdonostol, balatoni villába koltozo cegvezeton át magyar cégnek Pesten dolgozoig sok embert és sorsokat ismerek. Megmondom őszintén kevesebb magyar sorsot ismerek itthon mint külföldit...Mielőtt vettem volna lakásokat tudod mit csináltam? Elmentem metróval 9-13kerulet között. Csúcsidőben meg azután párszor. Megnéztem az embereket hallgattam ki mit mond mit beszél. Nagyon sok külföldi fiatalnak kaptam el beszélgetéseit pld. Ezek többsége munkába jövet menet volt lalaskulcsokat csorgetve. Lehet beszélni emberekkel ismerősi korodben is biztos van jobb cégeknél valaki aki megerősíteni tudja hogy hányan is dolgoznak ott.Persze azért nem akarom túl rózsaszínűre festeni a dolgokat. De pont ezért lenne jó ha elolvasod a cikket. Nagy különbség van ám nem lehet bruttót bruttóvak csak úgy összevetni.Van itt egy fiatal srác hasonló hozzád. Zsolt90 MSc vel mondta milyen jól el minden ismerőse akik kinnt élénk. Persze magas fokon képzett hiányszakmában mindenhol jó élet van. Magyarországon is jól élnek a mérnökök.
Viszont vannak ilyenek is ezek is a tarsadalom részei.
https://www.hartlepoolmail.co.uk/news/the-standout-moments-from-the-final-episode-of-skint-britain-friends-without-benefits-1-9620446
qwrtzq 2019. 03. 02. 12:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#36983
a segélyek és a wellfare miatt 
qwrtzq 2019. 03. 02. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#36982
hát papíron lehet, hogy nem, de a valóságban aki ennél kevesebbre van bejelentve az zsebbe kapja a fizetését
a numbeos cikk meg almát körtével zagyvaság
olaszországban pl 10% a munkanélküliség, ami azért elég húzós
qwrtzq 2019. 03. 02. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#36981
hát papíron lehet, hogy nem, de a valóságban aki ennél kevesebbre van bejelentve az zsebbe kapja a fizetését
a numbeos cikk meg almát körtével zagyvaság
olaszországban pl 10% a munkanélküliség, ami azért elég húzós

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek