Topiknyitó: Portfolio 2011. 03. 07. 16:56

Brutális februári hiányadat érkezett  

Ugrás a cikkhez
Februárban óriási hiányt halmozott fel az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - központi alrendszere. A Nemzetgazdasági Minisztérium hétfő délután megjelent gyorstájékoztatója szerint 436,9 milliárd forintos deficit alakult ki az év...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=146355
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2011. 03. 08. 08:16
Előzmény: #118  prmiklos
#120
Minek ilyen luxusban tartani a népet, amikor nem lesz munka hely nem lesz iskola, nem lesz semmi a legujabb szélkakas nterve szerint.
prmiklos 2011. 03. 08. 08:13
Előzmény: #117  tokos.
#119
"a többi egy teljesen átlagos alap életet él,"

Sajnos NEM ez az átlag. Az átlag ennél rosszabbul él, napi gondjai vannak, nem jut egyről kettőre. Havi 500 nettóbol egy 5-6 fős család biztonságosan megél.
prmiklos 2011. 03. 08. 08:10
Előzmény: #116  tokos.
#118
"Nem olyan nagy pénz higgyétek el."

Ezzel egyetértek, az érveid azonban kicsit sántítanak, egy nagyobb család esetén hatékonyabban lehet gazdálkodni a költségekkel (nem lesz annyival több, villany, fűtés, stb)Két személy esetén nem arányosan kevesebb a kiadás.

Persze drága dolog fenntartani egy ekkora családot (jó színvonalon). Nem fértek be egy olcsó autóba, ha elmentek bárhová, egy csomó pénz a belépő, szállás, kaja, stb, stb.

Senki nem mondta, hogy el kell őket szegényíteni, de pl én is úgy gondolom, hogy EKKORA kedvezményt EGY LÉPÉSBEN nem kellett volna odaadni.
tokos. 2011. 03. 08. 08:05
Előzmény: #116  tokos.
#117
Bocs, még egy apróság,

Elég sok embert ismerek, akik közel ezen a szinten keresnek. Az él látványosan jól közülük, aki egyedül van, vagy már rég felnőttek a gyerekek, a többi egy teljesen átlagos alap életet él, egy átlagos minimálbéres vállalkozó lesajnálja őket.
tokos. 2011. 03. 08. 08:01
Előzmény: #96  johai
#116
Na, ez így szó szerint nem igaz.

Havi 1 misiből kb 500-ezret kapsz meg, annak a tizede 50, aminél több maga a családi pótlék is 4 gyerek esetében.

Természetesen tudom, hogy vannak szegény emberek, de ha az a cél, hogy azért mert az egyik szegény, szegényedjen el a másik is, akkor igazad van, csak ezzel visszajutunk a szocializmushoz.

Ugyanakkor egy másik példával illusztrálva a dolgokat, a havi 1 misi bruttóból kb 500 ropit kap kézhez.

Ha ezt elosztod hattal, akkor kijön kb 85 eFt/fő havonta.

Ha egy nyugdíjas pár ennyiből él, akkor azok szegény nugdíjasok, mi lesz velük, ajjajjajajaj!?

Pedig, a nyugdíjas pár elvan 50-60 nm-en nem nyomorog, míg egy hattagú családnál ez nyomor, minimum 120-150 kell egy emberi élethez.

A 150 nm rezsije sokkal magasabb, mint a 60-é, két emberre kevesebb víz fogy, kevesebb vellanyt használ, azon túl, hogy ha a pógár kénytelen megvenni a nagyobb házat/lakást, akkor azért kölcsönt kel felvennie, és fizetheti a törlesztőit, ami a nyugdíjasnak jellemzően nincs.

A nyugdíjas nem növi ki félévente a ruháit, nem kell iskolában tankönybveket vennie, meg egyéb szarokra költenie, főzhet otthon a menzai koszt töredékéért, nem kell munkába mennie ami a másiknak pénzbe kerül, de ha igen, ingyen használja a tömegközlekedést (egy kor után), míg a család tagjai nem.

Nem olyan nagy pénz higgyétek el.
tokos. 2011. 03. 08. 07:49
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#115
Ezt egy kicsit nehezen bogarászom, hogy mlyik szám mire vonatkozik, de

"És egyébként a tőkejövedelmek adója is csökkent. Szvsz az meg a másik 50-100 mrd, aminek a jó részét megint a top-nak adtuk. "

Erre azt hiszem, hoy írtam, ezzel nem értek egyet, szerintem egy szintre kelett volna hozni, esetleg itt is fokozatosan elérni a 16%-ot és csak a fele csökkentést adni első nekifutásra (vagyis 18%-ra állítani).

"Ezt gondolom. Ne feledd, 10% az közel 400e munkavállaló. Amiről te beszélsz, az a legfelső 0.1-0.5%. "

Ezt nem teljesen értem, a Bajnai-féle 2011-es tábla, és a jelenlegi között a nem ekkora különbség van, csak a havi 1 milla felett keresőkre nyílt volna az olló, az szerintem az a kb 0.5%, amit említesz. Akik jellemzően továbbra sem a leggazdagabbak.

A 100 mrd egyébként egy kicsit kevesebb, emlékeim szerint 70-re számolták, azért írtam, hogy max 100.

Ha tényleg ez hibádzik a költségvetésből, akkor én ezt egyenletesen osztottam volna el vagyis egy kicsit magasabb kulcsot adtam volna, vagy kisebb adójóváírást, de leginkább a minimálbért pöccentettem volna egy kicsit tovább a skálán.

A nagy pénz a két tábla között amúgy a családi kedvezmény, nem ez.
exley 2011. 03. 08. 07:44
Előzmény: #113  exley
#114
Mat-csics, hi-hi..
exley 2011. 03. 08. 07:43
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#113
Lucifer a "fitymás2-ját húzogatja....
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 06:54
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#112
Hozam pedig a hosszutavu varhato alapkamatotol fugg.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 01:49
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
Helyesen: alapkamatnak nyilván NEM állhatnak neki...
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 01:44
Előzmény: #108  szivacs
#110
Ez micsoda marhaság:

"3. A kamatkiadás - ami februárban magas volt - csökkenni fog az új tagokkal felállt monetáris tanács tevékenysége révén - legalábbis amíg a minősítők engedélyezik."

1. Nem az alapkamat határozza meg a kamatkiadásunkat, hanem a hozamok (a 3, 5 éves).
2. Alapkamatnak nyilván állhatnak neki rögtön nyirbálni, ez nem ilyen. Max. egy legközelebbi kamatmeghatározón nem emelnek, amikor meg lehet vágnak 25-öt. Ettől nem fognak esni érdemben a hozamok.
3. A hozameséshez hiteles gazdaságpolitika kell. Ilyen gyászos februári hiány után hozamemelkedés lesz.
4. És akkor ne feledkezzünk meg a Ft-ról sem. Mert ugye az IMF+EU hitel euróban denominált. Túlzott kamatcsökkentés gyengíti a Ft-ot, így ha a kamatcsökkentéssel együtt esnének is a hozamok valamennyit, a Ft-on ezt az előnyt el is bukhatjuk.
szivacs
szivacs 2011. 03. 08. 01:37
Előzmény: #107  szivacs
#109
Ezt nevezem!
Még íly késői órán sem lankad a pirosceruzások tettrekészsége!
Még írok néhány pirosítandót, le ne feküdjetek ám!
szivacs
szivacs 2011. 03. 08. 01:32
Előzmény: #43  ts3
#108
Bíztatót?
1. Amit a Tenkes Kapitánya mondott: "A végén csattan az ostor!" - reméljük nem rajtunk!
2. Ez a hiányadat kedvezőbb, mint a helyi önkormányzatok hiányát is tartalmazó!
3. A kamatkiadás - ami februárban magas volt - csökkenni fog az új tagokkal felállt monetáris tanács tevékenysége révén - legalábbis amíg a minősítők engedélyezik.
4. Hitelezőink továbbra is megkapják jólmegérdemelt extraprofittartalmú kamataikat még akkor is, ha ennek érdekében újabb hiteleket kell felvennünk.
Remélem most már bízol a szebb jövőben!
szivacs
szivacs 2011. 03. 08. 01:18
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#107
A diktafont felejtsd el, ez profi felvétel az orra előtti profi mikrofonról.
"valami élelmes szoci" - van egyáltalán olyan?!
Mármint rajta kívül.
szivacs
szivacs 2011. 03. 08. 01:14
Előzmény: #101  johai
#106
A veszteséges vállalkozók adóztatása a következők szerint történik:
1. IPA: árbevétel-alvállalkozó-elábé adóalapra (a legtöbb helyen) 2% IPA - azaz korrigált forgalomarányos adó a veszteségesekre is,
2. veszteségadó: amennyiben az adóalap nem éri el a bevétel 2%-át, úgy a 2% képezi az adóalapot - azaz forgalomarányos adó a veszteségesekre is,
Ennek eredményeképpen a bevétel legalább 3-4%-a után a veszteséges vállalkozóknak is adózniuk kell már évek óta. Ehhez járult még a tavaly eltörölt "elvárt jövedelem" utáni adózás, ami ezt megemelte.
Ehhez képest a korábbi szabályok szerint a tesco például az árbevétele 0,0097854%-ának megfelelő nyereségadót fizetett Magyarországon.
Ez ám az áldás, az áldóját!
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 00:34
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Mondjuk e tekintetben kíváncsi lennék ellenvelemeny véleményére, aki elmondása szerint baromi jól keres, ehhez képest tapsikol a Jobbiknak, aki 50%-át elvenné a pénzének (ja és az MNYP-t is keményen államosítani akarta).

Mondjuk nincs kétségem arról, hogy erre se fog reagálni valamilyen ürüggyel. Neki nem a beszélgetés a célja, ő nem akar válaszolni. Ő provokálni jött, és ezt is teszi.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 00:28
Előzmény: #93  tokos.
#104
Tokos, nem azt írtam, hogy legfelső... Osszuk mondjuk decilisekre: a Bajnai és a 16% lin. adó az alsó 9 decilisben ugyanaz. A felső 10-ben különbözik fokozatosan (esetleg már a felülről 2-ban nyílik az olló). Ezt gondolom. Ne feledd, 10% az közel 400e munkavállaló. Amiről te beszélsz, az a legfelső 0.1-0.5%. Ott tényleg mindegy, mert ott elsősorban tőkejövedelem van, nem munka. És egyébként a tőkejövedelmek adója is csökkent. Szvsz az meg a másik 50-100 mrd, aminek a jó részét megint a top-nak adtuk.

Szóval ez a 2 tétel 150-200 mrd és elsősorban a legfelső kategóriának adtuk. Egy válságban. Fedezet nélkül. Szerintem ez nincs rendben.
prmiklos 2011. 03. 08. 00:01
Előzmény: #99  johai
#103
Hát igen, itt jön be az állami szektor-privát szektor ellentéte. Az egyik esetben adófizetők pénzét költik, a másik esetben tulajdonosokét. Mindkét esetben vannak olyan "kedvezményezettek", akik megérdemlik a magasabb juttatást, és olyanok is, akik nem.

A baj az (is), hogy a béren felül még megy a lenyúlás is. A felszínen harcot indítottak a korrupció ellen (igaz, csak a "elődöket" illetően), de a mai funkcionáriusoknak sem kell a szomszédba menni bőrért a képükre, ők is megkérik a maguk részét. Nem tudom mennyi pénz mehet el így (korrupcióra), de rengeteg :-(
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 23:55
Előzmény: #101  johai
#102
A Fidesz báránybőrben tetszelgő ördög, azt kántálja, hogy harcot indított az Antikrisztus jelét felvettek ellen, holott rongyai alatt ő is hordja a gonosz jelét.
johai 2011. 03. 07. 23:51
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#101
Ez semmi,a Fidesz tulteljesitette már most,ugyanis olyan cégeket adóztat meg akik veszteségesek,igen furmányosan a forgalom alapján kell fizetniük.

Ezen cégeknek áldás lenne az Őn (70-80)%-a.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek