Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 05. 16:38
Előzmény: #1099  kimpaa
#1100
Na esik, már a kritikus 4865-d alatt van :)
Egyébként ha jön a korrekció, akkor meddig várnád le? Ugye most megfordult 4536-ig, nem nézte meg a 44xx-s támaszt.
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 05. 16:13
Előzmény: #1097  pomperj
#1099
Ja és el tudnád mondani mi ez a throw-over-gap?
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 05. 16:12
Előzmény: #1097  pomperj
#1098
Oké :)
Még a tippem az volt az OTP fórumban hogy most zárják a maradék shortokat Usákok, aztán ennyi a vételi erő mostanában. Az hogy mindenféle követő indexek veszik, nem is gondoltam volna, hisz triplabóvliban vagyunk s akárki itt már nem vesz/vehet.
pomperj
pomperj 2013. 07. 05. 13:47
Előzmény: #1096  kimpaa
#1097
Szia,
1) Igen, OTP napkozbeni ara 4900Ft-ot elerte, tehat tulment ugy 50Ft-al a max. celar szinten, amit gondoltam.

2)Meg nem zart OTP 4865Ft felett, ami szerintem a kritikus szint. Gap-el felfele inditott, egyenlore siman lehet throw-over gap. Ha ma felette zar, es hetfon nem esik vissza zarasra 4850 ala, akkor az elemzesem teves. De hetfo estig siman lehet ez ammaniakus vasarlasi extremitas a throw-over-gap esete.

3)Nyilvanvalo, hogy nem OTP az, ami viszi magat valamilyen fundamentalis okbol felfele. Hanem ECB Draghi tegnapi nyilatkozata viszi fel --eddig majdnem 10%-al-- az EUFN penzugyi indexet, es annak farvizen emelkedik OTP. Az emelkedo EU-s penzugyi indexek viszik magukkal felfele OTP-t, mert tagja tobb attetelen keresztul az indexeknek. De ettol meg sajnos igaz, hogy OTP praktikusan semmit nem fog profitalni ECB uj kamatpolitikajabol; ellentetben mondjuk BNP, ING, DB, es egesz City-vel.
A lenyeg, hogy OTP az indexeken keresztul kap az index-koveto fund-oktol veteli erot.

Nezd meg ellenpeldakent FHB-t. Az utolso 2 nap mozgasanak egyenlege kb. nulla.

Szoval, hetfo zaraskor van tetemre hivas;-)
kimpaa
kimpaa 2013. 07. 05. 11:33
Előzmény: #1091  pomperj
#1096
Úgy látszik kitört. Véleményed? Mi lehet ezután? Tartod még az esési teóriát?
zk2010 2013. 07. 04. 19:34
Előzmény: #1092  pomperj
#1095
Figyelem egy ideje ezt a forumot.

Ha valaki 2 hetre elore, es 1(!) pont hibaval megjosolja az Sp500-ra, egy meredek zuhanas kozben, hogy mekkora lesz a korrekcio, hol lesz a csucsa, akkor az igen jo teljesitmeny.
A link alapjan ez tortent. Gratulalok.
De persze, lehet veletlen.

Ha valaki az OTP-rol 2 hettel ezelott, 4460 korul megjosolja, hogy 2 het mulva 4800 korul lesz a korrekcio csucsa, akkor az igen jo teljesitmeny. Megneztem, ez is stimmel.
De persze, ez is lehet veletlen. Es meg az se biztos, hogy itt vege a korrekcionak.

Azt is josolod, hogy par napon belul indul egy eses, kb. 600 Ft meretu.

Eddig ugy nez ki, harombol ketto mar bejott, pici kerdojellel.
Ha a harmadik is bejon, akkor GRATULALOK.
Az mar biztos nem a veletlen muve.
Törölt felhasználó 2013. 07. 04. 16:27
Előzmény: #1091  pomperj
#1094
Mint ahogy megjósoltam többször, az ECB monetáris lazítása részben ki fogja egyenlíteni a FED ellenirányú lépéseit. Az OTP hamar 5000 szint felet találhatja magát. Az eu bankok is szárnyalnak. Nem hiszem, hogy ez egynapos momentum lesz (Draghi szavai).
pomperj
pomperj 2013. 07. 04. 14:36
Előzmény: #1092  pomperj
#1093
link

bocs, ez a jo link.
pomperj
pomperj 2013. 07. 04. 14:35
Előzmény: #1090  berlini
#1092

Csak emlekeztetoul, jun21.en megcsinaltam SP varhato Sornette modeelljet, itt az akkor bejegyzes.
Eddig egesz jol bejott;-)
++++++++++++++++++++++

Megcsinaltam a kovetkezo 6 hetre az SPY-ra Sornette-modell elorejelzes zero-valtozatat. Ime, igy nezne ki egy antibubble modell elorejelzes a NYSE-re, 6 hetre.

Mivel tul keves az adat, a modell nagyon gyenge is lehet, es nagyon nagyot tevedhet a valosaghoz kepest.

De nagy moka lesz osszehasonlitani 6 het mulva ezt a modellt a valosaggal.

Itt van a chart.

link

A kek pontok a napi zarasi erteket, a vonal pedig durvan mutatja, milyen formanak kene kijonnie.

Persze, magam is kivancsi vagyok, mert
meg soha nem probaltam ilyen keves adatbol megrajzolni egy chart format.
pomperj
pomperj 2013. 07. 04. 14:20
Előzmény: #1090  berlini
#1091
Nem latszik eleg ahhoz, hogy barmilyen vegso melypontot meg lehessen becsulni technikai alapon.
Mashogy meg plane nem lehet, mert OTP fundamentumai erosebbek (most) az aranal. De az eddigiek alapjan par dologbol megis leszurheto valami, 1-2 honapra, hogy mik a kilatasok. En most az alabbiakat gondolom technikai alapon:
-Eddig 2 impulzus eses volt lefele. Az (1) eso hullam 550 pont, a masik eso (3) hullam 600 pont hosszusagu volt. Ezt az Elliott-szamozast megerositi, hogy (3) kozepe tajan Gap is volt; ez jellemzo a (3) hullamokra.
-Eddig 2 korrekcio volt felfele. Az elso (2) hullam kb. 300 pont volt, es egeszen egyszeru forma, a masodik (4) hullam eddig 350 pont nagysagu lett.
-Mindket korekcio egesz kozel van a klasszikus Fibo 62%-hoz. A pontos szam ilyen kis forgalom mellett erdektelen, mert 10 resztvevo mar eltudja tolni a szamot.
-A masodik korrekcio meg nem biztos, hogy keszen van. Az Elliott alternalasi szabaly szerint a masodik korrekcio eleg nagy valoszinuseggel most meg tart, tehat most (4c) sub-wave-ben vagyunk.
Ha igy van, akkor 2 forma jon szoba. A legvaloszinubb, hogy egy oldalazo haromszogben a-b-c-d-e hullamot csinalunk eppen; ha igy van, akkor most (4c) hullamban vagyunk, ami lassabban emelkedik (a)-nal, es ez szokasosan idoben a leghosszabb hullam, de rovidebb (a)-nal. Ha az oldalazo haromszog aranyos lesz, akkor (c) vege 4700-4730 savban kell legyen. Onnan ket kicsi, (d-e) jelu le-fel hullam jon, aztan megkezdodik az utolso eso (5) impulzus.
A masik alternativa a lehetseges (4) hullamra a klasszikus a-b-c zig-zag forma, de akkor (c) csucsa magasabban kell legyen (a)-nal, ami 4780 korul volt, tehat (4c) felmehet 4800-4850 savba is mielott kifullad. De nem emelkedhet 4860 fole, mert akkor atfedne az egesz (3) hullamot a korrekcio…akkor nincs bear, hanem akkor elvben vissza kellene indulnia, egeszen a csucsot tesztelni. Nagyon meg lennek lepve, ha 4800 fole tudna emelkedni, mert akkor mar ki kellene tornie (fals kitoreskent) az eso csatornajabol. Annak a hatarait eddig precizen betartotta.
-Nemsokara, par napon belul, legvaloszinubben hetfo-szerdan kezdodik az (5) eso harmadik impulzus lefele. Eddig az eso impulzusok also sub-wave-je legalabb akkora volt, mint a kozepso, tehat ha konzekvens a dolog, akkor a varhato (5) hullam nagyjabol 600 pont (plusz-minusz 100 pont) eses korul lesz.
Az (5) impulzus eses indulo szintje 4600-4650 korul kell legyen, (ha a haromszog forma jon be), es a varhato vege 3900-4100 pont kozott. Nagyjabol ezt josolgattam egy honapja is. Eddig a valos mozgas es hullamforma ezt megerositette.
Szoval, szerintem ennyi latszik most. Az (5) utan kovetkezo fel-korrekcio alakja es merete fogja meghatarozni, hogy mi varhato hosszabb tavon. Akkor mar a Sornette-modell is hasznalhato lesz, es megprobalhato az antibubble forma alakjanak es vegenek becslese is.

De a 3900 szint csak az eses elso minor-hullamanak a vege. Es tobb szokott lenni egy igazi bear piacban, 3 vagy 4 db, hasonlo formaju.
berlini
berlini 2013. 07. 03. 20:10
Előzmény: #1084  pomperj
#1090
Megismétlem a kérdésem:
"Szerinted meddig megy le a medvepiac végéig?"
(Az OTP-re gondoltam.)
Törölt felhasználó 2013. 07. 03. 14:27
Előzmény: #1088  pomperj
#1089
Nem vettem a szívemre, uriemberek vagyunk, valamikor hevesebben ragaszkodunk a véleményünkhöz, ez így van jól.

Én egyébként USA esetén oldalazást, sávozást várok korrekció után, de a többi piacon, ha még azt feltételezem, hogy értékükön vannak a szavadat idézve, sem gondolom, hogy tartós esés jöhetne. Esés lehet, de nem hatalmas, inkább csapkodás, oldalazás, de év végével már ebben a szegmensben növekedést várok!
pomperj
pomperj 2013. 07. 03. 14:17
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1088
Semmikepp ne vedd szemelyeskedesnek, mert nem az volt a szandekom; ketszer is irtam, hogy bocs.
A velemeny lenyege az, amivel szembeszalltam: az a hazugsag, amit oriasi tomegekkel hitettek el, hogy a mai arfolyamok realisak, nincs is buborek sehol, es nem is pukkadt ki 6 hete, es csak kis korrekcio van, ami utan ismet folytatodik a csodaszep bull piac.

Amit irtal, egyszeruen azonos ezzel a velemennyel; a tomeget johirekkel megeteto media-taplalek 99%-anak velemenyevel; mert ma eszre se veszi a 99%, hogy NEM IGAZ. Mania van.

Amint az se igaz, hogy a "fejlődő piacok teljesítménye katasztrofális' ezt is irod.
Nem igaz, cask egyszeruen ott NINCS BUBOREK. ezert latszik "katasztrofalisnak" pedig cask realis az ertekeltseg.

Kell olvasni masok cikket, mint pl. itt a Portfolioet. De kritikusan, igazi befekteto modon. Mondjuk mintha Marc Faber szerepeben lennel.

Ismetlem: nem szemelyes. Ha annak vetted, bocs.
De a tomegfogyasztasra gyartott es most epp gyoztes szerepbol kiesoben levo velemeny a hazug.
Törölt felhasználó 2013. 07. 03. 14:08
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1087
Pontosítás: Hazudni kolléga úr, azért nem szoktam természetesen lehet velem nem egyet érteni, de ne vigyük személyes síkra a vitát.
Törölt felhasználó 2013. 07. 03. 13:53
Előzmény: #1084  pomperj
#1086
Hazudni kolléga úr, azért nem szoktam természetesen lehet velem nem egyet érteni, de vigyük személyes síkra a vitát. Tehát USA és pár fejlett piac az elszállt, de már a német bankok sem tartoznak ebbe a körbe. A világ négyötöde meg fundamentálisan a béka segge alatt van árazva, és innét kéne tartósan tovább esniük. Nagyon jó vételi alkalom adódna, de én nem hiszek benne.

Nem tartom a pánikban lévő árfolyamok ilyen módon történő összehasonlítását megalapozottnak. Az 1500 forintos OTP is nyereséges osztalékot fizető papír volt, gyakorlatilag a többi papírral egyetemben. Fundamentálisan a lefelé mutató kockázatokkal együtt is ért kétszer annyit, mint ahogy akkoriban árazták.

A DAX egyébként 10%-ot esett már, ezért ezeken a szinteken már abszolut nem túlértékeltek a német papírok.

Az USA eshet még 5+8%-ot de nem gondolom, hogy medve piac köszöntene ránk.

Azért mert nem vagyok olyan pesszimista, mint Te, ebből szerintem nem következik, hogy extrém optimista lennék. Igen minimálisan nőtt a magyar GDP, de emellett fontos, hogy a szóban forgó cégek hogyan teljesítettek, és milyen árazáson vannak. A magyar GDP kilátások egyértelműen javultak, profitábilis cégek könyv szerinti érték alatt forognak, tehát nem gondolom, hogy különösebben indoka lenne tartósan nagy eséseknek.

Megjegyzem én a maradék tőkémmel távozni készülök a magyar piacról, és akkor már magas ívről le fogom szarni a magyar részvényeket...
Törölt felhasználó 2013. 07. 03. 13:32
Előzmény: #1084  pomperj
#1085
A Portfolio is most ajnározza a kötvényalapokat orrba-szájba, mikor nagy valószínűséggel azokban is vége a jó világnak.
pomperj
pomperj 2013. 07. 03. 13:17
Előzmény: #1082  Törölt felhasználó
#1084
"a makró adatok távolról sem katasztrofálisak, és az unió adatok is lassan de javuló tendenciát mutatnak"

Bocs, de ez nagy hazugsag, es durva torzitas minden fontos piacon.

1) A NYSE 2009.marc.4-en 670 pont korul jart, a csucsa 2013.majus.22 datummal 1680 pont, tehat felment 154%-al.
Ehhez kepest az USA GDP feljebb ment ugyanezen ido alatt osszesen 7%-al.
Ha ez nem irrealis, fundamentumtol elszakadt aremelkedes, es nem buborek, akkor mi az?

2) A DAX 3800 szintrol 8700 pontra emelkedett ugyanezen az 50 honapon. Ez kb. 190% aremelkedes. Ezalatt a nemet GDP nem egeszen 4%-al emelkedett.
Ha ez nem makro fundamentum nelkuli tozsdei hangulaton alapulo aremelkedes, sima buborek, akkor micsoda?

3) A Magyar OTP arfolyama 1700Ft-rol 5300-ig emelkedett. Ez boven 210% aremelkedes. Ma a magyar GDP valos arfolyamon, EUR-ban merve semmit nem nott, mert elvitte a Ft arfolyam lecsuszasa (ha let volna Ft-ban), es Forintban merve tan 3% osszes emelkedest mutatott. Ez se buborek?

Szoval, lehet ismetelgetni (bocs) egyes extrem optimistak, kethetes horizontu elemzok velemenyet, cask eppen attol meg nem igaz. Egy szo se.

Sajna, vege a jo vilagnak. Vege a megalapozatlan bull piacnak.
Jon a feketeleves resz.
pomperj
pomperj 2013. 07. 03. 09:03
Előzmény: #1074  pomperj
#1083
Az Azsia fel-korrekcio szuntetel par napig, mert ujra eses van.

A fel-korrekcio (a) hullama komplettnek tunik. Nehany napig (b) oldalazo-visszatesztelo fazis kovetkezik.

1) Japanban kicsivel a Fibo 38% felett csinalt top-ot NIKKEI, az USD/YEN arfolyam is 1-2 ponttal feljebb emelkedett a vart 99 koruli szintnel. Par napos eses-oldalazas kovetkezik most, azutan jo esely van a 62% Fibo szintek eleresere, 14600 korul. Onnan jo short alkalom latszik 1-2 het mulva, meg ovatos trader mentalitassal is.

2) Shanghai jovel gyengebben emelkedett 6 napja, mint a tobbi azsia index, es a ma hajnali sessionben 2010 szinttol mar megfordulni latszik. Konnyen elofordulhat, hogy visszateszteli az 1940 koruli melypontjat, mielott ujabb hullamban folytatja a korrekciot.

3) India, mint a tobbi azsiai index, 06.24 ota a (4) hullamban emelkedik, es hasonloan a tobbihez, ma reggel mar eros esesben van. India gap-el nyitott lefele, es ha ez a (b) hullam, akkor szokatlanul eros lefele.
Törölt felhasználó 2013. 07. 03. 07:30
Előzmény: #1078  pomperj
#1082
Én nem látom egyelőre ilyen borúsan a jövőt, a fejlődő piacok teljesítménye katasztrofális. Az USA piacain természetesnek tartom, hogy nyáron lesz egy erősebb korrekció, de a makró adatok távolról sem katasztrofálisak, és az unió adatok is lassan de javuló tendenciát mutatnak.

A magyar piacon az egis és otp kivételével a többi részvény abszurd értékeltségi szinteken mozog, ha nem jön egyértelműen további rossz hír, nem látom mi okozná az eladási nyomást, itt ugyanis az év eleji növekedést teljesen visszaadta a BÉT.

Vannak lefele irányuló kockázatok, de egyelőre semmi bizonyítékát nem látom, hogy miért jönne a magyar tőzsdén, ilyen szintekről, egy újabb 10-15%-os lejtmenet.
(Újabb adóemelések, vagy a kúria döntése ezt okozhatják, de ez egy olyan kockázat amivel a BÉT-en együtt kell élnie egy spekulánsnak.)
Törölt felhasználó 2013. 07. 03. 07:21
Előzmény: #1079  berlini
#1081
Javaslom a saját kereskedési rendszeretek alapján tradeljetek, vagy fektessetek be, mert gyakran ez működik.

A tapasztalt kollégákat célszerű meghallgatni, de magam részéről a saját meglátásaim alapján kötök pozíciót.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek