Fodor Gábor: Vakon szavaz, aki Magyar Péterre voksol. Egy illúzió, egy ígéret van mögötte, semmi más A volt országgyűlési képviselő továbbra is elfogadhatatlannak tartja, hogy a Tisza Párt elnöke lehallgatta feleségét. Fodor Gábor volt országgyűlési képviselő volt a vendége a Heti Havas legújabb adásának. Az egykori politikus kifejtette véleményét Magyar Péter felbukkanásáról, hangsúlyozva, hogy egyáltalán nem szimpatizál a baloldal új messiásával. Mint mondta, Magyar Péter nem a jobboldalra, nem a jobboldali polgárokra jelent csapást, hanem a baloldalra, amelyet megsemmisített. Magyart egyrészt a gazdasági visszaesés dobta felszínre és az ellenzéki szavazók motivációja, hogy már nagyon szeretnék leváltani a Fideszt, de a jelenlegi baloldali pártok már alkalmatlanok úgy ahogy vannak, és ezért nem szeretnének rájuk újra szavazni” – fejtette ki a volt képviselő Havas Henrik műsorában. „Erre jött valaki, és ezeket a választókat nem is érdekelte, hogy kicsoda, micsoda, nincs se programja, se története” – tette hozzá. Vakon szavaz, aki rá voksol. Egy illúzió, egy ígéret van mögötte, semmi más – fogalmazott Magyarra utalva Fodor Gábor. A volt országgyűlési képviselő abszolút elítélendőnek tartja most is, hogy Magyar Péter lehallgatta a feleségét, a volt igazságügyi minisztert, Varga Juditot. A teljes beszélgetést itt nézheti meg: (Mandiner)
Persze a szektának ez sem esik le, hogy honnan is van a messiásnak minden meccsre jegye, miközben 500ezer magyarnak nem jutott! Biztos kisorsolta az UEFA. Háromszor 😀
"A kiábrándult fideszes változatlanul olyan, mint Columbo felesége, állandóan szó van róla, de még senki nem látta" Hont András írása. „Kik is tehát a tiszások? Egy «normál» választáson egy százalék körül van az érvénytelen szavazatok aránya. Most első ránézésre többszöröse volt, a megyei listás választáson, és mint említettük Fejér megyében volt a legalacsonyabb az arány, ahol volt kutyapárti és mi hazánkos lista is, itt már nagyon közel járt a «normálishoz» ez a szám. A megyei és a korrigált EP-listás érvénytelenek összevetéséből egzaktul meg lehet állapítani, hogy a nem megyei jogú vidéki településeken hányan voltak, akik érvénytelenül szavaztak a Tisza hiányában, vagyis ők alkotják a keménymagot. 55763 ilyen választópolgár van. Ez ezen a választói bázison (amely az összes szavazó 62 százaléka) 2 százalék. Országosan kivetítve olyan 90 ezer ember lehet, de az MKKP 18 helyen nem állított listát a 19-ből, így ha a Fejér megyei arányokból indulunk ki 50-60 ezer embert tesznek ki a legelkötelezettebb tiszások. Most vessünk egy pillantást arra, hogy az egyes pártok megyei listás szavazói között mekkora arányt képviselnek azok, akik az EP-n máshova szavaztak. Látható, a fideszeseknél ez mindösszesen 4-5 százalék, és nem is biztos, hogy a fideszes pontos megjelölés, mivel lehet, hogy inkább fordítva célszerű megközelíteni. Azaz ezek olyan apróbb pártok szavazói, akiknek a másodlagos pártpreferenciája a Fidesz. Akár így, akár úgy a kiábrándult fideszes változatlanul olyan, mint Columbo felesége, állandóan szó van róla, de még senki nem látta. Nem így az ellenzéki pártoknál. Itt az átszavazás 40-80 százalékát tette ki az önkormányzati szavazóiknak. A baloldalnál akkor kisebb az arány, ha már nagyon nem volt mit elvenni tőle. És ha már a baloldalnál tartunk. Miközben szólt a gyurcsányozás, és másról sem lehetett hallani Magyar Pétertől, a Tisza párt vezérétől, hogy a DK egyenlő kék Fidesz, addig közel kétszázezer szavazó volt, aki most júniusban a DK vezette baloldalra és a Tiszára is szavazott. Egészen precízen 201011 baloldali választó az EP-n más pártot támogatott, de mivel valószínűtlen, hogy a baloldalról Márki-Zay Péterre vagy Vona Gáborra szavaznának, nem merész feltételezés, hogy ennek elsöprő többsége a Tiszánál között ki.
A kis pártok inkább táplálkoztak a Mi Hazánk szavazóiból, mivel többnyire jobboldaliak, sőt mint láttuk, exjobbikos szervezetek is vannak itt, amelyeknél még van átjárás a Mi Hazánkhoz. Márpedig a Mi Hazánknál is regisztrálhatunk 233 ezer olyan szavazót, aki a megyei listához képest másra szavazott az EP-listán. Ám a fő különbség nem is az a DK-hoz képest, hogy inkább innét szóródtak szét a többi párt közé, hanem hogy a Mi Hazánk megőrizte országgyűlésin megszerzett támogatottságát, azaz ezek a választók azon felüli részt képviselnek. Azaz olyan emberekről beszélünk, akik 2022-ben vélhetően az Összefogás-listára szavaztak, menetközben a Mi Hazánkkal kezdtek rokonszenvezni, ami megyei listán leadott szavazatukban érhető tetten, majd visszatértek a Tisza jóvoltából a nagyobb ellenzéki szervezethez. Vagyis a baloldaltól a Tisza elvett szavazatokat, a Mi Hazánk (és az MKKP) esetében pedig megakadályozta azt, hogy 2024-ben nagyra nőjön, ami amúgy egy teljesen reális lehetőség volt.”
Bohóc Peti Magyar Péter kedden este Brüsszelből jelentette be, hogy felveszi az európai parlamenti mandátumot, de megjegyezte, hogy ha a mandátum a pártépítés és a Tisza-közösség kárára megy, akkor maga fog azonnal lemondani a mandátumáról, írja a Telex. A Tisza Párt alelnöke azt is elárulta, fél év múlva újra megszavaztatja az embereket arról, hogy maradjon-e vagy menjen. Azzal kapcsolatban, hogy korábban azt mondta, nem ül be az Európai Parlamentbe, Magyar most úgy fogalmazott, változott a helyzet, de reméli, senki nem vitatja el tőle, hogy azon dolgozik továbbra is, hogy visszavegyék a hazát lépésről lépésre.
Toroczkai Magyar Péternek is üzent: Van, aki nem tudott lemondani a havi kb. 7 millió forintos jövedelemről (és még rengeteg egyéb juttatásról), és egy irányított szavazással - ígérete ellenére - megtartotta magának az EP-mandátumot. Sikerült neki 8 érvet felsorakoztatni az EP-mandátum megtartása mellett, és egyetlen ellenérvet sem említeni. Mi ehhez képest a jogosan sokat kritizált nemzeti konzultáció vagy Karácsony budapesti lakógyűlése? Ezeknél legalább a látszatra adtak. Nem baj, vagyunk azért még egy páran, akiknek számít az adott szó, az elvek, az eszme, a közösség, akiket képviselünk.
Szekták harca: Apad a Tisza, apad a Fidesz?