A Sargentini-jelentés elfogadása nem más, mint bevándorláspárti politikusok kicsinyes bosszúja Magyarország ellen - mondta szerdán rendkívüli sajtótájékoztatóján Szijjártó Péter külügyminiszter. A politikus hozzátette:
Itt most nem erről van szó. Nyilván egy negatív reklámhadjárat folyik valamilyen célból. Tehát, hogy rólunk beszéljenek. A kérdés az EP szavazása a 7-es cikkely ügyében, mely most történt meg először. A lengyelekről nem az EP szavazott a 7es cikely miatt. Tehát világosan egy első esetről beszélünk, amikor is KUN Béláék belevágtak a lehetetlenbe valami miatt és egy tagország kihajintását az UBORKá-éval hasonló szavazással (ez az eredeti szavazás) az EP részéről rendben találták. :)
különben vmikor fél évvel ezelőtt hallgattam erről egy riportot a Brüsszeli hét című műsorban és már az sem volt teljesen új ott nagyon szépen levezették azt, hogy Lengyelország meg fogja vétózni ergo semmi értelme sincs az egésznek
a lengyel vétó tükrében teljesen lényegtelen és már nagyon rég egyértelmű volt, hogy semmi nem lesz ebből a kezdeményezés kudarca - mivel bármikor megvétózhatják - a hozzáértők számára mindig is egyértelmű volt
De ugye a szerződésben nem szerepel, hogy eltérő módon kellene a szavazatokat számlálni? Az összes képviselő többsége többsége pont azért kell, ha túl sokan tartózkodnak, ne dönthessen a képviselők felénél kevesebb. Még várom miben mondtam saját magamnak ellent.
A csalás lényege az, hogy az Európai Parlament eljárási szabályzata nagyon egyértelműen fogalmaz.A hetes cikkellyel kapcsolatos kérdésekben a határozatok Parlament általi elfogadásához a leadott szavazatok kétharmada, és egyben az összes képviselő többségének szavazata szükséges.Márpedig azzal, hogy a képviselő megnyomta a tartózkodást jelző gombot egyértelműen leadta szavazatát. A magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést az Európai Parlament 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett fogadta el. Vagyis összesen 693-an szavaztak, annak kétharmada pedig 462. . http://m.origo.hu/itthon/20180913-ep-csalas-magyar-jogallamisag-sargentini.html
És azoknak akiket nem kérdeztek meg! Tudod kiket kellett volna megkérdezniük? Ismerős az alkotmánybíróság kifejezés? Nos, az EU-nak is van. Nem hiányolod, hogy egy alaptörvényt érintő kérdésben nem kérdezték meg őket? :)
Az kell a 7. cikkely szerződéseben meg van határozva. Ott a 2/3 és a tagok többsége van meghatározva. " . Saját magadnak mondassz ellent :)))) Na elég volt a bolhacirkuszból.Emésztgessétek a liberális elit által elkövetett csalást! :))))
Szijjártó: csalással ítélték el Magyarországot
Ugrás a cikkhez