Topiknyitó: Portfolio 2013. 11. 04. 11:55

Rogán: itt a Fidesz devizahiteles javaslata  

Ugrás a cikkhez
Benyújtotta a Fidesz a saját devizahiteles javaslatát az Országgyűlésnek, amely ezt már holnap elfogadhatja - jelentette be Rogán Antal egy mai sajtótájékoztatón. A Parlament honlapján megjelent javaslatnak három fő eleme van: 1. lehetővé tennék,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=191232
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:37
Előzmény: #577  Törölt felhasználó
#580
Jah igen.. hogyan váltsa ki a hitelét másikkal, ha közben az ingatlan értéke feleződött, a tartozása meg duplázódott nagyvonalakban? Ne őrjíts már meg ismét!
Vagy tartozzanak 150 évig a banknak? Láttad a példát.. 40. azaz 40%-al lett/lenne kevesebb a törlesztő "csak" a kamatok visszaállításával! Ezek a tények.. az h Te most írod h milyen segítség volt, az olyan.. idézlek:
"Bezzeg a kocsmában mondta a Pista, hogy Józsiék láttak olyat, aki azt hallotta... az sokkal megbízhatóbb. "-szintnek felel meg. A deviza hitelesek 20%-a van bajban... viszont a dev hitelesek 25%-a vette fel hasonló kondíciókkal a hitelt, mint az ítéletben szereplő példa. Gondolkozz már!!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:36
Előzmény: #574  Törölt felhasználó
#579
A te saját szövegeddel vágtam vissza. Nem azt állítottam, hogy én ezt gondolom, pláne ilyen egyoldalúan.

Az igazság az, hogy a bank és az adósok is emberekből állnak. Az ember pedig kapzsi. Az államot irányító intézmények emberei is. És mindegyik "makacsul" ragaszkodott (ragaszkodik) a céljaihoz. Mert ember. A válságok pedig leginkább pontosan emiatt vannak, amikor ez a magatartás tömegessé válik. Aztán jön a kijózanodás.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:33
Előzmény: #576  Törölt felhasználó
#578
Azt mondom adj Nekem 10 millió ft-ot, építek egy házat ami ér 11-et.. és majd vissza fizetem apránként. Adsz nekem?
Ha adsz akkor máris küldöm a szlaszámom
Várom a válaszod!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:32
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#577
Megismétlem: A legtöbb banknak volt pl. kedvezményes átütemezési programja, hitelkiváltó akciói. Sőt a fizetni tényleg nem tudó, de akarók akár egyénileg is megegyezhettek némelyik bankkal, csak hát akarni kell fizetni, meg utána kell járni a lehetőségeknek.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:31
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#576
1. "Kik idézték ezt elő elsősorban?" - Leginkább a válság.

2. "Kik kezdték el a hitelt felelőtlenül szórni" - Kik kezdték el felelőtlenül felvenni a hiteleket?

3. "a kamatokat irreálisan emelgetni?" - Ha alacsonyabbak lettek volna a kamatok mégtöbben vesznek fel hitelt csak szólok... Az irreálisról meg ne nyissuk újra a vitát (talán 2009 nyara és 2010 tavasza közötti rövid időszakban lehettek volna valamivel alacsonyabbak a THM-ek).

4. "Kik manipulálták a LIBORT, az árfolyamokat?" - Ennek semmi köze a hazai devizahitelesek problémáihoz és az egész sztorihoz (ráadásul még csak nem is ugyanazok a szereplők).

5. "2004-től 2011-ig kifele talicskázták a pénzt, majd most vissza is tolnak kicsit!" - A bankszektor elmúlt 15 évének kumulált eredménye is rossz régiós összehasonlításban is. A kifelé talicskázott pénz meg pláne ebben a demagóg és tényekkel alá nem támasztott formában még Drábik szintjét sem éri el, nem gazdasági fórumra való.

Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:28
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#575
Arra adj választ, amikor látták a bankárok hogy baj van.. tettek valamit az ügy érdekében vagy sem?!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:27
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#574
Ugyan...megint kezdesz elmenni... 2 napig normálisan lehetett beszélni veled.. most pedig megint kezded az ökörségeidet. Nehogy már egy adós találjon megoldást a szagértő bankos helyett?!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:25
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#573
"Az igazság az, hogy a bankok "makacsul" ragaszkodtak a kitűzött céljaikhoz, minden mindegy alapon."

Ilyet én is le tudok írni: Az igazság az, hogy az emberek "makacsul" ragaszkodtak a kitűzött céljaikhoz, minden mindegy alapon. Nagyobb lakás/ház/kocsi/TV stb. kell. Meg kisebb kamat. Mindegy, mi az ára, kockázata, stb.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:24
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#572
Nem azt mondom hogy ez jó (a hitelek semmissége), de azért álljunk már meg. Kik idézték ezt elő elsősorban? Kik kezdték el a hitelt felelőtlenül szórni, a kamatokat irreálisan emelgetni? Kik manipulálták a LIBORT, az árfolyamokat? 2004-től 2011-ig kifele talicskázták a pénzt, majd most vissza is tolnak kicsit!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:19
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#571
Megjegyzem: itt nem átlagokról van szó. Hanem egy arányszámról.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:18
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#570
Nem átstrukturálni kell a hitelt, hanem azt követelni ami jogos... és innentől minden "okosság" (ami persze tovább növeli az adósságot) csak lózung!
Olyan ez, mint az "uzsorás".. Ő azt vallja: A tőkét soha az életbe ne adják nekem vissza.. nincs rá szükségem.. majd a kamatokat! A bank pontosan így működik.. amivel nincs is baj (ha ezt ésszerű, normális keretek között teszi)
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:16
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#569
"Ezektől az "átlagoktól" tudok falra mászni."

Bezzeg a kocsmában mondta a Pista, hogy Józsiék láttak olyat, aki azt hallotta... az sokkal megbízhatóbb.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:15
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#568
"és uram bocsá, önszántukból próbálnák orvosolni a helyzetet"

A legtöbb banknak volt pl. kedvezményes átütemezési programja, hitelkiváltó akciói. Sőt a fizetni tényleg nem tudó, de akarók akár egyénileg is megegyezhettek némelyik bankkal, csak hát akarni kell fizetni, meg utána kell járni a lehetőségeknek. Aki persze csak öklöt ráz, meg "nem fizetek a mocskoknak" mentalitással bír, vagy lusta és a lehetőségei után se jár, azzal nehéz mit kezdeni.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:14
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#567
Ezektől az "átlagoktól" tudok falra mászni.
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:11
Előzmény: #559  Civinjanos
#566
Az igazság az, hogy a bankok "makacsul" ragaszkodtak a kitűzött céljaikhoz, minden mindegy alapon. Az, h esetleg beismernék h Ők is! hibáztak és uram bocsá, önszántukból próbálnák orvosolni a helyzetet.. felejtős.
Annyi "fer" legények Ön szerint, akkor miért nem "terítenek"? Nem lehet mondani, lett volna lehetőségük mind teríteni, mind "megoldást" találni (orbáni fenyegetés nélkül is" Ez megtörtént? Én nem hallottam róla! Ezek után azt feltételezni hogy majd "megoldják" (ha épp lesz rá idejük) felesleges. Annyi viszont biztos, hogy a kormánynak sem most kellett volna lépnie, hanem már régebben... de a szavazók "elcsábítása" mindenek felett!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:09
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#565
MNB stabilitási jelentés (múlt héten jelent meg), 29. oldal.
link
De itt a PF-en is volt ugyanerről cikk:
link

Csak ti szerettek úgy véleményezni, hogy a tényeket nem ismeritek.

A hitelesek egy mérhető része maga nyilatkozta azt, hogy valami mégjobb lehetőségre vár...
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:06
Előzmény: #563  Törölt felhasználó
#564
Annyiban talán igaza lehet, hogy ha nincs "moratórium", akkor talán nem volna "bajban lévő adós" sem... de akkor elképzelhető, hogy a hajléktalanokat nem tudják kitiltani a belvárosból!
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:05
Előzmény: #559  Civinjanos
#563
" mert képesek közösen megtalálni a megoldást"
Ezt kifejtené bővebben? Mondjuk 2010 óta milyen megoldásokat találtak ki közösen?
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:03
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#562
Vagy mert az árfolyamgát sem jelent megoldást! (már)
Törölt felhasználó 2013. 11. 15. 17:00
Előzmény: #555  Törölt felhasználó
#561
Helyesen: Az árfolyamgátba NEM BELÉPŐK NEGYEDE azért nem lépett be, mert más mentő csomagra vár...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek