Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2015. 11. 16. 11:04
Előzmény: #2391  Törölt felhasználó
#2401
Huszonpár % éves hozam elég komoly teljesítmény. Aki olyat tud, az a 100 leggazdagabb magyar közt már helyet foglalhat. :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 11:29
Előzmény: #2398  Törölt felhasználó
#2402
Én annyival szeretném lezárni részemről ezt a vitát, hogy a tőzsdével kapcsolatban olyan szóösszetétel "hosszútávon csak bukni" nem lenne szabad előfordúljon, mert akármilyen bearish trendben, shortot csak kell zárni.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 11:33
Előzmény: #2402  Törölt felhasználó
#2403
egy skalpernek 2 nap már extrém hosszú táv lehet... egy nyugdíjalapnak 10 év még inkább rövidtáv.

))
Tibi0002 2015. 11. 16. 11:40
Előzmény: #2401  Tibi0002
#2404
Ha valaki 10 millió forinton 30 évig átlag 28% hozamot képes elérni, az az időszak végére 16 milliárd forinttal fejezi be. 50 éves időtávon ugyanez 2293 mrd forint.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 11:49
Előzmény: #2403  Törölt felhasználó
#2405
Megint mellébeszéltek.
2 nap alatt tényleg van "csak bukni"
10 év alatt?????????
Úgy látom jobb jó nagy ívben elkerülni ezt a topicot.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 11:55
Előzmény: #2404  Tibi0002
#2406
és ez a 2293 milliárd Ft még mindig csak kb. 1/40-ed (egy negyvened!) része a BRK.A kapitalizációjának.

vannak még csodák...

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 11:58
Előzmény: #2405  Törölt felhasználó
#2407
Szabad ember vagy, senki sem marasztal.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 12:29
Előzmény: #2406  Törölt felhasználó
#2408
Másképp is kifejezhetjük: A BRK.A holding kapitalizációja a 2013-as teljes magyar GDP négyszerese.

nem rossz a két öreg stratija...

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 12:36
Előzmény: #2401  Tibi0002
#2409
az attól függ, mekkora a kezdőtőke, mennyi ideje teljesít így a rszer és az éves hozamból mennyit kell kivenni megélhetésre;)
amit írtál akkor igaz, ha a hozamot is visszaforgatod.viszont vmiből élni is kell:)))
nyilván azzal is tisztában vagyok, h ami ma hoz ennyit, az nem fog mindig.ezért keresek új lehetőségeket folyamatosan.
Tibi0002 2015. 11. 16. 12:48
Előzmény: #2409  Törölt felhasználó
#2410
Ha nem hoz mindig ennyit, az a hosszútávú átlaghozamot lefelé módosítja. Tudom, hogy tudjátok ezt, csak megjegyeztem. :)
McDee 2015. 11. 17. 06:20
#2411
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 17. 08:06
Előzmény: #2411  McDee
#2412
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 17. 09:20
#2413
"Az amerikai még hosszabb távú példák azonban sokkal meggyőzőbbek: ha valaki olyan szerencsétlen volt, hogy pont a nagy válság (1929) előtt vett részvényeket, az éves 8,8%-os hozamot ért el, lakásvásárlással éves 7-8%-ot, termőfölddel kb 8,5-9,5%-ot, arannyal viszont csak éves 5,5%-ot. Ez óriási különbség ekkora időtávon...

Nem hiszek az aranyban, sosem hittem (az utóbbi évek alapján azt kell mondjam, hogy sajnos :).

Spekulálni lehet vele rövid vagy középtávon, nagyokat is lehet nyerni vele (és természetesen veszíteni). De meggyőződésem, hogy hosszútávú értékőrzőnek bármilyen produktív eszköz, így pl. lakás, termőföld, részvény sokkal hasznosabb. A papírpénz és államkötvények ezekkel nem versenyezhetnek, éppen úgy, ahogy az arany sem. Annak ellenére sem, hogy az elmúlt bő 10 évben kiválóan szerepelt..."

Zsiday 2012 május
link
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 13:17
Előzmény: #2400  Törölt felhasználó
#2414
oogway88@gmail.com

Ne uljetek fel a mesenek, ferditesnek es felre vezetesnek....
Ingatlannak, termofoldnek es keszpenznek nincs hozama (ahogy arany es ezustnek sincs).
Keszpenzt ha "berbe adod" kikolcsonzod,ha befekteted valamilyen eszkozbe akkor a kockazatert cserebe kulonbozo hozamok erhetok el...(erre epul pl. kotvenyek, allampapirok).
Ingatlan es termofoldnek sincs hozama (ez csak elmeleti megkozelites) a legtobb orszagban kulonfele adokat ill. illeteket kell fizetni a tulajdonosnak.
Ha valaki berbe adja a termofoldjet akkor kaphat erte berleti dijat...esetleg megmuvelheti,de itt ugye a befektetett munka es ido ill. a kockazat amit vallal azert er el hozamot....(NEM AZERT MERT CSAK VAN 1 darab foldje valakinek)...
Ugyan ez igaz a kulonbozo ingatlanokra....

Senki nem gatol meg senkit, hogy a nemesfemjeit kulonbozo modon hasznalja...berbe adhatja, esetleg letetkent hasznalhatja mas befekteteseknel....

Sokan peldaloznak angol nyelvteruleten is hogy Warren Buffetnek mi a velemenye az aranyrol....,persze azt elfelejtik megemliteni, hogy a 80-as evek vegen ha jol emlekszem ezustot ill. ezust banyakat vasarolt a kitermelesi ar alatt....
Majd a nehany millio ounces ezustjet kikolcsonozte az angol befektetesi ill. bullion bankoknak mar nem emlekszem pontosan de 10-15%-os eves kamatra....majd eladta nekik.
(ez is hozzajarult az SLV megszuletesehez).

"Gold is money and nothing else" JP Morgan
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 13:55
Előzmény: #2414  Törölt felhasználó
#2415
Azért az a termőföld nem egy rossz befektetés, pláne megfelelő feltételek megléte esetén.... :-)

Itthon például egy egész ország izgul azért, hogy "jó kezekbe" kerüljenek a kiárusítás előtt álló állami földek...

Hidd el, az én kezeimért nem izgul senki... :-)

szkrik 2015. 11. 17. 15:38
Törölt hozzászólás
#2416
Bugac 2015. 11. 17. 17:23
Előzmény: #2399  Törölt felhasználó
#2417
Kedves Tomi!
Maga már annyiszor leírta ide azt, hogy milyen fényes kincsei vannak magának, hogy az már gombócból is túl sok lenne.
Ebben maga szerint mi a szakmaiság? Ez mennyibe járul hozzá a mások segítéséhez? Mert ön a saját maga fényezése közben rendszerint ezt is hangoztatja úton, útfélen.

"... a gyengebbek kedveert leirom hogy ezustben van kozel 30%-om es fizikai aranyban hamarosan 10% es picivel tobb mint 10% arany banyasz rv-ben es van nehany %-nyi opcioim GDX, GLD, SLW, SLV... ....."
Még ha esetleg én "gyengébbek" is vok, maga szerint ki a f...szomat érdekel, hogy magának milyen cuccai vannak? Majd jön az IS és elveszi magától a csilli-villi holmikat! Nem tom, hogy ezek a banditák hogyan állnak a kenguru húshoz, de én a maga helyében a fényes cuccok helyett inkább ugri-bugriba és disznóba fektetnék.... tehén nem jó, csak röfi, mert attól fosnak Allah miatt... ...és ahogyan szép emlékű nagyanyám mondta, legyen a kamrában néhány zsák kenyérliszt, cukor, bödön zsír, néhány tábla szalonna, badella só, az ólba röfögjenek a dezsők /A tanu/, a trágyadombon kukorik és kotkodák hajccsák a legyeket és a kútra nagyon vigyázni!
....Mert ez az igazi túlélés, nem pedig az, amivel itt maga hivalkodik nap, mint nap...
Itt Bugac környékén szívós a nép, hiába akarja maga és a haverja lenézni őket. Ezek túlélik magát és a magafajta gyütt-menteket. Az IS is f..szra rántódik ha idepofátlankodnak, Bornemissza Gergő eccer már megmutatta....

Áldja Isten, invesztáljon drótba, építsen kerítés!


Bugac 2015. 11. 17. 17:58
Előzmény: #2417  Bugac
#2418

jav: .....mennyibennnnn.....

Bugac 2015. 11. 17. 18:00
Előzmény: #2417  Bugac
#2419


jav: ....ólbannnnnn.....

Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 19:19
Előzmény: #2417  Bugac
#2420
Kedves Bugac

Ugyan ezt az irast nem nekem cimeztek de valahogy ugy ereztem tallat kell ragadom
Legyen kedves nezze mar meg mi is ennek a forumnak a neve silver gold tehat mit is jelent ez? Azoknak a foruma akik ebben erdekeltek aranyban ezustben vagy legalabis figyelik es erdekli oket a vele kapcsolatos tortenesek capisi :)
Kiragad egy bekezdest egy szovegkornyezetbol es mint tudjuk a magyar nyelv legcsodalatosabb a vilagon konnyu vele ferditeni..
En a maga helyeben kikapcsolnam a tv meg a radiot kiulnek Ott Bugacon egy szep kis mezore es elcsendesednek nert a mert ugylatom a tortenesek a vilagban nagyon felkavarhattak talana csend es a dezsok rofogese egy kis meditacioval helyre billentene a lelki egyensulyar.
Ez a forum neha jobb mint egy stand up komedia :)
emerald 2015. 11. 17. 19:29
Előzmény: #2376  KB58
#2421
Szivesen segítek amiben tudok....
Most nincs időm részletetezni a témát, de igérem megteszem.
Januárra szervezek fórumtalit újra, arra gondoltam h ott személyreszabottan átrághatnánk a témát.

DE tudnod kell sok esetben én sem kereskedem az aranyat, mert rendkívül nehéz. Az olajhoz tudnám hasonlítani.

Jelenleg ugye letörte a nyári aljat, nem kell kapkodni, nem maradsz le semiről. Én sem vagyok poziban.

Addig az az első tanácsom h kezd el figyelni a mozgását, éjszaka reggel, délelőtt, délután.
Összehasonlításképp a kitco egyszerre három napot megjelenítő grafikonján. Másképp látod majd, mint a szokásos tőzsdei grafikonokon.
Ugyancsak a kitco honlapján rá tudsz keresni a history gold-ra ahol kezd el külónböző időszakok mozgását áttanulmányozni.

Olvasgasd amit Pomperj ír az aranyról, és a bányászokról, persze szem előtt tartva azt h ahogy Szarvasvadi írja mindig valószínűségekben, setupokban gondolkozunk.
emerald 2015. 11. 17. 19:39
Előzmény: #2421  emerald
#2422
Itt gondoltam:link

Ha tippelnem kéne, én azt mondanám h a mai csúcsot visszateszteli a következő 24h-ban, majd onnan jön le újra.
Most nem mondom el h ezt miért gondolom, meghagyom neked h új szemlélettel fedezd fel a mozgásokat. (Az a tapasztalatom h a saját megfigyelésnél nincs értékesebb.) De majd mielőtt élesbe belevágsz, elmondom h én mit látok. És a stratégiáimat is megosztom.
KB58 2015. 11. 17. 20:06
Előzmény: #2421  emerald
#2423
Szia Emerald!

Koszonom a valaszod. Megprobalom lehetoseg szerint figyelni a honlapot, amit javasoltal. Az viszont, hogy te sem nagyon kereskedsz az arannyal, mert nehez, az meggondolando szamomra, mert en hozzad kepest nagyon kezdo vagyok.
A broker, akivel kapcsolatban allok, ajanlotta, hogy celszeru lehet mostanaban aranyat vasarolni CFD-ben esetleg certiben, mert szerinte lassan melypontot fog. Ezert erdeklodtem a forumon. Ha esetleg lenne valami rovid, de a lenyeges anyagod, linked, meg tudnad kuldeni a generally@freemail.hu cimre?
Segitseged elore is koszonom.
emerald 2015. 11. 17. 20:38
Előzmény: #2423  KB58
#2424
Szia, ugyan nincs mit!

Én csak arra nem beszélnélek rá, h rendszeresen kereskedj vele.
Ám évente 2-3alkalommal jó lehetőség van benne.
Valóban nem mondott hülyeséget a bróker.

A kezdőkről meg annyit, h szűz kéz szerencsét hoz.;)
Nekem az első éles tőzsdei kereskedésm volt az egyik legjobb.

okés majd küldök, de nem ma :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 22:03
Előzmény: #2415  Törölt felhasználó
#2425
Szia,

Felre ertettel...
Nem allitom, hogy a magyar termofold (jo minosegu), nem jo befektetes....
Sot tobbszor irtam a pf-n, hogy jo befektetesnek tartom...
(az egyik legjobb)!

Azt probalnam elmagyarazni, bemutatni a forumozoknak, hogy az a megkozelites, hogy az aranynak nincs hozama (az rossz megkozelites)....
Mivel az ingatlannak, foldnek es keszpenznek sincs hozama...
Ingatlannak, foldnek es penznek is akkor lehet hozama ha berbe adja az ember.....esetleg megmuveli.
Csondben megjegyzem, hogy nem is kell tulajdonjoggal rendelkezni es fold es mas ingatlan is viszont berbe adhato...
es ezt a vilag tobb reszen meg is teszik....
ugyanugy mint a fizikai aranynal.

Errol is volt szo korabban es visszakeresheto.
KB58 2015. 11. 17. 22:14
Előzmény: #2424  emerald
#2426
Rendben, köszönöm :-)
McDee 2015. 11. 18. 05:26
#2427
Hát itt vagyunk: link
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 07:43
Előzmény: #2427  McDee
#2428
Szia,

Szep munka....
mi is hasznalunk kulonbozo modellekben kulonbozo instrumenteket.....

szerintem a legfobb problema es talan ez lesz a FED hibaja ha kamatot emel....hogy a kulonbozo statisztikai adatok ellentmondanak egymasnak, mivel addig modositgattak a kulonbozo modelleket hogy hasonlo hibaba kerultek mint akik kulonbozo kereskedesi rendszereket probalnak addig javitgatni amig tokeletes nem lesz (az adott modelben)....

Valaki magyaraza mar el nekem, hogy ugye a US Unemployment rate folyamatosan csokken kozben a US Labor Force Participation Rate 38 eves melyponton van...
vagy hogy csokkenhet a munkanelkuliseg mikozben tobben hagyjak el a munkaeropiacot mint ahanyan belepnek a rendszerbe?????
(vagyis a jelenlegi modellek nem foglalkoznak az adatok a gazdasag egeszevel)...
Ugyan ez igaz a MCD index-re es az inflaciora is....
jonnek mindenfele inflacios adatokkal kozben kb. 1 ev alatt New Yorkban 1$-os sajtburgerbol 1,99$ lett....

Ha elindul a kamatemeles (es eleg 0,1% is), pillanatok alatt elkezdenek jo nehanyan risk off modba lepni....
az pedig olyan volatilitast fog hozni a piacon, hogy a FED keptelen lesz egy hatalmas QE-vel valaszolni, majd a jegybankok egymassal versenybe fogjak nyomtatni a penzt...
(jonnek majd a negativ kamatok) aztan az osszeomlas....
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 18. 07:55
Előzmény: #2425  Törölt felhasználó
#2429
ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla.
kinek adod bérbe az arany és ezüst lapokat?
én kitől bérelhetek?
belinkelhetnél erről valamit.
esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról?
mit csinál vele az aki bérli?
biztonságban van nála?
az SPDR miért nem adja bérbe a birtokában lévő fizikai aranyat? ha bérbe adja miért nem fizet osztalékot a GLD?
neked milyen hozamot sikerült elérned fizikai nemesfémek bérbeadásából?
hol hasonlíthatok össze ilyen hozamokat?
előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:10
Előzmény: #2429  Tazsomaru
#2430
"...Gold leasing is virtually off-limits to retail investors." :Ð

link

))

Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:15
Előzmény: #2430  Törölt felhasználó
#2431
"...Gold leasing is a niche activity, and largely the preserve of a few big banks (Goldman Sachs, JP Morgan, etc.) and central banks."

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:24
Előzmény: #2430  Törölt felhasználó
#2432
A cikk alapján teljesen érthető, hogy miért nem engedik oda az amerikaiak az "állapotfelvételt" szorgalmazó németeket a jenki területen "tárolt" német tulajdonú aranykészletekhez.

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 18. 08:40
Előzmény: #2430  Törölt felhasználó
#2433
szerintem Tamás biztos tud valami lehetőséget, különben minek írna ilyet?
ez a bérbeadási lehetőség fontos, mert ugye a befektetésünk nyereségét az osztalék és az árfolyam nyereség adja. az árfolyam nyereség függ a profit termelő képességtől (amit én idáig úgy tudtam, hogy aranynál 0) és a piaci hangulattól. véleményem szerint az nem volna kedvező, ha a befektetésem csak a piac hangulatán múlna.

egy példa:
az S&P500 hozamában, 10 éves szakaszokon, közel a felét adja az osztalék.
link
link
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:48
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2434
"szerintem Tamás biztos tud valami lehetőséget, különben minek írna ilyet?" :ÐÐ

[szerintem bátran odabiggyeszthetjük a mondatod mögé a szmájlit] ))

a két link pedig magáért beszél.

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:58
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2435
"...véleményem szerint az nem volna kedvező, ha a befektetésem csak a piac hangulatán múlna."

Időről időre ugyanoda érkezünk... bárhonnan nézzük, a fizikai aranyba történő "befektetés" (esetleges) nettó profitabilitása kizárólag a piac hangulatán múlik... és sokkal inkább CSAK azon, mint pld. egy "total return" részvényindex esetében (mint amilyen pld. a DAX), vagy stabil fundamentumokkal rendelkező osztalékrészvények esetében.

:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 09:06
Előzmény: #2435  Törölt felhasználó
#2436
Ami persze nem zárja ki, hogy az arany-ezüst ne volna akár remek spekulációs instrumentum... mármint azoknak, akik szeretik a vakliciteket egy csaknem 100%-ban intranszparens piacon.

)))
pomperj
pomperj 2015. 11. 18. 09:20
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2437
A berbeadas jellemzoen a nagy aranykeszlettel biro Nemzeti Bankok uzlete. Hogy kapjanak egy kis penzt.

Jellemzoen a 10 eves T-bond hozama korul adjak "berbe", elvben megmozditas nelkul, fokeppen az 5 nagy aranybanknak. A lizing-dij es a T-bond yield kozotti spread nagysaga jol jelzi elore, a hosszabb tavokra, hogy merre mehet a GLD arfolyam.

Miert? Mert akik berbe veszik, azok ertenek legjobban a piachoz, hiszen ok csinaljak. Es, ha hajlandoak tobbert is lizingelni. azkkor az bull jel.

Az mas kerdes, hogy ennek a lizingelt aranynak az eladasaval elkepeszto merteku manipulira kepesek. Es ha eladjak, es a vevo fizikai szallitast ker, akkor bizony vagy meg kell venniuk a szabad piacon felnyomva az arat, vagy.... na, errol vannak kepzeletbeli tortenetek Fort Knox kornyeken.

pitcairn2 2015. 11. 18. 09:24
Előzmény: #2435  Törölt felhasználó
#2438
indexkövető befektetési alap esetén nincs osztalék...

ott csak árfolyamnyereségre játszol...

részvénybefektetés esetén pedig igen komoly részvényspecifikus kockázatokat vállalsz fel

akár 0-ra is mehet a részvény értéke...

a fizikai nemesfémet pedig ugyanúgy bérbe lehet adni mint egy lakást, mint ahogy lentebb nagyon helyesen írták
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 18. 09:27
Előzmény: #2438  pitcairn2
#2439
nem foglalkozok bef.alapokkal. a költségeik elviszik a nyereség jelentős részét. Inkább ETF-ek, ott van osztalék is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 18. 09:28
Előzmény: #2437  pomperj
#2440
köszönöm a választ Neked is és Gyuszinak is.
pitcairn2 2015. 11. 18. 09:29
Előzmény: #2438  pitcairn2
#2441
+ indexkövető befektetési alap esetén a kibocsátói kockázat is benne van a képben...

ha a kibocsátó csődbe megy mondjuk a DAX indexcertiddel, akkor kb. sorban állhatasz a "végelszámolásnál"...

szóval ilyen esetben osztalék nincs...

kibocsátói kockázat van

és csak az árfolyamnyereségre játszol...
pitcairn2 2015. 11. 18. 09:33
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2442
az indiai "gold bond" scheme is idekívánkozik...

Is This The Start Of India's Gold Confiscation
link

lényegében bérbe adhatod itt is az aranyadat (kamatot kapsz rá)

a potenciális negatív implikációkba inkább nem megyek bele, szépen kifejti azt a zerohedge cikk is
pitcairn2 2015. 11. 18. 09:37
Előzmény: #2439  Tazsomaru
#2443
költségek gondolom ott is vannak + a budapesti értéktőzsdén nincsenek ilyenek

azaz csak plusz költséggel férhetsz hozzájuk + devizaszámlával

(újabb költség a pénzváltás kapcsán, a banki pénzváltás kb. a vicc kategóriában, pénzváltó-szolgáltatók igénybevétele pedig tovább bonyolítja a történetet)
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 09:44
Előzmény: #2438  pitcairn2
#2444
"...a fizikai nemesfémet pedig ugyanúgy bérbe lehet adni mint egy lakást, mint ahogy lentebb nagyon helyesen írták".

:)))

épp ez az, amire továbbra is várjuk a mindenki számára egyformán elérhető és transzparens módszert az alapkezelőnktől... Tazso kérdőívje alapján :ÐÐ

A többire nem reagálok, mert dilettáns felvetések.

)
pitcairn2 2015. 11. 18. 10:24
Előzmény: #2444  Törölt felhasználó
#2445
"A többire nem reagálok, mert dilettáns felvetések.

)

"

én innentől kezdve leginkább a személyeskedő stílusodra fogok reagálni...

azt ugyanis sokkal inkább érdemes kielemezni, mint az "értékes" hozzászólásaidat...

pitcairn2 2015. 11. 18. 11:10
Előzmény: #2379  Törölt felhasználó
#2446
"sot jelenleg tobb mint 40%-os korrekcio utan teszi ezt."

atláltam neked ehhez egy kitűnő grafikont is:)

Gold's longest bear markets
link

hát mit mondjak soha rosszabb "felelőtlen" "beetetést"

hű-de-haj-de-nagy "veszélyben" van az aki ezen a ponton beszáll:)

pitcairn2 2015. 11. 18. 11:15
Előzmény: #2379  Törölt felhasználó
#2447
az aranybányászrészvények pedig jó sansszal még sohasem voltak ennyire alulértékeltek:)

link

igazi elvadult "beetetés" folyik itt kérem:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 11:23
#2448
Egy tavaly közzétett eszmefuttatás:
link
pitcairn2 2015. 11. 18. 11:36
Előzmény: #2448  Törölt felhasználó
#2449
miért nem HUF-ban folyik ez a "magyar" "eszmefuttatás"? :)
pitcairn2 2015. 11. 18. 11:40
Előzmény: #2448  Törölt felhasználó
#2450
persze ezt nekem is lehetne címezni

mindenesetre nagyon furdalja a kíváncsiság az oldalamat, hogy miért nincsen fenn a neten egyetlenegy HUF-ban denominált hosszútávú chart sem

pl. az 1946-2015 közötti produkcióról...

tanulságos lenne...

13200 forintról 100 millió forint fölé...
pitcairn2 2015. 11. 18. 11:41
Előzmény: #2448  Törölt felhasználó
#2451
az 1833-tól tartó chart-odat magyar viszonylatban egyébként két hiperinflációs fázis szakítaná meg...

az 1946 óta elszenvedett drámai értékvesztésről nem is beszélve...
pitcairn2 2015. 11. 18. 11:43
Előzmény: #2450  pitcairn2
#2452
még mielőtt valaki sikítana, ezt FÉLREGÉPELTEM:

"tanulságos lenne...

13200 forintról 100 millió forint fölé..."

az aranyár 13200 forintról természetesen CSAK 10 MILLIÓ forint fölé ment fel 1946 óta
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 12:35
Előzmény: #2450  pitcairn2
#2453
no, rajtad is látszik, hogy elméleti gyúrós vagy:))))
46-tól? anyám borogass....gondolom nem nagyon beszéltél még életedben senkivel, aki élt is abban az időszakban..mert ha megtetted volna akkor kb. tisztában volnál vele, h az akkoriak 99%-a nem az arany/huf befektetésén őrlődött, hanem h mit fog enni holnap.arról meg ne beszéljünk, hogy a nem konvertibilis huf/arany árfolyam akármilyen időszaki chartosítása nettó hülyeség.
lécci írd meg, hol vehettél legálisan, kockázatmentesen befektetési aranyat a komcsi korban?
ja, egy cikk:
link
"2004. május 1-e, az Európai Unióhoz való csatlakozás számos gyökeres változást hozott hazánkban. Ezek között volt a befektetési célú arany kereskedelmének újbóli megteremtése.

Utoljára a II. világháború előtt volt lehetséges hazánkban, hogy bárki szabadon aranyat vásároljon befektetési célból. A háború után a szocializmus nem kedvezett az „úri hóbortnak”, a befektetési célú arany kereskedelmének. Adóval sújtották, illetve jogilag korlátozták az aranypiaci tevékenységet. Sajnos a rendszerváltás szele az aranypiacot érintetlenül hagyta, 1990 után is csak 25% ÁFA-val, 35 % fogyasztási adóval terhelt áron lehetett aranyat vásárolni. Így befektetésre továbbra sem volt alkalmas. Az aranykereskedelem gyakorlatilag csak ékszerkereskedelmet jelentett."
azért arra figyelj, hogy keveset fogsz abból profitálni, hogy leírogatod, hogy mivel tudtad VOLNA megsokszorozni a vagyonodat a múltban..de ez ezen a fórumon már megszokott sport:)))))
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 12:49
Előzmény: #2453  Törölt felhasználó
#2454
:ÐÐ)

"... Ha valaki befektetési döntéseinél figyelembe veszi a fenti szabályokat, akkor segítségükkel olyan aranypiaci vásárlóvá válhat, aki az aranynak mindig csak a fényes oldalát látja."

"46 óta 10milliós" pitcairn kolléga láthatóan már "fényes oldali" szektataggá vált.

))
pitcairn2 2015. 11. 18. 13:33
Előzmény: #2453  Törölt felhasználó
#2455
"46-tól? anyám borogass"

erre most mi szükség volt?!
pitcairn2 2015. 11. 18. 13:36
Előzmény: #2453  Törölt felhasználó
#2456
1946-ban még az MNB is ezüst forintérmékkel indított amik úgy nagyjából a 13210 forint = 1 kg arany árfolyamhoz voltak belőve...

ami pedig a többi befektetési opciót illeti az 1949-es __államosítást__ tekintetbe véve az arany volt a légértékállóbb és a legsikeresebb

és bizony volt 1946-ban aranykereskedelem, lásd pl. az "Eldorado" című filmet...
pitcairn2 2015. 11. 18. 13:37
Előzmény: #2453  Törölt felhasználó
#2457
ékszerarany azonban folyamatosan volt...

különben ilyen alapon az USÁ-ban is tiltva volt 1933 és 1974 között a befektetési célú aranykereskedelem, szóval a másik IQ fighternek is küldjél egy "anyám borogass" litániát...
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 13:42
Előzmény: #2456  pitcairn2
#2458
"...és bizony volt 1946-ban aranykereskedelem, lásd pl. az "Eldorado" című filmet.."

attól, hogy a filmbéli főhősnek "volt aranya", nem jelenthető ki, hogy szabályozott aranykereskedelem is "volt".

))
pitcairn2 2015. 11. 18. 13:42
Előzmény: #2454  Törölt felhasználó
#2459
a forint sztori különben az

1 forint = 3,52 gramm színaranytól indul
link

az bizony ma aranytartalom alapján több mint 35 ezer forint:)
pitcairn2 2015. 11. 18. 13:42
Előzmény: #2458  Törölt felhasználó
#2460
akkoriban leginkább __államosítás__ volt...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek