Topiknyitó: Portfolio 2011. 03. 07. 16:56

Brutális februári hiányadat érkezett  

Ugrás a cikkhez
Februárban óriási hiányt halmozott fel az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - központi alrendszere. A Nemzetgazdasági Minisztérium hétfő délután megjelent gyorstájékoztatója szerint 436,9 milliárd forintos deficit alakult ki az év...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=146355
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 23:36
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#100
"Irigy, megkeseredett, sikertelen emberek"

Igen irigy vagyok, hogy nem sikerült közeli kapcsolatba kerülnöm minden számomra kívánatos nöi személlyel

Igen megkeseredett vagyok, mert többnyire tisztán iszom a fekte kávét.

Igen sikertelen is vagyok, hogy nem sikerült eddig végigolvasnom a 19. századi orosz irodalmat.

De törekedem fenti hibáim kijavításán kivéve a kávét, igaz azt néha kevés tejjel fogom inni.
johai 2011. 03. 07. 23:30
Előzmény: #97  prmiklos
#99
"Az emberek zömének persze esélye sincs ilyen jövedelmet elérni, de nem utálni kellene azokat, akik olyan szerencsések (és tettek érte sokat), hogy jól keresnek."

Még ha lenne esélyük akkor is utálják "a miliósokat",ugyanis sok helyen nem az érdemek alapján osszák szét a pénzeket.

Sok látszatintézmény még ma is müködik,sőt most működik csak igazán,és a vizfejhez se nyultak hozzá,nem mertek.
A juttatások pedig közelebb vannak a havi 1 millához,mint a havi 100k-hoz,és ezek az emberek az szja alapján adóznak.
Pontosan nem lehet tudni mennyit visznek el a költségvetésből,valószinüleg sokkal többet,mint amit a segélyeken,és a rokkantakon akarnak sporolni.

Mindenesetre 2 hónap alatt az éves hiány 80%-a megvan.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 23:18
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#98
Udvaroljon még Tokos úrnak, hátha megenyhül az Ön irányában és létrejöhet a szövetség.
Hogy segítsek, legyen 81%-os adóval sújtva minden évi 15 millió feletti bérjövedelem a 10 és 15 millió közöttiek pediglen 72%-al.
prmiklos 2011. 03. 07. 22:58
Előzmény: #96  johai
#97
"Tudom, ez itt sok embernek irritálóan magas pénz, pedig nem az, ha az ember nevel 3-4 gyereket, és mondjuk egy kereső van, nem nagyon lehet belőle ugrálni."

Na, azért abból kényelmesen meg lehet élni, és jut pénz nyaralásra és telelésre is. Az igaz, hogy nem nevezhető gazdagnak egy ilyen család, de az is biztos, hogy nem szorult volna rá ILYEN MÉRTÉKŰ plusz kedvezményre. Ezt én sem tartom helyesnek!

Azt, hogy a magas jövedelem irritál embereket, nem tudom megérteni. Nem a másiktól kell irigyelni, hanem tenni kell érte! Az emberek zömének persze esélye sincs ilyen jövedelmet elérni, de nem utálni kellene azokat, akik olyan szerencsések (és tettek érte sokat), hogy jól keresnek.
johai 2011. 03. 07. 22:51
Előzmény: #93  tokos.
#96
"Tudom, ez itt sok embernek irritálóan magas pénz, pedig nem az, ha az ember nevel 3-4 gyereket, és mondjuk egy kereső van, nem nagyon lehet belőle ugrálni."

Na látod ebben igazad van!Kurva irritáló.

Vannak olya 2-4 gyermekes családok akik ennek a tizedéből élnek,családi pótlékkal.Mondhatjuk azt hogy az 1milliós jövedelmű családnak a gyerekkedveményéből kell megélniük!
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 22:45
Előzmény: #64  SteveBux
#95
a parlamentbennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!

te primitív droid..........
tokos. 2011. 03. 07. 22:44
Előzmény: #93  tokos.
#94
"Tudom, ez itt sok embernek irritálóan magas pénz, pedig nem az, ha az ember nevel 3-4 gyereket, és mondjuk egy kereső van, nem nagyon lehet belőle ugrálni."

Pontosítok, lehetett tavaly ugrálni, hatalmasakat idén sem, de azért sokkal nagyobbakat.

De annyiszor írtam már, nem ez a réteg a gazdag, nem ezek járnak felsőkategóriás autóval, és nem ezek laknak a Rózsadombon. Nem ezeket kell adóztatni orrvérzésig.
tokos. 2011. 03. 07. 22:40
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
pénznyelő,

Az első két pontot másként látom.

"Ez már a felső közép, ill. felső kategória."

Hol? Kapolyi hová tartozik, és hány százalékon adózik?

Utánanézhetsz, kb. 2 mrd osztalékot vesz fel, lineárisan adózik utána. Ez éppen 100-szorosa annak a szerinted felső kategóriába tartozó alkalmazottnak, aki évi 20 misivel már alaposan progresszíven adózna a Bajna tábla szerint. A 15 misi szuperbruttó volt egyébként, az havi 1 misinek felel meg.

Tudom, ez itt sok embernek irritálóan magas pénz, pedig nem az, ha az ember nevel 3-4 gyereket, és mondjuk egy kereső van, nem nagyon lehet belőle ugrálni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 22:34
Előzmény: #80  tokos.
#92
Kormanyzo (Zoli, karpatrenges, walkur) valójában komcsi, pláne ezzel az 50%-os adóval.

Irigy, megkeseredett, sikertelen emberek, akiket az elégedetlenség és a feltüzelt gyűlölet gyűjtött egy párthoz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 22:27
Előzmény: #73  tokos.
#91
Tokos:

"A Bajnai féle adótáblához képest a fidesz lineáris adója gyakorlatilag kevesebb, mint 100 mrd-t hagyott az embereknél."

1. 100 mrd azért nem kevés, pláne egy tételen.
2. A Bajnai 2011-es és a 16% lin. közötti különbség az évi 15 millió felettieknél van. Ez már a felső közép, ill. felső kategória. Az előbbi 100 mrd ide megy. Ez pláne ilyen válságban és pont ide abszolút nem elfogadható számomra.
3. És nagy hazugság így a bérplafon is. Mert kb. 10-20 ember keres kevesebbet (leginkább Simor), miközben sok 100/1000 milliós kategóriájú TÖBBET (azaz kevesebbet fizet vissza).

Nagyon nem mindegy ez a 100 mrd. Se az összeg, se ennek társadalmi helye, szerepe, gazdasági célja, eredménye tekintetében.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 22:21
Előzmény: #89  johai
#90
Koleszosokkal az a baj,hogy nem tudják mit kell tenni,de viszont az akarat megvan bennük,és ez dicséretet érdemel !
johai 2011. 03. 07. 22:11
Előzmény: #64  SteveBux
#89
"én már félek megszólalni a munkahelyemen mert nem úgy gondolom mi az elvakított droidok, de majdcsak felnyílik a szemük "

A Fidesz szerencsejátékot űz,rögtönözve hozza a döntéseit...fej vagy irás a valószinüsége annak hogy a reformjaik mennyire jönnek be.Esetleges,és nagyrészt konjuktúrafüggő,tehát a szemfelnyillásra lehet hiába vársz.


Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 22:09
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
Nem akarom én a mélynövésű felcsúti viktátort védeni, de honnan tudod, mit vallott be a híveinek, és mit nem? Ha valami élelmes szoci nem visz magával diktafont Őszödre, akkor most Ferenc testvért sem ünnepelhetnéd mint az őszinteség bajnokát, mert szenvedélyes igazságbeszédéről senki nem tudna.:)
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 22:04
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
Gyurcsány egy elmebeteg.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 22:03
Előzmény: #82  tokos.
#86
Pénznyelővel kell majd szövetkeznie, hogy elkerülje eme hatalmas adóterhet csak a szövetség segíthet Önnek.
Ha elbukik küzdelmük a Jobbik ellen, szörnyű bosszúból Tokos - Pénznyelő adónak fogják eme adófajtát elnevezni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:46
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#85
"Ha néztél volna parlamenti közvetítést akkor tudnád ,csak akkor vonultak ki mikor szeretet Ferenc testvéretek retorikázott.:)"

Az a bizonyos Ferenc testvér Magyarország megválasztott miniszterelnöke volt.
Aki ugyan a választásokat követően saját híveinek valóban bevallotta, hogy a választások megnyerése érdekében hazudott, de ebben erkölcsileg jelen miniszterelnökünk fölé nőtt, mert ő viszont ezt nem tette meg. Sőt.
Ez a különbség. De nagy.
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:33
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#84
A mérték akkor is meglepő...
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:33
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#83
A mérték akkor is meglepő...
tokos. 2011. 03. 07. 21:25
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
110 nem?
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 21:25
Előzmény: #80  tokos.
#81
Legyen akkor 75%.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók