Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 16:09
Előzmény: #6879  Törölt felhasználó
#6880
Hát akkor valszeg a két certi lejárati időinek eltérésében lehet a magyarázat.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 15:52
Előzmény: #6878  Törölt felhasználó
#6879
Na de konyorgom, itt ugyanaz a kibocsato!

Az teljesen ertheto, hogy egy strukturalt termek maskent lehet arazva mas szolgaltatoknal. Meg akkor is, ha a "parameterek" (=kotes ar, korlat, stb.) ugyanazok. Mert mondjuk mas a spread, mas utemben jegyzik az arat, stb.

Na de hat az ERSTE mindket termek eseteben UGYANAZT az EUR/HUF bankkozi keresztet latja UGYANAKKOR, es UGYANOLYAN feltetelek mellett tudja a lejegyzett poziciot fedezni, stb.

En semmi racionalis okot nem latok 10%-os felrearazasra.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 15:45
Előzmény: #6876  Törölt felhasználó
#6878
Ameddig a két, egymástól független certi nem járható át egymásba (márpedig nem), addig szerintem nincs ezzel baj.

Frankfurtban is vannak ugyanolyan KO/kötési árú certik egymástól független kibocsátóktól, de más árazással.
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 15:37
Előzmény: #6876  Törölt felhasználó
#6877
olaj-gáz topicban megtalálod
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 15:31
#6876
Keresesi kulcsszavak: XAutista, ERSTE, arjegyzo, certifikat, ugyved, keresztes haboru, brokerbotrany, bennfentes, bovli, bet, mocsar, Magyarorszag.

OFF

Kb. egy honappal ezelott XAutista keresztes hadjaratot hirdetett az ERSTE arjegyzoi ellen. Nem tudom, hogy halad a project (talan mar peren kivul meg is egyeztek? :-)), de van egy erdekes eszrevetel (nem az enyem).

Ma jar le az EBEURHUFTL22 certifikat, es kozben mar megjelent a kovetkezo is, ez EBEURHUFTL23. Mind a kettovel lehet ma kereskedni, kivulallo szamara ugy tunik, hogy UGYANAZON kondiciok mellett van kiirva mind a ketto (kotes ar, korlat ar, szorzo, stb.). Es durvan, kb. 10%-kal felre van arazva az, ami ma fut ki. Errol vajon mi az ERSTE velemenye? (Megilleti oket az artatlansag velelme. En nem bujtam at tovirol-hegyire a kondicios listat es az arazasi felteteleket). De gondolom nagy hallgatas volna a telefonban, ha rakerdeznek.

Smoking (???) gun: link

Erstemarket: link

Ha meg aktualis a dolog, akkor ez talan hasznos lehet XAutistanak. Aki kapcsolatban van vele, talan uzenje meg neki.

ON
eurocent 2015. 03. 13. 14:47
#6875
Aranyat, ezüstöt, WTI-t, gáz-t most hogy látjátok? Irány? Célár?
magellan2214 2015. 03. 13. 13:18
Előzmény: #6861  Törölt felhasználó
#6874
+
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 11:27
Előzmény: #6867  Törölt felhasználó
#6873
akad akár egyetlen olyan két-vagy kétszáz sors hsz-ed is,amiben ne tennél utálast a kezdő kereskedőkre?
nem,mintha bármiben is kevesebbek lennének nálad,sőt,inkább ellenkezőleg!
vagy itt rajtad kívül mindenki kezdő,esetleg hétvégi-,vagy demo huszár?

miért kell mindenkit kioktatni,miért gondolod,hogy másnak nem lehet valamiben igaza,vagy ne kereskedhetne nálad sikeresebben,akár pár hét gyakorlattal is?

nem akarom ismételni maga,múltkot már leírtam,hogy mi a baj a világgal..

NE,KÖNYÖRGÖM NE VÁLASZOLJ-bár kétlem,hogy képes lennél rá!
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 10:59
#6872
USD/JPY sem art naponta ranezni...
mert fundasan es technikai kep is eleg egyertelmu a hosszutavu trenddel kapcsolatban.....
lehet benne konnyeden 10-20% az iden (tokeattetel nelkul)
vagy YCS (etf) de annak koltsegei lehetnek ha valaki CFD-zik es nyilvan a megfelelo pozicio meretezes es kockazat kezeles tovabbra is kulcs a sikerhez....

link
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 10:48
Előzmény: #6869  Törölt felhasználó
#6871
koszi

nyomtam a hsz-ra pluszt mert valaki leminuszolta....
(nem ertem miert, csak informacio kozles volt, tehat koszonet jar erte, hogy megosztottad)

bar en szinte elkepzelhetetlennek tartom ill. kevesebb mint 1% eselyt adok 11$ ill. alatti ezustnek....

13,8-as behalt letorest viszont elkepzelhetonek tartok kb. 25-30%-os esellyel....
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 10:43
Előzmény: #6866  Törölt felhasználó
#6870
koszi

(megjegyeznem a masodik elkepzeles megegyezik amin itt a forumon beszelgettunk napokkal ezelott 1130-as behalt letores es onnan valo fordulas.....
persze lehet ez akar 40-50ponttal lejjebb is...)

ezustrol is lenne prognozisuk???

sokan ugrasra keszen varjak egyebkent a shortosok beulteteset...
(ahogy te szoktad nevezni)

ha nem is imadkozok,de remenykedek hogy az ezustot sikerul megonteni, mert szeretnek boviteni benne is...

;)

Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 10:33
Előzmény: #6864  Törölt felhasználó
#6869
EWI Silver-W1 (EWI Gold-W1 "pepitában")

link

)
tberki 2015. 03. 13. 10:32
Előzmény: #6866  Törölt felhasználó
#6868
:DDD
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 10:31
Előzmény: #6858  Tazsomaru
#6867
Nem piszkallak....es engem nem zavar ha kereskedsz ill. mar nem kereskedsz FX-en....

Ha jol ill. jol fogsz kereskedni akkor nem 12 evig tartani hanem sokkal tovabb....de szerintem ezt mar te is tudod...

Nem ketlem, mert tudom, hogy opciokkal lehet nem csak kockazatokat kezelni de bizonyos extra hozamot is elerni...

Velemenyem szerint viszont vigyazni kell, hogy ne keverjuk a szezont a fazonnal...

ez alatt ertem, hogy ha valakinek van 1 komolyabb reszvenyportfolioja es ugy gondolja hogy a piac kozep illetve hosszutavon nem fog tulsagosan emelkedni es elkezd mondjuk cored call strategiat hasznalni, hogy olyan piacon is tudjon penzt keresni ahol az arak nem igazan emelkednek es CFD poziciknal a covered call is szep eredmenyeket kepes produkalni....
opcioknal viszont nagyon vigyazni kell mivel (ez is 1 tokeatteteles termek, igy tisztaban kell lenni a kockazatokkal, nem ketlem hogy jelenleg jol kezeled, inkabb csak arra szeretnem felhivni a figyelmedet, hogyha a piacon lecsokken nagyon a likviditas ill. tul sokan probalnak azonos iranyba elhagyni a helyszint akkor ott nagyon el lehet uszni, remeljuk teged nem fog elsodorni az ar)
csak jo szandekkent irtam hogy vigyazz, mert nem biztos hogy ott fogod tudni zarni a pozikat ahol tervezed....

amiben nem ertek veled egyet a tozsde nem szerencsejatek, bar nem ketlem hogy az fx brokerek es a media probal kaszinot csinalni belole....
de ha akarod maradhatunk ahogy te nevezed a szerencsejatek fogalmanal....persze nem mindegy ki adja a bankot, vagy ki all a kaszino oldalan....

en nem szedem el senki penzet, egyszeruen probalok olyan strategiakat kovetni, olyan poziciokba belepni ami szamomra hosszutavon elonyt biztosit....

en soha nem kertem peldaul senkit arra hogy nyisson short-ot
USD/JPY-ben, ha valaki shortolja az a kereskedo maganugye...
en longolom nem tudom meddig, legalabbis addig amig a japanok be nem dolnek es a YEN el nem vesziti az ertekenek nagy reszet (mondjuk meg innen 50-90%-ot)....

CHF/NOK shortnal sem kertem senkit hogy longolja egyszeruen csak lecsaptam a capakra akik szepen vacsiztak a kezdo kereskedok szamlajabol ill. vesztesegeibol....(de legalabb megtanultak, hogy a capakon kivul vannak orca-k is az oceanban, ha pedig 1 orca csapat lecsap a kornyeken elo capa populaciora na ott rendet lehet csinalni gyorsan, meg is kertek szepen hogy zarjam le a pozimat, illetve nem engedtek tobbet nyitni
errol is tudnek par emailt kuldeni....,de nincs jelenosege

ha jol emlekszem te reagaltal az en hsz-mra....(lehet hogy nem is en kezdtem a piszkalodast,de ennek sincs jelentosege) a forum jo lenne ha minnel tobben a temaval kapcsolatban irnank, es nem sertodesek, meg szemelyeskedesek lennenek belole....
en tovabbra is sajnalom, hogy ertekes emberek hagyjak el a forumot, mert masok a piszkalodasan es szemelyeskedesen kivul nincs mas erdemi informacio...

egyebkent orulnek ha megosztanad a velemenyedet az arany-ezusttel kapcsolatban vagy GLD,GDX,GDXJ,SLV vagy SLW illetve az ehez kapcsolodo kereskedesi otleteidrol akar meg opcios stratikkal is....
valoszinunek tartom rajtam kivul sokan nagyra ertekelnek az idodet amelyet erre forditanal es nem a csaladodra, hogy megossz ertekes gondolatokat otleteket, szerintem sokan tanulhaynank ill. szerezhetnek ertekes informaciokat belole...
(meg en is)

a dontes joga a tied mint a kereskedeseknel....

sok sikert!

u.i.: tiszteletben tartom a velemenyedet az olajrol ill. hogy marhassaggal illeted az enyemet, szerintem a fair play megkivanna hogy tartsd tiszteletben az en velemenyemet meg akkor is ha mas mint a tied...

link
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 10:23
Előzmény: #6863  Törölt felhasználó
#6866
Az EWI nem cicózik, ha egyértelmű prognózisokat kell adnia:

link

)
ambrika 2015. 03. 13. 10:19
Előzmény: #6858  Tazsomaru
#6865

+++

Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 10:13
#6864
ezüst
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 10:13
#6863
arany
ocsibroker
ocsibroker 2015. 03. 13. 09:52
#6862
no comment
Törölt felhasználó 2015. 03. 13. 09:26
#6861
Kezdo ill. tapasztalatlan kereskedok kozott elo legnagyobb tevhit, hogy ahoz hogy valaki nyereseges legyen ahoz minnel nagyobb talalati arany szukseges.......

megjegyeznem( talalati arany csak az egyik osszetevoje a kepletnek ami meghatarozza, hogy valaki kepes nyeresegesen kereskedni)

hiaba magas a talalati arany, ha a veszteseg nagysagrendileg nagyobb 1-1 rossz kereskedesen mint az atlagos nyereseg*1-talalati arannyal....

Erre az egyik legjobb pelda az SNB lepese januarban....:

kereskedok 100-1000 kezdtek arra spekulalni, hogy az SNB folyamatosan fogja vedeni 1,2-es arfolyamot....
az eredmenyeket ismerjuk.....
mekkora talalati aranyuk volt a kereskedoknek az elmult tobb mint 3 evben egeszen januar 17-ig??????
a valasz egyszeru; nagyon leegyszerusitve a talalati aranyuk 99% ill. magasabb volt (atlagosan)
miert is vesztettek annyian penzt vele???
hat csak azert mert az az 1 veszteseges kereskedes nagysagrendileg nagyobb volt mint a sok apro kis nyereseg...

ha valakit erdekel a neten rengeteg informacio megtalalhato kulonbozo strategiak talalati aranyarol.....

a trendkoveteo strategiak tobbsege kevesebb mint 50%-os talalati arannyal dolgozik...
az egyik legjobban teljesito (legkomolyabb hozamot kepes produkalni) strategia amihez hasonlot peldaul Darvas is hasznalt a talalati arany 30%-os...
(100 kereskedesbol hosszutavon 30 nyereseges es 70 veszteseges kereskedes van).....

Magas talalati arany egyaltalan nem jelenti azt hogy valaki nyeresegesen kereskedik....

Ha pedig ezt valaki kepes elfogadni akkor rajon, hogy azzal peldalozni, hogy 1-1 forumtarsunk hanyszor talalta el az iranyt egyaltalan nem hatarozza meg hogy az illeto nyeresegesen kereskedik vagy vesztesegesen.....

Persze a talalati arannyal konyen felre lehet vezetni a hozza nem ertoket ill. kezdoket.....
(kerdes mi ertelme van felrevezetni masokat???)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek