Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 29. 21:40

Tréder Topik :o)  

megnyitok egy remek kis kókuszos, lecsós, halacskás topikot. reméljük ez is hosszú életű lesz mint a régi, ami hat évet élt..



hát mindenkinek jó horgászatot! ))

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2021. 05. 31. 08:55
Előzmény: #185499  _Macika_
#185500
_Macika_
_Macika_ 2021. 05. 31. 08:52
#185499
Gyengén indulhat a hét a tőzsdéken
.
Történelmi számok: rommá kereste magát a gyenge forinton az MNB
-bubu-
-bubu- 2021. 05. 31. 08:36
#185498
 
 
Nemzetközi részvénypiaci hírek
 
Minimális emelkedéssel zártak pénteken az amerikai részvényindexek. Az S&P 500 0,08 százalékkal, a Dow Jones 0,19 százalékkal, a Nasdaq Composite 0,09 százalékkal került feljebb. Ázsiában vegyes mozgásokat látunk, de a fontosabb mutatók lefelé tartanak. A Hang Seng 0,66 százalékos, a Shanghai Composite 0,26 százalékos, a Nikkei 1,15 százalékos csökkenést mutat. A határidős mozgások alapján az európai részvényindexek 0,3 százalék körüli csökkenéssel indíthatják a hetet. Az Egyesült Államokban ünnepnap miatt nem lesz kereskedés, illetve az Egyesült Királyságban bankszünnap van, így az európai piacokon és a devizapiacon is a szokottnál alacsonyabb aktivitás várható.
 
Ismét megbüntetheti a Deutsche Bankot a Fed. A Wall Street Journal meg nem nevezett forrásokra hivatkozva arról ír, hogy az amerikai szabályozó bírságot helyezett kilátásba, mivel továbbra is elégtelennek találja a Deutsche Bank gyakorlatát a pénzmosás elleni küzdelemben. A bank 2017-ben 47 millió dolláros bírságot fizetett emiatt, 2018-ban is jelentős hiányosságokat talált a Fed, majd tavaly májusban jelezték ismét a problémát. A Deutsche Bank szóvivője jelezte, hogy nem kommentálnak semmilyen híreket, illetve a szabályozókkal folytatott kommunikációt.
 
Ideiglenes felfüggeszti a Boeing a 787 Dreamliner repülőinek leszállítását. A szövetségi szabályozók több információt szeretnének a Boeing által korábban azonosított minőségellenőrzési kérdésekre javasolt megoldásokról, így ameddig nem záródik le az ügy addig a repülőgépgyártó felfüggeszti az érintett modellek leszállítását.
 
Jelentett a Costco. A nagykereskedelmi vállalat 2,75 dolláros egy részvényre jutó árbevétellel zárta az idei első negyedévet ezzel 40 centtel meghaladta az elemzői várakozásokat. Árbevétel soron szintén felülteljesített a cég. A menedzsment közölte, hogy emelkedő költségek várnak a vállalatra a következő negyedévekben, melyhez az általános költségek emelkedésén túl a munkabérek emelkedése is hozzájárul. Végül több mint 2 százalékos eséssel fejezte be a részvény a pénteki kereskedést.
 
Tovább folytatódik az AMC-őrület. A moziláncokat üzemeltető vállalat részvényeit a pénteki nyitás előtti kereskedésben is tovább húzták, majd több mint 38 százalékos pluszban is tartózkodott a pénteki kereskedés során az árfolyam, azonban a zárásra végül 1,5 százalékot esett a papír.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Portfolio.hu, Világgazdaság, CNBC, Equilor Elemzés
 
Devizapiaci, makrogazdasági hírek
 
Az USA kormánya sem aggódik a növekvő infláció miatt. Joe Biden 6000 milliárd dolláros költségvetési terve a következő évre vonatkozóan erősen felpörgetheti a belföldi fogyasztást, illetve az adóemelések hátrányosan érinthetik a vállalatokat és a gazdag amerikaiakat. A belengetett csomag tartalma alapvetően nem okozott meglepetést, hatalmas infrastruktúra és klímavédelmi beruházások, jelentős egészségügyi kiadások és a szegényeket támogató programok találhatóak meg benne többek között. Az adóemelések ellenére is tervezetten 1800 milliárd dolláros deficit lenne várható jövőre, azt azonban külön kihangsúlyozta a Biden adminisztráció, hogy az évi 400 000 dollárt keresőkre nem vetnének ki pótlólagos adókat. A kormány hasonlóan a jegybankhoz csak rövid távon megugró inflációval számol. Összehasonlításképpen Donald Trump utolsó költségvetési javaslata még a pandémia kirobbanása előtt 4800 milliárd dolláros volt.
 
Megtorpant a kínai feldolgozóipar lendülete. A kínai statisztikai hivatal által mért feldolgozóipari BMI 51 pontra csökkent májusban, mely azt mutatja, hogy a kilábalás lendülete alábbhagyott. A szolgáltatási szektor és az építőipar továbbra is erősödik, ezeknél az alindexeknél a vártnál nagyobb emelkedést mértek. A külső kereslet továbbra is erős maradhat, köszönhetően a járvány globális visszaszorulásának, ugyanakkor a nyersanyagárak emelkedése jelentősen csökkenti a feldolgozóipari vállalatok jövedelmezőségét. Az HSBC vezető elemzője a Bloomberg TV-nek adott nyilatkozatában aláhúzta, hogy a kínai gazdaság túl van a kilábalás csúcsán, a fellendülés üteme lassul. Közben ismét felütötte a fejét a koronavírus Kínában, bár csak 20 fertőzöttet azonosítottak a múlt héten Kanton városában, ezért jelentős területeket zártak le a hatóságok.
 
Verbális intervencióval fékezi Kína a jüan további erősödését. A kínai állami újságok már cikkeztek a jüan gyors erősödéséről, mely egyfajta verbális intervencióként is értelmezhető, és ezt a hatóságok megerősítették a vártnál gyengébb referencia jüan árfolyam meghatározásával. Kínai vélemények szerint a jüan erősödése mögött spekulatív érdekek húzódnak, és valószínűleg nem lesz hosszúéletű ez a tendencia. Korábbi kommentekből még úgy tűnt, hogy Kínát nem zavarja a folyamatosan erősödő devizája, azonban most a széljárás mégis fordulni kezd. A jüan már 5 éve nem volt ilyen erős, mely a koronavírusból kilábaló gazdaság és ennek következtében a kínai kötvény és részvénypiacra beáramló tőke miatt alakult ki.
 
Fontos ellenállási szinthez érkezett a kőolaj árfolyama. Az amerikai típusú könnyűolaj 67 dollárnál tanyázik már napok óta, és a további irányt a héten esedékes OPEC+ ülés illetve az iráni kínálatról kiszivárgó további hírek határozhatják meg. Kedden fog ismét ülésezni a kartell, és várhatóan nem fognak változtatni a korábban júliusra irányzott termelésnövelési pályán, azaz 840 000 hordó/nappal nőhet a csoport olajkihozatala. Keresleti oldalon a gazdaságok újranyitása pozitív az olaj számára, azonban amennyiben újra megkötésre kerülne az atomalku Iránnal, az növelhetné az olaj világpiaci kínálatát. A koronavírus ázsiai fellángolása sem tudta megállítani az olaj emelkedő tendenciáját, ugyanis az amerikai és európai keresletnövekedés kárpótolta az így kieső volumeneket.
 
Folyamatosan szorul vissza a járvány, de érdemes a brit görbét figyelni. Tegnap összesen kevesebb, mint 400 ezer új esetet regisztráltak világszerte, ebből 153 ezret Indiában. Európában minden országban 10 ezer alatti új esetszámokról tesznek jelentést, az aktív esetek száma folyamatosan csökken. Ugyanakkor érdemes a brit járványgörbét figyelni, az országban magas átoltottság mellett kezdtek emelkedni ismét a számok, az elsőként Indiában azonosított vírusvariáns miatt. Az elmúlt hetekben rendre 2 000-2 500 új esetet azonosítottak naponta, azonban az elmúlt napokban 3 ezer fölé emelkedett ez a szám. A brit egészségügyi minisztérium az oltási folyamat gyorsítása mellett döntött, és hangsúlyozzák, hogy elsősorban azok körében terjed a vírus, akik még nem kapták meg az oltás mindkét dózisát.
 
Az EKB-nál nem aggódnak a hozamemelkedés miatt. Isabel Schnabel a Reuters hírügynökségnek adott interjúban jelezte, hogy a most tapasztalható állampapírpiaci hozamemelkedés természetesen jelenség, mivel a befektetők elkezdték árazni a gazdasági kilábalást, az inflációs várakozások emelkednek, melyet a nominális hozamok is követnek. Az elmúlt hetekben felerősödtek a spekulációk azzal kapcsolatban, hogy az EKB hamarosan csökkenti a pandémiás-vészhelyzeti eszközvásárlási program keretén belül a vásárlások volumenét, azonban a döntéshozók több alkalommal cáfolták ezt a lehetőséget, Lagarde a múlt héten leszögezte, hogy túl korai megvitatni a program leépítését. Schnabel most úgy fogalmazott, hogy még nem készült el az értékelés, de a gazdasági pálya részben továbbra is a monetáris politikai támogatástól függ.
 
A kínai kriptotrédereket nem ijesztette meg a kínai állam erős fellépése a fellángoló spekulációs étvágy megfékezése érdekében. A kriptoeszközök nagy esését Elon Musk kommentjei és Kína váltotta ki, melyeknek hatására még azóta sem tudott a Bitcoin árfolyama a 200 napos mozgóátlaga fölé visszakerülni. A kriptotőzsdék 2017-es betiltása óta radikálisan megnövekedett az OTC tranzakciók száma az országban. Kína nem nézi jó szemmel a kriptodevizák raliját, ugyanis szerintük csalások, pénzmosás és hatalmas veszteségek táptalaja lehet az eszközosztály. Az OTC tranzakciókat viszont alig lehet nyomon követni, így igen nehézkes lehetne betiltani a kriptodevizák teljes kereskedelmét. 2017-ben amikor Kína betiltotta a helyi kriptotőzsdéket, akkor a Bitcoinok 7 százalékát birtokolták kínai befektetők és a világ kereskedelmi forgalmának 80 százalékát tették ki.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Portfolio.hu, Világgazdaság, Equilor Elemzés
 
 
Hazai hírek
 
Iránykeresés várható nyitásban a Budapesti Értéktőzsdén. Pénteken ismét emelkedéssel zárt a hazai részvénypiac, azonban a bizonytalan nemzetközi befektetői hangulat miatt ma a pénteki záróárfolyam közelében, vagy enyhe csökkenéssel indulhat a kereskedés. A vezető részvények közül az OTP árfolyamában 15 500 forintnál húzódik rövid távú támasz, míg 15 850 forintnál fontos ellenállást képez a történelmi maximum szintje. A MOL árfolyama továbbra is a 2 250-2 300 forintos szintek között mozog, amelyik szélső értéket szignifikánsan töri, abba az irányba várható majd egy kisebb trendszerű elmozdulás. A Richter technikai képe továbbra is lefelé mutat, 7 800 forintnál, majd 7 712 forintnál találhatóak támaszok, míg ellenállás 8 160 forint közelében. A Magyar Telekom grafikonján 402 forintnál húzódik támasz, míg 410 forintnál rövid távú ellenállási szint.
Megfagyott a forint. Jelentős erősödést követően megtorpant a forint mozgása az elmúlt napokban, az euró-forint jegyzése a 347-350-es tartományban mozog. Markánsabb pozitív korrekció a 349,50-es szint szignifikáns áttörése esetén indulhat. A dollár-forint árfolyama 283-287 között konszolidálódik.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Portfolio.hu, Világgazdaság, Equilor Elemzés
 
 

 
 
Külföldi és hazai makro adatok
Dátum Idő Hely Adat Időszak Korábbi Várt
május 31. - US Kereskedési szünnap - - -
május 31. UK Kereskedési szünnap - - -
május 31. 9:00 HU Termelői árindex (év/év) ápr. 9,60% -
május 31. 9:00 SP Infláció (év/év) máj. 2,00% 1,80%
május 31. 11:00 IT Infláció (év/év) máj. 1,10% 1,00%
május 31. 14:00 GE Infláció (év/év) máj. 2,00% 2,30%
június 1. 0:30 AU AIG feldolgozóipari BMI máj. 61,7 -
június 1. 3:45 CN Caixin feldolgozóipari BMI máj. 51,9 51,7
június 1. 6:30 AU RBA kamatdöntés jún. 0,10% 0,10%
június 1. 8:00 UK Ingatlan árindex (év/év) máj. 7,10% -
június 1. 8:00 GE Kiskereskedelmi forgalom (év/év) ápr. 11,00% -0,30%
június 1. 8:30 CH Kiskereskedelmi forgalom (év/év) ápr. 22,60% -
 
Forrás: Bloomberg
_Macika_
_Macika_ 2021. 05. 31. 08:03
#185497
dax csendes
sly36
sly36 2021. 05. 31. 07:57
Előzmény: #185495  tibbi60
#185496
Egyelőre oldalazgatásnak tűnik a helyzet.
tibbi60
tibbi60 2021. 05. 31. 07:54
Előzmény: #185492  sly36
#185495
Kéne a 36,a go away előtt 
tibbi60
tibbi60 2021. 05. 31. 07:53
Előzmény: #185482  -bubu-
#185494
Jó reggelt, elolvasni is sok, nem felfogni azt a sok pénzt, ami csordogal
_Macika_
_Macika_ 2021. 05. 31. 07:22
Előzmény: #185492  sly36
#185493
jó reggelt csitri😋
volt minden, repcsi, helikopter, tűzoltó, 
, szájtátás
tömeg
sly36
sly36 2021. 05. 31. 07:09
Előzmény: #185490  _Macika_
#185492
Jó reggelt a lefárasztott papának! 🥰
Május utolsó izgi napja van és a csapkodások ellenére zöldek a hónapos gyertyák.
Egyelőre..., bár nagy eséllyel így is marad.
Re: shell in may
mrider 2021. 05. 30. 21:45
Előzmény: #185489  Kopejkabá
#185491
Digit szívatják, ahogy csak lehet. Az ő szemszögükből érthető a kiszállási szándék. Amíg fityesz van, számukra babér nem terem valószínűleg.
Ha viszont nyer a moslék, akkor talán változhat a széljárás, helyükben kivárnék és jó drága árért szabadulnék csak meg a magyar részlegtől. 
_Macika_
_Macika_ 2021. 05. 30. 21:35
Előzmény: #185489  Kopejkabá
#185490
jajj
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 05. 30. 21:25
Előzmény: #185488  mrider
#185489
A digi-t értem mit csinál, a T-system-et még ember nem fogta föl a földön mi a fenét csinál.
mrider 2021. 05. 30. 21:14
Előzmény: #185486  Kopejkabá
#185488
4IG ugyanezen az úton halad.
Most épp a Digi van a mézesmadzag végén T-Sys helyett.
Fundásan javul, de bizalom hiányzik.
Monavis.
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 05. 30. 21:10
Előzmény: #185484  _Macika_
#185487
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 05. 30. 21:04
Előzmény: #185483  -bubu-
#185486
Jeézusom.
-bubu-
-bubu- 2021. 05. 30. 20:10
Előzmény: #185484  _Macika_
#185485
https://www.facebook.com/hadhazyakos/
Tudta? A Mészáros Lőrinc nevével fémjelzett gigantikus részvénytársaság papírjainak értéke évek óta tartósan esik. Egy kétségbeesett levelet kaptam arról, hogy az Opus részvények a három év előtti árfolyamuknak ma már csak a 30 százalékát érik. Nem akartam elhinni, de valóban így van, tessék a grafikont megnézni. Hogyan lehet ez? Kb. így:
A kétségbeesett levelet természetesen nem a miniszterelnöknek dolgozó, kapzsi, de azért gáláns Gázos írta. Hanem egy olyan kisbefektető, aki volt olyan balga, hogy hitt a Gázosnak és az embereinek és vett a gáz részvényeiből. Persze miért ne tette volna? Az Opus Holding Részvénytársaság rengeteg olyan káeftében lett tulajdonos, ahol a tulajdonrész másik fele a Gázosnál van . Hotelek, áramszolgáltatók, mezőgazdasági vállalatok, hatalmas építési vállalkozások, stb. Ezek a cégek valóban hasítanak és a Gázos rengeteg milliárd nyereséget ki is vesz belőlük. Csakhogy a többi közvetett tulajdonos , a részvénytársaság naív kisbefektetői azonban ebből csak annyit látnak, hogy a részvényeik értéke a töredékére esett, ezek az emberek elvesztették vagyonuknak akár 70 százalékát is.
Mi lehet a magyarázat? Hát az, hogy a Gázos nem csak a lopott pénzből fal be mindent, mint egy kisgömböc. A trükk az lehetett, hogy amikor (erőszakkal?) megvett egy céget, azt részben vagy egészben nem pénzzel, hanem Opus részvényekkel fizethette ki. Akik viszont megkapták ezeket a részvényeket, természetesen gyorsan igyekezhettek túladni rajta- talán nem bíztak annyira a Gázos eszében, vagy abban, hogy örökre ott lesz mögötte a hatalmon egy miniszterelnök. De a tömeges eladás természetesen leviszi az árakat.
Így semmizett ki rengeteg kisbefektetőt a Gázos, miközben ő egyre hízik és hízik, a vállalkozásai az állami megrendeléseknek és szubvencióknak köszönhetően hasítanak ezerrel. Ez a történet mocskosabb annál is, mint eddig hittem, még akkor is, ha nem nagyon értem meg azokat a kisbefektetőket, akiknél sem racionális, sem erkölcsi aggály nem merült fel a Gázos cégeibe fektetni a pénzt.
Emlékezzünk meg még csendben a "munka alapú gazdaság" ígéretéről is.
Végül szó szerint idemásolom az általam kapott hosszú levelet is, kissé kusza és hosszú, a lényeget fentebb összefoglaltam.A magyar BÉT, ahol a fundamentum nem számít….2017 év amikor Mészáros a tőzsdére vonul az opus és a konzum részvényeivel.
2017 őszén opus már 700-810 Ft. (40 Ft-ról indult)
Konzum is 3500-as árfolyamig ment. Majd később split azaz tizedelés a konzum részvénybe.
Folyamatosan megy a kommunikáció mindkét papír részéről hogy milyen értékek, cégek, apportok kerülnek a cégekbe. Mészáros saját dübörgő cégeinek mintegy 50% átkerült opusba.
Sok kisbefektetőt meg etették.
Jászai Gellért és később Fekete Péter urak folyamatosan nyomták a rádió interjúkat (akkor még ők álltak a cég élén), újság interjúkat hogy itt mekkora dolgok épülnek és vannak folyamatban. (azóta már mindketten eltűntek innen) Hintették a pozitívnál pozitívabb jövőképet amire a befektetők haraptak. A kisbefektetők vették a részvényeket. Majd elkezdődött a részvény „nyomda” azaz egyre több tőkeemelésre került sor és sok mindent részvénnyel fizettek ki. Újabb megállapodásokat, cég vételeket, apportokat már részvénnyel fizettek ki amelyek szerződéseiben Jászai Gellért elmondása alapján (rádiós interjú) „elfelejtettek lock up-ot” tenni így a cégek a kapott részvényeket azonnal öntötték a piacra beverve az árfolyamot ami azóta is csak esik.
Jelenleg meg rengeteg ember bele van bukva !!!
Azóta Jászai Gellért már elment DE ! ő folyamatosan ontotta az interjúkat rádióban interneten hogy ez mekkora Holding lesz és valóban Fúzió lett !
Az Opusba egyesítettek mindent. Konzum nyereséges volt mégis 3500-ról, azaz a split után 350-ről leesett 200ig és majdnem feleződött az árfolyama miközben a benne lévő üzletek mind nyereséget termeltek. Pl. a Hungest Hotels szállodalánc is dübörög azóta is tele tűzdelve állami milliárdos támogatásokkal.
A fúzió során 2 db konzum részvényért a kisbefektetők 1 db opus részvényt kaptak. Tehát aki 300 – 350 Ft os konzum részvénnyel rendelkezett annak átváltáskor fúzió után 600-700 forintos opus részvénye lett. A fúzió lezártáig is már jelentős volt mindkét részvény árfolyam csökkenése bár Jászai akkor még azt kommunikálta hogy a fúzió lezártával „mindenki jól fog járni”
Ma már kb. 250 Ft körül mozog az árfolyam (810 Ft-ról ) miközben a Holdingba beapportálták az összes jól menő mészáros kft. 51%-át ! több mint 320 milliárdos Holdingot alkottak tele az összes mészáros által akvirált céggel, szállodalánc, agrár divízió, izocukor, (az most is kapott 6 milliárdot csak úgy támogatásként) építőipar, stb. stb. Ezek mind dübörögnek miközben a részvényesek elégették a tőkéjük 40-50-60-70% .-át !!!!!!! Az összes kisbefektető veszteségben ül vastagon miközben a mészáros cégek dübörögnek és folyamatosan ment általuk a kommunikáció hogy mindenki jól jár fúzió után is.A cégekből úgy vették ki az osztalékot folyamatosan hogy a kisbefektetőknek nem adtak csak a Mészáros jutott hozzá. Könyvelési manőverekkel.2019 ősz: Mészáros a Holdingba megveszi 3 megye áramszolgáltatóját. Ez önmagában egy óriási profitot termelő üzlet. Az árfolyam tovább esik…
Hogy lehet az hogy egy cégbe dőlnek a megrendelések, a jobbnál jobb alcégek amik szintén nyereséget termelnek és a befektetők pénze mégis eltűnik??Hogy lehet hogy egy Holding dübörög és mennek bele az állami megbízások és nyereséges ügyletek és a kisbefektetők meg elveszítették benne a tőkéjük jelentős részét??Jászai Gellért azóta elhagyta az Opus fedélzetét és átment 4ig-be.
A kommunikáció teljesen megszűnt az Opus részéről.
A Mészáros lánya ül a vezetői székben és nulla kommunikáció. Kineveztek ugyan egy kisbefektetői kapcsolattartót de az olyan mint a néma hal. Két mondatot nem tud szólni. Talán ez is volt a cél…
A kisbefektetők meg parlagon maradtak és nem tudják hová tűnt a pénzük…A portfólióba tartozó főbb vállalkozások:- Mészáros es Mészáros Kft. (M+M (Mészáros és Mészáros Kft.)); 51%-os mértékű, közvetett tulajdonrész; 2018-as árbevétel: 51 milliárd Ft): A társaság jellemzően nagyobb, közbeszerzés keretében megvalósuló építési beruházások, így közszolgáltatási létesítmények (víz, hulladékkezelés, infrastruktúra), vízi- és föld alatti építmények, utak és vasutak kivitelezésében részt vevő fővállalkozó.
- R-Kord Kft. (51%-os mértékű, közvetett tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 36 milliárd Ft): Nagyobb, közbeszerzés keretében megvalósuló vasútépítési beruházások fővállalkozója.
- Wamsler SE (100%-os tulajdon, 2018-as árbevétel: 7 milliárd Ft): Német kandalló- és tűzhelygyártó; vezető szerepet játszik a Kelet-Közép-Európa régió országaiban, piaci részesedése 7% körüli (ennek körülbelül harmada Magyarország területén realizált).
- KALL Ingredients Kft. (83%-os mértékű tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 9 milliárd Ft): Széleskörű (az izocukor- és folyékony cukrok előállítását is magában foglaló) termékportfólióval rendelkező kukoricafeldolgozó vállalat, ami nemrégiben létesített modern üzemet 160 millió eurós beruházással.- Viresol Kft. (53%-os mértékű tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 1 milliárd Ft): széleskörű termékportfólióval (keményítők, ipari alkohol, glutén és takarmány-alapanyagok) rendelkező gabonafeldolgozó vállalat.-Mátrai Erőmű Zrt. (40%-os mértékű, közvetett tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 74 milliárd Ft): Magyarország második legnagyobb (főként barnaszén-alapú) erőműve. Ebből a Mészáros az osztalékot egymaga kivette, zsebre tette és utána veszteségesen nem tartotta meg hanem az államnak eladta nyereséggel … Az adófizetők kifizették amit Mészáros zsebre vágott… Orbán Viktor meg átvette amikor már veszteséges volt.
Tehát a Holdingba csak nyereséges cégeket tartanak meg… akkor hol a kisbefektetők pénze??OPUS GLOBAL Nyrt. Magyarország, Holding Társaságok lignitbányát is üzemeltet; az üzem átállításra kerül megújuló energiaforrások felhasználására.- Hunguest Hotels Zrt. (100%-os mértékű, közvetett tulajdonrész, 2018-as árbevétel: 24 milliárd Ft)Az OPUS leányvállalatai jelentős mértékben részesednek a közszféra beruházásaiból (mint például a vasútépítés, távközlési- és közműhálózatokhoz kapcsolódó munkák), ami előnyös egy lassabb makrogazdasági periódusban is.
Ezen túlmenően, a leányvállalatok többsége jelentős növekedési potenciált rejt, ami részben a tekintélyes megrendelésállománynak köszönhető (például az M+M (Mészáros és Mészáros Kft.) esetében), részben pedig a közelmúltban a terjeszkedésre fordított tőkeberuházásoknak (mint a KALL és a Viresol esetében).Egy olyan trükkös cég-pókhálózat jött létre amiből csak a Mészárosék veszik ki a pénzeket de közben kifosztották a tőzsdei kisbefektetőit. Ilyen a világon nincs hogy ha egy Holding dübörög akkor a befektetői elbukják a pénzüket.Cégérték: 175 Milliárd
Rendelés állomány: kb. 210 Milliárd !!Hol az emberek pénze????Hová tűnt a Konzum vagyon??? (ami ide beolvadt… ) A szállodák nem vesztek el. Az érték maradt. Akkor hol van a pénz? Hogy árazódott ki az árfolyamból az értéke???
Ki tud erre magyarázatot adni?? A Holding részéről csak a hallgatás van !Miért esett le 75%-ot a részvény értéke miközben folyamatosan jöttek bele a fundamentumok, cégek és rendelés állománya is folyamatosan nőtt.Minden valamirevaló céget bekebeleztek és náluk landolt akkor hol a pénz???
Bejött a cégbe a Titász és a Tigáz is !!! Akkor miért esik az árfolyam??
Ezek is első perctől nyereséget termelnek…Van egy folyamatban lévő MNB vizsgálat ami tart több mint egy éve!
(akkor azt állították hogy valaki(k) visszaéltek a tőzsdén a cég részvényeinek kereskedésével és azért esik az árfolyam) Mi az MNB vizsgálat eredménye?? Miért nem tájékoztatják a befektetőket erről?A cég vezetése nem kommunikál a befektetők felé holott NYRT !!!!Az éves jelentésben elszámolt ÉCS miért nyúlik vissza 2018ig? Miért és hogyan vesznek fel osztalékot ha valójában a Holding nem fizet a befektetőknek osztalékot? MM-ből és az R-Kord-ból is húzzák ki az osztalékot. Eladás előtt a Mátrai Erőműből is csak Mészáros vett ki osztalékot.Ez a magyar sikervállalkozó sikertörténete????
Ez egy nagy átverés és hókuszpókusz ! Amit ettől az ország vezetéstől látunk…
_Macika_
_Macika_ 2021. 05. 30. 20:03
#185484
köszönjük a leveleket hadházy 🤣🤣🤣🤣
-bubu-
-bubu- 2021. 05. 30. 19:59
#185483
-bubu-
-bubu- 2021. 05. 30. 19:58
#185482
https://telex.hu/belfold/2021/05/29/duna-aszfalt-7-milliard-forint-osztalek-szijj-laszlo
Ez azt jelenti, hogy csak ebből az egy cégéből naponta húszmillió forintot keresett.
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 05. 30. 17:44
Előzmény: #185450  -bubu-
#185481

Topik gazda

aktív fórumozók