Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 06. 08:56
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#700
Igen, abszolut lehetséges, erre utal a rajzon a pirossal írt "vagy 3" -> ebben az esetben az általad rajzolt alakzat 4-ik hullám lesz, amely lehet ún. Expanding Triangle alakzat is. Erről azt tudjuk, hogy B, X vagy 4-es hullámfázisban/pozícióban fordulhat csak elő, 2 vagy A hullámok nem lehetnek ET-k.

Az alábbi kép a háromszög-féleségeket foglalja össze emelkedő illetve eső trendben:

link

A jobb alsó az általad rajzolt. Még valami: vegyük észre, hogy csupa ABC korrekciós szerkezetből épül. Ezért mondom mindig, hogy ha valami emelkedik, de hármas szerkezetű, akkor a trend folytatására lehet spekizni nagyobb valószínűséggel - EWT szemüvegen át sosem mindegy, hogyan emelkedünk.
Törölt felhasználó 2014. 10. 06. 08:28
Előzmény: #697  eurocent
#699
időtávok: 1 órás,4 órás,15 perces(h=hour/s/m=minut/es/)
mt4 pedig egy kereskedési platform rendszer
-bubu-
-bubu- 2014. 10. 06. 08:26
Előzmény: #697  eurocent
#698
a H1 órás , a H4 4 órás az M15 15perces felbontású csártra utal

Míg az MT4 a metatréderes kereskedési platformot jelenti
eurocent 2014. 10. 06. 08:23
#697
Lenne egy nagyon kezdő kérdésem.

Mit jelent, itt a fórumon is többször emlegetett H1, H4, M15, MT4?

A válaszokat előre is köszönöm.
Törölt felhasználó 2014. 10. 06. 04:55
Előzmény: #695  szarvasvadasz
#696
koszi a valaszt!
Elkepzelhetonek tartod, hogy a v,i,ii pontok kozott talalhato resz nem parhuzamos, hanem kitero egyenesek formaju lesz....????

link

Csak azert gondolnak erre mert az elkovetkezo 4-6 het hozhat nagyobb volatilitast es szezonalisan, szerintem erre nagyobb valoszinuseg lenne....
ha viszont a korrekcio dec. 1 hete utan indulna vagy ott lenne V akkor jobban el tudnam kepzelni ezt az altalad felvazolt parhuzamos lehetoseget....
Egyebkent erdekesnek gondolnam ennek a zold resznek, tartomanynak az idobeli hosszat 1-2honap vagy 3-6 honap?

Lehet, hogy butasagokat kerdezek,de az az igazsag en nem ertek az elliott hullamokhoz....
de valahogy olyan erzesem van, hogy a konszolidacio nem vizszintesen ill. azzal parhuzamos szakaszban fog megtorteni, hanem inkabb egy kinyilo ollo formaban....
az ollo also szara pedig lehet, hogy meg meredekebb lesz mint amit rajzoltam (lehet hogy ez lenne a short verzio?).....de ez csak 1 erzes ill. gondolat ami felmerult bennem....

Mindenesetre koszonom az idot es energiat amit erre forditottal...

Legyen szep heted!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 05. 22:03
Előzmény: #681  Törölt felhasználó
#695

"...Legkonzervativabb megkozelitessel longra csak 1,27 toresekor szamitasz es ugy erted,hogyha az arfolyam csinal 1 viszatesztet 1,2450 korul lepnel be???..."

Nagyon jó a kérdés. Azért jó, mert rávilágít még egy fontos dologra: EWT szemüvegen át nézve nem mindegy, hogy hogyan érjük el az 1.27-et (ha elérjük egyáltalán). Korrektív három hullámból álló ABC szerkezettel elérve ti. szó sincs long belépő keresésről, short belépő kialakulására figyelek a folytatásban, impulzív szerkezettel elérve viszont átbillen a mérleg és long belépő jöhet szóba 50-62% retracenél, hármas ABC szerkezettel lekanyarodva oda.

Mivel nincs még kialakult aljunk, a long és a pontos belépési szint egyelőre teoretikus. Az EWT alapú belépők megérnének egy külön postot, mert érdekesek.

"...Milyen eselyt latsz esetleg 1,17-1,22-es celarra????
Elkepzelhetonek tartod-e?
Milyen eselyt latsz 1,28-1,30-as arfolyamra?..."

Igen, elképzelhető. Itt egy hónapos chart idén januárból, hogy láttam akkor. Attól most tekintsünk el egy pillanatra, hogy Euro csak 1999-től létezik...:

link

A kérdést EWT alapon úgy érdemes inkább feltenni, hogy a kérdésfeltevés pillanatában látható hullámfázis melyik elérését teszi valószínűbbé hamarabb? Ha így közelítjük a kérdést, akkor jelen állás szerint még az 1.28 - 1.30 a valószínűbb hamarabb. Ez a kérdés 1-2 hét alatt eldőlhet.

Még egy dolog a délutáni postomhoz és napos képekhez: remélem világos, hogy a képre rajzolt zöld hullám nem azt a célt szolgálja, hogy erre számítok és ezt a kivetített fikciót szeretném majd lekereskedni. Fikciót nem lehet lekereskedni. A zöld hullám csupán azt mutatja, hogy az esés napos charton jelzett értelmezése szerint hogy néznek ki éppen a long forgatókönyvhöz tartozó feltételek vizualizálva. Nem azt várom el tehát a piactól, hogy teljesítse a zöld görbét. Nem várok tőle semmit, csak azt, hogy mozogjon.

Óriási különbség van a jövendölés és az egyes irányokban való gondolkodás körülbelüli feltételeinek vizualizációja között.
Placa
Placa 2014. 10. 05. 21:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#694
köszi! aztán majd jól kifigyeljük mit lép a piac :)
Sipi9
Sipi9 2014. 10. 05. 21:05
Előzmény: #680  szarvasvadasz
#693
Köszönjük szépen! Én speciel ki is nyomtattam a leírást, hogy később is használhassam a "szabályrendszert" Így azért sokkal érthetőbb.
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 21:04
Törölt hozzászólás
#692
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 20:38
Törölt hozzászólás
#691
Placa
Placa 2014. 10. 05. 20:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#690
szia Jani,
a Tamagotchi felhőid mennyire támogatják ezt a scenariót?
Moony 2014. 10. 05. 19:52
Előzmény: #680  szarvasvadasz
#689
Köszönöm, nagyszerű munka, mint mindig!
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 19:25
Törölt hozzászólás
#688
Placa
Placa 2014. 10. 05. 19:16
Előzmény: #680  szarvasvadasz
#687
Köszönöm és RESPECT!
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 10. 05. 19:13
Előzmény: #680  szarvasvadasz
#686
köszönöm a munkádat! nagyon hasznos!
emerald 2014. 10. 05. 19:12
Előzmény: #670  hill
#685
Admiral Marketet én is ajánlanám.
Kicsi a spreadje, magyar cégképviselettel is rendelkezik. Micro lotokat is tudsz nyitni.
Van demó számlám náluk, több mint féléve használom és most tervezek éles számlát is nyitni. MT4-es platformjuk remek, én ipeden használom. Többen használják forexesek itt a fórumon..:))
Nekem is ők ajánlották anno, azzal kiegészítve h a pénzt rendesen utalják.
Hátránya hogy ha részvényekkel is szeretnél kereskedni az ott nem elérhető.

Ha mégis szeretnél részvényekkel is kereskedni akkor a cityindex tényleg jó, bár velük tapasztalatom nincs, de a fórumtársak dicsérték.

-bubu-
-bubu- 2014. 10. 05. 19:02
Előzmény: #680  szarvasvadasz
#684
A magam részéről nagyon köszönöm ezt az elemzést.
Természetesen kiindulásnak remek lesz , hiszen van amit nem értek pontosan , de bízom benne, hogy ha más nem is a későbbi árfolyam mozgás talán választ ad majd pár dologra.

Az általad felvázolt EWT alapú vízióban például nem értem, hogy az 5 ös (vagy 3) miért is oda került ahová, de gondolom ezt az EWT szabályrendszere magyarázza. gondolom...

Miután teljesen hülye vagyok az elliot témában roppant érdekes lesz követni a következő napokat heteket az általad felvázolt vízió mentén.
Bízom benne, hogy 1 hét múlva visszatérünk egy újabb rajzzal , és nyomon tudjuk ezt követni az esetleges átszámozás változásokkal is.

még egyszer köszönöm , hogy megosztottad a gondolataid ...........

emerald 2014. 10. 05. 18:50
Előzmény: #680  szarvasvadasz
#683
Az összehasonlító elliott és anélküli ábrád és annak magyarázata különösen tetszett! Le is mentem, mert ez "lecke tananyagnak" is jó lessz nekem....:)

Köszönöm hogy ennyi munkát és időt szántál ránk!

Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 17:19
Előzmény: #681  Törölt felhasználó
#682
Hosszabb távú 12.-hónapos előrejelzés-elemzés nincs Eur/Usd.-re?
Valaki linket tenne be?
Törölt felhasználó 2014. 10. 05. 16:04
Előzmény: #680  szarvasvadasz
#681
Szep munka, meg ha nem is latom at teljesen....

Legkonzervativabb megkozelitessel longra csak 1,27 toresekor szamitasz es ugy erted,hogyha az arfolyam csinal 1 viszatesztet 1,2450 korul lepnel be???
Persze lehet hogy felre ertettelek?

Milyen eselyt latsz esetleg 1,17-1,22-es celarra????
Elkepzelhetonek tartod-e?
Milyen eselyt latsz 1,28-1,30-as arfolyamra?

Legyen szep heted!

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek