Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2017. 02. 05. 08:53
Előzmény: #5376  pomperj
#5380
Érdemes egy pillantást vetni erre a Bloomberg táblázatra: link
Elkezdtem nézni a legalacsonyabb százalék értékű elemeket. Most a Nickelt emelném ki. Idézet a Wikipédiáról:
"Annak ellenére, hogy viszonylag ritka elem, az egyik legfontosabb ipari fém....A legnagyobb nikkel-lelőhely: Sudbury (Ontario, Kanada). Ez adja a világon kitermelt nikkel 2/3-át."
Itt vannak a kanadai nickel bányászok:
ABX, PLG, PLM, SWC (ez utóbbinak biztosan van bányája Ontarioban).
Így néz ki nickel havi chart most: link
Szerintem még egy esés kell, hogy kész legyen az eső struktúra, ami eltarthat 1-2 évig. Utána go long évekig. Ezt a várakozásomat megerősíti a dollár várható erősödése az elkövetkező 1-2 évben.
pomperj
pomperj 2017. 02. 04. 17:47
Előzmény: #5377  Törölt felhasználó
#5379
Ha lesz egy kis eso, akkor a jovo het elejere csinalok a blogban egy nagyobb update-et; mar egy honapos ami persze hetes szinten priman ervenyes most is, de a naposok elavultak.
(Nem less meglepi; talan egyedul a yuan uj ereje miatt Kinat kell jobban atgondolni. India, Korea, Taiwan bull, Japan kis korrekcioban van de NAGYON bull)
De amig sut a nap, inkabb az Ocean Blvd-n nezelodok vagy atmegyek a klubba dumalni.

Tegnap a Tesla bemutato teremben beultem az uj model3-ba. Akkora mint a BMW3, az S modellnel 15-20%-al kisebb; de varosi autonak is, es 300km utakra is epp eleg.
Megjegyzem, a Tesla SUV is szebb a tobbinel, nepszeru is mert eleg sokat latok itt, de nem vennek.
Az ules es a kabin tovabbra is szenzacios; nekem van mindegyik nemet luxi, de egyik se kozeliti meg. Es tovabbra sincs egyetlen gomb se benne; akinek nem fekszik az ipad, az ne vegyen ;-)

pomperj
pomperj 2017. 02. 04. 17:14
Előzmény: #5377  Törölt felhasználó
#5378
;-)
Ez konnyu, mert ha van commodity orszag, akkor Russia number 1. (Australia es Brazil kovetik a dobogon)

En bull vagyok commodityban, lasd epp elobb. Es bar allando a Putyin/Russia politikai kockazat, tele van ezzel minden media. Megis, en speciel sokkal kisebb sulyozast adok ennek a tenyezonek, mint a fundas es TA elemzesnek ... praktikusan majdnem zerot. Putyin nem szamit a tozsdei mozgasban semmit. Trump se sokat, tulertekelt a pasas mostanaban.

A Russia Index egyenkent milyen?

link

Ha osszehasonlitod, pont mint a Blommberg commodity index.
Es eppenseggel RTSI elobbre jar. Epp most, 1200 kornyeken (RSX=22 szint) ert el egy eros ellenallasi zonaba. Nem is haladt 2 honapja sokat. Es alighanem hajlando csapkodni itt egy ideig; erdemes kivarni egy jo kis korrekcios aljat. De ha attor holnap azonnal bele kell venni. Russia nem vitasan eros bull; es 2 even belul duplazni tud.

A Moszkvai volumen az utolso evben megtriplazodott. Alig hinnem, hogy a gimnasztyorkas orosz muzsik kezdett mind venni. Oda nagy penzek mennek mostanaban.

Megjegyzem, iden Goldman is bull Russia temaban; mar November vegen megjelent es feltettem Goldman 2017 evi kedvenc temait. Az tobbet jelent mint az en kis hullamtechnikai elemzesem; ha megnezed, nov-dec honapban szepen ment is RSX.

Ha nem 5 legjobb potencialt figyelsz, akkor Russia jo 6. hely.

Törölt felhasználó 2017. 02. 04. 15:20
Előzmény: #5368  eurocent
#5377
Pomperj?

Oroszokról pár szó???
pomperj
pomperj 2017. 02. 04. 15:18
Előzmény: #5368  eurocent
#5376
Nekem ezek a hosszutavu value kedvenceim, es abszolut egyetertek.

Par mas tema, roviden.
1)DAX.
Rallyban van, valoszinuleg (5) hullam, mert a 2016.febr. alj egy (4) primary bottom volt. A hullamszerkezete nem komplett meg, es varhatoan a 12.390 eddigi top fole tart. Ha jol szamozom, most epp (iii of 3) szakaszban van. Mar csak kb.600 pont kellene, az 5% emelkedes, annyinak kellene lennie a momentumbol.

Ez Euroban ervenyes. Csakhogy Euro 1.40->1.00 iranyba gyengul. Es tudni kell: gyengulo penzben merve erosodik a DAX; USD_ben merve mar nem lesz uj csucs. Szoval USD-ben tartani a penzt jobb idea volt mar 2 eve, mint DAX-ot tartani.

Ezekkel egyutt is: a DAX a legerosebb az EUban. A Stoxx ugyan emelkedik, de azt mar inkabb (2) hullamos korrekcios emelkedesnek gondolom. A tobbi index gyengebb. Amit FTSI csinal, az hiaba uj csucs: vegkepp irrelevans a gyengulo FontSterling mertekegysegeben az investornak.

2)Commodity
A Bloomberg Commodity Index longterm chart secularis, hosszutavu bottom-ot csinalt 2016-ban. Es megindult fel.

link

Az elmult 8 evben, 2009 ota nem volt jo idea nyersanyagokba invesztalni. Szep klasszikus A-B-C forma az index eses, raadasul C=A, es eppen lejott a 98-as alj szintjere is. Szoval; erosen gyanus mar 1 eve, hogy kesz a korrekcio.

Azt gondolom, a kovetkezo 8-10 evben az anyagokkal es energiaval valo befektetesek jobbak lesznek, mint barmi masfajta inveszticiok.

A kozeptavu, hetes chart a jobb oldalon ugy nez ki, mint ami kitoresre keszul. Ha attor, onnantol kezdve nagy bull indul anyagok/energiak mufajban.
Ez az egyik fo oka annak, hogy az olaj, uran, lithium, szen, stb. nalam elso prioritas. Es mivel ezekkel egyutt az arany/ezust is emelkedni szokott, azokra is erdemes figyelni.
A banyaszok, alapanyagosok, vegyi uzemek lehetnek a legjobbak 2017 evben.

tberki 2017. 02. 04. 14:34
Előzmény: #5374  pomperj
#5375
Az alapveto problema hogy kicsi a backlog, ill. arra is fel kell keszulni hogy ha lesz is uj biznic, akkor sem a korabban megszokott napidijakat kapjak a furohajokra. PACD jelenteset nezegettem, ott kb felere estek a napidijak (kaptak ket uj rovid szerzodest), szerintem erre kell kb szamolni
pomperj
pomperj 2017. 02. 04. 13:58
Előzmény: #5365  felcsorgok
#5374
De, elneztem.
SDRL eseteben nyilvanvaloan az a tervezett 1 Mrd-os tervezett tokeemeles sikere hataroz meg mindent. A volatolitas is duplaja a tobbi oilservice ceghez kepest.

A short interest 28% nagysagu a teljes reszvenyallomanyhoz kepest. Ez eszelos magas, (megjegyzem a tobbi olajszerviz cegnel is hasonloan magas !), szoval egy jo hirtol a shortcover miatt 3-5 napig is tarthat a shortosok kiugrasa es siman duplazodhat azalatt az ara.

A Debt/EBITDA=4.1 es ez normais idokben nem is lenne csodkockazat; bar persze magas. A baj az, hogy az olajmizeria ota, bevetel 2 ev alatt majdnem a felere esett. De meg mindig operativan nyereseges; csak eppen a nyereseg nem eleg es nem fedezi az adossag-szolgalatot.
Törölt felhasználó 2017. 02. 04. 11:33
Előzmény: #5372  eurocent
#5373
1170-es támaszra már most betettem egy kis longot...

)))
eurocent 2017. 02. 04. 11:31
Előzmény: #5369  kimpaa
#5372
na mégegyeszer
US500 1D: link
A szintjelző szerint a 2016.02.11-óta tartó emelkedés min célára 2320, max kb 2440.
2320-nál fordulat várható, ami a projekció szerint február közepére esik. Legvalószínűbb, hogy az esés vagy korrekció célára 2200 körül lesz és április első feléig eltarthat. 1170 körül van egy erős támasz (ez a verzió március közepéig megtörténik). Ha azt nem töri akkor újabb nagyobb emelkedés következhet .
eurocent 2017. 02. 04. 11:17
Előzmény: #5369  kimpaa
#5371
US500 1D:
eurocent 2017. 02. 04. 10:39
Előzmény: #4734  eurocent
#5370
FXI 1M: link
FXI negyedik hónapja küzd a 36-37-es szinttel, nem bírja áttörni. Egyre inkább valószínű hogy délnek fordul.
Ha a charton jelzett feltételezés igaz, akkor cél 19-12,8 sáv.
Szűk stoppal bátrak megjátszhatják YANG-al.
kimpaa
kimpaa 2017. 02. 04. 10:24
Előzmény: #5368  eurocent
#5369
Az SP-t is megnéznéd? Tegnap nagyon comboskodott, ott toporog 2300 előtt.
eurocent 2017. 02. 03. 23:40
Előzmény: #5179  eurocent
#5368
EWZ még nem tört ki. A szintjelző szerint a következő értékekre kell figyelni:
1. Nagy valószínűséggel az elkövetkező 1-2 hétben az árfolyam leesik 34,x-re, esetleg 32,5-ig. Ezzel 2016.10 óta kész lenne egy flat/running flat alakzat. 35,5 felett célár 5x.
2. Ha az árfolyam 32,5 alá esik, akkor az utolsó erős támasz kb 29,x. Ha ez törik, akkor nagyobb esés jön.

Készítettem néhány chartot, felteszem hátha valaki hasznát veszi:
TUR 1W: link
Év eleje óta kialakult egy abc forma és c megállt az eső csatornánál. Ha folytatódik az emelkedés 37,x szintről korrekció indulhat. Ha csak az eső csatornát teszteli vissza akkor a következő célár kb 39,x. 45 elérésekor szűk stop használata ajánlott.

MTU 1M: link
A közeljövőben elvileg 10,x-ig elmegy. A szintjelző szerint MTU jobb mint NMR. NMR 3-as szerkezetűnek tűnik.

CCJ 1M: link
Cameco korrekció egy elég erős támaszhoz érkezett, de nagy valószínűséggel az eső csatornát 8,x-ig visszateszteli. Ha az alatt zár, akkor új ATL várható. Ha 10 körül fordul, akkor célár kb 15.

RSX a közeljövőben leszúrhat 20,2-ig, utána elindulhat 25-26 sávig. Ez egyben az olajos cégek várható emelkedését sejteti (egy kiesebb esés után).
kimpaa
kimpaa 2017. 02. 03. 21:47
Előzmény: #5363  pomperj
#5367
SP meglódult kicsit
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 21:47
#5366
Kérdeznék tőletek!

Orosz befektetések már nyerők, vagy várjuk meg az unió ítélet hirdetését?

Ti már beszállnátok vagy még nagy a rizikó?

POMPERJ??,

Köszi
felcsorgok
felcsorgok 2017. 02. 03. 20:26
Előzmény: #5360  pomperj
#5365
Nem Feb 23-án fog jelenteni?

E szerint Feb 23:

link

Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 17:29
Törölt hozzászólás
#5364
pomperj
pomperj 2017. 02. 03. 17:22
Előzmény: #5354  pomperj
#5363
Ide masolom a Neowave modszer nagy oregjenek, Glenn Neely, mai chartjait az SPY kilatasrol.
Hetes es napos chart.

link
link

Neely iden is megnyerte a timer digest dobogos helyet.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 03. 16:43
Előzmény: #5359  upgrayeddAKS
#5362
Kisebb pakkot csak hozzámvágtak a végén... :)
A többiből majd veszek vodkát, és eladom az alkeszeknek :)
Ha kicsit gyorsabb vagyok, teljesül a teljes ajánlatom... most McDee-vel egy csónakban evezünk (csak én rá tudok ülni akár évekre is, ha idén mégsem akarna a management srv.-t venni a cég FCF-ból ill. túl egyenletesen osztanák el a rávalót (időben 1enletesen).)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 03. 16:18
#5361
Pár hete tudtam meg, hogy az AMD kihoz egy nagyon jó CPU-családot (Ryzen) idén + év végén egy új GPU-t (Vega). Gondoltam, hátha leesik még előtte az árfolyam, mert amúgy finoman szólva is nem túl jók eddig a mutatói. 10 USD körül megfelelt volna nekem, de bíztam benne, hogy 9 körül is fogok tudni venni, ha egy kicsit rosszabb a hangulat. Erre jelentett egy tűrhetőt (2 cent veszteség / rv. helyett 1 cent), amire a hurráoptimizmus elvitte 12 USD fölé. Nagy köcsögök azért néha ezek a jenkik :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek