Topiknyitó: Portfolio 2017. 09. 03. 07:43

Téged nem zavar, hogy több száz évet kell dolgoznod egy sztárfocista fizetéséért?  

Ugrás a cikkhez
Ha a Római Birodalom bukásakor elkezdtem volna összespórolni a havi fizetéseimet, akkor mostanra jó esetben összerakhattam volna Neymar egyéves fizetését a hozamokat nem számítva. Bosszantó belegondolni, hogy amióta számolatlanul
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kiegyezo 2017. 09. 04. 17:35
#21
Engem leginkabb az zavar, hogy a tobbsegnek a tisztes jolethez kell tobb szaz evet dolgoznia, ergo, az soha nem koszont be naluk.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 04. 16:54
#20
Demagógia level 99 :) Ez is egy gyöngyszeme ennek a műfajnak: link Ha sokat akartok nevetni, hallgassátok meg (lehet vezetés közben is, csak nehogy baleset legyen a vége... P.R. extrém hülye benne, és be is vallja :) Kb. az átlaghülyemagyar szintjét hozza, így azt is tudhatjátok, mi az átlaghülyemagyar álláspontja...) Valamelyik punkrock zenekar írta Mo.-ról, hogy agyhaláltábor :) ...sajnos igaza volt...
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 09:08
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
És természetesen egészen más dolog, ha a világ legjobbja magyar. Azért ott mát illene némi támogatást adni. Szomorú hogy Kínában, USA-ban ismertebb mint Magyarországon.
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 09:06
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
" A másik fele a szabadidő sport támogatását nem tartom ördögtől valónak, ha az arra iranyul, hogy a sportoláshoz meglegyenek a körülmények, és nem arra, hogy abból éljenek meg sportolók." Ebben egyetértünk. Az íjaszat mint szabadidő sport is nagyon népszerű lenne, ha legalább annyi támogatást kapna, hogy 8-10 éves gyerekeknek ne kelljen 100 ezer forint feletti felszerelést venni hogy kipróbálják. A klubok csak 2-3 felszerelést tudnak tartani ilyen célra, pedig egy-egy bemutató után rengetegen szeretnének kipróbálni.
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 08:59
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
A maximálisan elérhető szinthez minden sportágban profinak kell lenni. De ezt mégsem kellene támogatnia az államnak, ha az piaci támogatók hiányában nem jön össze. A másik fele a szabadidő sport támogatását nem tartom ördögtől valónak, ha az arra iranyul, hogy a sportoláshoz meglegyenek a körülmények, és nem arra, hogy abból éljenek meg sportolók. A teljesítmény pedig gazdasági értelemben nem azonks a sportbeli teljesítménnyel, gazdasági értelemben az is része a teljesítménynek, hogy mennyire sikerül eladni a sportteljesítményt. Megint hangsúlyozom, piaci alapon, az állami támogatasokból élő sportolók teljesítménye gazdasági értelemben nulla (van amikor sportteljesítményben sem sok).
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 08:57
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Ezen a felvételen jobban látszik mekkora tömeg volt, és mennyire volt veszélyes. link
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 08:53
Előzmény: #7  MetalHeart
#15
pontosan! Az agyhalottakon túl nem sokakra hat a cikk... :))
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 08:52
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
"Gondolom az íjászat is úgy tartja el magát, mint mondjuk a tájfutás, hogy a versenyzők nem profik" Sajnos úgy nem tudja, mert sokkal drágább sport és folyamatosan edzeni kell. Nem olyan mint a lövészet. Én nagyon nem értek egyet azzal pl. ahogy "Mónus" eltartja magát. Teljesen életveszélyes "mutatványokat" vállal. Szerintem ez részben felróható a támogatás hiányának. Az idén pl az Egri várból lőtt a Dobó térre. Nekem pattant már meg nyílvesszőm kartondobozon és majdnem 90 fokkal változtatott irányt. link
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 08:46
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
De én nem dicsekedtem. Egyszerűen nem érdekel a sport abban az értelemben, hogy nézzem, érdeklődjek az események után. Úgyhogy nem dicsekszek, de nem is zavar, hogy nem vagyok tisztában sem az íjászattal, sem a focival. Gondolom az íjászat is úgy tartja el magát, mint mondjuk a tájfutás, hogy a versenyzők nem profik. Szvsz a sport igazi célja, hogy minél többen rendszeresen űzzék, de ha valamelyik sport rengeteg nézőt vonz, akkor ha van rá a piacról pénz, alkalmazzanak profi sportolókat, de ne állami pénzből. Ha holnaptól nekiállnának agyontámogatni a történelmi íjászatot, akkor sem lenne hosszútávon nagyobb érdeklődés iránta, max. ideig-óráig.
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 08:29
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
" Hanem ott, amikor az élsportolók állami támogatásokból élnek." Mármint bizonyos sportág, középszintű sportolói. Más sportágban pedig a világ legjobbjai sem kapnak semmilyen támogatást.
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 08:23
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
A beírásom arról szólt, hogy a támogatást a teljesítmény/tudás vagy valami más alapján adják. N Szerintem minden sportnak el kellene tartani magát. A történelmi íjászat is eltartja magát, annak ellenére hogy pl lőtérhasználat címen edzésenként 2000 Ft kell fizetni. Amíg nem lesz támogatása, nem is fogják tömegek űzni. Ahhoz túl drága. "Mellesleg Mónus Józsefről sosem hallottam" Ezzel nem dicsekednék. Jelenleg a világon elismerten a legjobb a távlövészetben. Szerintem a legjobb távlövő íjakat is ő készíti.
Törölt felhasználó 2017. 09. 04. 08:05
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Miért, ez a Neymar támogatást kapott volna? Mert nem rémlil, hanem valami olyasmi rémlil, hogy valami piaci alapon működő profi sportkub fizet neki sztárgázsit. Mónus József meg lehet, hogy a sportágában a legjobb, de az íjaszat nem érdekel akkora tömegeket, mint a foci, ezért nincs is benne annyi piaci pénz. Mellesleg Mónus Józsefről sosem hallottam, Neymarról meg igen, igaz csak az elmúlt hetekben, úgy hogy egyébként engem mindkettő sportág hidegen hagy, sőt úgy egyáltalán egyetlen sportközvetítés sem érdekel, mégis az egyik sportoló neve eljutott hozzám, mert akkora a média hírverése, a másiké meg nem, illetve csak most, általad. A gondok nem ott kezdődnek, mikor piaci alapon valaki ilyen hatalmas fizetést kap, vags hogy szintén piaci alapon nem kap semmit az amúgy kiemelkedő teljesítményéért. Hanem ott, amikor az élsportolók állami támogatásokból élnek.
sanka 2017. 09. 03. 23:06
Előzmény: #5  -pny
#9
Biztos nem ő találta ki:))
Törölt felhasználó 2017. 09. 03. 22:49
Előzmény: #2  Juliusz48
#8
"Viszont amíg nincs hasonló horderejű pénzé tehető ötletem, vagy képességem, csak az irigység mondathatna velem ilyet." Szerinted a támogatást a teljesítmény arányában adják? link Kitalálod ő mennyi támogatást kap?
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 03. 20:32
Előzmény: #3  Dehogynincs
#7
Firkászunk már megint a "jó magyar" zsigerekre próbált hatni, csak ezt nem a PF-en kellett volna elsütni, hanem valamely bulvár szennylapon...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 09. 03. 20:30
Előzmény: #2  Juliusz48
#6
Bizony, ez egy elég kádárista kérdés volt az újságíró részéről.
-pny
-pny 2017. 09. 03. 20:26
Előzmény: #2  Juliusz48
#5
"Viszont amíg nincs hasonló horderejű pénzé tehető ötletem, vagy képességem, csak az irigység mondathatna velem ilyet." Mészárosnak pl. milyen ötlete, képessége van/volt ahhoz, hogy 100 mrd-os legyen?
pitcairn2 2017. 09. 03. 20:00
Előzmény: #3  Dehogynincs
#4
Neymar rongyos koldus ehhez a fickóhoz képest:) Gaius Appuleius Diocleslink valószínűleg ő volt minden idők leggazdagabb sportolója...
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 08:25
#3
Neymar fizetése nem zavar. Nem az pénzemből dobják össze. Rettentő büszke lennek, ha bármelyik magyar focista, annyit keresne, mint Neymar. Sokkal jobban zavar, hogy a hazai focisztárok viszont a mi adónkból kapnak sztárgázsit és stadionokat.
Juliusz48 2017. 09. 03. 07:43
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ha ugyan olyan jó focista lennék, akkor zavarna. De ugyanúgy zavarni kéne Bill Gates és társai még nagyobb jövedelme. Viszont amíg nincs hasonló horderejű pénzé tehető ötletem, vagy képességem, csak az irigység mondathatna velem ilyet.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek