Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 05. 14:47
Előzmény: #661  szarvasvadasz
#680
EU: nézzük akkor az EU-t, mit "látunk" jelenleg EWT (hullámos) szemüveggel és anélkül.

Bármilyen módszert követve is kereskedünk, fontos vezérelv, hogy annak az esélye, hogy az árfolyam megfordul,
mindig kisebb, minthogy az uralkodó trend folytatódni fog. Akinek ez új, az tartsa ezt szem előtt a jövőben.

Jelenleg nincs okunk még feltételezni, hogy kész van az esés. Az első korai jelek láthatók EWT szemüvegen át, hogy
fordulhat az árfolyam Minor szinten (magyarázat ld. lejjebb).

Napos:
========

Az alábbi képen az EU idén májustól kezdődő esése látható a pénteki állapotáig. Pink színnel jelöltem a napos charton kialakuló piacra lépési lehetőségeket - ezek EWT nélkül is értelmezhetők. Látszik, hogy az eső trend május óta töretlen, korrekcióknál alacsonyabb tetők után mindig új aljak jönnek.

Napos kép EWT nélkül:
link

Ugyanez a kép EWT-vel és projektív kontextussal (Minor hullámszint):
link

Az EWT a pinkkel jelölt beszállókhoz ad kontextust azzal, hogy a teljes esést összefüggéseiben értelmezi, impulzív (eső) és korrekciós (emelkedő) szakaszokra bontva. Abban ad többet az EWT, hogy ezekhez a szakaszokhoz objektív szabályokat és személyiségjegyeket, mérőszámokat is rendel, más szavakkal segít megérteni és tervezhetővé tenni, hogy milyen folytatás valószínű és mikortól, hol számítsunk ezek kialakulására. Ezen kívül a hullámkép praktikus, objektív támpontokat ad ahhoz is, hol húzódnak azok a nagyjábóli határok, amelyek a trend folytatását/törését valószínűsítik (pirossal jelölve).

Az egyik praktikus vizuális segéd a már sokszor emlegetett bázis-cstorna berajzolása. Ezt az 1. hullám kezdő/végpontja és a 2. csúcsával rajzolhatjuk fel az adott hullámszinthez. Erről már tudjuk, hogy amíg az árfolyam ebben vagy ez alatt tartózkodik, a trend töretlen marad azon a hullámszinten (jelen esetben a Minor szinten). Ez természetesen több hullámszinten is felrajzolható.

A másik a momentumkép, amely segít megerősíteni/elvetni az adott számozást, erre jó az MACD. Az EWT-ben teljesen másként használjuk az MACD-t, mint amire szánták. Én MACD (24,52,18)-at használok a hullámfázis megerősítésre, mert így az egyel magasabb hullámszint momentumképét látom a chart felbontásához képest. H1
charton ez pl. megfelel a H4 charton látható klasszikus MACD (12,26,9)-nek, M15-ön a H1-nek, stb.

Miért jó ez? Azért, mert ha pl. D1-en azt látod, hogy mintha fordult volna a trend, a MACD (24,52,18) szépen mutatja,
hogy az egyel magasabb hullámszinten (hetesen) az uralkodó trend valójában töretlen és jó eséllyel csak korrekciót látunk D1-en.

Nézzük akkor a kereskedési terveket Minor szinten.

Long:
========

Jelenleg short set-up naposon már/még nincs, long set-up szintén nincs ezen az időtávon. EWT alapon az első fordulatra utaló jel a Minute báziscsatorna fölé zárás lenne. Minor szinten erre leghamarabb az 5-ik hullám célárának elérését követően lehet majd számítani. Nézzük a Minor szintű trendváltás minimális feltételeit.
- az alsó piros vonal törése impulzív szerkezettel (ezt csak H4/H1-en lehet majd látni).
- az ezt követően kialakuló hármas szerkezetű magasabb alj (karika 2)
- zárás a Minor 4 hullámcsúcs fölé. Ekkor nagyon valószínű, hogy az emelkedő trend első fel hullámát látjuk, ezért szerepel 1 a zöld hullám csúcsán. Fontos megjegyezni, hogy ha a Minor báziscsatornán belül alakul ki ez a csúcs, akkor az is lehetséges, hogy csak egy nagy ABC korrekció "A" hullámát látjuk és Minor szintű korrekció épül majd trendváltás helyett).

1) Ha kialakul a karika 1 csúcs 5-ös szerkezettel, várunk, hogy karika 2 magasabb alj alakuljon ki ABC hármas szerkezettel. Karika 2 EWT szerint a karika 1 hosszára vetített 50-62% körüli retrace-nél alakul ki (H4/H1-en lesz látható).

2) ha az előző feltétel teljesült, EWT alapon három eltérő hozam-kockázatú long belépési lehetőségünk lesz ezt követően:
a) agresszív belépés ABC karika 2 kialakulásakor (stop 5 alatt; célár karika 1 fölött illetve karika 3-nál)
b) belépés ABC karika kialakulását követően, akkor, amikor a kész karika 2 B hullámát töri felfelé az árfolyam (stop karika 2- alatt; célár u.a).
c) konzervatív belépés karika 1 felfelé törésekor (stop karika 2- alatt; célár u.a).

Vegyük észre egyúttal azt is, hogy amint karika 2 kialakul, lehetőségünk nyílik a zöld báziscsatorna megrajzolására, amelyről már tudjuk, hogy hogyan segít: amíg abban vagy fölötte halad az árfolyam, emelkedő árfolyamra számíthatunk. Vegyük észre egyúttal azt is, hogy az eső trend törése esetén az esés szürke báziscsatornája fölé megy az árfolyam.

Short:
========

Minor szintű esés foyltatására játszva az 5-tel jelölt alj kialaakulása után törik ugyan felfelé a Minute báziscsatorna és elindul a zöld hullám felfelé, de az emelkedés erőtlen lesz, átfedésekkel teli, ABC hármas szerkezetű és az alsó piros vonal alatt elhal. Nagyobb korrekció esetén a második piros vonal környékéig is felmehet; erre utal a piros 3-mas jelölés, amely jelenleg még nem zárható ki. Ilyenek a korábbi pinkkel

jelzett set-upok is. A belépés short esetén hasonló a longnál megadottakkal, csak éppen fordítva.

Nagyon rövid táv
====================

Intraday hullámszinten (Subminuette) ahogy csütörtök délelőtt írtam, short beszállót 1.285 - 1.27 környékén volt
érdemes keresni vagy 1.261x törésekor - azóta tudjuk, hogy ez teljesült. Az alábbi képen látjátok az indokokat a pink set-uppal. Az 1.261x törés (piros vonal) egy élő példa a fentebbi 2/b setup-esetnek: kialakul egy ABC hármas, amely láthatóan korrektív szerkezetű és illeszkedik a magasabb hullámszint által sugallt kontextusba -> arra spekizünk, hogy majd töri az árfolyam a B csúcsot - ezúttal lefelé. Ez korrekciók esetén azért működik (általban), mert az ABC korrekciók jellemzően párhuzamos csatornában pattognak.

Jelenleg az valószínűsíthető, hogy még két lefelé kör várható, mielőtt elindul a valószínűsített felfelé korrekció. Ezt erősíti a momentumkép, nagyjából jelöltem a lehetséges lefutást.

M15 kép:
link

Nagyon nehéz röviden és közérthetően írni erről úgy, hogy értelmes, kerek valami legyen a kívülállók számára is. Remélem érzékelhető a fentiekből is, hogy az EWT a jövő kitalálása helyett hogyan szolgálja a potenciális set-upok és azok kereskedését. A gyakorlatban egyszerűbb, mint leírni. Remélem, érzékelhető az a plusz, amit az EWT hozzátesz és lesz, aki hasznosnak találja.

Jó kereskedést!
offshort
offshort 2014. 10. 04. 19:35
Előzmény: #670  hill
#679
attól is függ hogy mivel és milyen időtávon szeretnél kereskedni devizák vagy cfd-s indexek ,

BPforexnél mindegyik jobb ,

-Alfatreder (Fxcm)
-Cityindex
-Admiral M .

10k dodo feletti számlanyitás esetén átnézheted a SaxoBank vagy InteractivBrokers kondicióit ,

ha minden cégről tájékozodni szeretnél : link
offshort
offshort 2014. 10. 04. 19:23
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#678
" Sziasztok , tudna valaki jó szolgáltatót ajánlani forex.re?? Meta 4-est "

az alapkérdés ez volt ,
és nem az, hogy tud-e valaki egy signalkövető szolgáltatót ,
a saját oldaladon keresztüli regisztrácio szintén azt sugallja hogy jutalék reményében reklámoztad a etoro céget ,
akár a "zulut" is betehetted volna, ez régebbi hagyományokkal rendelkezik ezen a piacon !
Törölt felhasználó 2014. 10. 04. 18:42
Előzmény: #675  emerald
#677
Trogerbroker egy nagyon jo tréder volt kár hogy megszünt a blogja.
Törölt felhasználó 2014. 10. 04. 18:14
Előzmény: #674  emerald
#676
Nem reklámozok semmit és senkit, csak a kérdésre válaszoltam, amit feltettek a fórumon. Ez az én tapasztalatom, amit leírtam. Nem értem miért kell véleményt nyilvánítani, amikor azt sem tudod miről van szó. :) Hisz nem is ismered az oldalt. Ha már kipróbáltad, láttad, tapasztaltad, akkor lehet véleményt nyilvánítani. Olyan dologba nem szoktam beleszólni, ill. véleményezni, amiről semmi információm nincs, és főleg, hogy nem is próbáltam ki legalább demó számlával.

És mint írtam az etoro egy közösségi kereskedő oldal, ahol a legsikeresebb kereskedők pozícióit lehet lemásolni. Ez az egyik legjobb tulajdonsága, amit a másik konkurens oldalak nem tudnak. De nem is ragozom tovább aki akarja kipróbálja aki nem az így járt. :)

Így van kedves kételkedő, 40%. Egyébként nem értem miért ennyire hihetetlen. Lehet, hogy a jövő hét csak +5% lesz vagy -2%. És különben is most a héten nagyon jól le lehetett kereskedni az EUR/USD csökkenést. :)

Az igazamat nem akarom bizonygatni, de akit érdekel privátban (e-mail) nagyon szívesen elküldöm a statisztikákat.
emerald 2014. 10. 04. 17:49
Előzmény: #673  hill
#675
Fognak segíteni Neked várj még....:))
Én is fogok! csak most per. pill. Nincs időm. De még hétvégén írok...:)

Addig ezt olvasd el, roppant hasznos:
link

Tegnap ép nyöszörögtem a kereskedési pszichológiával kapcsolatban, aztán venator333 kollégától kaptam ezt a linket (bár már olvastam) de nem lehet elégszer...:-)
A cikk szerzője minő véletlen, itt ír a topikban...;)
Ez úton is köszönet Szarvasvadásznak!!!

emerald 2014. 10. 04. 17:17
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#674
Már bocs de amit írtál, és a link amire vezetted az bizony ügyfélszerzés amiért Te pénzt kapsz.
Ettől persze lehet jó ez a cég, de a 40% másfél hét alatt na ne már!

1.) én is csináltam fél év demó után élesben100.000ft-ból 450.000-et másfél hónap alatt.
DE hozzáteszem már sehol nincs ez a pénz.

2.)mondjuk el hogy ne állmodjon arról hogy folyamatosan és biztonságosan pénzt fog keresni. Legalábbis 2-3évnél hamarább nem!

Én 6hónap demó és 14hónap éles kereskedéssel a hátam mögött annyit meg tudok itélni hogy Te most a saját zsebedre agitálsz.
Soha nem olvastam a ninck neved alatt elemzést, bármilyen hsz-t a fórumon, én is ajánlottam már elmondva a hátrányait is a cégnek ahol kereskedek, de nem pénzért. Pedig csak egy facebook reg kell hozzá!

hill 2014. 10. 04. 16:36
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#673
Köszi az információ. majd lehet lesznek további kérdéseim is:) Az a baj nehéz eligazodni , mivel mind1ik szolgáltató a sajátját mondja a legjobbnak, sőt még a pipes kötéseket, rejtett költségeket is a legjobbnak hazudják
Törölt felhasználó 2014. 10. 04. 15:02
Előzmény: #670  hill
#672
Az etoro-ra username, e-mail cím és jelszó beírása szűkséges, a magyar nyelvre való átkapcsolást csak regisztráció után belépéskor tudod beállítani a jobb felső sarokban!
Törölt felhasználó 2014. 10. 04. 14:59
Előzmény: #670  hill
#671
Szia. Én az etoro-t javasolnám, nagyon egyszerűen kezelhető felület, magyar nyelv, stb..:

- profi és félprofi kereskedőket másolhatsz egy gombnyomásra
- ha nem akarsz nem is kell kereskedni, csak kiválasztod a legtöbbet másolt befektetőket, és minden megy a maga útján ;)
- valós idejű kereskedés
- természetesen nagyon egyszerűen kereskedhetsz, továbbá a másolt személyek pozícióit bármikor zárhatod manuálisan (ha elegendő a profit)
- 50 USD BÓNUSZ ha a lenti linkre kattintasz (100 USD befizetése esetén kapod meg)
- Regisztrációkor DEMÓ számla 10.000 USD-vel, ahol szabadon gyakorolhatsz befizetés nélkül

STB...

Érdemes megtekinteni, én nemrég regisztráltam , és 500 USD befizetéssel 1,5 hét alatt már 203 USD-t kerestem vele, ami nem rossz. :) (Kb. 40%-os profit)
Ebből saját kereskedéssel kb. 70-80 USD-t, a többit az általam másolt személyek kereskedték össze.

Szerintem nagyon jó az etoro, még azoknak is, akik kevésbé értenek a forex kereskedéshez.

Először érdemes a DEMÓ számlával személyeket másolni vagy kereskedni, de aki gyakorlott, az természetesen csinálhatja valós pénzzel is.

50 USD bónuszhoz és regisztrációhoz katt a következő linkre:
link

Csak akkor adja meg a cég az 50 USD-t ha a fenti linkre kattintasz, sima önálló regisztrációkor a www.etoro.com oldalon nem jár az 50 USD!

Vesztenivalója senkinek sincs, egy próbát megér, szóval érdemes kipróbálni!

ÜDV
hill 2014. 10. 04. 13:30
#670
Sziasztok , tudna valaki jó szolgáltatót ajánlani forex.re?? Meta 4-est Kíváncsi vagyok általában melyik szolgáltatónál vagytok , mi a tapasztalat, Mi a jó mi a rossz? Bp forexnél van e valaki??
-bubu-
-bubu- 2014. 10. 04. 11:35
Előzmény: #668  goapsy1
#669
goapsy1
goapsy1 2014. 10. 03. 22:04
Előzmény: #666  szarvasvadasz
#668
engem önmagában nem is zavarna az, ha benézne 1.25 alá, csak előtte nézzen még fel 1.26-ig :D
erre nincs esély?

tudom, hogy az, a következő számlám már biztos CFD-vel fogom amortizálni, nem certivel :D

Amúgy jól kisimult a chart... Az utóbbi 4-5 órában úgy nézem, egy kb 10 pipes sávban mozgott.
Csak érzi azért a piac is, hogy ezt a zúzdát most már tovább nem kéne erőltetni :)))
-bubu-
-bubu- 2014. 10. 03. 21:40
Előzmény: #664  celluxx
#667
Neked is adtam like ot nucus :))
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 03. 21:02
Előzmény: #660  goapsy1
#666
Tudom, hogy nem jó hír, de kicsi az esélye. Intraday hullámszinten negyedik hullám formálódik éppen, amely ha ma esetleg már nem is, de hétfőn sanszos, hogy benéz 1.25 alá.

Felejtsd el a certit, gonosz dolog az, látod, még a hsz sorszám is #666

;-)
Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 20:14
Előzmény: #661  szarvasvadasz
#665
Készithetsz egy certist is mivel a forum fele certizik, jo munkat kivánok hozzá.
celluxx
celluxx 2014. 10. 03. 18:40
Előzmény: #661  szarvasvadasz
#664
Vadi for president!
ÐÐÐ
fxboy
fxboy 2014. 10. 03. 18:36
Előzmény: #661  szarvasvadasz
#663
Nyomtam.

....Akkor most mégiscsak fürkésszük a jövőt?
:)

Törölt felhasználó 2014. 10. 03. 18:35
Törölt hozzászólás
#662
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 10. 03. 18:16
Előzmény: #655  szarvasvadasz
#661
EU: elfelejtettem az előbb: akit érdekel a válasz, hogyan is lesz ebből a pajkos jövőfürkésző gondolatból kereskedési terv, kérem, hogy nyomjon egy lájkot erre a postra - legalább látjuk, hány embert érdekel a téma.

Előre is köszönöm.

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek