Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 08. 14:03

Devizahiteles mentőcsomag: ez így nem fog tetszeni a kormánynak  

Ugrás a cikkhez
Több elemében sem felel meg a kormány elvárásainak a bankszövetségnél készülő devizahiteles javaslatcsomag, amelyet a szervezet az augusztus 20-i hosszú hétvége után mutat majd be a kabinetnek - értesült a Figyelő. Pedig Varga Mihály és Rogán Antal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=187664
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 10. 15:50
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#252
A mentőcsomagok meg hülyeségek, mert a legnagyobb és leghatékonyabb mentőcsomagot azok kapták meg, akiknek egyáltalán nem volt rá szükségük és így "forintelszámolással", jöhettek ki nagy nyerővel, a bankok meg a legjobb ügyfeleik elvesztésével (és szinte zokszó nélkül belementek! ez figyelemreméltó!).
Akiknek meg szükségük van rá, gyak. nem kapnak hatékony segítséget és számomra nem tisztázott a segítség ellenszolgáltatása sem... de lehet, hogy én nem vagyok elég alapos.
Törölt felhasználó 2013. 08. 10. 15:36
Előzmény: #249  Oszo
#251
Pedig az un. deviza alapú hitel pl. több szempontból is az - ami viszont senkit nem mentesít a hitel kifizetése alól.

Lássunk 1-2 példát:
- mivel a forintban elszámolt költségek árfolyamfüggő devizában vannak nyilvántartva, meghatározhatatlan az áruk, miközben ugyanazt a szolgáltatást nyújtják (lásd pl. aki ott ül a számítógép előtt nem devizában fogja a fizetését megkapni)
Ez meghatározhatatlan lesz, mind a bank, mint a hiteles számára, miközben elvileg bukhat vele mindkettő.
- a hitelfelvevőnek sem rálátása, sem köze nincs a forrásoldali költségekhez, mégis nem előre meghatározott, hanem jövőben változtatható/változó költséggel van ráhárítva; ráadásul a számok azt valószínűsítik, hogy egyes elemei 2x lettek ezek a költségek áthárítva: egyszer a törvény szerint az átváltás során (többé-kevésbé meghatározott módon) ill. a kamatokban követhetetlen módon

Bár mindig ia azt mondtam, hogy a törvényi szabályozás lenne a megoldás (legalább az új hitelekre), habár mivel itt olyan dolgok történtek, melyek akár jogszabályt is sérthetnek, mint láttuk utólag sem kizárt - ebben az esetben a bírósági út.
Habár a bíróság legutóbbi döntése inkább a probléma maszatolása, technikailag mégis emellett/hasonló dolog foglalt állást, amikor pl. az eredeti THM-hez kötött bizonyos elemeket.

Egyszer valakinek (fontos embernek is) ki kell mondania, hogy komoly szabályozási hibákat követtek el, amely ellen a bankszövetség (habár fizikailag praktikátlan/nem is lehet követni) nem szólalt fel. Sőt számos dolgot papíron követett, gyakorlatban nem (lásd. a törvényben meghatározott gyak. devizaszámla következtében töténő átváltások helyett - logikusabb és olcsóbb - határidős ügyletek). És valószínűleg elszámolták a valós és fiktív műveleteket is (bár erre a felügyelet látna rá). És ebbe valószínűleg azért nem másznak bele, mert tömegével merülne fel a Hpt. megsértés, okirathamisítás, szándékos károkozás gyanúja.

És sajnálatos módon még utólag, kvázi titokban sem mondják azt, hogy tévedtünk, rossz a szabályozás, változtassuk meg. Egy-két apróbb változtatás után a legfontosabb hibák még mindig a rendszerben vannak.
unforgiven 2013. 08. 10. 07:26
#250
Az euró bevezetésének céldátuma 2001-ben, az Orbán-kormány harmadik esztendejében 2006-2007 volt. Akkor engedélyezték a devizahitelezést. Ergo,aki felvette, az hihetett a kormánynak : nemsokára euró lesz úgyis. Nem lett, lemaradtunk az egész EU-tól, balkánhoz hasonlítunk.
Szóval,kedves hitelesek, pereljétek a kormánytagokat, van ott pénz,ne aggódjatok.
Oszo 2013. 08. 10. 06:28
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#249
Hogy én mit próbálok sugallni, azt bízd rám, el fogom mondani. Jelen esetben például azt, hogy minden RP iránti tiszteletem mellett azt kell mondanom, hogy ez a "hibás termék" duma egy bullshit, amit nagy előszeretettel rángatnak elő azok, akik valami csodában reménykednek, amely megszabadítja őket a devizahitelek terhétől anélkül, hogy a kényelmetlen technikai kérdésekre választ kellene adni!
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 22:23
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#248
Igazad volt akkor is, most is. De közben nem mindig :-)
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 21:12
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#247
Ezt nem is értem. Csányi megfenyegette Káslert, ha OTP nyer akkor bepereli, Kásler meg beperelte, hogy bepereléssel fenyegetik ? Ennek így tényleg nem sok értelme van, szappanopera vagy kutyakomédia ? 100 mill. kártérítés ?? Mekkora lehet Kásler dev.hitele amire az alap pert indította ?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 20:52
#246
18:05 | Alulmaradt a devizahiteles az OTP-vel szemben

"A felperesek legutóbbi keresetének alapjául Csányi Sándornak a 2012-es közgyűlést követő sajtótájékoztatón elhangzott kijelentése szolgált. E szerint ha Kásler Árpád és az OTP Bank között folyó perben a Kúria felülvizsgálat során a bank javára dönt, a bank polgári és büntető úton eljárást kezdeményez a felperesek ellen. A felperesek szerint ez a kijelentés sértette személyiségi jogaikat, ezért nem vagyoni kártérítésként 100 millió forintot kértek a banktól."

LOL. Az orbanitis rohamosan fertőz az országban.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 20:42
Előzmény: #242  Oszo
#245
Ezek technikai kérdések amivel megint azt próbálod sugallni, hogy a dev.hitelesek milyen jól járnak és nem kell visszafizetni a tartozásukat, a társadalom kontójára.
togyozo 2013. 08. 09. 20:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#244
Itt már megint jó sok dolgot keversz.

1) a bankok perelhetők? Persze, miért ne lennének azok, hiszen most is egy csomó per folyik ellenük

2) az megint egy másik kérdés, hogy a per tárgya jogos-e vagy sem, azt majd eldönti a bíróság

3) ne dőlj be minden jött ment önjelölt messiásnak, akik azt mondja amit hallani szeretnél
hinta 2013. 08. 09. 20:10
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#243
Lehet hogy az állam öngólt lő jogilag mivel a parlament engedélyezte 2000- ben (azt hiszem) a devizahitelezést!!
Úgyhogy ez szerintem necces!!!
Oszo 2013. 08. 09. 20:10
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
a. Huf-ban, vagy devizában?
b. egy összegben vagy részletekben?
c. ha bárkinek a helyreállítás során kára keletkezik,-ami valószínű-akkor annak miért kellene viselni azt a kárt, ha törvénytelenséget nem követett el? Banki termékeknél mennyi idő áll rendelkezésre "a pénztártól való távozás után" a hiba miatti reklamációra?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 20:00
Előzmény: #240  Oszo
#241
Leírta. Ha a termék hibás / nem kölcsönszerződés / a szerződés semmis, az adós kötelezettsége az eredetileg felvett ft összeg visszafizetése az MNB alapkamattal.
Oszo 2013. 08. 09. 19:20
Előzmény: #237  Alilou3
#240
Mérhetetlenül boldog vagyok, hogy Róna P. ilyen népszerű lett, még OV is az ő véleményét osztja. (Remélem a következő választásokon elindítja valamelyik párt, és akkor brutális fölénnyel nyerni fog!)
Úgy szajkózza mindenki ezt a kijelentését. Csak az írja már meg valaki, hogy abból akkor most mi következik, hogy a deviza hitel hibás termék. Már akkor vissza sem kell fizetni?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 19:03
Törölt hozzászólás
#239
Mecsek 2013. 08. 09. 18:58
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#238
Tökéletes a meglátás,csak csatlakozni tudok.Ha a piacra megy az ember hazafelé mindíg tudja pontosan mit kellett volna hogyan tenni a nagyobb haszon érdekében,de akkor már csak az asszonynak magyarázhat.
Akik itt fejtik ki a véleményüket sztem aktív üzletelők is de egyszer nem olvastam azt,hogy ugyan fizesse már valaki,mert buktam egy kicsi,folyamatosan,vagy egy vagyont,mert balfék voltam és rossz döntést hoztam.Ez a pénzügyi kultúra 50év múlva tart majd ott,hogy mindenki maga viszi el a balhét.
Kötelezővé tenném tananyagban a családi pénzügykezelést.Heti két órában megoldható is lenne és felelős emberpalánták vennék át a politikai irányítást is.ehez azonbn sok idő kell.Ahogy nagykaliberű humoristakirályunknak Hofi Gézának mondták az infarktusa után:életmódváltásra van szükségeMűvész úr/ TÁRSADALOM úr,/de sürgősen!!
Alilou3 2013. 08. 09. 18:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#237
Kis olvasnivaló

link
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:38
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#236
Ilyen is van, de ez a kevesebb
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:36
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#235
Na, mentem. Válaszokat úgyse fogok kapni.

Jó hétvégét mindenkinek!

(mondtam én, hogy lesz itt még spekulációs célú rászorultság - most épp ez van kibontakozóban, divat lesz hülyének lenni, jaj engem átvertek a bankok, ja én nem tudtam, jaj nem tudom fizetni, stb. stb.)
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:33
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#234
És akkor nem mondtad, hogy:
- hibás termék;
- rávettek;
- örültél, hogy jobban jártál, mint a Ft hiteles.

Most, hogy már nem jársz jobban, most tartod a markod, geci a bank, fizessen az állam (adófizetők pénzéből), fizessen a bank (betétesek pénzéből), csakhogy te ne járj rosszul.

A legtöbb devizahiteles nem hülye, hanem egyszerűen csak jól akar járni. Ezért vett fel devizahitelt. És most meg ezért tartja a markát. Orbán pedig megint feltüzelte a társadalmat és megint rettenetes és beláthatatlan gazdasági károkat okoz azzal, hogy ilyen üzenetet közvetít az embereknek.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:27
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
A bankváltást, mint problémát én magam is sokszor leírtam még 2009-2010 környékén is. Éppen e tekintetben volt nagy vitám mancival, aki szintén gyakran vitázik devizahitel ügyben.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:26
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#232
+ hozzátéve, hogy lehetetlenné tették a menekülőutat! (mindenféle költségekkel megtűzdelt bankváltás, előtörlesztés)...sorolhatnánk a bankok "faszságait"
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:25
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#231
Helyesen: érted te a kérdést... Csak válaszolni nem akarsz korrektül.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#230
Érted te a választ.

Most tartod a markod, nem akarod kifizetni az árfolyambuktát, sokallod a kamatot, és azt mondod, hogy nem voltál tisztában a kockázatokkal, rávettek.

Ehhez képest korábban már volt devizahiteled, tehát:
- akkor tettél el árfolyamnyerőt is,
- akkor kerestél a Ft és a devizás kamatkülönbözeten;
- mivel már volt hiteled, így biztosan ismerted a kockázatokat;
- láttad, hogy mind az árfolyam, mint a kamatváltoztatás hogyan hat a törlesztődre;
- sőt a banki gyakorlatot is megtapasztaltad, hiszen 5 éven kersztül törlesztettél.
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:24
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#229
Letárgyaltuk több soron (szerintem) hogy nem magával a dev hitelekkel van a nagy baj, hanem a fos kockázatkezeléssel (a példákat nem írom le, mer leírtam több soron) az ellenőrizhetetlen (és nagyon túlzó) kez költség emeléssel, kamat emeléssel!
Ezt kár ragozni tovább, mert ugyan azt beszélitek/beszéljük napok óta körbe-körbe!
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:23
Törölt hozzászólás
#228
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:19
Törölt hozzászólás
#227
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#226
1. Nem tudom, hogy az EU-ben tilos lenne. Mutass már EU-s vonatkozó jogszabályokat. Köszi.
2. Ha az lenne, nyilván nem olyan hülye egyik bank sem, hogy ezt megteszik. Másrészt, ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem 1000 feletti hiteles által bukott pernél járnánk, hanem többször ennyi nyertes lenne, ráadásul EU szintre is lehetne vinni az ügyet. Ez miért nem történt akkor meg?

És még mindig NEM válaszoltál a kérdésemre. Igen vagy nem?
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:14
Törölt hozzászólás
#225
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#224
A kamatkülönbözet nyerő volt, az árfolyamon is valószínűleg inkább nyertél.

1. Meg akarod ezt most osztani bankkal, állammal?
2. A 2. devizahitelednél, ha egyszer éveken át volt már ilyen terméked nem csak a kockázattal lehettél tisztában, hanem a banki kamatárazási gyakorlattal is. Miért vettél fel megint devizahitelt?

Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:10
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#223
Sejtem én ám, hogy ez megint olyan kérdés, amire nem lesz válasz:) Válaszelkerülés lesz, hallgatás, jön 2-3 nick fikázni, aztán valahogy elterelődik róla a figyelem. Mint az összes ilyen kérdésről...
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:10
Törölt hozzászólás
#222
Törölt felhasználó 2013. 08. 09. 17:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#221
Kérdésem: megosztanád-e a 2002-2007 közötti frankhiteled nyerőjét (árfolyam és kamatkülönbözet a Ft-oshoz képest) a bankkal, állammal?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek